Ajax Amsterdam

3

FC Utrecht

1

• KONIEC! Milik tym razem bramki nie zdobył, ale Ajax mimo to wygrał spotkanie i awansował na pozycję lidera Eredivisie!

• Ostatnie ataki gości. Strzał niecelny.

• Dośrodkowanie w kierunku Zivkovica, ale Holender nie trafił czysto w piłkę.

• Trzy minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

• Joden rozgrywają piłkę na własnej połowie.

• Dobrą kontrę El-Ghaziego przerwał obrońca Utrechtu!

• Goście pogubili się przed polem karnym rywala i stracili piłkę.

• Dobra próba Serero na skrzydle, ale nie skończyła się ona zbyt dobrze.

• Zivković w miejsce Milika.

• Walczą jeszcze goście, jednak bezskutecznie. Dobrze broni się Ajax.

• Frank de Boer szykuje kolejną zmianę, na boisku pojawi się Richairo Zivković.

• Korner dla Utrechtu, strzał gości nie trafia jednak w światło bramki.

• Ayoub schodzi z boiska, zastąpił go Barazite.

• Już chyba nic się nie zmieni. Trzy punkty można powoli zapisać gospodarzom, którzy dzięki temu awansują na pozycję lidera Eredivisie.

• Mamy zmianę w ekipie gości, Peterson schodzi z boiska. w jego miejsce Verbeek.

• Słabsze tempo tego spotkania, obydwa zespoły już chyba opadły z sił.

• Dobre zagranie w kierunku Schoene, ale trochę zbyt mocne by Duńczyk dogonił futbolówkę.

• Dobra akcja gości zakończyła się pewną interwencją Cillessena.

• Zmarnowana okazja gospodarzy! Serero ruszył skrzydłem, zagrał do Schoene, który znakomicie wpadł w pole karne ale uderzył wprost w bramkarza! Serero próbował jeszcze "poprawić" akcję dośrodkowaniem, ale to było zbyt wysokie by piłki sięgnął Milik.

• Klaasen podał do Anwara, ten minął dwóch rywali przed polem karnym po czym uderzył mocno w sam róg bramki!

• Wejście smoka El-Ghaziego!!! GOOOOOOOOOL!

• A niezbyt zadowolonego z decyzji De Boera Lucasa Andersena zastąpił Riedewald.

• El-Ghazi zmienia Kishnę.

• Nie zwalniają tempa gospodarze. Za chwilę zmiany w ekipie gospodarzy.

• Gorąco było w polu karnym Utrechtu! Milik padł w polu karnym, ale nie było mowy o rzucie karnym! Jego koledzy z zespołu nie potrafili wykończyć tej akcji, a chwilę później kontratak gości przyniósł im rzut rożny!

• Gospodarze odzyskują przewagę na boisku.

• Rzut wolny dla Utrechtu nie przyniósł zagrożenia.

• Świetne wejście Milika w pole karne po doskonałym podaniu Andersena, ale Polaka wyprzedził wychodzący z bramki Ruiter!

• Deja vu dla Ajaksu? Gospodarze odpuścili grę i narażają się na stratę punktów - podobnie jak miało to miejsce nie tak dawno w meczu przeciwko ADO.

• Ależ szczęście Ajaksu! Dośrodkowanie van der Maarela trafia w słupek, a dobitkę blokują defensorzy Joden!

• Goście nie mogą przedrzeć się przez drugą linię Godenzonen.

• Pod bramką Ajaksu utrzymują się teraz piłkarze gości.

• Dobre dogranie w kierunku Petersona, ten odegrał do van der Maarela, który zbyt długo zbierał się do oddania strzału.

• Ustał doping na stadionie, z akcją ruszyli przyjezdni, ale kończy ją niecelnym strzałem Oar.

• Dość spokojny początek drugiej części spotkania, obydwa zespoły szukają swoich okazji.

• Szybko ruszyli piłkarze Ajaksu, ale rywale nie dali się zaskoczyć.

• Wracamy na Amsteram ArenA, grę po przerwie wznawiają goście!

• Koniec pierwszej połowy spotkania.

• Gospodarze spokojnie wymieniają podania czekając na ostatni gwizdek arbitra w pierwszej połowie.

• Sam poszkodowany wykonał rzut wolny, ale piłka po strzale Polaka trafiła w mur.

• Milik faulowany w okolicy pola karnego rywala, będzie groźna okazja dla Joden.

• Wysoki pressing Utrechtu na własnej połowie, ale nie przeszkadza to gospodarzom w rozgrywaniu ataku pozycyjnego.

• Oar nieprzepisowo powstrzymał Klaasena w środku pola, żółty kartonik dla piłkarza Utrechtu.

• Słaby strzał nie przyniósł zagrożenia. Obudzili się w końcówce pierwszej połowy piłkarze Utrechtu, to zwiastuje ciekawe drugie 45 minut.

• Już jesteśmy pod drugą bramką, około 30 metrów od bramki Ruitera - rzut wolny dla Joden.

• CILLESSEN!!! Jeden z najlepszych asystentów ligi, Tommy Oar, wykonał rzut wolny po faulu Moisandera, piłka trafiła na głowę jego kolegi z zespołu, który znakomicie uderzył ją w powietrzu ale jeszcze lepszą paradą popisał się golkiper Ajaksu!

• Znakomite zagranie w tempo do Rubio, ten uważał by nie spalić i wyszedł na czystą pozycję po czym pokonał bramkarza strzałem w długi róg bramki! Świetna akcja gości!

• Ruuubin!!! GOOOOOOOOOL DLA UTRECHTU!

• Markiet ponowie popełnił błąd, tym razem zagrał piłkę do przeciwnika. Po chwili podanie otrzymał Serero, który jednak zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę.

• Ależ było niebezpiecznie! Dośrodkowanie Schoene, kiks Markieta i na koniec nieudany strzał Kishny!

• Ponownie w defensywie Klaasen, tym razem zablokował strzał piłkarza Utrechtu. Ajax rusza z kontrą.

• Dobrze tym razem w obronie zachowali się piłkarze Joden. Powrót Klaasena przerwał akcję rywala.

• Przewaga Ajaksu na boisku jest wyraźnie widoczna, gospodarze utrzymują się przy piłce na połowie Utrechtu.

• Schoene padł jak długi w polu karnym, ale zdaniem sędziego nie ma mowy o podyktowaniu rzutu karnego.

• Huknął potężnie z 10 metrów nieobstawiony Niklas Moisander, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką bramkarz!

• Na dzisiejszy mecz sprzedano 48 007 biletów. Imponująca liczba.

• Ajax w natarciu. To się może skończyć kolejnym pogromem.

• Akcję zaczął Milik, który zagrał do Andersena, a ten lekko musnął futbolówkę do Klaasena. Ostatni z graczy Ajaxu nie dał szans wychodzącemu bramkarzowi.

• GOOOOL!! 2:0! Davy Klaassen!

• Zaskakujący strzał van Rhijna z rzutu wolnego i jakimś cudem sparował to bramkarz!

• Z 17 metrów nieczysto uderzył Serero, na linii interweniował niefortunnie jeszcze jeden z defensorów, lecz ostatecznie od poprzeczki piłka wpadła do siatki.

• GOOOOL!! Bomba z dystansu w wykonaniu Thulani Serero!

• Dryblował w szesnastce Kishna, ale wywalczył tylko kolejny róg. Coraz mocniej naciska Ajax.

• Van Rhijn ruszył z piłką na skrzydle. Ajax wywalczył aut w okolicy pola karnego rywali.

• Korner dla Ajaksu, dobre dośrodkowanie kończy strzałem Moisander, ale ta akcja przynosi jedynie następny rzut rożny dla Joden.

• Arkadiusz Milik wyprowadził kontrę lewą stronę i przytomnie zagrał do Schoene. Za moment miejscowi jeszcze oddali strzał, lecz niecelny.

• Tuż przed polem karnym przekładał piłkę na lewą nogę Yassine Ayoub i nic z tego ostatecznie nie wyszło.

• Niespodziewana kontra Utrechtu, Kristoffer Peterson wyszedł praktycznie sam na sam z bramkarzem. Uderzył tylko w boczną siatkę.!

• Ricardo Kishna poszedł jeden na jednego z obrońcą, jednak tym razem udało się zablokować strzał gracza Ajaksu.

• Świetny odbiór Lasse Schoene i mistrzowie Holandii budują kolejną akcję.

• Dużo chaosu w pierwszych sekundach. Goście z Utrechtu chcą pokazać, że łatwo nie dadzą się dzisiaj pokonać.

• Rozpoczęli gospodarze.

• Zawodnicy wychodzą już na murawę, za chwilę zaczynamy!

• Rezerwowi Utrecht: Barazite, Heerings, Diemers, Verbeek, Letschert, Verhoeven, Amrabat.

• Rezerwowi Ajax: van der Hoorn, Riedewald, El Ghazi, Denswil, Bazoer, Zivkovic, Boer.

• Arkadiusz Milik w ostatnim czasie porównywany jest do Zlatana Ibrahimovicia i Luisa Suareza. Polak podobnie jak oni grę w Ajaxie Amsterdam rozpoczynał w wieku 20 lat. Były zawodnik Górnika Zabrze jest jednak bardziej skuteczniejszy w swoim pierwszym sezonie w Holandii, niż wspomniana wyżej dwójka. Swoją dobrą formę potwierdził w spotkaniu z APOEL-em, zdobywając premierowe trafienie w Champions League. Czy dzisiaj dołoży kolejne trafienie?

• Witamy z Amsterdam ArenA. Za nieco ponad 30 minut rozpocznie się pojedynek Ajaksu z Utrechtem. Zapraszamy na relację na żywo!