3 1 połowa

SC Heerenveen

2

• Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Dobrej nocy! Zapraszam na kolejne relacje do Ekstraklasa.net.

• Ajax wygrał pewnie i zasłużenie 5:2, ale błędów nie ustrzegł się. Ich konsekwencjami były między innymi dwa trafienia dla sc Heerenveen. Zawodnicy Franka de Boera mogli wygrać wyżej, ale w kilku sytuacjach nie popisali się skutecznością. Arkadiusz Milik zmarnował w 65 minucie rzut karny, ale poza tym zaliczył udany występ. Gol, dwie asysty i udział jeszcze przy jednej z bramek - to dorobek reprezentanta Polski w dzisiejszym meczu.

• Koniec meczu! Ajax Amsterdam pokonał sc Heerenveen 5:2!

• Milik mógł ustalić wynik końcowy meczu na 6:2 dla Ajaxu, ale tor lotu piłki, zagranej do niego ze skrzydła, przeciął Mulder.

• Dwie minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

• Cavlan świetnie uderzył z rzutu wolnego, ale Cillessen wyciągnął się jak struna i sparował ten strzał na rzut rożny.

• Dijks wystawił piłkę w polu karnym Milikowi, który bez zastanowienia huknął i Mulder z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• Zablokowany strzał Larssona z dystansu i korner dla sc Heerenveen.

• Naciskany przez przeciwnika Veltman zagrał do Cillessena, ale ten miał kłopoty z opanowaniem piłki, gdyż nie mógł jej łapać. Próbując ją opanować tuż przy linii końcowej, aby rywale nie mieli rzutu rożnego, tak niezdarnie ją zagrał, że ta znalazła się w posiadaniu te Vrede, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w pustej bramce. Fatalny błąd golkipera Ajaxu.

• GOOOOOOOOOOOOOL! Rozmiary porażki sc Heernveen zmniejsza te Vrede.

• Natomiast w sc Heerenveen na ławkę rezerwowych udał się Otigba, a zastąpił go Bijker.

• Ostatnie zmiany w obu zespołach. W Ajaxie plac gry opuścił Younes, a w jego miejsce pojawił się El Ghazi.

• Milik zrehabilitował się za zmarnowany rzut karny i zaliczył kapitalną asystę przy golu numer pięć dla Ajaxu! Będąc na prawym skrzydle zagrał idealnie przed bramkę do nadbiegającego Klaassena, nie sygnalizując takiego zamiaru, a pomocnik Ajaxu ładnym strzałem z kilkunastu metrów nie dał szans Mulderowi.

• GOOOOOOOOOOOOL! Klaassen trafia do bramki Heerenveen! Ajax prowadzi 5:1!

• Younes trafia tylko w boczną siatkę!

• Arkadiusz Milik nie wykorzystał rzutu karnego! Polak uderzył nad poprzeczką!

• Rzut karny dla Ajaxu! Otigba sprokurował jedenastkę!

• ...i druga zmiana. Schodzi van den Beek, a wchodzi Bazoer.

• Podwójna roszada w Ajaxie. Tete opuszcza boisko, a zmieni go van Rhijn...

• Zagranie na wolne pole autorstwa Klaassena, ale żaden z jego kolegów nie ruszył do piłki.

• Milik mógł stanąć przed szansą na zdobycie piątej bramki dla Ajaxu, ale nie zdołał przejąć futbolówki i zacznie Mulder.

• Ajax szuka szans na kolejne trafienie. Piłkę po dośrodkowaniu Younesa przechwytuje Mulder.

• Gudelj przymierzył bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę i nieznacznie pomylił się!

• Pierwsza żółta kartka w meczu. Do notesu sędziego trafił Otigba.

• Świetna, zespołowa akcja Ajaxu. Dijks do Milika, Polak z pierwszej piłki do Klaassena, ten zagrywa od razu w pole karne do wbiegającego Fischera, a on strzałem po ziemi, między nogami Muldera, po raz drugi dzisiaj wpisuje się na listę strzelców!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Po raz drugi Fischer i Ajax prowadzi 4:1!

• Wszystko rozpoczęło się od straty futbolówki w środku pola przez Klaassena. Slagveer zagrał długą piłkę pod pole karne Ajaxu, wystartował do niej te Vrede, przepchnął Veltmana i pokonał Cillessena.

• GOOOOOOL! Heerenveen strzela gola! Jego autorem jest te Vrede!

• ...w szatni został Thorsby, a zastąpił go Thern.

• W przerwie w sc Heerenveen mieliśmy podwójną zmianę. Zszedł van den Berg, a w jego miejsce na boisku zameldował się van den Boomen...

• Zaczynamy drugie 45 minut!

• Za chwilę początek drugiej połowy meczu na Amsterdam Arena. Czy sc Heerenveen zdoła się podnieść?

• W pełni zasłużone prowadzenie Ajaxu. Piłkarze sc Heerenveen w pierwszych dwudziestu minutach prezentowali się nieźle, atakowali, ale druga stracona bramka podcięła im skrzydła i całkowicie oddali pole gospodarzom, dając zepchnąć się do defensywy. Podopieczni Franka de Borea mogli prowadzić okazalej, ale nie wykorzystali kilku niezłych okazji.

• Koniec pierwszej połowy! Ajax Amsterdam - sc Heerenveen do przerwy 3:0.

• Szczęścia z dystansu spróbował Tete, ale jego strzał był bardzo niecelny.

• Gudelj zdecydował się na strzał z około trzydziestu metrów, ale na posterunku Mulder, który sparował piłkę na rzut rożny.

• Po centrze z rzutu rożnego Otigba uderzył z główki nieznacznie nad poprzeczką! Pierwsza od kilkunastu dobrych minut okazja dla sc Heerenveen!

• Po krótko rozegranym rzucie rożnym van den Beek z dystansu trafił w boczną siatkę!

• Kolejna próba Fischera! Po jego uderzeniu z kilkunastu metrów futbolówka zaliczyła rykoszet od Otigby, ale Muldera to nie zmyliło i obronił ten strzał!

• Fischer stanął przed szansą na podwyższenie prowadzenia Ajaxu, ale jego uderzenie z ostrego kąta broni Mulder!

• Czy sc Heerenveen zdoła się podnieść po tych trzech ciosach? Czy już jest po meczu? Na razie Fryzowie nie mogą otrząsnąć się po tych trzech ciosach.

• Younes popisał się świetną, choć może trochę chaotyczną, solową akcją i z kilku metrów nie dał szans Mulderowi. Younes ośmieszył obronę sc Heerenveen w sytuacji, po której strzelił gola!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Już 3:0 dla Ajaxu! Tym razem na listę strzelców wpisuje się Younes!

• Ten drugi gol jakby podciął skrzydła przyjezdnym. Dali zepchnąć się do defensywy Ajaxowi.

• Jeden z graczy Ajaxu wypatrzył kapitalnie Fischera na lewym skrzydle, który następnie zagrał w pole karne do Milika na dziesiąty metr i mimo nie najlepszego przyjęcia reprezentant Polski, skierował on futbolówkę do siatki! Fischer odwdzięczył się Polakowi za asystę przy pierwszym trafieniu jego autorstwa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla Ajaxu, a strzelcem Arkadiusz Milik!

• Na Amsterdam ArenA mamy jak na razie niezły mecz. Ajax jest zespołem lepszym, inicjatywa jest po jego stronie, ale sc Heerenveen stara mu się dotrzymywać kroku i potrafi groźnie zaatakować. Goście nie są bez szans w tym pojedynku.

• Wyśmienite długie podanie na prawą stronę do Fischera, ale Marzo odebrał mu futbolówkę.

• sc Heerenveen mogło błyskawicznie odpowiedzieć! Uderzenie z bliskiej odległości van Akena broni świetnie Cillessen! Refleksem w tej sytuacji wykazał się golkiper Ajaxu.

• Kapitalna akcja Ajaxu. Fischer przed szesnastką zagrał do Klaassena, ten odegrał mu z pierwszej piłki i znalazł się w sytuacji sam na sam z Mulderem, którą z zimną krwią wykorzystał!

• GOOOOOOOOOOL! Ajax obejmuje prowadzenie! Fischer strzelcem gola!

• Złe zagranie Dijksa do Cillessena, ale bramkarz Ajaxu ratuje swój zespół przed utratą gola, uprzedzając atakującego go rywala i wybijając futbolówkę w głąb pola.

• Druga okazja dla Heerenveen. Tym razem niecelnie uderzył Otigba!

• Kolejna okazja dla Ajaxu. Milik wypatrzył dobrze w polu karnym Fischera i zagrał do niego, ten uderzył od razu, bez zastanowienia z powietrza i minimalnie chybił!

• Teraz szansa dla sc Heerenveen. Po starcie futbolówki na własnej połowie przez Tete, goście wymienili kilka podań, piłka trafiła szybko do Thorsby'ego, który zdecydował się na strzał po ziemi z około czternastu metrów, ale Cillessen bez problemów broni tą próbę.

• Po krótko rozegranym rzucie rożnym van den Beek uderzył zza pola karnego, ale futbolówka przeszła obok słupka.

• Milik zagrał do Fischera, ale rywal wybił mu wślizgiem piłkę i korner dla Ajaxu.

• Danny Makkelie daje sygnał do rozpoczęcia zawodów! Zaczęli piłkarze sc Heerenveen!

• Obie drużyny już na murawie Amsterdam ArenA. Za chwilę przywitanie, losowanie i rozpoczynamy!

• W szeregach Ajaxu nieobecni dzisiaj są: Jairo Riedewald, Yaya Sanogo, Dalej Sinkgraven. Z kolei w sc Heerenveen zabraknie: Pascal Huser, Doke Schmidt, Jores Voest, Younes Namli, Pele van Anholt.

• Rozjemcą w spotkaniu na Amsterdam ArenA będzie 32-letni Danny Makkelie.

• Wyjściowe składy obu zespołów są także dostępne w panelu naszej relacji LIVE!

• Rozgrzewka na stadionie w Amsterdamie trwa.

• Ajax wystąpi dzisiaj w swoim podstawowym komplecie strojów.