• KONIEC! Ajax wygrywa 4:1!

• Sędzia doliczył dwie minuty do tego spotkania.

• Doskonała akcja Ajaxu. El-Ghazi popędził skrzydłem dograł płaską piłkę w pole karne, która dotarła do Schone. Ten bez problemu pokonał golkipera i wpisał się na listę strzelców po raz drugi.

• Lasse Schone! 4:1!

• Zemściła się na defensywie Ajaxu fatalna gra w obronie, Vejinović wpadł bez problemu w pole karne rozrywając blok obronny rywala i skierował piłkę do siatki.

• Zmiana.

• Vejinović! Honorowy gol dla Vitesse!

• Strzelec bramki, van der Hoorn ukarany żółtą kartką za brutalny faul.

• Ależ okazja Vitesse! Leerdam wyszedł na sam na sam z Vermeerem, ale pamiętając wcześniejsze niepowodzenia odgrywa jeszcze do Djudrdjevica, który nie dogonił futbolówki i zdołał jedynie wślizgiem strącić ją w ręce Vermeera.

• Davy Klaasen schodzi z boiska. Zmieni go Sigthorsson.

• El-Ghazi! Dobra okazja, ale Anwer przeliczył się próbując lobować bramkarza Vitesse.

• Jeszcze dobra piłka w pole karne od El-Ghaziego ale lepsi tym razem obrońcy Vitesse.

• Najwyższego zwycięstwa Ajaxu nad Vitesse dziś raczej nie zobaczymy. W 1972 roku Godenzonen ograli Nadreńczyków aż 12:1. Cztery bramki zdobył wtedy Johan Cruyff.

• Tym razem faulowany był piłkarz Ajaxu, Lasse Schone.

• Rzut wolny dla Vitesse w środkowej strefie boiska.

• Blind powstrzymany na skrzydle.

• Boilesen ruszył z piłką, teraz leży na murawie. Nie był jednak faulowany.

• Ajax Amsterdam - Vitesse Arnhem

• Mecz trochę zwolnił tempo, obydwa zespoły nie są już zainteresowane walką na najwyższych obrotach.

• Z boiska z niedosytem schodzi na pewno Kishna. Za niego melduje się najlepszy snajper okresu sparingowego - El Ghazy.

• Qazasvhilego zmienia Uros Djurdjević.

• Velthuizen wyszedł poza pole karne i wyprzedził Kishnę wybijając piłkę głową.

• Denis Olynik zmienia Bertrarda Traore.

• KISHNA! Ależ zmarnował tą okazję ten zawodnik... Po podaniu Blinda minął już bramkarza, ale jego strzał blokuje Kruiswijk!

• Szykuje się podwójna zmiana w zespole Vitesse.

• "Bako" złapany na spalonym.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, najwyżej wyskakuje van der Hoorn i pewnym strzałem pakuje piłkę do siatki Velhuizena.

• Van der Hoorn! Trzy do zera!

• Znakomity przechwyt Blinda, Ajax miał świetną okazję ale tuż sprzed nosa, a raczej nogi, Klaasena piłkę zgarnia defensor Vitesse.

• Tak, relacje będą prowadzone. Podejrzewam, że głównie przeze mnie bo jestem odpowiedzialny za tą ligę.

• Koniec meczu dla Arka Milika. Na boisko wchodzi zawodnik od zadań defensywnych, Daley Blind.

• Odzyskują piłkę goście (strata Klaasena), Labyad wpadł w pole karne i dogrywał do partnerów, jednak szybszy był Viergever.

• Spore zamieszanie pod bramką Vitesse, ale jakby nie zdawali sobie z tego sprawy zawodnicy z Arnhem bo beztrosko wymieniają piłkę.

• Kapitalnie dostrzegł Ligeona Milik, ale tylko rzut rożny po tym jak piłkarz Ajaxu próbował dogrywać do Klaasena w pole karne.

• Grę z rzutu wolnego wznawia Vermeer.

• Po rzucie wolnym dla Nadreńczyków gospodarze ruszają z kontrą ale dobrze radzą sobie defensorzy drużyny z Arnhem.

• Kishna! Marnuje sytuację dla Ajaxu grając zbyt egoistycznie...

• VERMEER! Znów fantastycznie broni strzał Labyada, ale tym razem sporo w tym zasługi zawodnika Vitesse.

• Gruzin Kashia dobrze zażegnuje niebezpieczeństwo i nie dopuszcza Milika do piłki.

• No rozkręca nam się to spotkanie. Ajax rozgrywa piłkę przez Vermeera.

• Tylko czy może aż? Strzał głową zawodnika Vitesse ląduje na poprzeczce bramki Ajaxu!

• VERMEER! Kapitalna parada, znów ratuje zespół, tylko rzut rożny!

• Rzut wolny ze sporej odległości, ale decyduje się na strzał Schone i trafia! Kapitalnie w sam róg bramki!

• SCHOOOOOOOOOONE!

• Piłkę rozgrywają na razie obrońcy Vitesse, chwilę później jednak tracą ją a kontratak Ajaxu zatrzymał faulem Wallace.

• Piłka w grze! Już strzał zdążył oddać Labyad.

• Powoli wracamy na Amsterdam Arenę, piłkarze są już na murawie stadionu Ajaxu.

Posiadanie piłki: 48 - 52

• Oceniając Ajax - w pierwszej połowie najsłabiej wypadł Klaasen, który nie stworzył Milikowi żadnej okazji bramkowej. Świetny występ Kishny, który jest wszędzie. Po drugiej stronie boiska na plus Labyad i Qazashvili. Gorzej wygląda za to Vejinović.

• Zabrakło teraz Milika w polu karnym po dośrodkowaniu jego kolegi z zespołu. Koniec pierwszej części gry.

• Dobre podanie Milika do Serero, który jeszcze poprawia futbolówkę i oddaje strzał - zablokowany.

• Spokojna końcówka pierwszej połowy, piłkę rozgrywają Nadreńczycy.

• Dobre dośrodkowanie, ale strącona przez jednego z zawodników piłka mija bramkę Vermeera.

• Będzie groźna okazja dla Labyada, po faulu ukarany kartką będzie także Ligeon.

• Piłkarze Ajaxu domagali się rzutu karnego, ale nie ma o tym mowy. Czysto interweniował jeden z obrońców Vitesse.

• Zepchnęli rywala do defensywy piłkarze Ajaxu, Ligeon dogrywał pilkę w pole karne a do siatki skierował ją debiutant Nick Viergever!

• VIERGEVER! 1:0!

• Wreszcie pokazał nam się Klaasen, ładnie rozegrał piłkę z Schone.

• Nuda w Holandii. Akcja Moisandera powstrzymana przez defensywę Vitesse.

• Wrzut z autu pod bramką Nadreńczyków, na skrzydle Schone z Milikiem rozpracowuje defensywę rywala.

• Po dośrodkowaniu najwyżej wyskoczył Schone, ale strzelał niecelnie.

• Realizator pokazał właśnie siedzącego na ławce Kolbeinna Sightorssona, nie wydaje się jednak, żeby Islandczyk mógł być zbawcą Joden.

• Niecelne podanie w kierunku Serero. Grę wznawia Velthuizen.

• Ależ okazja! Zdawało się, że sytuacja jest zażegnana, ale nagle dośrodkowanie w pole karne trafia na głowę Labyada... wychodzi z bramki Vermeer i kapitalną paradą ratuje Ajax!

• Przerwana akcja Vitesse, rusza z kontrą Ajax. Faulowany był Schone.

• Pół godziny gry za nami, posiadanie piłki: 42 - 58 procent na korzyść gości.

• Bezskutecznie, znów futbolówka cofnięta do Vermeera.

• Schone będzie dogrywał długą piłkę w pole karne z rzutu wolnego.

• Kolejna akcja w tym samym stylu - cofnięty Ajax znajduje Kishnę, który stara się znaleźć Milika i wygrywa korner.

• Zakaria Labyad chyba nie wróci dziś do gry, rezerwowy piłkarz już się rozgrzewa.

• Gospodarze mocno wycofani, tym razem jednak w ataku. Kolejna piłka od Kishny ląduje znów na nogach defensorów gości.

• Niecelne podanie Vermeera do Kishny.

• No nie zaczyna się to spotkanie najlepiej dla Ajaxu. Przewaga Vitesse bardzo widoczna.

• VERMEER! Fatalnie gra defensywa Ajaxu, kolejne prostopadłe podanie rozbija szyk Godenzonen, ale golkiper mistrzów Holandii ratuje zespół przed stratą bramki!

• W wysokim pressingu Milik.

• Ależ okazja Kishny! Milik podał do Schone, ten odegrał do zbiegającego Kishny, którego zablokowali obrońcy Vitesse lecz piłka powróciła pod nogi Kishny, który przegrał pojedynek sam na sam z Velthuizenem!

• Uhonorowano medalistów mistrzostw świata.

• Gwizdy na stadionie, kibicom nie podoba się brak pomysłu na rozgrywanie akcji.

• Dwa kornery z rzędu nie przynoszą bramki dla Superjoden.

• Kishna próbował dogrywać do Milika ale wywalczył jedynie rzut rożny.

• Labyad złapany na spalonym.

• Ciekawy pomysł Leerdama, ale jego koledzy chyba zaspali.

• Qazashvili rzuca się w oczy. Piłkarz Nadreńczyków "stempluje" akcje Vitesse.

• Jak na razie nieco zagubieni są piłkarze z Amsterdamu, piłkę rozgrywają goście a na trybunach słychać pojedyncze gwizdy.

• Kolejna dobra akcja Vitesse, Labyad ogrywa Ligeona i uderza na bramkę - broni Vermeer!

• To powinno być 1:0! Leerdam wyszedł na czystą pozycję i fatalnie strzelił obok bramki Vermeera!

• Wallace wybija piłkę po dośrodkowaniu Ligeona

• Klaasen stracił piłkę, ale jego błąd naprawił Ligeon.

• Faulowany piłkarz Godenzonen, Nick Viergever.

• Labyad pokazał małą próbkę swoich umiejętności. Po chwili Wallace, dośrodkowanie w pole karne trafia w ręce Vermeera.

• Velthuizen uruchomił kolejną akcję Vitesse, piłka po chwili trafia do Bernarda Traore, który nie zdołał jej opanować.

• Dobre dośrodkowanie od, bodajże, Kishny, Milik strąca piłkę w kierunku kolegów z zespołu - nikt jednak nie przejmuje tej piłki.

• Szybko kontrolę przejmują Nadreńczycy, Ajax w defensywie nastawiony na kontry.

• Odpowiadają piłkarze Vitesse, Leerdam próbował zaskoczyć Veermera.

• Błąd Veermera, jednak na szczęście dla Ajaxu nikt tego nie wykorzystał. Golkiper podał piłkę trochę w ciemno, niecelnie pod własną bramką.

• Długie wybicie w kierunku piłkarzy Vitesse ich bramkarza ale piłka wychodzi poza linię autu.

• Kolejna okazja Ajaxu, na spalonym złapany Milik.

• Ależ okazja Milika! Polak dostał świetne podanie i wyszedł na czystą pozycję ale uprzedził go obrońca Vitesse!

• GRAMY! Od środka Vitesse.

• W swoim debiucie w Ajaxie bramkę zdobył Andrzej Rudy. Czy dziś uda się to Milikowi? Co ciekawe Andrzej Rudy również debiutował w meczu przeciwko Vitesse.

• Zapełniony po brzegi stadion Ajaxu wita wychodzących na murawę piłkarzy obydwu zespołów!

• Zawodnicy są już w tunelu prowadzącym na boisko. Arkadiusz Milik zagra z numerem 19.

• Już za chwilę zaczynamy naszą relację. Zawodnicy za kilka minut pojawią się na murawie Amsterdam Areny.

• Ponownie piłkę łapie Hansen, wysokie dośrodkowanie Wilkshire kończy w rękach Duńczyka.

• Do meczu coraz mniej czasu. Piłkarze prowadzą rozgrzewkę. Jak w debiucie wypadnie Arkadiusz Milik? Niedługo może mieć w Amsterdamie konkurenta w osobie Samuela Eto'o...

• Zapraszamy do lektury zapowiedzi tego spotkania! KLIK!

• Ławka rezerwowych Vitesse:
    Room, Diks, Achenteh, Bosz, Oliinyk, Djurdjevic, Dauda.

• Ławka rezerwowych Ajaxu:

Cillessen, Veltman, Sigthórsson, Andersen, Blind, El Ghazi, Denswil.

• Dzisiejszy mecz na ławce rezerwowych zaczynają brązowi medaliści mundialu - Blind, Cillessen i Veltman.

• Witamy! Za godzinę rozpocznie się spotkanie, my już wiemy, że Arkadiusz Milik zagra w pierwszym składzie!