• KONIEC! Remis na San Siro, który nie zadowala żadnego zespołu.

• Pazzini nie poradził sobie z trójką rywali w polu karnym.

• Niezbyt udane dośrodkowanie De Sciglio.

• Grę od bramki wznawia Diego Lopez, 120 sekund nadziei dla gospodarzy.

• Menez pada w polu karnym, jednak nie może być mowy o faulu. Chwilę później kontratak wyprowadzają goście, ale niewiele z niego wynika. Gramy pięć minut dłużej.

• Muriel powstrzymany na skrzydle w jednej z nielicznych akcji ofensywnych gości w ostatnich minutach.

• Nieudany strzał Meneza. Milan nie rezygnuje z walki o pełną pulę punktów.

• De Silvestri nie będzie w stanie kontynuować gry, zmieni go PAWEŁ WSZOŁEK.

• Chwila przerwy w grze spowodowana kontuzją De Silvestriego.

• Mexes zbyt późno zauważył dobrze ustawionego Suso, ale Rossoneri zdołali wywalczyć rzut rożny.

• Poślizgnął się jeden z zawodników Sampdorii, okazja do kontrataku dla gospodarzy.

• De Sciglio centruje ze skrzydła, Pazzini dochodzi do strzału, ale na tym się kończy. Niecelne uderzenie napastnika Milanu.

• De Jong ukarany żółtą kartką za użycie łokci w walce o górną piłkę.

• SUSO! Jęk zawodu na trybunach, Hiszpan zakończył kontratak Rossonerich pięknym strzałem, ale trafił jedynie w słupek!

• Strzał z dystansu jednego z zawodników Milanu został zablokowany, ale gospodarze nie przestają naciskać na rywala.

• Świetne podanie Suso do Pazziniego, ale tym razem Włocha uprzedził obrońca drużyny gości.

• Pazzini mógł już w pierwszej akcji stworzyć zagrożenie pod bramką rywala, ale minął się z piłką.

• Przerwa w grze, na boisku z bólu zwija się Destro. Niefortunny wślizg napastnika Milanu, konieczna będzie zmiana. W miejsce wypożyczonego z Romy zawodnika wejdzie Giampaolo Pazzini.

• De Jong doszedł do dośrodkowania z rzutu rożnego i oddał strzał na bramkę, w zamieszaniu piłkę próbował wybijać Duncan, ale tym razem Ghańczyk przeszkodził bramkarzowi i pomógł futbolówce wpaść do bramki swojego zespołu. Remis!

• GOOOOOOOOOOOL!!! DE JONG!

• Mexes! Bardzo dobry strzał głową Francuza po dośrodkowaniu Bonaventury z rzutu rożnego, przy bliższym słupku stał jednak Duncan, który wybił piłkę z linii bramkowej.

• Rzut wolny dla Milanu daje okazję do przeprowadzenia zapowiedzianej wcześniej zmiany. Muriel w miejsce Okaki.

• Za chwilę na boisku pojawi się Luis Muriel.

• Dobrze pokazał się teraz z przodu Obiang, ale obrońcy Milanu nie dali się zaskoczyć.

• Zmiana w defensywie Milanu. Abate zastąpiony przez De Sciglio.

• Menez! Świetna akcja Francuza na skrzydle, wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę kolegom z zespołu. Pierwszy dopadł do niej Destro, jednak skuteczna interwencja Palombo zablokowała strzał Włocha!

• Milan szuka swoich okazji, jednak to Sampdoria wciąż przeważa na boisku i dyktuje warunki rozgrywania spotkania.

• Dobry pomysł Okaki na podanie do Eto'o, ale jego wykonanie już nieco gorsze.

• Błysnął przed chwilą Suso, ale niewiele z tego wynikło.

• Strzelec bramki, Roberto Soriano schodzi z boiska. W jego miejsce Duncan.

• Eto'o zakręcił rywalem na skrzydle i oddał piłkę koledze. Goście zdominowali rywala pod jego bramką.

• Sampdoria pod pressingiem zmuszona została do wybicia piłki z dala od własnej bramki. Futbolówkę odzyskali Rossoneri.

• Suso zmienia Cerciego.

• Milan nie wygrał w tym sezonie żadnego spotkania, w którym jako pierwszy stracił bramkę.

• Gospodarze zamiast ruszyć do przodu stanęli w miejscu. Słabe próby ofensywne nie dadzą im bramki wyrównującej.

• Fantastyczna asysta Samuela Eto'o! Kameruńczyk przez chwilę czarował Mexesa przed polem karnym, po czym odwrócił się w przeciwnym kierunku i po chwili posłał podanie pomiędzy nogami Francuza wprost do niepilnowanego Soriano. Piłkarz Sampdorii przyjął piłkę i pewnym strzałem w dolny róg pokonał Diego Lopeza.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! SORIANO!

• Kolejny kontratak drużyny gości spowodowany błędem piłkarzy Milanu.

• Indywidualna akcja Meneza i strzał z dystansu przyniósł Rossonerim jedynie rzut rożny.

• Zepchnięci do defensywy gospodarze próbują wydostać się z własnego pola karnego co kończy się faulem na Menezie.

• Lopez! Hiszpan świetnie broni strzał Edera z rzutu wolnego, tylko rzut rożny dla Sampdorii!

• Faul na Mesbahu nie przerywa akcji genueńczyków, ale Paletta chwilę później skutecznie powstrzymał Eto'o. Skutecznie, ale nieprzepisowo, więc obejrzał żółtą kartkę.

• Niecelne prostopadłe podanie Meneza do Abate, goście ruszają z kontratakiem.

• Romagnoli niecelnie zagrywał do kolegi z zespołu, piłkę odzyskali Diavolo.

• Rossoneri konstruują kolejny atak rozgrywając piłkę na połowie rywala.

• Okaka złapany na spalonym.

• Gospodarze utrzymują się w posiadaniu piłki narzucając tempo gry.

• Odpowiedź Milanu! Antonelli wziął przykład z Mesbaha, wpadł w pole karne i uderzył z ostrego kąta. Piłkę "wypluł" Viviano, ale obrońcy Sampdorii szybko wybili piłkę.

• Świetna akcja Sampdorii! Eder uruchomił Mesbaha na skrzydle, ten zagrał w pole karne, ale skutecznie blokowany napastnik genueńczyków nie zdołał zakończyć akcji strzałem.

• Przed momentem rozpoczęła się druga część spotkania.

• Statystyki pierwszej połowy spotkania.

Milan - Sampdoria

Strzały: 14 - 7

Celne: 4 - 1

Posiadanie piłki: 58% - 42%

Rzuty rożne: 3 - 4

Faule: 4 - 10

• Koniec pierwszej części spotkania. Interesującej, ale zakończonej bezbramkowym remisem. Za kwadrans wracamy do Mediolanu!

• CERCI! Kapitalna okazja dla byłego zawodnika Torino, dostał piłkę na wprost bramki i zdecydował się na strzał tuż sprzed pola karnego, ale fatalnie przeniósł futbolówkę ponad poprzeczką...

• Znów pokazał się Cerci, tym razem zakończył akcję strzałem, który pewnie obronił Viviano.

• Częste próby dośrodkowania piłki w kierunku Destro podejmuje Alessio Cerci, ale niezbyt dobrze wychodzi Włochowi ten element gry w dzisiejszym spotkaniu.

• Obiang ogląda żółtą kartkę za brzydkie wejście, którym przerwał groźnie zapowiadający się kontratak Rossonerich.

• Spokojna końcówka pierwszej połowy meczu, goście wciąż pewni obronie, blokują szanse Milanu na oddanie strzału.

• Obiang zdecydował się na oddanie strzału z dystansu, ale nie trafił w światło bramki.

• Jednak problemem była częściowa awaria oświetlenia. Mecz został już wznowiony, przy piłce gospodarze.

• Przerwa w meczu, na razie nie wiemy jednak czym została spowodowana. Przed chwilą przeczytałem, że jeden z samolotów nie mógł wylądować w Mediolanie z powodu podejrzenia o zamachu bombowym. Być może dlatego gra została przerwana.

• Przepraszamy za problemy, już wracamy z naszą relacją tekstową. Menez rusza skrzydłem i szuka podania do kolegów w polu karnym.

• Abate świetnie dośrodkowuje w kierunku Destro, ale jego strzał głową broni Viviano!

• Kapitalna akcja Milanu, Jeremy Menez indywidualnym rajdem rozerwał defensywę rywala i ściągnął na siebie obrońców po czym piętą wycofał piłkę do Abate. Włoch poprawił piłkę i oddał strzał z ostrego kąta, ale nie przymierzył dokładnie i futbolówka minęła bramkę Emiliano Viviano.

• Eder uderza z dystansu... pozostawimy to bez komentarza, fatalny strzał.

• Niedokładne podanie od Mexesa do Bonaventury, mogło być niebezpiecznie pod bramką Sampdorii.

• Groźna strata Rossonerich w środku pola, szybko jednak naprawili swój błąd piłkarze Milanu.

• Wymiana ciosów trwa, więc kolej na atak Milanu. Długie zagrania w pole karne odbijają się od głów obrońców jak od muru.

• Eto'o! Ależ huknął Kameruńczyk z dystansu, szkoda tylko, że niecelnie! Gdyby ten strzał zmierzał w światło bramki, mielibyśmy gola.

• Krótkie rozegranie i ponownie zablokowana próba zagrania w pole karne. To już czwarty rzut rożny dla Sampdorii, goście mogą szukać swoich okazji w stałych fragmentach gry.

• Odpowiedź Sampdorii, van Ginkel przerywa akcję wślizgiem. Trzeci korner dla przyjezdnych.

• Coraz pewniej radzą sobie gospodarze, ale Sampdoria uważnie gra w defensywie nie pozwalając Milanowi na zbyt wiele swobody w ofensywie.

• Dośrodkowanie w pole karne Sampdorii kończy się skutecznym wyjściem i wybiciem piłki przez Emiliano Viviano.

• Ostre starcie Okaki z Mexesem, które zakończyło się kopnięciem w twarz francuskiego obrońcy. Chwila przerwy w grze.

• Van Ginkel! Drugie groźne uderzenie młodego Holendra! Jego strzał mija słupek w niewielkiej odległości, mało brakowało, a zobaczylibyśmy pierwszego gola.

• Nieudany strzał Paletty, piłka wraca do Cerciego, który ponowił dośrodkowanie, ale wywalczył jedynie kolejny rzut rożny.

• Marco van Ginkel! Strzał Holendra bliźniaczo podobny do uderzenia Eto'o, ale Viviano sparował piłkę poza linię końcową. Tylko rzut rożny.

• Abate! Świetne wejście obrońcy w pole karne, ograł rywala, ale jego uderzenie w ostatniej chwili zablokował Soriano!

• Póki co niewiele emocji na San Siro. Więcej fauli, niż sytuacji podbramkowych, sporo gry w środku pola. Miejmy nadzieję, że mecz nam się rozkręci.

• Eto'o! Pierwszy strzał na bramkę, ale pewnie broni Diego Lopez.

• Powrót Edera do defensywy po kontrataku opłacił się - Włoch zatrzymał Cerciego wygrywając pojedynek biegowy.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Diavolo zablokowane, drugi korner dla genueńczyków.

• Sampdoria zamknęła gospodarzy w ich polu karnym, ale póki co skutecznie bronią się Rossoneri.

• Strata Meneza pod polem karnym, goście odzyskują piłkę i szybko przenoszą akcję pod drugą bramkę. Okaka wywalczył rzut rożny.

• Szybka kontra Milanu, skrzydłem atakował Cerci, ale jego dośrodkowanie pozostawia wiele do życzenia.

• Eder znalazł się z piłką w polu karnym, ale naturalizowany Włoch nie zdołał zagrać do kolegi z zespołu. Jego podanie zablokował Mexes.

• Rossoneri wygrali ostatnie 4 z 5 spotkań u siebie z Sampdorią. Dziś od początku udowadniają, że zależy im na przedłużeniu dobrej passy.

• Faulowany jeden z zawodników Milanu. Rzut wolny z odległości około 30 metrów od bramki Viviano.

• Dobre ofensywne wejście Luci Antonellego, ale Włoch został powstrzymany przez Angelo Palombo.

• Przy piłce utrzymują się gospodarze, którzy spokojnie konstruują atak pozycyjny wymieniając podania w środku pola.

• Od początku sporo agresji na boisku - dwa faule w przeciągu minuty.

• Rozpoczynamy! Ze środka Sampdoria, która gra dziś w niebieskich strojach.

• Piłkarze wychodzą już na murawę, za chwilę zaczynamy niedzielny hit Serie A!

• Dwójka zwariowanych cudotwórców: właściciel Sampdorii - Massimo Ferrero (z prawej) i trener Blucerchiati - Sinisa Mihaljović. To oni z ligowego średniaka uczynili zespół walczący o europejskie puchary.

• Ostatnie sześć spotkań Milanu z Sampdorią w liczbach:

• Bramki: 11 (8-3)
    • Żółte kartki: 27 (11-16)
    • Czerwone kartki: 2 (1-1)
  • Fotka z poprzedniego spotkania - radość Jeremy'ego Meneza po zdobytej bramce.

• Ostatnie sześć spotkań Milanu z Sampdorią:

• Sampdoria - AC Milan 2:2 (Okaka, Eder - El Shaarawy, Menez)
    • Sampdoria - AC Milan 0:2 (Taarabt, Rami)
    • AC Milan - Sampdoria 1:0 (Birsa)
    • Sampdoria - AC Milan 0:0
    • AC Milan - Sampdoria 0:1 (Costa)
    • AC Milan - Sampdoria 3:0 (Seedorf, Cassano, Robinho)
  • Wspomniałem o tym, że dziś nie obejrzymy rac sypiących się na boisko. Jednym z powodów tego stanu rzeczy jest kolejna część protesty kibiców zasiadających na Curva Sud.

• Przed meczem zapowiadaliśmy, że występy Giacomo Bonaventury, Marco van Ginkela i Lorenzo de Silvestriego stoją pod znakiem zapytania. Cała trójka znajdzie się jednak na placu gry już od pierwszej minuty spotkania.

• Ciekawostka: dziś mija dokładnie 10 lat od momentu zrobienia tego zdjęcia. Miejsce, San Siro, się zgadza. Dziś na pewno jednak unikniemy podobnych obrazków - ale o tym za chwilę.

• Ławka rezerwowych Sampdorii:

Frison, Romero, Coda, Munoz, Wszolek, Acquah, Correa, Duncan, Marchionni, Rizzo, Bergessio, Djordjevic, Muriel.

• Ławka rezerwowych Milanu:

Abbiati, Donnarumma, Alex, Bocchetti, Bonera, De Sciglio, Rami, Zapata, Mastalli, Poli, Suso, Pazzini.

• Zachęcamy do lektury zapowiedzi tego spotkania - KLIK!

• Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu 30. kolejki włoskiej Serie A. Na zakończenie tej serii spotkań czeka nas prawdziwy hit: AC Milan - Sampdoria Genua. Starcie drużyn walczących o kwalifikację do Ligi Europy z pewnością zadowoli fanów calcio!