4 1 połowa

Willem II Tilburg

0

• Dziękujemy za uwagę.

• Milik usiadł na ławce, ale zastąpił kontuzjowanego Sigthorssona już w 18. minucie. Polski napastnik zakończył spotkanie z dwoma bramkami i jedną asystą.

• Koniec meczu! Ajax demoluje rywali 5:0! Najlepszym zawodnikiem spotkania Arkadiusz Milik!

• Ben Sahar groźnie uderzał, ale pika trafiła wprost w bramkarza Ajaxu.

• Sędzia doliczył dwie minuty.

• Jeden z obrońców wyprzedził Milika i tylko to uchroniło gości przed stratą szóstej bramki.

• Ajax spokojnie rozgrywa piłkę, a goście nie robią nic, by zdobyć honorowe trafienie.

• Atak z tyłu w nogi Milika. Żółta kartka dla Ippela.

• Piłka wycofana do Milika, ale ten odchylony przenosi ją nad poprzeczką.

• Ostatnia zmiana także w drużynie gości. Z boiska schodzi Andrade. Pojawia się Ondaan.

• Ostatnia zmiana w Ajaxie. Kishna schodzi, a pojawia się Menig.

• Kishna zbyt długo zwlekał z podaniem w polu karnym i odebrał mu piłkę Dijks.

• Milik wyprzedził obrońców i uderzył, ale dobrze broni Lamprou!

• Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska.

• Zmiana także w Ajaxie. Andersena zastąpił Bazoer.

• Schodzi z boiska Wuytens, zastępuje go Heerkens.

• Mogła paść bramka honorowa dla gości! Cillessen broni uderzenia z bliska Armenterosa i Sahara.

• Milik dobrze wyszedł do piłki. Oszukał dwójkę obrońców, zagrał na dłuższy słupek, gdzie był Andersen, który z bliska wpakował ją do siatki.

• Mamy kolejną bramkę dla Ajaxu! Klaassen!

• Po stracie Milika Armenteros ruszył z kontrą. Doszło nawet do uderzenia, ale zostało zablokowane przez obrońcę Ajaxu.

• Zmiana w Willem II. Haemhouts schodzi, pojawia się Ippel.

• Po akcji Klaassena uderzał Schoene, ale piłka powędrowała daleko od bramki gości.

• Kolejne uderzenie polskiego napastnika. Tym razem zablokowane przez obrońcę Willem II.

• Rozpoczynamy II połowę!

• Koniec pierwszej połowy! Zabójczo skuteczny Ajax Amsterdam prowadzi 4:0! Dwa trafienia Arkadiusza Milika!

• Jak bramkę zdobył Ajax? Kishna dośrodkował w pole karne, tam trafiła ona do Andersena, któremu odskoczyła od nogi, ale przejął ją Milik i nie dał szans bramkarzowi Willem II.

• Wuytens fauluje zawodnika Ajaxu. Żółta kartka!

• Mamy czwartą bramkę dla Ajaxu! Milik!

• Powinno być 4:0! Milik zgrywa do Andersena! Duńczyk ładnie zakręcił obrońcą Willem II, ale dobrą paradą popisał się Lamprou!

• Pierwsza akcja od dłuższego czasu Willem II. Sahar dośrodkowywał w pole karne, ale wybił ją obrońca gospodarzy.

• Schöne uderza z rzutu wolnego, ale przenosi piłkę ponad poprzeczką.

• Dijks fauluje osto Schöne. Żółta kartka.

• Veltman rozpoczął akcję ofensywną i podał do Schöne, ten oddał mu piłkę, a obrońca Ajaxu podcinką pokonał bramkarza gości.

• Co akcja to gol! Veltman!

• Arkadiusz Milik zdobywa siódmą bramkę w Eredivisie! Asystę znowu notuję Andersen. Polak dobrze przyjął piłkę, zszedł do prawej strony i lewą nogą pokonał bramkarza Willem II.

• Gol! Arkadiusz Milik!

• Dobra akcja Ajaxu. Kishna w kierunku Milika, ale szybciej zdołał wybić piłkę obrońca gości.

• W kolejnej akcji po zdobyciu gola Sigthorsson został sfaulowany przez piłkarza Willem II. Wygląda na to, że może być to jakaś dłuższa absencja Islandczyka, bo było widać ból na jego twarzy.

• Tyle działo się w jednej chwili na boisku, że nie było czasu, by powiedzieć jak padła bramka dla Ajaxu. W trójkowej akcji Andersen zgrał piłkę do Sigthorssona, który miał przed sobą tylko bramkarza i pewnie umieścił piłkę w bramce.

• Wymuszona zmiana. Milik pojawia się za Sigthorssona.

• Sigthorsson leży na boisku konieczna będzie zmiana.

• Messaoud faulował Sigthorssona i mamy żółtą kartkę.

• Gol! Sigthorsson!

• Rzut rożny dla Ajaxu Amsterdam. Dośrodkowywał Schoene, ale nie było zagrożenia pod bramką gości.

• Sigþórsson do Andersena, ale Duńczyk nie dość, że traci piłkę, to jeszcze fauluje swojego rywala.

• Groźnie goście! Messaoud zdołał dośrodkować piłkę z prawej strony, najwyżej wyskoczył Ben Sahar, ale nie wykorzystał dogodnej sytuacji na zdobycie gola!

• Tradycyjnie jak ma to miejsce w każdym meczu Ajaxu na własnym boisku, częściej przy piłce znajdują się goście.

• Z rzutu wolnego uderzał Wuytens, ale wprost w mur ustawiony przez piłkarzy Ajaxu.

• Rajd Bruno Andrade, który został sfaulowany na 20. metrze. Dobra okazja dla Willem II.

• Rozpoczynamy spotkanie w Amsterdamie!

• Gospodarze tego spotkania po raz ostatni przegrali mecz ligowy 31 sierpnia. Słabiej w tej statystyce wypada Willem, który w pięciu ostatnich meczach zdobył osiem punktów (dwa zwycięstwa, dwa remisy i porażka).

• Ławka rezerwowych Willem II: Heerkens, Ondaan, Ippel, Braber, Heymans, Cabral, Meul

• Ostatnie zwycięstwo Willema nad Ajaksem miało miejsce 8 lat temu. Wówczas na własnym stadionie gospodarze wygrali 2:1, a goście kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Evandera Sno. W Amsterdamie Willem nie wygrał jeszcze nigdy w całej historii bezpośrednich pojedynków tych zespołów.

• Ławka rezerwowych Ajaxu: van der Hoorn, Riedewald, Milik, Denswil, Bazoer, Boer, Menig

• Ekipa Willema II jest ligowym kopciuszkiem. Dopiero co awansowała do Eredivisie, chociaż doskonale zna smak tych rozgrywek. Zwykle jednak piłkarze z Tillburga biją się o utrzymanie, dlatego dobre wyniki tej drużyny w tym sezonie zaskakują niejednego kibica holenderskiego futbolu.

• Arkadiusz Milik i spółka tydzień temu zmarnowali szansę, by zostać liderem Eredivisie. Wpadka ta kosztowała Ajax stratę cennych punktów, a kibice Joden są coraz bardziej rozczarowani ilością potknięć ich ulubieńców.

• Na początku zła wiadomość dla polskich kibiców. Arkadiusz Milik rozpocznie spotkanie na ławce rezerwowych.

• Witamy podczas relacji LIVE z holenderskiej Eredivisie. Ajax Amsterdam podejmuje na własnym stadionie Willem II Tilburg.