2

SSC Napoli

0

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Przewaga była po stronie gospodarzy i nie podlega to dyskusji. Piękne bramki wcześniej wspomnianych zawodników dały trzy punkty i Milan zrównał się punktami z dzisiejszym rywalem. ale dalej obie drużyny są poza "pucharową" piątką. Dla przypomnienia:

• Koniec spotkania! AC Milan przerywa okazałą serię Napoli 11 spotkań bez porażki i wygrywa 2:0 po golach Jeremy'ego Meneza oraz Giacomo Bonaventury!

• Duvan Zapata doskakuje do przedłużonego dośrodkowania i strzela głową w sam środek bramki. Diego Lopez bez trudu łapie piłkę.

• Zryw Napoli i ostatecznie Diego Lopez z "piątki".

• Duvan Zapata w roli prawoskrzydłowego centruje w pole karne do Callejona, który nastrzelony posyła piłkę głową wysoko nad poprzeczką.

• Cztery minuty doliczone przez Antionio Damato..

• Cristian Zapata wybija piłkę głową po centrze zawodnika Napoli. Goście, jak to miało miejsce w końcówce pierwszej połowy, przycisnęli rywala, ale na niewiele się to zdaje.

• Diego Lopez efektownie paruje uderzenie z dystansu Higuaina. Kapitalna interwencja, nie tylko "na notę"!

• Montolivo przekazuje opaskę kapitana Mexesowi i przy brawach udaje się w stronę ławki rezerwowych. Essien już jest na murawie - to ostatnia zmiana Milanu.

• Górne podanie w "16" do Hondy, ale dobrze pilnowany Japończyk nie zdołał opanować piłki. A do wejścia na boisko gotowy jest Michael Essien.

• Pojedynek Zapaty z... Zapatą przed polem karnym Milanu. Górą kolumbijski obrońca gospodarzy.

• Podanie z głębi pola do de Jonga, ale w momencie zagrania był na spalonym.

• Hiszpan przeszedł na lewą stroną. Wpadł z piłką w "16" i jego uderzenie zostało zablokowane. Po rzucie rożnym Higuain zmienia tor lotu piłki uderzonej z dystansu. Brakowało metra do kontaktowego gola, ale Diego Lopez miał wszystko pod kontrolą.

• Zdaniem liniowego Callejonn zgrał piłkę głową do Higuaina, będąc już z piłką poza linią boczną.

• I ostatnią przeprowadza Rafael Benitez. Za Jonathana de Guzmana na murawie melduje się Walter Gargano.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Sulley Muntari za Andreę Poli'ego.

• Higuain w ostatniej chwili zablokowany przez Mexesa. Było groźnie.

• Szarpana gra z obu stron. Obie jedenastki ledwie wymieniają 3-4 podania. Nie podoba się to kibicom.

• Duvan Zapata zmienia Driesa Mertensa. Napoli prawdopodobnie będzie grać na dwóch napastników.

• Nie idzie Higuainowi. Stracił w prosty sposób pilkę i podcina rywala. Bez konsekwencji kartkowej.

• Krótka przerwa w grze wynika z posiadania piłki przez... Filippo Inzaghiego. Trener Milanu niechętnie oddał ją Bonerze.

• Akcjom Napoli brakuje wykończenia bądź ostatniego, decydującego podania. Najpierw źle zacentrował Mertens, a po chwili Callejona

• Cristian Zapata zastępuje Ramiego.

• Zamroczony Rami siada, a po chwili, kładzie się na murawie. Będzie konieczna zmiana, co sygnalizuje Diego Lopez.

• Poli też znajduje się w protokole sędziowskim w dziale "żółta kartka".

• Menez mógł zrobić z piłką wszystko, mając ją na prawej nodze, 19 metrów od bramki Napoli! Wybrał najgorzej - huknął wysoko nad poprzeczką!

• Rafael Benitez decyduje się na pierwszą zmianę. Zmienia (defensywnego pomocnika) Jorginho, a wprowadza bardziej ofensywnie usposobionego Marka Hamsika

• Kontratak Milanu i po solowej akcji prawą flanką Bonaventura zagrywa przed pole karne w stylu Łukasza Piszczka do nadbiegającego Montolivo, który strzela obok słupka!

• GOL GIACOMO BONAVENTURY

• Spóźnione wejście Albiola skutkuje podyktowaniem rzutu wolnego. Dodatkowo Hiszpan dostaje żółtą kartkę.

• Bonaventura po zagraniu Poli'ego wychodził sam na sam z Rafaelem! Gdyby podanie było nieco lżejsze, to mogłaby być trzecie bramka dla Milanu! Górą jednak brazylijski bramkarz.

• Chóralne śpiewy na San Siro. Kibice Milanu zaczynają świętowanie. Ale czy nie za wcześnie?

• Akcja gospodarzy lewą stroną i kapitalne dośrodkowanie spod linii końcowej Armero w pole karne. Tam na piłkę czekał Bonaventura, który mierzonym strzałem głową po dalszym słupku podwyższa prowadzenia! Piłka jeszcze skozłowała przed bramkarzem przez co nie miał szans na skuteczną interwencję!

• GOL, GIACOMO BONAVENTURA!

• Napoli próbuje, ale bije głową w (czerwono-czarny) mur. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Diego Lopeza.

• Prostopadłe podanie do Higuaina i Diego Lopez uprzedza Argentyńczyka pewnym piąstkowaniem.

• Ofensywna akcja Bonery i nieudane zagranie.

• A ja mam pytanie do pana redaktora.Dlaczego na ekstraklasa.net nie ma spotkania Porto-Benfica Lizbona?Bardzo ciekawy mecz i trochę mnie zdziwiło,że nie ma tego spotkania na ekstraklasa.net. Sprawę przekazałem "górze" ;) A tak poważnie, nie wiem jak odpowiedzieć na to pytanie, jak z transmisją w TV itp. Ja jestem odpowiedzialny za ten mecz...

• Druga połowa rozpoczęta. Nie ma zmian w obu zespołach.

• Powracamy na San Siro. Obie "jedenastki" wychodzą na murawę.

• Po pierwszych trzech kwadransach nie widać wyraźnego faworyta. Obie drużyny stworzyły po kilka bardzo klarownych okazji do strzelenia gola, ale tylko gospodarzom udała się ta sztuka. Co prawda Higuain wpisał się na listę strzelców, ale sędzia słusznie gola nie uznał - wcześniej faulowany był Diego Lopez. Jak będzie po przerwie? Przekonamy się niebawem.

• Antonio Damato po doliczeniu minuty kończy pierwszą połowę. AC Milan prowadzi z Napoli 1:0 po pięknej akcji i golu Jeremy'ego Meneza w 6. minucie.

• Słaba centra i kontra Milanu przerwana faulem taktycznym Ghoulana. Żółta kartka.

• Im bliżej końca pierwszej połowy, tym śmielsze ataki gości. Bonera podciął na lewej stronie Mertensa i zostaje upomniany żółtą kartką.

• Mexes bliski bramki samobójczej! Wślizgiem uprzedził czyhającego na zagranie Callejona Higuaina i piłka minęła prawy słupek bramki Diego Lopeza o kilkanaście centymetrów!

• Gwizdy na San Siro. Piłkarze Napoli spokojnie rozgrywają piłkę przy biernej postawie Milanu. Centra Callejona z prawej strony zablokowana przez Ramiego.

• ... ale nawet nie było okazji do strachu.

• Montolivo strzela z woleja, z prostego podbicia, obok bramki. Rafael wznawia grę z "piątki" krótkim zagraniem do Albiola, który posyła daleką piłkę pod pole karne Milanu...

• Obrońcy Napoli dwoją się i troją by odpierać ataki gospodarzy. Momentami jest to rozpaczliwa obrona, ale skuteczna.

• Odnośnie bramki Filipo Inzaghiego na San Siro. Był to sezon 2009/10. Pierwszy mecz odbył się na stadionie Napoli i wtedy Inzaghi wpisał się na listę strzelców w 6 minucie (Strzelił bramkę na 2:0,a ostateczny wynik to 2:2).A drugi mecz,o który panu redaktorowi chodzi,to był mecz 10 marca 2010 roku.Na San Siro po dwóch porażkach z rzędu przyjechał SSC Napoli.Pierwszą bramkę strzelił piłkarz Azzurri,Campagnaro w 13 minucie.Z kolei w 26 minucie Filipo Inzaghi wyrównał wynik spotkania na 1:1 i takim też wynikiem zakończył się ten mecz. Więc krótko odpowiadając był to sezon 2009/10 10 marzec 2010 AC Milan 1:1 SSC Napoli ;) Przyznam się, że nie spodziewałem się aż takiej odpowiedzi. Szacunek.

• Poli ograł w polu karnym na zamach Jorginho i strzelił po dalszym słupku. Brakowało metra do pięknego gola pomocnika Milanu!

• Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia.

• Montolivo decyduje się na strzał zza pola karnego i trafia w plecy Davida Liopeza. Piłka wychodzi na rzut rożny. A Koulibaly staranował tym razem... sędziego bramkowego.

• Callejon zagrywa płasko przed bramką Milanu, ale Rami w ostatniej chwili wybija piłkę przed nabiegającym Higuainem!

• Bonaventura odebrał dobre podanie przed linią szesnastego metra i mimo asysty obrońcy strzelił metr obok lewego słupka bramki Napoli.

• Rafael wykorzystał zasięg ramion i pewnie przechwytuje piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Diego Lopez dwukrotnie z najwyższym trudem paruje strzały Higuaina oraz Callejona! Bramkarz Milanu miał ułatwione zadania, bowiem piłki leciały wprost w niego.

• Piłka w siatce Milanu po woleju Higuaina, ale Rafael został staranowany przy wyjściu do dośrodkowania przez Koulibaylego. NIE MA GOLA DLA NAPOLI!

• Jednak nie do końca. Montolivo, grający z opaską kapitana, ostro sfaulował Callejona i został upomniany żółtą kartką.

• Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę. Szybko zdobyte prowadzenie wprowadziło spokój w szeregach czerwono-czarnych.

• Zagranie ze środka boiska na prawą stronę, w okolice narożnika pola karnego, do Callejona. Ten zbyt wolno wracał ze spalonego.

• Zdaniem sędziego Higuain przesadził z wejściem wślizgiem i odgwizdał przewinienie Argentyńczyka. Ten jest niezadowolony z tej decyzji arbitra.

• Honda niezbyt dobrze wystartował do prostopadłego podania i Rafael łapie piłkę. Szybka akcja gości zakończona niecelnym dośrodkowaniem z lewej flanki Mertensa.

• Atak pozycyjny piłkarzy Rafaela Beniteza na połowie gospodarzy i momentalne przyspieszenie podaniem do Higuaina. Niedokładne i AC Milan w posiadaniu.

• GOL JEREMY'EGO MENEZA

• Kolejna okazja gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mexes chciał w stylu karate skierować piłkę do siatki. Nie dość, że do celu brakowało kilku metrów, to jeszcze był na spalonym.

• Poli efektowną piętkę zagrał do Hondy, który wychodził san na sam z Rafaelem. Gwizdek sędziego - spalony.

• Goście próbowali szybko odpowiedzieć, lecz wyjściem z bramki Diego Lopeza pod linię 16. metra uprzedził Higuaina.

• Prostopadłe podanie Bonaventury przed pole karne do Meneza, który świetnie zabrał się z piłką między dwoma rywalami! Francuz wpadł w "16" i uderzeniem po dalszym słupku daje Milanowi szybkie prowadzenie!

• GOL, JEREMY MENEZ!

• Grający z przymusu na prawej obronie Mesto centruje w pole karne, ale górą Diego Lopez.

• Menez mocno pobudzony wszedł w ten mecz. I... w przeciwnika, za co sędzia podyktował rzut wolny.

• Gwizdek sędziego Antonio Damato i pierwsza połowa hitu 15. kolejki Serie A rozpoczęta!

• Przenosimy się już na San Siro. Kibice obu drużyn czekają na wyjście zawodników!

• Do pierwszego gwizdka już niewiele czasu. A ja przypominam o zagadce oraz ponownie zachęcam do aktywności w komentarzach!

• Bezpośredni bilans (brano jedynie mecze w Serie A) jest po stronie gości. Trzy remisy i dwa zwycięstwa z rzędu. W Mediolanie 2:1 (gole: Balotelli (dodatkowo zmarnował karnego) - Britos, Higuain) i w Neapolu 3:1 (gole: Inler, 2x Higuain - Taarabt).

• Z kolei Napoli wygrało 2 mecze - z AS Roma 2:0 i w Fiorentinie 1:0, a potem zanotowało trzy remisy z rzędu: z Cagliari (dom, 3:3), Sampdorią (wyjazd, 1:1) i Empoli (dom, 2:2).

• Jak wyglądały ostatnie pięć spotkań dzisiejszych drużyn? AC Milan zremisował w lidze dwa spotkania, z Sampdorią (2:2) i Interem (1:1), tyle samo przegrał (u siebie z Palermo 0:2 i przed tygodniem z Genoą na wyjeździe 0:1) i wygrał jeden mecz na San Siro z Udinese 2:0.

• I mała zagadka: w którym sezonie obecny szkoleniowiec Rossoneri - Filippo Inzaghi - strzelił bramkę Napoli na San Siro oraz jakim wynikiem zakończył się ten mecz? Dla ułatwienia w poszukiwaniach zawężę zakres w historii od sezonu 2007/08. Kto pierwszy ten lepszy

• Tradycyjnie zachęcam do aktywnego udziału w komentarzach: zadawania pytań, pisania swoich opinii oraz typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie (apeluję o przyzwoite wpisy, bez wyzwisk i wulgaryzmów).

• Bilans 75 spotkań na San Siro (Serie A, Coppa Italia)

• 35 zwycięstw Milanu
    • 26 remisów
    • 14 zwycięstw Napoli
  • Andrea Crispo i Emanuele Da Luca będą pomagać Antonio Damato na liniach. Natomiast arbitrem technicznym jest dzisiaj Andrea Padovan.

• Po rozegranych dzisiaj pięciu spotkaniach trochę zmienił się układ w górze tabeli. Gospodarze dzisiejszego spotkania są na ósmej pozycji z dorobkiem 21 "oczek" (taki sam dorobek mają niżej w tabeli Udinese i Palermo). Z kolei przyjezdni, mający o trzy punkty więcej, zajmują szóste miejsce w tabeli. Do piątej Genoi, czyli miejsca dającego grę w eliminacjach do przyszłorocznej edycji Ligi Europy, piłkarze Rafaela Beniteza tracą 2 punkty. Warto odnotować, że 26 punktów ma też (trzecie) Lazio i (czwarta) Sampdoria.

• Do pierwszego gwizdka sędziego jeszcze trochę czasu, to odsyłam do zapowiedzi przygotowanej przez Małgorzatę Służałek:AC Milan – Napoli LIVE! Kto dogoni ścisłą czołówkę?

• Rezerwowi SSC Napoli: Andujar (Br), Britos, Colombo (Br), Gargano, Hamsik, Henrique, Inler, Zapata.

• Rezerwowi AC Milan:

• Na relację NA ŻYWO zaprasza Państwa (po długiej przerwie) Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko.

• Wisienką na torcie 15. kolejki Serie A jest starcie AC Milan z SSC Napoli. Początek spotkania na San Siro już za trzy kwadranse!