• Mańka praktycznie uderzał na pustą bramkę ,ale nie trafił!

• Kolejna zmiana w drużynie gospodarzy.

• Zapolnik na szczęście powrócił do gry!

• Kontuzja Zapolnika! Po uderzeniu z główki upadł na murawę i schodzi z boiska przy asyście lekarzy.

• GOOOOOL ZAPOLNIKA Z GŁÓWKI!

• Świetny strzał Grzeszczyka z rzutu wolnego, ale jeszcze lepsza obrona Leszczyńskiego!

• "Żółtko" również dla Lecha za protesty.

• Faul Bucholca blisko pola karnego, za co otrzymał żółtą kartkę.

• Strzał z główki Biernata nad poprzeczką!

• Groźny strzał Grzesczyka zablokowany przez piłkarzy gości.

• Zapolnik bliski wpakowania piłki do pustej siatki, ale "zabrakło" mu nogi i piłka przeleciała przez pole karne.

• Pierwsza zmiana w zespole GKS-u Tychy.

• Zamieszanie w polu karnym GKS-u, ale gospodarze ostatecznie wybijają piłkę.

• Strzał z dystansu Daniela, ale zablokowany przez defensywę Stomila.

• Tanżyna strzela wysoko nad poprzeczką.

• Żółta kartka dla Wróblewskiego za faul w środku pola.

• Grzeszczyk wparował w pole karne i przejął piłkę. Następnie minął jednego obrońcę i oddał strzał, ale trafił w boczną siatkę.

• Pierwsza zmiana w drużynie Stomila!

• Początek drugiej połowy!

• Koniec pierwzej połowy. Remis 0:0

• Łukasz Kubań wylatuje z boiska! Zaatakował nakładką Wróblewskiego, za co otrzymał drugą żółtą kartkę.

• Widać ewidentnie, że mróz nie motywuje piłkarzy do otwartej i szybkiej gry.

• Rzut rożny Wróblewskiego łapie Leszczyński.

• Kubań dosyć wyraźnie przeszkadzał Wróblewskiemu w wznowieniu gry z autu, za co dostał żółtą kartkę.

• Strzał Wróblewskiego spoza pola karnego z problemami łapie Leszczyński.

• Blisko gola samobójczego, który dałby prowadzenie dla GKS-u Tychy! Jeden z obrońców Stomila przez przypadek uprzedził swojego bramkarza i prawie umieścił piłkę w bramce.

• Wrzutkę z lewej strony Fernandeza wyłapuje Jałocha.

• Cóż za parada Jałochy! Siemaszko uderzył z bliskiej odległości, ale bramkarz GKS-u popisał się niesamowitym refleksem.

• Na razie sporo mniejszych i większych fauli po obu stronach. Dosyć agresywna gra piłkarzy.

• Biernat wywalczył pierwszy rzut rożny dla Tychów.

• Lech próbował się przedrzeć lewą stroną ,ale Biernat go zablokował. Sfrustrowany tym faktem Głowacki sfaulował obrońcę GKS-u i dostał żółtą kartkę.

• Kamil Zapolnik ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

• Olbrzymie zamieszanie w polu karnym Stomila, ale ostatecznie piłka została wybita.

• Wełnicki fauluje Zapolnika na własnej połowie i dostaje żółtą kartkę.

• Gospodarze z pierwszym strzałem, ale piłka wysoko nad poprzeczką.

• Kolejna indywidualna akcja Siemaszki w polu karnym tyszan, ale piłka ląduje w rękach bramkarza.

• Stomil ponownie wstrzelił piłkę w pole karne GKS-u. Jałocha wyszedł, ale uprzedził go Siemaszko, który był bliski zdobycia gola.

• Rzut rożny dla Stomila, piłka wybita.

• Wróblewski odebrał piłkę na swojej połowie Siemaszko i wybił piłkę na połowę rywala.

• Dośrodkowanie z cornera Lecha zablokowane.

• Pierwsze dośrodkowanie Siemaszko, zablokowane - rzut rożny dla Stomila

• Mateusz Złotnicki rozpoczyna mecz. Pierwsze podanie dla: gości!

• Stomil Olsztyn na wyjeździe w tym sezonie wygrał tylko 1 mecz i tylko raz remisował. 8 spotkań przegrał.

• W poprzednim, sierpniowym spotkaniu Stomil Olsztyn pokonał u siebie GKS Tychy 2:0.

• Kamil Kiereś wraca do Tychów. Trener Stomila prowadził GKS w latach 2015-2016. To za jego sprawą Trójkolorowi powrócili do I Ligi.

• Obie ekipy nie grały swoich ligowych meczów tydzień temu. Tychy miały zagrać na wyjeździe z Bytovią, zaś Stomil miał podjąć u siebie Ruch Chorzów. Jednak oba obiekty nie poradziły sobie z zimą i były w fatalnym stanie.

• Ławka rezerwowa gości: Skiba, Mosakowski, Sołowiej, Mętlicki, Zając, Karankiewicz, Biedrzycki

• Ławka rezerwowych GKS-u Tychy: Igaz, Mańka, Matusiak, Fidziukiewicz, Vojtus, Kaczmarczyk, Piątek

• Pogoda nie rozpieszcza dzisiaj zawodników. Jest wietrznie i mroźnie. Jak widać na zdjęciu, również murawa stadionu w Tychach nie jest w idealnym tanie, ale na pewno wygląda lepiej niż boisko Stomila tydzień temu.

Stadion GKS TYCHY

• Witamy serdecznie na relacji LIVE z meczu 22. kolejki Nice 1 ligi GKS Tychy - Stomil Olsztyn!

Szymon Kastelik

Mecz GKS Tychy - Stomil Olsztyn ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Mecz GKS Tychy - Stomil Olsztyn ONLINE. W sobotę o godzinie 17:45 w Tychach miejscowy GKS podejmie Stomil Olsztyn. Spotkanie odbędzie się w ramach 22. kolejki Nice 1 ligi. Czy Kamil Kiereś zabierze punkty swojemu byłemu klubowi i przerwie złą passę Stomilu na wyjazdach? A może to tyszanie pójdą za ciosem i wygrają drugi mecz z rzędu? Gdzie relacja LIVE z meczu GKS Tychy - Stomil Olsztyn?

Mecz GKS Tychy - Stomil Olsztyn ONLINE

W sobotnie popołudnie GKS Tychy podejmie na własnym boisku Stomil Olsztyn. Będzie to pojedynek bliskich sąsiadów z dołu tabeli. Zarówno gospodarze, jak i goście w poprzedniej kolejce odpoczywali od zmagań ligowych. Czy ta wymuszona przerwa pozwoli im na zademonstrowanie stu procent swoich możliwości, mimo trudnych warunków atmosferycznych?

W ubiegły weekend piłkarze GKS-u Tychy mieli wybrać się w długą podróż do Bytowa. Jednak kilka dni przed meczem włodarze Bytovii złożyli wniosek o przełożenie spotkania z powodu złego stanu murawy, które nie wytrzymało trudów ostrej zimy. Podobnie było w Olsztynie, gdzie nie odbył się mecz Stomilu z Ruchem Chorzów. Ale w tej sytuacji to Ruch Chorzów postanowił zainterweniować jako pierwszy i zwrócił uwagę władzom ligi na tragiczny stan obiektu u rywala.

Na szczęście takiego problemu nie ma na nowoczesnym stadionie w Tychach, gdzie dwa tygodnie temu gospodarze wygrali 2:1 z przyjezdnymi z Głogowa. Gorszy powrót po przerwie zimowej zanotowali olsztynianie, którzy przegrali z inną śląską drużyną Podbeskidziem Bielsko-Białą. Wówczas w doliczonym czasie gry jedynego gola w meczu zdobył Valerijs Sabala.

Przed rozpoczęciem 22. kolejki zmagań GKS Tychy zajmował 14. miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów. Stomil, który ma dwa nierozegrane mecze, posiada 18 punktów i jest na 16. miejscu. Na razie drużyna z Warmii i Mazur może mówić o małym pechu, jeżeli chodzi o rywalizację z śląskimi zespołami. Najpierw wspomniana porażka z Podbeskidziem, następnie widmo walkoweru z Ruchem. Czy również i tym razem Stomil nie będzie miło wspominał spotkania z drużyną z województwa śląskiego? Trudno to stwierdzić. W poprzedniej rundzie Stomil potrafił wykorzystać przewagę własnego boiska i pokonał w sierpniu GKS Tychy 2:0. Jednak na wyjazdach radzi sobie kiepsko: tylko jedna wygrana i aż osiem porażek. Dlatego to raczej GKS jest faworytem do zwycięstwa.

Podczas zimy zmieniło się sporo w obu ekipach. Drużyna z Tychów przeszła rewolucję kadrową, zaś opiekę nad Stomilem przejął Kamil Kiereś – szkoleniowiec GKS-u Tychy sprzed dwóch lat. Trójkolorowi po raz kolejny będą zmuszeni do poradzenia sobie bez Piotra Ćwielonga, który nadal odczuwa ból w nodze po urazie ścięgna Achillesa.

Aczkolwiek może okazać się, że największym rywalem będzie dla obu stron pogoda. Według prognozy piłkarzom przeszkadzać ma mróz, silny wiatr oraz opady deszczu przechodzące w śnieg. To właśnie przystosowanie do polskiego, kapryśnego przedwiośnia wydaje się być kluczowym czynnikiem, który może zadecydować o zwycięstwie. Wygrana zaś dla tych drużyn jest piekielnie ważna, bo każdy błąd może skutkować wpadnięciem do strefy spadkowej Nice 1 ligi.

BEZPOŚREDNIE STARCIA:

Stomil - GKS 2:0 (22 sierpnia 2017)
GKS - Stomil 2:2 (22 kwietnia 2017)
Stomil - GKS 4:0 (24 września 2016)
GKS - Stomil 0:1 (29 listopada 2014)
Stomil - GKS 2:2 (9 sierpnia 2014)

Mecz GKS Tychy - Stomil Olsztyn ONLINE. Gdzie relacja LIVE?

Spotkanie nie będzie transmitowane przez żadną stację telewizyjną. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Początek meczu zaplanowany jest na 17:45, nasza relacja startuje 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

Kto wygra mecz Nice 1. Ligi: GKS Tychy - Stomil Olsztyn?