SSC Napoli

0

Inter Mediolan

2

• W ostatnich 15 latach Interowi nie udało się ani razu wygrać na Stadionie Św. Pawła. Dzisiaj nastąpiło przełamanie w stylu wytrawnego boksera. Dwa skuteczne ciosy po zmianie stron powaliły na deski gospodarzy, którzy odpadają z rozgrywek Pucharu Włoch.

Inter czeka więc na rywala - będzie nim Lazio, albo Juventus. Ten mecz odbędzie się jutro w Rzymie.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na koleje relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Sędzia patrzy na zegarek i gwiżdże po raz ostatni! Inter wygrywa w Neapolu po golach Joveticia i Ljajicia!

• Callejon na metrowym spalonym.

• Napoli próbuje strzelić kontaktowego gola. Niestety akcja przyniosła tylko korner, z którego nie dało się nic uzyskać.

• Zaczęło się... od rzutu wolnego gospodarzy! Higuain nie zdołał uderzyć i poszła zabójcza kontra Interu, którą po solowym rajdzie przez połowę boiska wykończył Ljajić płaskim uderzeniem przy lewym słupku!

• GOOL, ADAM LJAJIĆ!!!

• Paolo Valeri dolicza aż pięć minut do drugiej połowy!

• Goście mądrze oddalają grę od własnego pola karnego. Strzał Kondogbii z dystansu został zablokowany.

• Dries Mertens pada w polu karnym po dotknięciu przez Mirandę! Sędzia nie wskazał na "wapno", a pokazał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę Belgowi! Napoli będzie grać przez kilka minut w osłabieniu!

• Felipe Melo wchodzi za Gary'ego Medela.

• Handanović z ogromnymi problemami broni strzał zza pola karnego! Higuain powalczył jeszcze o spadającą piłkę, ale jest tylko rzut rożny.

• Icardi na spalonym.

• Składna akcja Napoli na połowie rywala. Mertens ostro centruje w pole karne do Higuaina, który uderzeniem głową minimalnie przestrzelił!

• Ljajić wparował w pole karne Napoli i uderzył z ostrego kąta w boczną siatkę!

• Gonzalo Higuain również upomniany "żółtkiem" - staranował Mirandę w walce o górną piłkę i ostro skomentował gwizdek sędziego.

• Faul taktyczny Driesa Mertensa, którzy chciał przerwać kontrę Interu. Sędzia bez wahania upomniał Belga żółtą kartką.

• Telles bez trudu zatrzymał rozpędzonego Callejona. Ta bramka pobudziła ospałych neapolitańczyków.

• Nic nie wskazywało na to, że padnie gol dla gości! Moment nieuwagi w środku pola, piłka trafiła do Joveticia, który kapitalnym technicznym uderzeniem z dystansu pokonał Reinę. Bramkarz Napoli odprowadził piłkę wzrokiem!

• STEVAN JOVETIĆ, CO ZA GOL!!!

• I zmiana w Interze. Mauro Icardi wchodzi za Ivana Perisicia.

• Gonzalo Higuain zastępuje Manolo Gabbiadiniego. Maurizio Sauri wykorzystał wszystkie zmiany.

• Mirko Valdifiori ogląda żółty kartonik.

• Gospodarze powinni poćwiczyć wykonywanie rzutów wolnych. Piłka ledwie przelatuje nad murem.

• Beznadziejnie wykonany stały fragment gry. Anemiczne posłanie piłki (bo strzałem i podaniem nie można było tego nazwać) ma swój finał w rękawicach Handanovicia.

• Jorginho zmienia Davida Lopeza.

• Nagatomo fauluje Mertensa. przy prawym narożniku pola karnego. Może być groźnie.

• Medel przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale z woleja. Niepocieszony jest zawodnik Interu. Brakowało ok. metra.

• Ljajić uwikłany w pojedynek z Hysajem. Piłka trafiła do Joveticia, którego strzał na raty broni Reina.

• Indywidualna akcja Babiany'ego prawą flanką przynosi rzut rożny po interwencji Koulibaly'ego. Bez zagrożenia.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Marek Hamsik zastępuje Allana.

• Strzał Callejona zablokowany, ale piłka wyszła poza linię końcową. To pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu!

• Handanović czekał dość długo, aż piłka uderzona przez Gabbiadiniego zza pola karnego wpadnie w jego rękawice.

• Gabbiadini przejął piłkę w polu karnym Interu. Już składał się do strzału, ale szybszy był... gwizdek sędziego. Włoch był na spalonym.

• Telles trafia w mur. Obrona gospodarzy wybija piłkę poza linię boczną, ale Inter ma aut na wysokości "szesnastki". Bez zagrożenia - ostatecznie Reina łapie piłkę.

• Przypadkowa akcja Interu przynosi rzut wolny tuż za linią 16. metra! Strinić skosił Kondogbię jak trawę na wiosnę.

• Atak Napoli lewą stroną. Jednak Gabbiadini nie wykorzystał dośrodkowania Mertensa.

• I zaczęli z "przytupem". Joao Miranda upomniany żółtą kartką za faul.

• Druga połowa rozpoczęta. Bez zmian w składzie, ale liczymy na zmianę w boiskowych wydarzeniach.

• Przy "Sultans of Swing" zespołu Dire Straits wracamy na Stadion Św. Pawła. Poważniejsza ścieżka dźwiękowa, więc liczmy, że obie drużyny należycie podejdą do drugich trzech kwadransów. Czy tak będzie?

• Trudno napisać coś o pierwszych trzech kwadransach poza tym, że... miała miejsce. Akcji jak na lekarstwo, strzałów tym bardziej. Każda służba zdrowia cieszyłaby się z takiego "zainteresowania" petentami. Jednak włoscy kibice są na pewno wymagający. My też bądźmy - obu w drugiej coś się wydarzyło, bo słabiej być nie powinno.

• Znudzony pierwszymi trzema kwadransami Paolo Valeri kończy pierwszą połowę w Neapolu. W ćwierćfinale Pucharu Włoch Napoli bezbramkowo remisuje z Interem.

• Gabbiadini przymierzył z rzutu wolnego z ponad 25 metrów. Piłka została uderzona zbyt lekko by wpadła do siatki. Handanović broni.

• Perisić przegrał pojedynek jeden na jeden z Hysajem przed polem karnym Napoli. Chorwat chciał wznawiać grę od bramki, ale sędzia zdecydował, że od bramki piłkę wybije Reina. Ta decyzja nie spodobała się Perisiciowi.

• Allan strzela z dysansu wysoko nad bramką Handanovicia.

• Goście domagali się podyktowania rzutu karnego po zagraniu ręką Koulibaly'ego. Sędzia nakazał grać dalej.

• Zachowawcza pierwsza odsłona w wykonaniu obu stron. Nikt nie chciał śmielej zaatakować.

• Gabbiadiniemu brakowało przyspieszenia na ostatnich metrach do prostopadłego podanie Mertensa. Inter gra coraz wyżej, przez co naraża się na kontry. Na szczęście żadna akcja gospodarzy nie zakończyła się nawet strzałem.

• Telles traci piłkę przed polem karnym Napoli, co zapoczątkowało groźną kontrę gospodarzy! Callejon przebiegł z futbolówką połowę boiska, ale jego podanie do Mertensa zostało przecięte przez Juana Jesusa.

• David Lopez chciał efektownie "nawinąć" Nagatomo i "zabrać się" z piłką w pole karne Interu. Japończyk w porę zorientował się w intencjach rywala.

• Handanović z najwyższym trudem przenosi piłkę nad poprzeczką! Mimo to Gabbiadini był na spalonym!

• Callejon faulowany na prawej stronie. Sędzia dyktuje rzut wolny - po dośrodkowaniu Handanović-Superman pofrunął i pewnie wypiąstkował piłkę daleko od własnej "szesnastki".

• Pół godziny gry za nami. Optyczna przewaga jest po stronie gospodarzy, lecz niewiele z niej wynika. Inter rzadko znajduje się w pobliżu pola karnego Napoli.

• Strzał Koulibaly'ego z dystansu z serii "kontry nie będzie". Handanović na raty wznawia grę z "piątki".

• W odpowiedzi Handanović z trudem broni strzał Callejona z 10 metrów!

• To mogło zakończyć się tragicznie dla gospodarzy! Koulibaly stracił piłkę przed własnym polem karnym! Tam zagarnął ją Jovetić, który od razu dośrodkował w pole karne do Perisicia. Chorwat został uprzedzony, ale strzał Kondogbii zza pola karnego zmierzał w stronę bramki. Piłka jednak trafiła w stojącego na linii uderzenia... Perisicia. Reina był całkowicie zmylony!

• Jovetić już składał się do strzału z woleja po centrze Nagatomo z linii końcowej. Valdifiori uprzedził jednak Czarnogórca wybiciem na "uwolnienie" w stronę środka boiska.

• Atak pozycyjny Napoli trwał blisko dwie minuty. Błyskawiczne przyspieszenie prostopadłym podaniem, ale Mertens był na spalonym.

• Callejon przejął piłkę na prawej stronie i niemal od razu dośrodkował. Za głęboko - piłka wpada do "koszyczka" Handanovicia.

• Gabbiadini ruszył w "szesnastkę" Interu, wymuszając podanie Valdifioriego. Ten zagrał bardzo źle i akcja spaliła na panewce.

• Dwójkowa akcja Babiany'ego z Kondogbia. Pierwszy z wymienionych szczęśliwie przedarł się przez dwóch rywali i zagrał do Francuza, który przesadził z mocą podania zwrotnego w stronę pola karnego Reiny.

• Inter ma problem by wyjść sprzed własnego pola karnego! Handanović szczęśliwie piąstkuje piłkę po strzale jednego z neapolitańczyków!

• Rzut wolny dla Napoli. Piłkę po centrze Davida Lopeza wybijają obrońcy gości.

• Koulibaly niespodziewanie pokazał się w roli lewoskrzydłowego! Minął 2-3 rywali, ale przed polem karnym gości zaporą nie do przejścia był nie pierwszy raz w tym spotkaniu Miranda. Aż ożywiły się trybuny po akcji Senegalczyka.

• Perisić wdał się w niepotrzebny drybling z Hysajem, po czym stracił piłkę na rzecz Albańczyka. A na podanie czekał w "szesnastce" niepilnowany Jovetić.... Nie doczekał się.

• Koulibaly rzucił się do główki jak głodny lew na antylopę. Obrońca gospodarzy staranował jednak zawodnika Interu. Szybko wznowiona gra i Perisić zagrywa płasko w pole karne z lewej strony. Reina był szybszy od Joveticia.

• Pewne wyjście z bramki Handanovicia z bramki na linię 16. metra, który przechwycił podanie adresowane do Callejona.

• Przerwa w grze. Z murawy nie podnosi się Mertens, któy jedynie zakłada but zgubiony w ferworze walki z rywalem. Po niespełna 30 sekundach gra została wznowiona.

• Kondogbia traci piłkę na 25. metrze! Gabbiadini od razu zagrał do Mertensa, który znowu dał się ograć Mirandzie.

• Mertens od razu zaatakował lewą stroną. Minął Nagatomo, ale Miranda skutecznie pomógł koledze z asekuracją.

• ... gospodarze, którzy zaczynają ze środka!

• Losowanie stron: Pepe Reina i Juan Jesus przy arbitrze głównym. "Górą"...

• Gospodarze zagrają w swoich tradycyjnych domowych strojach. Inter zaś w żółtych kompletach.

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę przy dźwiękach "Go West" zespołu Pet Shop Boys. Ci, którzy nie kojarzą tej piosenki, znają przyśpiewkę "Polska, Biało-czerwoni!". Na pewno kibice będą śpiewać podczas meczu Polska - Francja w piłce ręcznej.

• Mała ciekawostka: goście w ostatnich piętnastu latach nie zdołali wygrać na Stadionie Św. Pawła. Czy dzisiaj nastąpi przełamanie?

• Niespełna dziesięć minut do rozpoczęcia meczu. Kto dzisiaj wygra i przybliży się do kolejnej rundy Puchary Włoch?

• Zwycięzca tej pary trafi na kogoś Lazio lub Juventus Turyn. To spotkanie będzie rozegrane jutro w Rzymie.

• W poprzedniej rundzie obie drużyny bez problemu poradzili sobie z rywalami, aplikując im trzy bramki. 15 grudnia Inter ograł u siebie Cagliari po golach Palacio (24'), Brozovicia (71') oraz Perisicia (81').

Natomiast Napoli, dzień później, takim samym wynikiem wyeliminowało Veronę. Na listę strzelców wpisali się El Kaddouri (4'), Mertens (12') oraz Callejon (75'). Przed bramką Hiszpana rzutu karnego nie wykorzystał Hamsik. W ekipie gości całe spotkanie rozegrał Paweł Wszołek.

• Rezerwowi Interu Mediolan: Carrizo - Palacio, Icardi, Montoya, Santon, Ranocchia, Murillo, Gnoukouri, D'Ambrosio, Brozović, Felipe Melo, Manaj.

• Rezerwowi gospodarzy: Rafael, Gabriel - Jorginho, Higuain, Maggio, Hamsik, Dezi, Insigne, Ghoulam, Albiol, El Kaddouri, Luperto.

• Na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór.

• Niespełna pół godziny dzieli nas do pierwszego spotkania ćwierćfinałowego Pucharu Włoch. Na Stadionie Pawła w Neapolu Napoli zmierzy się z Interem Mediolan!

• Napoli - Inter LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Starcie wagi ciężkiej w ćwierćfinale Pucharu Włoch

Wtorkowy wieczór kibice "calcio" mają zarezerwowany na oglądanie rywalizacji w Pucharze Włoch. Na stadionie św. Pawła odbędzie się jeden z ćwierćfinałów. Miejscowe Napoli podejmie Inter Mediolan.

Napoli - Inter Mediolan 2:2