FC Barcelona

3

Athletic Bilbao

1

• Dzisiejsze spotkanie to dwie odmienne połowy. W pierwszej całkowicie dominowali goście. Udało im się wyjść na prowadzenie. Jedna bramka nie wystarczyła. W drugiej odsłonie to gospodarze przejęli inicjatywę i wykorzystali swoje sytuacje nie dając szans na odpowiedź.

• Koniec meczu! Barcelona przypieczętowała awans do półfinału Copa del Rey!

• Piłka przypadkowo trafiła do Neymara. Brazylijczyk mimo bardzo pasywnej asysty 4 piłkarzy Bilbao uderza nie do obrony!

• GOOOLLL NEYMAR!!!

• Sędzia doliczył 2 minuty

• W znakomitej sytucji znalazł się Messi. Gwiazdor Barcy chciał jeszcze wyłożyć piłkę Suarezowi ale obrońcy Lwów połapali się w tej sytuacji

• Piłkarze Barcelony uspokajają grę. Są pewni, że w tym meczu im już nic nie grozi

• Messi minął dwóch rywali. Jego strzał z lewej nogi minimalnie minął bramkę

• Baskowie w drugiej połowie wyraźnie opadli z sił

• Aduriz wykłada piłkę praktycznie do pustej bramki! Marino jednak nie zdołał jej skierować do bramki, gdyż został uprzedzony przez obrońców!

• To co nie udało się przed chwilą udało się tym razem. Dośrodkowanie w pole karne Daniego Alvesa wykorzystuje Pique. Stoper Barcy wyskakuje najwyżej z wszystkich zawodników w pole karne i strzela pod poprzeczkę!

• GOOLLL PIQUE!!!

• Nie ma gola! Rzutu rożnego głową udera Pique! Herrerin cudownie broni!

• Sergi Roberto próbował powtórzyć strzał Neymara sprzed kilki chwil! Herrerin broni!

• Uderzenie Neymara z 16 metra broni Herrerin! Później piłka trafia do Rakitićia. Strzał chorwata zablokowany i mamy rzut rożny!

• Wyrównał się ten pojedynek w drugiej połowie.

• Suarez celowo zagrywa piłkę ręką. Sędzia jednak nie pokazuje urugwajczykowi drugiej żółtej kartki!

• Ostatnią zmianę przeprowadza Valverde. Na boisku za Eraso pojawi się Muniain

• Pique uderza głową, ale piłka szyuje wysoko ponad bramką

• Suarez otrzymuje żółtą kartkę za niesporotwe zachwanie. El Pisotlero widział, że Herrerin na przygotowaną piłkę, to celowo zostawił drugą na boisku.

• Pierwsza zmiana w ekipie Blaugrany. Vermaelena zmieni Sergio Busquerts

• Lekue dogrywał w pole karne. Piłka wyita na rzut rożny przez Pique

• Beniat próbował dośrodkowac w pole karne z rzutu wolnego. Pomocnik Athletiku zawiesił piłkę w powietrzu i ta nie sprawiła problemów portero Barcy

• Rakitić posyła prostpadłą piłkę do Neymara. Napastnik Barcy został uprzedzony przez bramkarza Bilbao

• Williams dograł do Merino. Jego strzał z 6 metra został zablokowany! Dobitkę Eraso broni Ter Stegen!

• Mathieu zagrywa płaską piłkę w pole karne! Wchodzącego na wślizgu Sergiego Roberto uprzedza Herrerin

• Boisko opuści również Susaeta. Jego miejscie na boisku zajmie Sabin Merino

• Beniat zmieni Mikela Rico

• Załapali wiatr w żalge podopieczi Luisa Enrique!

• Jeśli piłkarze Bilbao zdobędą bramkę na 1-2 być może będziemy świadkami dogrywki

• Sergi Roberto znakomicie podaje do Messiego. Argentyńczyk zagrywa na 7 metr. Balenziaga się poślizgnął i piłka dotarła pod nogi Suareza. Napastnik Balugrany nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce!

• GOOOLLL SUAREZ!!! 1-1!!!

• Lekue bezpardonowo powstrzymuje Neymara za co ogląda żółtą kartkę

• Rakitić ponad bramką! Dogranie Suareza do chorwata, ten jednak posyła piłkę w trybuny

• Messi próbował dograć do niepilnowanego Neymara. Podanie agrentyńczyka nieco za mocne

• Próba zagrania prostopadłej piłki do Rakitićia. Chorwat jednak na spalonym

• Gramy!

• Wracamy już na Nou Camp. Za chwilę rozpocznie się druga połowa!

• Przed chwilą z rozgrywkami Copa del Rey pożegnało się Atletico Madryt. Roijblancos przegrali na własnym boisku z Celtą Vigo 2-3!

• W pierwszej odsłonie, piłkarze Athletiku całowicie zdominowali Barcelonę. Gospodarze nie mają pomysłu na przełamanie drużyny z Bilbao. Duma Katalonii do głosu doszła dopiero w osatnich minutach. Swoją sytuację zmarnował jednak Neymar i w drugej połowie czeka Nas wspaniałe widowisko!

• Koniec pierwszej połowy! Piłkarze Barcy żegnani gwizdami!

• Messi schodzi na lewą nogę. Uderza! Jego strzał zablokowany. Mamy rzut rożny

• Neymar znów uderza! Piłka w rękach Herrerina

• Przed szaną Neymar! Znakomite podanie od Suareza! Brazylijczyk jednak przegrał sytuację jeden na jeden z Herrerinem!

• Z kontrą ruszyła Barcelona, ale obrońcy nie dali się zaskoczyć

• Lekue chciał zawalczyć 1-1 na Mathieu. Górą francuz i mamy rzut rożny

• Messi uderza z wolnego jednak piłka przelatuje nad bramkę

• Przed szansą pokonana Herrerina z rzutu wolnego stanie ekipa z Katalonii

• Balenziaga ratuje zespół przed utratą bramki. Fauluje Neymara, który urywał się defensorom.

• Neymar próbował wymusić rzut karny, ale sędzia nie dał się nabrać

• W drugim dzisiejszym spotkaniu Celta prowadzi z Atletico na Calderon 1-3! Czyżbyśmy mieli pierwszą ćwierćfinałową niespodziankę?

• Piłkarze Barcelony otrzymują sporą dawkę gwizdów od swoich kibiców. Nie podoba im się gra ich ulubieńców.

• Mikel Rico otrzymuje żółtą kartkę za przerwanie akcji gospodarzy

• Kolejna szansa Athletiku! Aduriz ruszył na przebój, próbował dograć piłkę na piąty metr ale jego podanie zostało przecięte przez obrońców.

• Williams ponownie! Vermaelen blokuje jego strzał!

• Williams uderza z dystansu bardzo dużą siłą. Napastnikowi Basków brakło do szczęscia ok 1 metra

• Ma problemy w obronie Barcelona

• Williams wrzuca w pole karne! Eraso nie czysto trafia w piłkę i nie mamy gola na 0-2!

• Piękne prostopadłe podanie Aduriza do wybiegającego Williamsa. Napastnik Bilbao mija Ter Stegena i strzela do pustej bramki! Będą emocje!

• GOOOLLL WILLIAMS!!!

• Gol! Ale nie uznany. Vermaelen strzela bramkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Sędzia bramki nie uznał, gdyż belg w walce o górną piłkę faulował Rico

• Barca powoli przejmuje inicjatywę

• Barcelona ruszyła z kontrą. Piłka do Neymara jednak za mocna. Niestety brazylijczyk wpada w bramkarza Bilbao

• Była szansa na 0-1! Williams dośrodkowuje piłkę w pole karne do Aduriza. Strzał napastnika zablokowany!

• Tak jak można było się spodziewać, to piłkarze Athletiku Bilbao od pierwszej minuty ruszyli do ataku

• Zaczynamy!

• Zawodnicy już na boisku, czekamy na rozpoczęcie spotkania

• Piłkarze obu drużyn czekają już w tunelu na wyjście na płytę stadionu Nou Camp

• Już za kilka chwil usłyszymy pierwszy w tym meczu gwizdek sędziego

• Do meczu pozostało już 15 minut. Nie możemy się doczekać tego wspaniałego widowiska

• Informacja poza piłkarska: Przed chwilą zakończyła się pierwsza połowa meczu o awans do półfinału ME w piłce ręcznej. Polska 10 - 15 Chorwacja Nasza gra wygląda fatalnie i na tę chwilę z Naszej grupy awansują Norwegowie i Francuzi

• Mamy dla Was informację z Vincente Calderon. Atletico w 36 minucie remisuje z Celtą Vigo 1-1 i w tym momencie to goście z Galicij zagrają w następnej rundzie.

• Kibice drużyny z Bilbao głęboko wierzą w remontadę. Natomiast sympatycy Barcy są pewni, że dziś ich ulubieńcy prowadzeni przez tridente MSN przypieczętuje awans do następnej fazy Pucharu Króla

• Przed rewanżem obie drużyny wygrywały swoje ligowe pojedynki. Barcelona wymęczyła zwycięstwo nad Malagą na La Rosaleda, a Athletic rozbił na własnym obiekcie Eibar aż 5-2.

• W pierwszym spotkaniu górą była Duma Katalonii, która na San Mames pokonała Bilbao 1-2. Wszystkie bramki w tamtym spotkaniu padły po indywidulanych błędach i komiczych wydarzeniach.

• Już za pół godziny rozpocznie się rewanżowe spotkanie między Barceloną a Athletikiem Bilbao.