Bayern Monachium 3 - 0 Schalke 04 Gelsenkirchen

3 1 połowa

Schalke 04 Gelsenkirchen

0

• Spotkanie relacjonował Mateusz Hawrot. Dziękuję za uwagę.

• Sędzia nie doliczył ani sekundy do regulaminowego czasu gry. Koniec. 3-0, Bayern w półfinale.

• Kehrer znów powstrzymał Robbena, Holender domagał się rzutu karnego, ale sędzia Siebert pozostał niewzruszony.

• Caligiuri poślizgnął się przy próbie strzału..

• Kehrer dobrze zatrzymał szarżującego Robbena.

• Katastrofalnie słaby "strzał" Choupo-Motinga z kilkunastu metrów. Dobre podsumowanie gry gości.

• Lewandowski ruszył w stronę bramki Fahrmanna, ale popełnił faul w ataku na Kehrerze.

• Druga połowa nie obfituje w wiele ciekawych akcji czy też szans. Wszyscy pogodzili się już z rezultatem meczu.

• Schalke dość długo starało się jakoś zaskoczyć defensywę Bayernu, ale nie dali rady.

• Ostatnia zmiana dziś. Burgstaller zszedł, w jego miejsce Choupo-Moting.

• Koniec występu dla Badstubera. Druga żółta kartka w przeciągu czterech minut, za faul w bocznej strefie boiska.

• Kimmich za Vidala.

• Żółtko dla Badstubera.

• Kapitalne spotkanie rozgrywa Robert Lewandowski. Jego każdy kontakt z piłką powoduje zagrożenie w szeregach gości. Znakomity mecz Polaka.

• Kehrer faulem zatrzymał rozpędzającego się "Lewego".

• Próba ataku gości, oczywiście nieudana.

• Zamieszanie w polu karnym Schalke, wydawało się, że któryś z piłkarzy Bayernu mógł być faulowany, ale sędzia nie podyktował jedenastki.

• Manuel Neuer mógłby dziś odpalić w swoim polu karnym grilla, nikt - a raczej nie piłkarze Schalke - nie przeszkadzał by mu w konsumpcji czegokolwiek, wskazany byłby też leżak. Goście niemal nie stwarzają zagrożenia.

• Coman in, Ribery out.

• Kolejna piłka dorzucona w pole karne Schalke z lewej strony, ponownie czujność zachował Fahrmann.

• Bernat wycofał do Vidala, ale ten został zablokowany. Po chwili nieudana próba strzału - piłka w rękach Fahrmanna.

• Rzuty rożne - z obu stron - nie są dziś wielkim zagrożeniem dla golkiperów.

• Martinez już wstał, a po chwili goście wywalczyli korner.

• W pierwszej połowie grę przerwano z powodu problemów ze zdrowiem Alonso, a teraz na boisku leży Martinez.

• Kehrer w miejsce Kolasinaca.

• Goretzka z dystansu obok bramki.

• Dobrze ustawiony Howedes uprzedził Thiago.

• Ribery i Robben szaleli w polu karnym Schalke, ale zdołali jedynie wywalczyć rzut rożny.

• Caligiuri zdecydowanie za mocno do Burgstallera.

• Caligiuri bez problemów powstrzymany w środku pola.

• Robben srogo przesadził z siłą dośrodkowania, piłka przekroczyła w powietrzu linię bramkową.

• Koronkowa akcja Bayernu, Ribery znów chciał obsłużyć podaniem "Lewego", ale we wszystko wtrącił się Howedes. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Lewandowski złapany na ofsajdzie. Powtórki pokazały, że arbiter popełnił w tej sytuacji błąd.

• Vidal z dystansu baaaardzo wysoko ponad bramką.

• Rafinha i Robben ładnie rozegrali akcję na boku, ale finalnie nie dogadali się i piłka wyszła poza boisko.

• Bernat wjechał w pole karne gości jak w masło, zdołał dziubnąć piłkę na piąty metr, ale raczej chciał strzelać - przeskodził mu Fahrmann. Z kolei Vidalowi zabrakło kilkunastu centymetrów, by dojść do bezpańskiej futbolówki.

• A u gości Caligiuri za niewidocznego Meyera.

• Zmiany w przerwie. W Bayernie - Bernat za Hummelsa.

• Druga połowa właśnie się rozpoczęła.

• Przerwa. Bayern nie do zatrzymania. 3-0. Wracamy za około kwadrans!

• Minuta doliczona.

• W odpowiedzi Kolasinac uprzedził Lewandowskiego, do którego Alaba zapewne kierował swoją centrę.

• Kolejny rzut wolny dla Schalke, tym razem lepsza wrzutka Schopfa, ale poradzili z tym sobie piłkarze Bayernu.

• Nie wiem, co było w tej sytuacji gorsze. Próba rozegrania rzutu wolnego czy nieudolność gospodarzy w wybiciu piłki. Zapachniało Ekstraklasą :)

• Hummels i Vidal we dwójkę powalili na ziemię Goretzkę. Rzut wolny dla gości z niezłej pozycji.

• Długa piłka Hummelsa w stronę Alaby. Niewiele zabrakło, by austriacki zawodnik doszedł do tego podania.

• Bayern spokojnie rozgrywa piłkę na swojej połowie.

• Alaba powstrzymał Schopfa, który był już dość blisko bramki Neuera.

• Tempo spotkania spadło, Schalke nadal nic nie pokazuje. Wynik jest już praktycznie rozstrzygnięty.

• Alonso wrócił do gry, jak na razie wygląda na to, że Hiszpan nie potrzebuje zmiany.

• Przerwa w grze, z bólu zwija się poturbowany Alonso.

• Żółta kartka dla Ribery'ego za faul na Goretzce.

• Znów Ribery-Lewandowski. Francuski skrzydłowy świetnie wycofał piłkę na szesnasty metr, gdzie czekał już "Lewy", który pewnym strzałem po raz drugi dziś zdobył bramkę.

• Ależ gra Bayern! Coś niesamowitego. 3-0!

• Alaba wrzucił piłkę w pole karne, ale czujnie zachował się bodajże Howedes.

• Lewandowski przejął piłkę, wycofał do Alonso, a ten natychmiast podcinką podał do stojącego w polu karnym Vidala. Chilijczyk złożył się do przewrotki, ale źle trafił, a na dodatek złapano go na spalonym.

• Hummels po rzucie rożnym uderzył tuż nad bramką.

• Groźna szarża Alaby w lewej strony, który płasko podał w pole karne. Czyhającego na piłkę Lewandowskiego ubiegł Badstuber.

• Sprytne, aczkolwiek nieudane rozegranie w wykonaniu podopiecznych Ancelottiego.

• Faul na lewej stronie na Riberym, Bayern będzie miał kolejną szansę na bramkę.

• Robben połakomił się na gola i uderzył niecelnie.

• W odpowiedzi Goretzka niedużo się pomylił.

• Jak padł gol? Ribery znów świetnie wypuścił Lewandowskiego, podał jednak ciut za mocno, by polski snajper mógł od razu oddać strzał. Lewandowski zabrał się więc z piłką do boku, obrócił, podniósł głowę i kapitalnie dorzucił wprost na głowę Thiago. Ten popisał się mierzonym strzałem, nie dając szans Fahrmannowi!

• Ulalala! 2:0! Thiago!

• Thiago z kilku metrów starał się skierować piłkę do siatki po płaskim podaniu z prawej strony, ale czysto nie trafił i Fahrmann - choć na raty - zdołał złapać futbolówkę.

• Goretzka za mocno w stronę Burgstallera.

• Kiepska wrzutka, zawodnicy Bayernu bez problemu wybili piłkę.

• Faul Vidala przy linii bocznej i będzie szansa na centrę dla S04.

• Dziesięć minut, Schalke nadal bez żadnej składnej akcji.

• Przepotężne uderzenie Robbena z dalekiej odległości. Futbolówka poszybowała trochę ponad bramką.

• Z kornera nic nie wynikło, chwila oddechu dla gości.

• Kolejna akcja Bayernu i będzie rzut rożny.

• Bayern rozpędzony, teraz Ribery chciał zaskoczyć Fahrmanna strzałem z okolic linii pola karnego, ale trafił w Howedesa.

• Vidal z dystansu ponad bramką.

• Jak padł gol? Ribery popisał się doskonałym podaniem w uliczkę do Lewandowskiego, ten przyjął piłkę, podciągnął do przodu i spokojnym lobem pokonał golkipera gości.

• Druga akcja gospodarzy i już gol! Lewandowski!

• Robben popędził prawą flanką, dośrodkował, lecz przesadził z siłą.

• Rozpoczęli!

• Oba zespoły wyjdą na boisko w bardzo silnych zestawieniach. W porównaniu z ostatnimi meczami w lidze, szkoleniowiec Schalke zdecydował się na jedną zmianę - Meyer zastąpił Caligiuriego. W Bayernie trzy zmiany: Rafinha, Alonso i Ribery grają od początku, a Lahm, Mueller i Costa zaczynają na ławce.

• Gospodarze awansowali do ćwierćfinału za sprawą zwycięstwa z Wolfsburgiem 1:0. Goście zaś wysoko pokonali na wyjeździe Sandhausen.

• Bayern triumfował w zeszłorocznej edycji Pucharu Niemiec. W finale pokonali Borussię Dortmund po rzutach karnych. Schalke z kolei odpadło już w drugiej rundzie, po domowej porażce z Borussią, ale Moenchengladbach.

• Rezerwowi Bayernu: Sven Ulreich, Joshua Kimmich, Juan Bernat, Phillip Lahm, Kinglsey Coman, Douglas Costa, Thomas Mueller

Rezerwowi Schalke: Alexander Nubel, Thilo Kehrer, Dennis Aogo, Johannes Geis, Daniel Caligiuri, Maxim Choupo-Moting, Klaas-Jan Huntelaar

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu, w którym Bayern zmierzy się z Schalke w ćwierćfinale Pucharu Niemiec. Zdecydowanym faworytem będą oczywiście gospodarze, którzy polują na 19. trofeum w historii, a od siedmiu lat meldują się co najmniej w półfinale.