Blackburn Rovers

3

Swansea City

1

• Niespodzianka na Ewood Park! Występujący w drugiej klasie rozgrywkowej Blackburn Rovers ogrywa Swansea City 3:1 i awansuje do trzeciej rundy FA Cup! Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

• Koniec! Blackburn ogrywa 3:1 Swansea!

• Czerwona kartka dla Sigurdssona! Islandczyk ostro zaatakował jednego z rywali i arbiter nie wahał się ani przez chwilę!

• Craig Conway zdecydował się na strzał z dystansu, ale był on lekki i tylko fatalnie interweniujący Fabiański sprawił, że piłka wpadła do bramki. Duży błąd Polaka

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Conway, 3:1 dla Blackburn!

• Oliveira oddał strzał sprzed pola karnego, a bramkarz na raty złapał piłkę

• Rhodes próbował zaatakować indywidualnie, ale zaplątał się z piłkę przed polem karnym rywala i ten mu ją odebrał

• Oliveira dośrodkował w pole karne z prawej strony boiska, ale mimo małego zamieszania gospodarze wybili piłkę

• Nathan Dyer ukarany żółtą kartką

• A teraz Oliveira faulował na połowie gospodarzy Taylora

• Rhodes był na własnej połowie faulowany przez Oliveire

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym był ogromny kocioł, w którym Gestede odnalazł się najlepiej i pokonał bramkarza! Czy Swansea stać na odpowiedź?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Rudy Gestede, 2:1 dla gospodarzy!

• Faule: 5 - 4
  • Emocji nie brakowało w tych pierwszych trzech kwadransach. Dwa gole, czerwona kartka, spięcia, kilka dobrych okazji bramkowych - nie możemy narzekać! I pozostaje nam tylko czekać na więcej po przerwie

• I teraz pan Craig Pawson zaprasza piłkarzy na przerwę

• Conway dośrodkował z lewej strony boiska, a Fabiański spokojnie złapał piłkę

• Trzy minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy

• Ależ okazję zmarnował Gomis! Tiendalli dośrodkował z lewej strony boiska, a napastnik Swansea, będą kompletnie niepilnowanym w polu karnym, fatalnie przestrzelił!

• King dośrodkował z prawej strony boiska, ale został zablokowany i jego drużyna ma tylko rzut rożny

• Barrow próbował zaatakować indywidualnie na prawej stronie boiska, ale został szybko powstrzymany przez obrońców

• Tymczasem boisko Lee Williams, który ma jakiś problem z okiem. W jego miejsce widzimy Dunna

• Strzelec jednego z goli, Chris Taylor ucierpiał w starciu z Barrowem i jest opatrywany przez lekarzy

• Conway oddał strzał z dystansu, ale wyraźnie przestrzelił.

• Fernandez niedokładnie przyjmował piłkę pod własnym polem karny, ale skórę uratował mu bramkarz, który zdołał uprzedzić nadbiegającego Henley'a i wybić futbolówkę

• Williamson faulował w środkowej strefie boiska Gomisa

• Olsson dośrodkował z lewej strony boiska, Cairney zgrał dokładnie piłkę głową, a Chris Taylor mimo asysty obrońcy oddał strzał nie do obrony!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Już mamy remis, Taylor!

• Gylfi Sigurdsson oddał potężny strzał sprzed pola karnego, a bramkarz nie miał szans na skuteczną interwencję! Cudowny strzał Islandczyka i grające w osłabieniu Swansea na prowadzeniu

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Co za strzał Sigurdssona! 1:0 dla Swansea!

• Musi dokonać zmian taktycznych Gary Monk i tak Fernandez wchodzi za Carrolla

• Duffy! Dobry strzał z rzutu wolnego, Fabiański z trudem odbija piłkę!

• King otrzymał długą piłkę z głębi pola i już wychodził z nią sam na sam z Fabiańskim, ale faulem przed polem karnym zatrzymał go Bartley! Słuszna decyzja sędziego.

• Obie drużyny przy akompaniamencie "The Final Countdown" zespołu Europe już powoli wychodzą na boisko, za chwilkę usłyszymy pierwszy gwizdek arbitra

• Faworytem dzisiaj są goście, ale wobec ich kiepskiej formy gospodarzom szans odbierać nie możemy. Kto wie, może dzisiaj znów czeka na nas niespodzianka?

• W bezpośrednich meczach tych dwóch drużyn lepsi są Rovers. Wygrywali oni 21 razy, a 13 razy przegrywali. Czterokrotnie mecze tych dwóch ekip kończyły się remisami

• Blackburn Rovers to pięciokrotny mistrz Anglii i jedna z pięciu drużyn, która zdobyła to trofeum w erze Premier League (1995 rok). Z najwyższej klasy rozgrywkowej spadła w sezonie 2011/2012 i od tamtego momentu gra w Championship. Aktualnie zajmuje w tej lidze dziesiąte miejsce. Strata do miejsc premiowanych grą w play off o awans wynosi osiem punktów.

• W trzeciej rundzie tych rozgrywek Blackburn pokonało 2:1 Charlton Athletic, a Swansea 6:2 Tranmere Rovers

• Być może szansę debiuty w zespole Swansea otrzyma dzisiaj Kyle Naughton. Angielski obrońca to nowy nabytek Łabędzi, sprowadzony do tego zespołu z Tottenhamu za pięć milionów funtów. W drużynie z Londynu w tym sezonie miał wyraźne problemy z grą w pierwszym zespole. Wystąpił w zaledwie pięciu meczach ligowych

• Ławka gości: Tremmel, Naughton, Fernandez, Fulton, Emnes, Montero, Oliveira

• Ławka gospodarzy: Steele, Hanley, Dunn, Brown, Rhodes, Marshall, Gestede

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, a za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu