Lazio Rzym

1

AC Milan

3

• AC Milan zasłużenie pokonuję Lazio Rzym. "Rossoneri" byli dziś zdecydowanie lepszym zespołem do gospodarzy, mieli więcej pomysłów na grę. Bramki dla gości strzelali Andrea Bertolacci, Philippe Mexes oraz Carlos Bacca. natomiast trafieniem honorowym popisał się Ricardo Kishna. Zapraszam serdecznie na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net! Żegna się z Państwem Mariusz Daniluk! Dobrej nocy!

• Korner dla gospodarzy, który nie przyniósł zagrożenia i sędzia kończy spotkanie! AC Milan pokonuje Lazio 3:1 i zarazem wygrywa pierwszy raz na Stadio Olimpico od 2009 roku!

• Rzymianie już spokojnie rozgrywają piłkę w środku poła, chyba kilka minut temu stracili nadzieję

• Uderzał lewą nogą Honda, ale piłka poleciała wysoko nad poprzeczką

• Żółtą kartkę otrzymuje Santiago Juan Gentiletti. w dodatku mamy rzut wolny tuż za polem karnym!

• Donnarumma bardzo powoli wznawia grę od własnej bramki

• Sędzia dolicza aż sześć minut!

• Nieudana centra Kucki, od bramki grę szybko wznawia Marchetti

• Milan nie pozwala zbytnio zbliżyć się rywalowi pod swoje pole karne.

• Donnarumma wpuszcza gola po 211 minutach.

• Giacomo Bonaventura ukarany żółtym "kartonikiem", co oznacza, że Włoch będzie pauzował w następnej serii gier

• Kishna dostał piłkę od Cataldiego na lewej stronie pola karnego i mocno uderzył na bramkę. Donnarumma mógł lepiej się zachować w tej sytuacji, lecz uderzenie było bardzo silne

• MAMY 1-3! Ricardo Kishna zmniejsza stratę!

• Montolivo chwilowo poza boiskiem, udzielana mu jest pomoc medyczna.

• Na spalonym dwóch podopiecznych Pioliego, znakomicie ustawia się dziś defensywa "Rossoneri"

• Zmiana w drużynie AC Milan - z boiska schodzi dobrze grający dziś Alessio Cerci, na boisku pojawia się Japończyk Keisuke Honda

• Bonaventura popisuje się genialnym prostopadłym podaniem do Bacci, ten znalazł się sam na sam z Marchettim, minął go i skierował piłkę do pustej bramki

• LAZIO NA KOLANACH! Carlos Bacca dobija gospodarzy!

• Bardzo nieudany strzał Cataldiego, piłka przeleciała daleko od bramki

• Dobra szansa na bramkę kontaktową dla Lazio z rzutu rożnego! Kishna dobrze wrzucił piłkę w pole karne gości, tam od krycia uwolnił się Mauricio i uderzył, ale jego strzał minął bramkę o ok. 2 metry

• Na spalonym Bacca

• Kishna umieszcza piłkę w bramce! Mocno z narożnika pola karnego uderzał Anderson, odbił futbolówkę do boku Donnarumma, a Holender na wślizgu wbił ją do siatki. Problem w tym, że był na spalonym i była to dobra decyzja sędziego!

• Kishna wywalczył rzut wolny na lewej flance. Dośrodkowanie Biglii, dobrze piąstkuje Donnarumma, jeszcze uderza z dystansu Basta, lecz mocno niecelnie

• Już pierwsza akcja Matriego - Włoch zabrał się z piłką, chciał wypuścić kompletnie dziś niewidocznego Miroslava Klose, ale sędzia odgwizdał spalonego

• Tracą piłkę na lewym skrzydle rzymianie. Seria autów dla Milanu, którego taka gra nie martwi

• Ostatnia zmiana w drużynie Pioliego - na boisku pojawia się Alessandro Matri, a zmienia on Sergeja Milinkovicia-Savicia

• Mogło być 2:1! Długie dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne, tam niezdecydowanie defensorów Milanu wykorzystał Senad Lulić, przejął piłkę i próbował przelobować Gianluigiego Donnarumme. Młody bramkarz gości jednak nie dał się zaskoczyć

• Alessio Romagnoli ukarany żółtą kartką

• Ładnie pokazał się na prawej flance Kucka, dwukrotnie oszukał obrońcę i chciał podać piłkę na dalszy słupek do niepilnowanego Bacci, w ostatniej chwili przeciął to zagranie Mauricio!

• Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia bramce Federico Marchettiego

• Druga zmiana w Lazio - słabo grającego dziś Candreve zastępuje Kishna

• Rozpędził się w kontrze Bacca, przedarł się lewą flanką w pole karne, tam czysto powstrzymał go Basta, mamy rzut rożny dla Milanu

• Rzut dla Lazio. Wrzutka Candrevy na bliższy słupek, wybija piłkę jeden z obrońców gości

• Jeszcze żółtą kartkę za faul na Bonaventurze otrzymuje Dusan Basta.

• Bonaventura faulowany na lewej stronie boiska, ok. metr od pola karnego Lazio. Włoch pokusił się o strzał z ostrego konta, lecz poleciał on wysoko w trybuny.

• Lazio wciąż musi biegać za piłką, mamy teraz spokojniejszy okres meczu

• Bardzo mądra gra gości w tym okresie meczu. "Rossoneri' szanują piłkę i rozgrywają ją bardzo dokładnie

• Stadio Olimpico w Rzymie ucichło, a Milan chce pójść za ciosem! Cerci mocno uderzył z narożnika pola karnego, ale bardzo niecelnie

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewej strony boiska Bonaventury, piłka idealnie spadła na głowę Philippe Mexesa i Francuz bez problemu pokonuje Federico Marchettiego!

• CO ZA WEJŚCIE SMOKA MEXESA! 2-0 DLA MILANU!

• Tak jak wspomniałem, mamy zmianę - Mexes zastępuje Alexa

• Fatalne zderzenie Alexa z Donnarummą! Bramkarz gości wpadł z wielkim impetem w kolegę z drużyny i uderzył go kolanem w potylicę. Defensor AC Milanu stracił przytomność, już są przy nim służby medyczne, za chwile będziemy mieli także zmianę.

• Gospodarze rozgrywają piłkę, starają się przejąć inicjatywę, ale dobrze ustawiony cały czas jest Milan

• Brzydko wyglądające starcie Alexa z Sergiejem Milinkoviciem-Saviciem. Ten drugi przez moment miał problem ze zdrowiem, jednak wszystko wróciło do normy.

• W przerwie manager gospodarzy dokonał jednej roszady - boisko opuścił Onazi, a pojawił się na nim Danilo Cataldi

• Sędzia wznowił grę! Podopieczni Stefano Pioliego przy futbolówce!

• Początek spotkania należał do Rzymian, jednak ich akcje nie przynosiły większego zagrożenia bramce Donnarummy. Potem sytuacja się zmieniła o 180 stopni. Milan przejął inicjatywę i od 20.minuty kontrolował przebieg spotkania. Andrea Bertolacci dał prowadzenie gościom w 25. minucie po dośrodkowaniu dobrze grającego dziś Cerciego. Gospodarze odpowiedzieli na tą bramkę jedynie jednym celnym strzałem. Czy po przerwie obraz gry się zmieni? Dowiemy się tego po krótkiej przerwie! Proszę się z nami nie rozstawać!

• Koniec pierwszej części gry! AC Milan prowadzi 1-0 z Lazio po bramce Andrei Bertolacciego!

• Jedna minuta doliczona przez pana Antonio Damato!

• Aktywny dziś Cerci wywalczył rzut wolny w środkowej strefie boiska. Trzeba przyznać, że napastnik "Rossoneri" prezentuje się dziś bardzo dobrze.

• Dobra akcja Felipe Andersona. Piłkarz Lazio przedarł się z lewej flanki w pole karne, oddał jednak niezbyt mocny strzał i pewnie piłkę wyłapał Donnarumma

• Od dłuższego czasu przy piłce "Biancazzurri", coraz wyższym pressingiem wychodzi Milan

• Rzut wolny dla gospodarzy. Po centrze Biglii piłka po głowie Kucki wychodzi poza boisko. Z rzutu rożnego nie udało się nic zdziałać

• Alessio Cerci trafia w słupek! Włoch oddał strzał na dalszy słupek, jednak piłka wylądowała na metalowym pręcie!

• Rzut rożny dla Lazio, znów dośrodkowuje na Biglia, znów bez problemu piłkę wybijają goście

• Mamy wymuszoną zmianę - strzelec bramki Andrea Bertolacci schodzi kontuzjowany z boiska, wchodzi na nie Andrea Poli, duża strata dla Sinisa Mihajlovicia, gdyż ten zawodnik napędzał ataki gości

• Tym razem zbyt mocno zagrał Milinković-Savić

• Biglia niecelnie zagrywa do przodu, do jego podania nikt nie ma szansy dojść. Od bramki zacznie Donnarumma

• Faulowany przy linii bocznej Bonaventura przez Bastę. Goście w tym momencie spotkania kontrolują grę

• Juraj Kucka znalazł się przed polem karnym gospodarzy, lecz zbyt długo zwlekał z oddanie strzału i stracił piłkę.

• Problemy zdrowotne ma obrońca Milanu - Alex, lecz po chwili defensor wstaje imoże grać dalej.

• Miejmy nadzieję, że ta bramka ożywi nam całe spotkanie!

• Cerci dośrodkowywał piłkę z narożnika pola karnego, piłkę odbił przed Federico Marchetti, a skorzystał z tego Andrea Bertolacci!

• GOOOL! 1:0 DLA MILANU! Andrea Bertolacci!

• Świetna interwencja Mauricio! Brazylijczyk zatrzymał czysto szarżującego środkiem pola Bertolaciego

• Kolejna wrzutka, tym razem Biglii, znów Mediolańczycy bez problemu zażegnują niebezpieczeństwo.

• Kolejna centra Candrevy z prawej flanki, płasko posłaną piłkę wybił na róg Romagnoli.

• Dobre wyjście z akcją "Rossoneri"! Po raz kolejny Cerci wpadł z piłką w pole karne gospodarzy i oddał strzał, lecz futbolówka po rykoszecie wylądowała w rękach Marchettiego.

• Bertolacci faulowany w środku pola przez Lulicia

• Znowu mamy spokojniejszy okres gry, głównie w środkowej strefie boiska

• Niezłą próba Cerciego! Włoch przedzierał się prawą flanką, dostał się do pola karnego, ale tam został powstrzymany przez Gentilettiego i Mauricio

• Dalekie wyjście z bramki Donnarummy i wybicie piłki w aut, po chwili młody bramkarz gości łapie piłkę po dośrodkowaniu

• Dalekie podanie Lulicia w stronę Candrevy na prawą stronę boiska, włoski skrzydłowy dośrodkował futbolówkę z powietrza w pole karne, lecz nikt nie przeciął tego podania

• Tempo spotkania na razie jest bardzo małe, a przy futbolówce przez większość czasu utrzymują się gospodarze.

• Nic nie wyszło z tego stałego fragmentu gry, jeszcze próbował z dystansu uderzać Bonaventura, przeniósł piłkę wyraźnie ponad bramką

• Candreva traci piłkę w środku pola, trafia ona do Bertolacci, który podaje na lewą flankę do Bacci, ale jego centra została zablokowana, mamy rzut rożny

• Donnarumma bardzo niedokładnie wybija piłkę i w konsekwencji będziemy mieli rzut z aut dla Rzymian na połowie Milanu

• Biglia centruje z rzutu rożnego, a w szesnastce fauluje Gentiletti

• Odważne wejście Lucasa Biglii w pole karne gości, Argentyńczyk starał się dośrodkować piłkę, jednak została ona zablokowana

• Bertolacci faulowany przez Candreve ok. 35 metrów od bramki Lazio. Centruje Bonaventura, piłka w rękach Marchettiego

• Na razie oglądamy dużo gry w środku pola.

• Piłka zagrywana ze środka pola w kierunku Alessio Cerciego, jednak napastnik gości znajdował się na spalonym

• Zaczynamy! Przy piłce zawodnicy Milanu!

• Piłkarze za chwile pojawią się na boisku Stadio Olimpico w Rzymie!

• Z powodu kontuzji w dzisiejszym pojedynku nie wystąpią:

Lazio: Stefan De Vrij, Marco Parolo, Balde Keita

AC Milan: Mario Balotelli, Jérémy Ménez

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie pan Antonio Damato, który sędziował już 9 spotkań w tym sezonie, a między innymi to, w którym Napoli rozbiło Lazio 5:0. 43-letni sędzia pokazał w tegorocznych rozgrywkach 4 czerwone i aż 41 żółtych kartek.

• A teraz pora na gospodarzy:

Berisha, Guerrieri, Konko, Hoedt, Radu, Braafheid, Cataldi, Morrison, Mauri, Kishna, Matri, Djordjevic

• Znamy podstawowe jedenastki obu drużyn! Pora na ławki rezerwowych, zacznijmy od gości:

Abbiati, Diego Lopez, Calabria, Zapata, Mexes, Poli, De Jong, Jose Mauri, Suso, Honda, Niang, Luiz Adriano

• Gorącą zapraszam Państwa do lektury zapowiedzi spotkania Lazio - AC Milan!

• AC Milan aktualnie jest ósmą siłą Serie A, z 16. oczkami na koncie. "Czerwono-czarni" wygrali swoje dwa ostatnie pojedynki (2:1 z Sassuolo oraz 1:0 z Chievo) lecz ich dyspozycja, podobnie jak Lazio, jest bardzo nieprzewidywalna.

• Na stadionie również obecni są "Rossoneri".

• Lazio Rzym zajmuję obecnie 6. pozycję w tabeli Serie A z dorobkiem 18 punktów. Piłkarze Stefano Pioliego grają w kratkę. Po ubiegłotygodniowym, pewnym zwycięstwie nad Torino 3:0, w poprzedniej kolejce "Biancazzurri" dość niespodziewanie ulegli na wyjeździe Atalancie 1:2.

• Gospodarze już zameldowali się na Stadio Olimpico.

• Dobry wieczór! Już za nieco ponad godzinę w hicie 11. kolejki włoskiej Serie A Lazio Rzym podejmie AC Milan. Na relację LIVE z tego spotkania zaprasza państwa Mariusz Daniluk, kłaniam się nisko!