• Kishna! Fatalne pudło piłkarza Ajaksu w dogodnej sytuacji...

• Za chwilę dowiemy się ile czasu doliczy sędzia do podstawowych 90 minut.

• Gubią piłkę w ataku goście, jest okazja do kontry dla Ajaksu.

• Do końca spotkania nie powinno się już nic wydarzyć. Obydwa zespoły zainteresowane są już tylko zejściem do szatni.

• W środku pola dominują Joden.

• Znów wróciliśmy do spokojnego tempa rozgrywania spotkania.

• Przewaga Ajaksu w posiadaniu piłki, ale bramek wciąż nie ma.

• Znów powolny kontratak PEC zakończony celnym, ale słabym strzałem van Holena.

• Akcja ponownie toczy się w polu karnym PEC Zwolle, jednak znów skutecznie bronią się goście.

• Znakomita kontra gości, którzy wyszli w przewadze ale El-Ghazi strzałem z pierwszej piłki zmarnował okazję.

• Kartka dla Klaasena.

• Fatalnie zmarnował sytuację Drost! Dostał świetne piłkę w polu karnym, przyjął, odwrócił się i niecelnie wycofał ją przed szesnastkę co skończyło się stratą,

• Anwar El-Ghazi zmienia Lasse Schoene.

• Kolejny rzut rożny dla Ajaksu.

• Pogubili się w ataku piłkarz Zwolle, dokładnie Lam. Dobra okazja, ale zmarnowana.

• Zepchnięci do defensywy goście, ale bardzo dobrze sobie w niej radzą.

• Coraz bardziej wyraźnie dominują na boisku gospodarze.

• Kolejna kontra, ale zdążyli wrócić obrońcy PEC. Piłka do Kolbeinna, który po strzale z ostrego kąta nie potrafił pokonać dobrze interweniującego Hahna.

• Fatalne rozrzucenie piłki przez Serero. Aut dla gości.

• Świetna akcja Kishny przynosi jedynie rzut rożny.

• Odzyskują piłkę na połowie rywala gospodarze, ale Andersen został powstrzymany już w szesnastce rywala.

• Kolbeinn powstrzymany z łatwością w polu karnym.

• Doskonała "rybka" Andersena, ale znów nikt nie zamknął tego podania w polu karnym.

• Na skrzydle próbują goście, ale na miejscu obrońcy Ajaksu.

• Rozgrywają piłkę w środku pola gospodarze, po chwili długie podanie do Kolbeinna, który znów fatalnie się zachował tracąc ją w polu karnym.

• Faul, rzut wolny dla gości. Dośrodkowanie w pole karne - bez zagrożenia.

• Znów chwila spokoju. Dużo ich dzisiaj, co szkodzi widowisku.

• Festiwal strat zakończony dobrym atakiem Ajaksu i słabym strzałem Schoene.

• Zwolle utrzymuje się przy piłce, świetna piłka do Drosta na skrzydło, ten odegrał przed pole karne do Rienstry, który posłał piłkę nad poprzeczką.

• W środku pola Joden, powinni gospodarze szybciej zaatakować.

• Piłka od van Hintuma w pole karne rywala, ale przecinają to podanie obrońcy Ajaksu.

• Nie ruszyli odważnie do ataku piłkarze Zwolle, którzy aktualnie utrzymują się przy piłce.

• Dwie minuty doliczył arbiter.

• Nieudana próba strzału nożycami w wykonaniu Sigthorssona.

• Minimalnie niecelny strzał głową piłkarza Ajaksu! Było bardzo groźnie!

• Bardzo nudna połowa dobiega powoli końca. Na boisku nie widać wyraźnej przewagi żadnego zespołu.

• Nie było zagrożenia, bardzo słaby strzał.

• Zimlig przewrócił rywala, będzie rzut wolny ale też żółta kartka dla piłkarza PEC.

• Kolejny niecelny strzał piłkarzy Ajaksu.

• Nie odnotowaliśmy kartki dla Drosta.

• Kontratak Ajaksu przeradza się szybko w kontratak PEC, jednak zbyt wolno to rozgrywają goście.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne, które kończy się strzałem - niecelnym.

• Brzydko faulowany Klaasen i Rienstra ogląda żółtą kartkę.

• Dobra okazja do kontry dla Joden, ale Serero zwolnił akcję.

• Długo trwało wznowienie gry po przepychankach w murze, ale ostatecznie niecelny strzał Schoene.

• Korner pomysłowo rozegrany przez gospodarzy, strzał z dystansu van Rhijna blokuje ręką Thomas i mamy rzut wolny w odległości 24 metrów od bramki.

• Klaasen! nie sięgnął piłki po znakomitym dośrodkowaniu ze skrzydła...

• Bardzo dobra interwencja Cillessena po indywidualnej akcji i strzale z dystansu piłkarza PEC.

• Świetna okazja! Van Rhijn posłał płaską piłkę w pole karne, nikt jej nie zgarnął, ale ostatecznie nie poradzili sobie zawodnicy Ajaksu i mamy zaledwie rzut rożny...

• Broese już za linią boczną boiska, sporo mamy przerw w grze. Piłka dla gości.

• Kolejny uraz w ekipie gości, bardzo ostro grają dziś oba zespoły.

• Świetne podanie ze skrzydła w kierunku Kolbeinna, ale zbyt wolny był Islandczyk i nie zakończył tej akcji golem.

• Konieczna była zmiana.

• Szykuje się jednak zmiana. Jody Lukoki, były piłkarz Ajaksu przy linii bocznej boiska.

• Saymak podnosi się i można kontynuować grę. Przy piłce gospodarze.

• Na murawie leży jeden z piłkarzy PEC.

• Kolejne ostrzejsze starcie: Saymak kontra Boilesen - znów bez kartek.

• Niezły atak PEC, ale tym razem w końcowym momencie gubi się Drost.

• Zbyt mocne zagranie, wciąż bez bramek na Amsterdam Arenie.

• Od defensywy rozpoczynają konstruowanie kolejnej akcji Godenzonen.

• Dobre dośrodkowanie ze skrzydła, będziemy mieli rzut rożny dla Zwolle.

• Przy piłce utrzymują się goście, ale na połowie rywala nie udało się niczego zdziałać.

• Mecz nie zachwyca tempem. Brakuje szybkich akcji, widać, że obydwa zespoły grają asekuracyjnie.

• Dobry odbiór piłkarzy Ajaksu w środku pola, ale na miejscu byli obrońcy Zwolle.

• Po strzale Saymaka grę wznawia bramkarz Joden.

• Odzyskał piłkę Ajax, ale nie na długo.

• Spokojnie rozgrywają piłkę przyjezdni.

• Niebezpieczne starcie Serero z obrońcą, ale arbiter nie dopatrzył się faulu.

• Pierwsze minuty pod dyktando gospodarzy, którzy przeważają na boisku i zdążyli już stworzyć groźne sytuacje.

• Gramy!

• Przywitanie kapitanów obydwu zespołów.

• Piłkarze za chwilę pojawią się na murawie Amsterdam Areny!

• Rezerwowi PEC:

Lukoki, Nijland, Dekker, Moro, de Jong, Ehizibue, Sainsbury.

• Na Amsterdam Arena trwa właśnie rozgrzewka. Mecz rozpocznie się za niecałe 15 minut.

• PEC Zwolle jeszcze nigdy nie wygrało meczu ligowego gdy ich rywalem był Ajax. Dotychczas w 14 meczach 13-krotnie lepsi byli Joden, raz padł również remis.

• Zapraszamy do lektury zapowiedzi tego spotkania - KLIK!