Achmat Grozny 1 - 2 Zenit Sankt Petersburg

1

Zenit Sankt Petersburg

2

• Zenit Sankt Petersburg wywozi cenne 3 punkty z Groznego. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane przez nasz serwis!

• Koniec spotkania! Terek Grozny przegrał na własnym obiekcie z Zenitem Sankt Petersburg 1:2.

• Hulk opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi Milan Rodić.

• Kolejny korner dla gości, którzy starają się ukraść jak najwięcej sekund w narożniku boiska.

• Hulk zatrzymany przez Marcina Komorowskiego. Zenit będzie wykonywał rzut rożny.

• Arbiter doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry.

• Kolejna żółta kartka w dzisiejszym spotkaniu. Tym razem ukarany Salomon Rondon.

• Pavel Mogilevets zastępuje na placu gry Olega Shatova.

• Maciej Rybus opuścił plac gry, w jego miejsce pojawił się Ismail Aissati.

• Ależ blisko zdobycia gola był Maciej Rybus! Polak oddał dwa strzały na bramkę gości, ostatecznie wywalczył dla Tereka rzut rożny.

• Aleksandr Anyukov ukarany żółtą kartką za faul.

• Luis Neto musi opuścić na chwilę boisko, ponieważ... ma podarte spodenki. Zenit chwilowo w dziesiątkę.

• Maciej Rybus zamykał akcję Tereka na lewym skrzydle, ale Polak skiksował i od bramki rozpocznie Lodygin.

• Anatolij Tymoszczuk wchodzi na boisko, z murawy schodzi Danny.

• Arbiter odgwizdał faul Macieja Rybusa w ataku.

• Faul Nicolasa Lombaertsa na Igorze Lebedenko. Strzał Rybusa z rzutu wolnego nieudany, od bramki rozpocznie Lodygin.

• Od kilku dobrych minut Terek Grozny utrzymuje się przy piłce na połowie gości.

• Mauricio wszedł na plac gry w miejsce Adilsona.

• Taktyczny faul Axela Witsela i zasłużona kartka dla Belga.

• Przepychanka na boisku po faulu Rizvana Utsieva na Hulku. Utsiev został ukarany żółtą kartką.

• Kolejny korner dla piłkarzy Rashida Rakhimova.

• Mocny strzał z dystansu Hulka, golkiper Tereka sparował piłkę przed siebie, ale dobitka Witsela okazała się bardzo niecelna.

• Efektowna akcja Rybusa. Reprezentant Polski dograł w pole karne do Ivanova, ten oddał strzał na bramkę Zenitu, ale dobrą interwencję zanotował Yuri Lodygin.

• Rzut rożny dla Tereka Grozny, ale ostatecznie obyło się bez zagrożenia pod bramką Łodygina.

• Hulk posłał potężny strzał na bramkę Tereka, piłka trafiła w poprzeczkę i wróciła w pole karne gospodarzy. Tam idealnie znalazł się Rondon, który wpakował piłkę do bramki Tereka. Zenit prowadzi w Groznym 2:1!

• GOOOOOOOOOL! 2:1 dla "Błękitnych", strzelcem bramki Salomon Rondon.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Boisko opuszcza Kanu, a w jego miejsce melduje się Oleg Ivanov.

• Zawodnik gospodarzy, Adilson ukarany żółtą kartką.

• Kanu wywalczył rzut rożny dla Tereka. Do narożnika boiska podchodzi Maciej Rybus.

• Bardzo niecelny strzał Hulka z linii pola karnego. Od bramki rozpocznie golkiper Tereka.

• Piłka po strzale Hulka trafia w mur. Przy piłce jednak pozostają podopieczni Villasa-Boasa.

• Axel Witsel sfaulowany na lewym skrzydle. Rzut wolny dla gości.

• Czas na drugą część spotkania. Od środka rozpoczynają zawodnicy Tereka Grozny.

• Goście po stracie bramki zaczęli przeważać na placu gry i w 30. minucie wyrównali wynik spotkania. Oleg Shatov wymanewrował dwóch obrońców Tereka i mocnym strzałem pokonał Gorodova.

• Na początku spotkania w na boisku przeważali gospodarze, którzy w 17. minucie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Macieja Rybusa, do bramki gości trafił Andrei Semyonov.

• Koniec pierwszej części spotkania. Terek Grozny remisuje na własnym stadionie z Zenitem Sankt Petersburg 1:1.

• Strzał Macieja Rybusa zbyt lekki, piłkę bez problemu wyłapał bramkarz lidera rosyjskiej ekstraklasy.

• Rzut wolny dla Tereka z około 20 metrów od bramki Łodygina.

• Błąd Łodygina, gospodarze będą wykonywać rzut z autu na wysokości pola karnego "Zenitczyków".

• Danny zbyt mocno zagrał w pole karne gospodarzy, piłkę bez problemów wyłapał Yevgeni Gorodov.

• Aleksandr Anyukov faulowany na połowie Tereka. Będzie szansa dla gości na dośrodkowanie w pole karne.

• Rzut wolny dla Zenitu Sankt Petersburgu. Najpierw źle w pole karne dogrywał Hulk, następnie Igor Smolnikov oddał niecelny strzał na bramkę Tereka.

• Akcja gospodarzy, ale na spalonym złapany został Kanu.

• Znów groźnie pod bramką Tereka, jednak strzał Igora Smolnikova okazał się niecelny.

• Shatov otrzymał świetne podanie z głębi pola, po przyjęciu piłki klatką piersiową oddał precyzyjny strzał na bramkę Tereka. Bramkarz gospodarzy był bez szans.

• GOOOOOOOL! Zenit wyrównuje wynik spotkania, strzelcem bramki Oleg Shatov.

• Żółta kartka dla Kanu za faul na Shatovie. Wcześniej Rybus stracił piłkę przed polem karnym Zenitu.

• Mocny strzał Hulka z rzutu wolnego. Piłka poszybowała wysoko nad bramką gospodarzy.

• Rzut wolny dla Zenitu po faulu Macieja Rybusa na Shatovie.

• Maciej Rybus dograł futbolówkę na 11. metr, tam znalazł Andrei Semyonov, który mocnym strzałem z główki pokonał bramkarza Zenitu.

• Luis Neto wziął udział w przepychance. Zawodnik Zenitu otrzymał żółtą kartkę.

• Żółtą kartką ukarany został Marcin Komorowski.

• GOOOOOOOOOL! 1:0 dla Tereka, Andrei Semyonov. Asysta Macieja Rybusa z rzutu rożnego.

• Indywidualna akcja i strzał z dystansu Macieja Rybusa. Reprezentant Polski wywalczył rzut rożny.

• I znów gorąco pod bramką gości! Gospodarze domagali się rzutu karnego po zagraniu ręką Luisa Neto. Ostatecznie piłka wylądowała w rękawicach Lodygina.

• Kolejna ofensywna akcja Tereka, jednak po chwili zagrożenie oddalili defensorzy Zenitu.

• Mocne dośrodkowanie Macieja Rybusa w pole karne Zenitu, jednak żaden z piłkarzy Tereka nie sięgnął piłki. Od bramki rozpocznie bramkarz gości.

• Spokojny początek spotkania. Piłkarze Tereka rozgrywają piłkę na własnej połowie.

• Zderzenie Macieja Rybusa z Anyukovem. Piłka dla podopiecznych Rakhimova.

• Rajd Hulka zakończył się tuż przed polem karnym Tereka. Gospodarze przy piłce.

• Pierwszy gwizdek sędziego. Rozpoczęli piłkarze Zenitu Sankt Petersburg.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na płytę boiska.

• W wyjściowym składzie Tereka Grozny wystąpią obaj Polacy: Marcin Komorowski i Maciej Rybus.

• Natomiast w 2013 roku obie ekipy zagrały ze sobą trzy razy. Dwukrotnie wygrał Zenit (2:0 i 3:0), a jedno spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

• W rundzie jesiennej Terek Grozny wygrał na wyjeździe z Zenitem 3:1, a gole dla Tereka zdobywali Lebedenko i Ailton, który trafił do bramki Zenitu dwukrotnie. Wówczas gola dla Zenitu zdobył Ryazantsev.

• Piłkarze Zenitu

• Terek Grozny z dorobkiem 28 punktów zajmuje dopiero 9. miejsce w tabeli. Terek bardzo słabo rozpoczął zmagania w rundzie wiosennej, przegrywając trzy spotkania z rzędu (z CSKA, Rubinem Kazań i Kubaniem Krasnodar). Dopiero w ostatniej kolejce piłkarze z Groznego odnieśli pierwsze wiosenne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe FK Ufa 1:0. Gola dla Tereka zdobył Marcin Komorowski, a asystę zanotował Maciej Rybus.

• Zenit Sankt Petersburg jest liderem rosyjskiej ekstraklasy z dorobkiem 51 punktów. Przewaga Zenitu nad drugim w tabeli CSKA wynosi 8 "oczek".

• Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej z meczu Terek Grozny - Zenit Sankt Petersburg. Spotkanie rozpocznie się za 45 minut!