Preussen Munster

1

Bayern Monachium

4

• KONIEC! Bayern Pewnie pokonał Munster 4:1, Robert Lewandowski dwa razy asystował przy golach Goetze i Muellera, ale nie wykorzystał rzutu karnego w doliczonym czasie gry!

• ROBERT LEWANDOWSKI NIE WYKORZYSTAŁ KARNEGO!! MASUCH OBRONIŁ!

• RZUT KARNY DLA BAYERNU! CZERWONA KARTKA HEITMEIERA!

• Gospodarze maj swoją upragnioną bramkę honorową. Boateng zagrał piłkę w polu karnym ręką, a Krohne pewnie pokonał Neuera.

• KROHNE PEWNIE EGZEKWUJE JEDENASTKĘ!

• RZUT KARNY DLA MUNSTER PO ZAGRANIU RĘKĄ BOATENGA!

• Gospodarze mimo wysokiego prowadzenia Bayernu nie poddają się i szukają swoich szans na zdobycie chociażby gola honorowego. Niestety umiejętności, jakie prezentują na placu gry uniemożliwiają im strzelenia bramki.

• Do końca spotkania pozostało już tylko nieco ponad pięć minut, Bayern już może myśleć o tym, z kim spotka się w kolejnej rundzie Pucharu Niemiec. Z taką grą piłkarze Munster nie mają najmniejszych szans na odrobienie strat.

• Przyznajmy szczerze, końcówka tego spotkania nie porywa. Mało akcji po obu stronach, gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

• Munster - Bayern Monachium

• Rode zmieni Badstubera.

• Zmiana w Bayernie, Philippa Lahma zastąpi Gianluca Gaudino.

• Amachaibou pojawia się za Reichweina.

• Munster napiera na bramkę Bayernu, ale bawarska defensywa gra dziś bardzo rozważnie i nie pozwala na głupie straty.

• Alaba przepuścił piłkę do Muellera, ten minął z nią kilku rywali, ale w końcu został zmuszony, by odegrać, zrobił to jednak niedokładnie, w kierunku Lewandowskiego, a Polak aby opanować futbolówkę musiał faulować przeciwnika.

• "Pochwaliliśmy" obronę Munster zbyt wcześnie. Mueller świetnie w tempo zagrał futbolówkę do Pizarro, a ten w końcu umieścił ją w siatce bramki rywala.

• GOOOOL! PIZARRO!!!!

• Chociaż obrona gospodarzy gubi się niemal przy każdym większym zagrożeniu ze strony Bayernu, jak na razie straciła tylko jednego gola w drugiej połowie. Biorąc pod uwagę częstotliwość ataków Bawarczyków to bardzo mało.

• Nieśmiała próba wyprowadzenia kontrataku przez gospodarzy, ale strzeleckie zapędy tych zawodników powstrzymał Dante. Defensor doznał jakiegoś lekkiego urazu, bo przechadzał się po murawie z wyraźnym grymasem bólu na twarzy.

• Bawarczycy ostrzeliwują bramkę Munster, ale Daniel Masuch spisuje się dziś bardzo dobrze i jest najjaśniejszym punktem swojej drużyny. Powstrzymał już strzały Pizarro, Lewandowskiego i Goetze.

• Dłuższy okres dominacji Bayernu. Mistrzowie Niemiec co chwila mają groźne akcje po bramką gospodarzy, można powiedzieć zatem, że kolejna bramka to tylko kwestia czasu.

• Lewandowski niemal "wszedł" z piłką do bramki rywali, ale w ostatniej chwili Daniel Masuch wybił Polakowi futbolówkę spod nóg.

• Zmiana w zespole Munster, za Hoffmana wejdzie Siegert.

• Co za parada Daniela Masucha, golkiper Munster wyciągnął się niczym struna i z ledwością wybronił strzał Juana Bernata, który powędrował tuż pod poprzeczkę!

• Robert Lewandowski miał szansę na pierwszą bramkę, ale rywale dobrze pilnują dziś Polka. Nasz rodak zagrał do Pizarro, ten z kolei po chwili oddał mu piłkę, ale jeden z piłkarzy Munster zatrzymał go.

• Piłkarze Bayernu często wycofują piłkę do Manuela Neuera w momencie zagrożenia. Brak z ich strony nieco bardziej odważnej gry.

• Doping kibiców Bayernu staje się coraz głośniejszy. Kibice Munster prawie w ogóle nie wspierają swojej drużyny.

• Krótko rozegrany rzut wolny, bez zagrożenia pod bramką Munster.

• Juan Bernat faulowany, mamy wrzut wolny dla przyjezdnych.

• Bayern schował się na własnej połowie, a przy piłce utrzymują się gospodarze. Podopieczni Pepa Guardioli czekają na swoją szansę i wyprowadzenie zabójczego kontrataku.

• Pierwsza zmiana w szeregach Bayernu, boisko opuści Shaqiri, zastąpi go Pizarro.

• Niezbyt udany strzał Roberta Lewandowskiego, z którego obroną problemów nie miał Masuch.

• Przed chwilą groźnie wyglądającą akcję zakończoną strzałem przeprowadzili gospodarze, ale Manuel Neuer popisał się świetną interwencją.

• Bayern nieco przyczajony rozpoczął drugą połowę spotkania, ale już w 52. minucie zdobywa kolejną bramkę! Błąd jednego z defensorów wykorzystał David Alaba i pięknie huknął piłkę pod poprzeczkę bramki Masucha.

• GOOOOL! ALABA!!!!

• Kolejna akcja gospodarzy, z lewej strony niezłą wrzutką popisał się Heitmeier, ale chybił i piłka powędrowała ponad poprzeczką.

• Mamy pierwszy strzał na bramkę...Manuela Neuera! Jeden z piłkarzy Munster przedarł się pod pole karne Bawarczyków, dobrze złożył się do strzału, ale ostatecznie piłka powędrowała obok słupka. Ta akcja wzmogyła doping kibiców Munster,

• Chociaż Mistrzowie Niemiec rozgrywają mecz na wyjeździe, z trybun rozlega się gromki doping ich kibiców.

• Thomas Mueller próbował zaatakować, ale został złapany na spalonym.

• Przy piłce Bawarczycy, Dante spokojnie zagrywa do Boatenga, ten wrzuca futbolówkę w pole karne Munster, ale gospodarze zdołali przerwać ich akcję.

• Drugą część spotkania rozpoczęliśmy od wymiany kilku podań przez ekipę gospodarzy. Próba skonstruowania przez nich skutecznego ataku zakończyła się jednak złym podaniem w środek pola i przechwytem piłki przez zawodnika Bayernu.

• Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Bayern do przerwy pewnie prowadzi i kontroluje przebieg spotkania. Robert Lewandowski popisał się asystą, poza tym kilka razy pokazał się w polu karnym. Przez większość czasu był jednak niewidoczny, skutecznie kryty przez trójkę rywali.

• Bez doliczania dodatkowych minut sędzia kończy pierwszą połowę.

• Wrzutka w pole karne Bayernu, piłka w rękach Neuera.

• Krótko rozegrany korner, piłka przerzucona na drugą stronę boiska, wrzutka i kolejny rzut rożny. Tym razem klasyczna wrzutka, ale piłka przeszła na aut bramkowy.

• Strzał Lewandowskiego z pola karnego zablokowany. Rzut rożny.

• Okres posiadania piłki przez gospodarzy. Bayern cofnął się na własną połowę.

• Shaqiri faulem przerwał kontrę rywali i został ukarany żółtą kartką.

• Gospodarze bronią się większością zespołu. Kiedy "Lewy" dostaje piłkę, musi sobie radzić z trójką rywali. Co ważne, nie traci jej, ale też za bardzo nie ma się jak przebić.

• Po rzucie rożnym Dante główkował obok słupka.

• Robert Lewandowski sam poradził sobie w dryblingu z dwoma rywalami, ale przy trzecim musiał odegrać piłkę. Koledzy nie wykorzystali potencjału jego akcji.

• Spotkanie zgodnie z przewidywaniami układa się pod dyktando Bayernu, gospodarze tylko od czasu do czasu kontratakują.

• Gooool! 2:0! Lewandowski do Goetze, ten próbował odegrać, ale wszystko przecięli obrońcy. Piłka spadła pod nogi Muellera, który pewnym strzałem pokonał Masucha.

• Głęboka wrzutka z prawej strony w pole karne Bayernu, ale piłką wyłapana przez Neuera.

• Ładna próba rozegrania piłki piętką między Bernatem i Goetze. Niewiele brakowało, ale zabrakło dobrego przyjęcia.

• Bayern zepchnął rywali do głębokiej defensywy. Kolejne gole wydają się kwestią czasu.

• Lewandowski miał szansę na bramkę! Powstrzymywany przez rywali zdołał oddać strzał, ale uderzył nieczysto i piłkę złapał Masuch.

• Goooooool! Duet z Dortmundu! Robert Lewandowski dośrodkował z prawej strony, a z głębie pola w pole karne wszedł Goetze i głową wpakował piłkę do brami!

• Kolejna akcja Bayernu, wrzutka w pole karne z prawej strony, ale obrońcy opanowali piłkę.

• Dalekie zagranie w pole karne gospodarzy, ale za mocne i Lewandowski nie miał szans przyjąć piłki.

• Niecelne uderzenie sprzed pola karnego jednego z piłkarzy Munster poszybowało wysoko nad bramką.

• Na trybunach trwa żarliwy doping fanów Bayernu!

• Szansa gospodarzy na 1:0! Po zejściu w pole karne z lewego skrzydła jeden z zawodników Munster uderzył po krótkim rogu i tylko doskonała interwencja Neuera uratowała Bayern!

• Akcja Bayernu prawą stroną, płaskie zagranie w pole karne zablokowali jednak obrońcy.

• Wrzutka z rzutu rożnego nie przyniosła zagrożenia pod bramką Preussen.

• Dobra okazja Bayernu! Bernat prawie trafił do bramki głową z ostrego kąta, ale obrońca ostatecznie wybił na rzut rożny.

• Nauer w swoim stylu, wyjściem poza pole karne uprzedza rywala, spokojnie przyjmując piłkę i wyprowadzając akcję.

• Kontra Munster, daleka piłka w pole karne, ale pierwszy przy niej Neuer.

• Groźnie pod bramką gospodarzy! Po dośrodkowaniu z prawej strony "Lewy" oddał strzał głową, ale piłka przeszła nad poprzeczką!

• Po stałym fragmencie gry dla Bayernu piłka minęła bramkę gospodarzy.

• Kolejny faul, tym razem Alaby

• Dante faulował w środku pola. Rzut wolny dla Munster.

• Pierwsi do ataku ruszyli gospodarze. Dwa dośrodkowania w pole karne wybijane jednak przez obrońców Bayernu.

• Pierwszy gwizdek, piłka do Lewandowskiego i gramy.

• Przed pierwszym gwizdkiem minuta ciszy.

• Bayern w tradycyjnych koszulkach w czerwono niebieskie pasy, gospodarze w czarnych kompletach.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na boisko. W Munster atmosfera prawdziwego piłkarskiego święta!

• Poza porażka w Superpucharze Niemiec, kolejną złą wiadomością dla fanów Bayernu po tamtym spotkaniu była też z pewnością kontuzja, jakiej nabawił się Javi Martinez. Piłkarz zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie i w tym roku już nie zagra.

• Rezerwowi Bayernu: Reina, Starke, Gaudino, Höjbjerg, Robben, Rode i Pizarro.

• Rezerwowi Munster: Schulze Niehue, Kirsch, Pischorn, Röhe, Scherder, Siegert, Amachaibou

• Znamy już składy obu zespołów! Robert Lewandowski będzie miał szansę pokazania się od pierwszych minut. Będą pierwsze gole polskiego napastnika?

• Przewidywane składy na dzisiejszy mecz prezentują się następująco: Preussen; Masuch - Kirsch, Do. Schmidt, Heitmeier, Hergesell - Truckenbrod, Zenga - Piossek, Bischoff, Kara - Reichwein; Bayern; Neuer - J. Boateng, Dante, Alaba - Höjbjerg, Rode, Lahm, Juan Bernat - Shaqiri, Pizarro - Lewandowski; Czy znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości?

• W swoim debiucie w barwach Bayernu Monachium Robert Lewandowski nie wpisał się na listę strzelców. Jego zespół przegrał z Borussią Dortmund w Superpucharze Niemiec i do dzisiejszego spotkania z trzecioligowym Preussen Munster podchodzi z zamiarem poprawy nastrojów. Czy doczekamy się pierwszej bramki Roberta Lewandowskiego?Borussia Dortmund - Bayern Monachium