Feyenoord Rotterdam 5 - 0 Twente Enschede

Feyenoord Rotterdam

5

Twente Enschede

0

• Co tu można powiedzieć - wynik mówi sam za siebie. Gospodarze całkowicie zdominowali grę i pięciokrotnie ukłuli gospodarzy. Na szczególne brawa zasługuje gra Dirka Kuyta, który był motorem napędowym swojej drużyny. Dzięki temu zwycięstwu Feyenoord przesuwa się na pozycję wicelidera tabeli. Ja już się z Państwem żegnam - za wspólnie spędzony czas dziękuje Mariusz Daniluk, do widzenia!

• KONIEC MECZU! FEYENOORD ROTTERDAM ROZBIJA TWENTE 5-0!

• Dirk Kuyt zagrał piłkę na prawe skrzydło do Kramera, ten mocno uderzył, ale strzał obronił Drommel. Z dobitką Basacikoglu nie miał już szans.

• PIĘĆ DO ZERA! Bilal Basacikoglu!

• Piłkarze z Enschede wyprowadzali ostatni atak, ale zrobili to bardzo źle i piłka znów pod nogami gospodarzy.

• Arbiter doliczył dwie minuty do podstawowego czasu gry!

• Twente starało się postraszyć Vermeera, ale wyszło to na prawdę słabo - golkiper gospodarzy zacznie od piątego metra.

• Bilal Basacikoglu stanął teraz przed szansą na piątego gola dla swojej drużyny! W ostatniej chwili jednak stracił piłkę przed polem karnym!

• Tym razem róg dla gospodarzy, lecz w polu karnym faulowany był jeden z graczy Twente

• Złe rozegranie piłki w defensywie Feyenoordu i piłka wyszła na rzut rożny, który jednak nie przyniósł zagrożenia

• Tym razem Kenneth Vermeer znakomicie interweniuje! Hakim Ziyech oddał bardzo groźny strzał, lecz bramkarz gospodarzy wyciągnął się jak struna i "wyjął" piłkę. Dobre ostatnie minuty spotkania z obu stron boiska

• Joël Drommel musiał się teraz napocić! Trzy potężne strzały zza pola karnego znakomicie wybronione przez golkipera Twente! Piłka wyszła na korner

• Ostatniej zmiany dokonuje szkoleniowiec gospodarzy - z boiska schodzi Terence Kongolo, a pojawia się za niego Miquel Nelom

• Goście próbowali zainicjować atak, ale wszystko dokładnie przeczytał Eric Botteghin

• Czy gospodarze dadzą radę jeszcze strzelić bramkę? Zadanie jest prostsze, gdyż grają w przewadze.

• Thomas Agyepong ukarany żółtym kartonikiem za dyskusje

• TIM HOLSCHER UKARANY CZERWONĄ KARTĄ CHWILĘ PO WEJŚCIU NA BOISKO! GOŚCIE KOŃCZĄ MECZ W DZIESIĄTKĘ!

• Roszada w Twente - Tim Holscher zmienia Jelle van der Heydena

• Hakim Ziyech ruszył z piłką na skrzydle, starał się dorzucić piłkę, lecz został zablokowany - korner dla gości

• Rzut rożny krótko wykonany przez Portowców, do piłki w polu karnym dopadł Sven van Beek lecz wysokiej klasy paradą popisał się Joël Drommel!

• Thomas Agyepong upadł w polu karnym, lecz sędzia każe mu szybko wstawać. Ewidentnie piłkarz gości się poślizgnął.

• Zawodnicy Twente Enschede wciąż biegają za rywalami - chcieliby jak najszybciej zejść do szatni.

• Van der Heyden nie podnosił się z niewiadomego powodu z murawy, ale wygląda na to, że może kontynuować grę

• Sven van Beek ukarany żółtą kartką.

• Pierwszej zmiany dokonuje Alfred Schreuder - z boiska schodzi Felipe Gutiérrez, a pojawia się na nim Michael Olaitan.

• Tonny Vilhena wpadł w pole karne, dostał podanie od Dirka Kuyta, lecz przy oddawaniu strzału się poślizgnął! Powinno być 5-0!

• Groźnie było w polu karnym Twente! Piłka dośrodkowana po ziemi, przeleciała przez całą "szesnastkę", lecz nikt nie skierował jej do siatki

• Pierwsza od bardzo dawna wycieczka piłkarzy Alfreda Schreudera w "szesnastkę" gospodarzy, lecz nie było to nic, co mogłoby zaskoczyć defensywę Feyenoordu

• Drugiej zmiany dokonuje Giovanni van Bronckhorst - za strzelca bramki Karima El Ahmadiego na placu gry pojawia się Tonny Vilhena

• Groźnie było teraz w polu karnym po kornerze! Ogromne zamieszanie i w ostatniej chwili defensorzy gości zażegnali niebezpieczeństwo.

• Centra w pole karne Twente z prawego skrzydła - piłkę na rzut rożny wybija Mokotjo

• Dirk Kuyt krytykuje teraz jednego ze swoich kolegów za bardzo niecelny strzał z powietrza z 30 metrów.

• Ofensywny tercet Twente wychodził z atakiem, na przeciwko nich było zaledwie dwóch rywali, ale mimo tej przewagi nie potrafili dobrze rozegrać piłki i trafiła ona pod nogi Vermeera

• Pierwsza roszada w drużynie gospodarzy - boisko opuszcza Eljero Elia, a melduje się w jego miejsce Bilal Basacikoglu

• Nad stadionem zaczęło bardzo mocno padać - miejmy nadzieję, że nie utrudni to bardzo gry

• Dirk Kuyt zagrał piłkę na prawe skrzydło do Michiela Kramera. Strzelec drugiego gola bez zastanowienia dośrodkował piłkę, która trafiła do wbiegającego El Ahmadi'ego. Był on zupełnie niekryty i delikatnym uderzeniem pokonał Drommela

• KOLEJNY GOL! 4-0! KARIM EL AHMADI!

• Rzut rożny dla Twente, lecz wykonany bardzo słabo. Od bramki zacznie Kenneth Vermeer

• Dirk Kuyt chwile po wznowieniu meczu przejął piłkę i idealnie dograł ją w pole karne do Kramera, a ten z zimną krwią wpakował piłkę do siatki. Co za początek drugiej połowy! 3-0!

• ALEŻ POCZĄTEK DRUGIEJ CZĘŚCI GRY! MICHIEL KRAMER PODWYŻSZA PROWADZENIE!

• DRUGA CZĘŚĆ GRY ROZPOCZĘTA! Piłkarze Twente Enschede przy futbolówce!

• Już za moment arbiter wznowi grę!

• Odrobina statystyk po pierwszej części spotkania.

• Po pierwszej połowie nie mamy niespodzianki - zgodnie z założeniami Feyenoord Rotterdam prowadzi na własnym boisku z Twente Enschede 2-0. Oba gole strzelił Simon Gustafson. Goście przez całe 45 minut byli zepchnięci do defensywy, a ich gra wygląda bardzo słabo. Wątpliwe wydaje się być to, że obraz gry się zmieni po przerwie. Proszę się z nami nie rozstawać!

• SĘDZIA NIE DOLICZYŁ ANI MINUTY DO PIERWSZEJ POŁOWY I ZAPRASZA ZAWODNIKÓW DO SZATNI!

• Eljero Elia po raz drugi dziś złapany na ofsajdzie .

• Dirk Kuyt wraz z Rickiem Karsdorpem rozgrywali piłkę na lewej stronie boiska blisko linii końcowej. Ostatecznie się jednak pogubili i stracili piłkę

• Michiel Kramer, podobnie jak Kuyt - spalił

• Feyenoord spokojnie rozgrywa futbolówkę w defensywie - widać, że tylko wyczekują zakończenia pierwszych 45 minut.

• Terence Kongolo czysto zatrzymuje na lewym skrzydle wychodzącego z kontratakiem Agyeponga

• Zawodnicy Van Bronckhorsta są teraz za każde dobre podanie głośno oklaskiwani.

• Głównym autorem tej bramki jest Michiel Kramer. To on minął defensywę rywali jak tyczki i w ostatnim momencie podał piłkę do niekrytego Gustafsona, który musiał tylko dołożyć nogę

• GOOOOL! SIMON GUSTAFSON PO RAZ DRUGI! 2-0!

• Rick Karsdorp posłał wysoką piłkę w pole karne Twente, lecz spokojnie defensywa gości zażegnała niebezpieczeństwo.

• Jeden z zawodników gości złapany w pułapkę ofsajdową.

• Ależ teraz okazję miał Thomas Agyepong! Zawodnik gości był niepilnowany w polu karnym, dostał idealną piłkę na głowę, lecz fantastyczną paradą popisał się Kenneth Vermeer! Korner dla gości

• Terence Kongolo dwukrotnie dośrodkowywał z rzutu rożnego, lecz oba te stałe fragmenty gry nie przyniosły zagrożenia

• Posiadanie piłki:

Feyenoord Rotterdam - 63%

Twente Enschede - 37%

• Michiel Kramer dostał bardzo dobrą piłkę w pole karne z prawego skrzydła! Napastnik Feyenoordu był jednak naciskany przez obrońcę i futbolówka po strzale przeleciała nad bramką

• Rzut wolny kompletnie nieudany - dośrodkowanie było za mocne i minęło dalszy słupek bramki gospodarzy.

• Hakim Ziyech popędził prawą flanką boiska, lecz został sfaulowany w narożniku boiska - rzut wolny dla Twente

• Eljero Elia złapany na pozycji spalonej

• Znakomicie na jedenastym metrze znalazł się teraz Kamohelo Mokotjo! Zawodnik Twente miał dużo czasu na wykończenie akcji, lecz uderzył wprost w Vermeera.

• Zespół gości szybko ruszył z kontratakiem, a konkretnie Kamohelo Mokotjo. Lewy pomocnik jednak zagrywał bardzo niecelnie do jednego z partnerów i piłka wylądowała pod nogami golkipera gospodarzy.

• Gospodarze próbowali rozegrać akcję prawym skrzydłem, lecz tam w defensywie znakomicie zagrał Peet Bijen

• Feyenoord wciąż znajduje się w ofensywie i kombinacyjnymi akcjami stara się przedrzeć przez defensywę gości.

• Michiel Kramer fauluje w ataku, rzut wolny dla Twente

• Znakomicie rozegrana akcja przez gospodarzy. Na lewym skrzydle podanie dostał Elia, ten zwiódł jednego rywala i wyłożył piłkę na 16. metr do niepilnowanego Gustafsona, który idealnie uderzył w prawy górny bramki Joëla Drommela

• GOOOOL! SIMON GUSTAFSON OTWIERA WYNIK SPOTKANIA!

• Dobra ucieczka prawą stroną boiska Thomasa Agyeponga, napastnik gości pokusił się o strzał, lecz nie przyniósł on dużego zagrożenia Vermeerowi

• Na razie gra toczy się w środku pola, ani jedni ani drudzy nie zagrozili swoim przeciwnikom.

• Chinedu Ede postraszył teraz Kennetha Vermeera. Mocne uderzenie zza pola karnego napastnika gości i piłka przelatuje 2 metry obok bramki.

• W pierwszych minutach gospodarze znajdują się przy futbolówce. Bardzo powoli przemieszczają się na połowę Twente.

• ZACZYNAMY! Przy piłce zawodnicy gospodarzy!

• Przed meczem mamy jeszczę minutę ciszy dla ofiar zamachów w Paryżu.

• Obie jedenastki wychodzą na murawę!

• Ostatnie spotkanie pomiędzy obiema drużynami miało miejsce w styczniu tego roku. Zakończyło się wynikiem 3:1 na korzyść Feyenoordu.

• Który z zespołów przerwie swoją złą passę i zdobędzie 3 punkty? A może będziemy świadkami podziału punktów? Za kwadrans startujemy!

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie pan Richard Liesveld. Oto najważniejsze statystyki Holendra:

Eredivisie (2015/2016) - 7 spotkań, 20 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek, 0 rzutów karnych.

KNVB Beker (2015/2016) - 2 spotkania, 7 żółtych kartek, 1 czewona kartka, 0 rzutów karnych.

Warto zaznaczyć, że czterdziestodwuletni arbiter uczestniczył już w jednym meczu gospodarzy (1:0 z Willem II)

• Goście, w tym sezonie, są zupełnym przeciwieństwem Feyenoordu. Tukkers, zajmują odległe, piętnaste miejsce w Eredivisie z dorobkiem 9 punktów w 12 spotkaniach. Podopieczni Alfreda Schreudera są w głębokim kryzysie. W pięciu ostatnich kolejkach czterokrotnie z boiska schodzi pokonani - ostatnio przegrali z Heerenveen 1:4.

• Zespół z Enschede wybiegł na rozgrzewkę:

• W obecnych rozgrywkach Feyenoord Rotterdam radzi sobie bardzo dobrze. Najlepiej świadczy o tym trzecie miejsce w ligowej tabeli. Gospodarze zdobyli do tej pory 26 punktów. Ostatnie dwa mecze nie były jednak najlepsze w wykonaniu Klubu z nad Mozy, gdyż wywalczyli w nich zaledwie jedno "oczko" (1:1 z Ajaxem oraz 0:1 z Ado Den Haag).

• Zestawienie taktyczne zespołu gości:

• Dostępna jest także ławka rezerwowych Twente Enschede:

Nick Marsman, Tim Holscher, Jari Oosterwijk, Jerson Cabral, Alessio Da Cruz, Richard Jensen, Michael Olaitan

• Pierwsza jedenastka desygnowana przez Giovanni'ego van Bronckhorsta:

• Poznaliśmy podstawową jedenastkę gospodarzy, więc czas na ławkę rezerwowych:

Warner Hahn, Miquel Nelom, Jan-Arie Van der Heijden, Tonny Vilhena, Jens Toornstra, Bilal Basacikoglu, Kazim Richards

• Dzień dobry Państwu! Na relację LIVE ze spotkania 13. kolejki Eredivisie, pomiędzy Feyenoordem Rotterdam, a Twente Enschede zaprasza Mariusz Daniluk, kłaniam się nisko!

• Feyenoord - Twente LIVE!

Zapowiedź: Feyenoord - Twente LIVE! Pojedynek dwóch klubów z bogatą historią

W niedzielne popołudnie na De Kuip w Rotterdamie, miejscowy Feyenoord podejmie Twente Enschede. Obie drużyny są jednymi z najbardziej utytułowanych klubów w historii, lecz dziś, w hierarchii Eredivisie nie są już tak wysoko. Gorzej w tym zestawieniu wypadają goście, którzy zajmują bardzo niską lokatę w tabeli.