Holandia

2

Walia

0

• Za dzisiejszą relację LIVE! dziękuje Wam Filip Błajet. Kolejne relacje już w piątek, mecze chociażby Polski i Brazylii. Do przeczytania!

• Bez napastnika Czerwonych Diabłów szanse Pomarańczowych na dobry rezultat znacznie zmaleją. Szczególnie, że van Persie strzelał ostatnio w kadrze jak na zawołanie.

• Oranje nie zagrali wielkiego meczu, ale pewnie pokonali ekipę Colemana. Zmartwieniem dla van Gaala musi być ewentualny uraz van Persiego.

• Koniec meczu! Holandia wygrywa 2-0 i w dobrych humorach jedzie do Brazylii.

• Centra Lensa na Huntelaara, ale znowu Gabbidon wyskoczył wyżej od napastnika Schalke.

• 3 minuty doliczone przez arbitra.

• Williams próbował indywidualnej akcji, ale zatrzymał się na Ronie Vlaarze. Zawodnik Aston Villi gra dziś bardzo pewnie.

• Huntelaar rozciągnął grę na lewo do Lensa, a w polu karnym pewnie interweniował Gabbidon.

• Lens opanował piłkę ręką. Gdyby nie błąd techniczny, miałby świetną okazje do zdobycia bramki.

• Allen uwikłany w drybling z aż czterema rywalami. Nie ciężko zgadnąć, że przegrał pojedynek zawodnik Liverpoolu.

• Huntelaar blisko wpakowania piłki do siatki z najbliższej odległości po podaniu Lensa, ale arbiter dopatrzył się faulu napastnika na bramkarzu Walijczyków.

• Dummett melduje się na boisku w miejsce Neila Taylora.

• Wijnaldum balansem ciała zmylił kryjącego go przeciwnika i płasko dograł w pole karne. Huntelaar wyprzedzony.

• W drugiej połowie Robben częściej cofa się do środkowej strefy boiska i próbuje ataków z głębi.

• De Vrij strzelał z dystansu. Było to kąśliwe uderzenie, ale golkiper Walijczyków złapał piłkę.

• Vaughan zmienia Kinga.

• Huntelaar w miejsce Nigela de Jonga. Napastnik za pomocnika.

• Doskonały przechwyt i prostopadłe podanie do Arjena Robbena, który pomknął co sił w pole karne. Skrzydlowy prawą nogą zagrał wzdłuż pola karnego do ustawionego na piątym metrze Lensa, który tylko dopełnił formalności.

• 2-0! LENS!

• Huntelaar gotowy do wejścia na boisko. Lada moment trzecia roszada w szeregach Oranje.

• Kropnął z dystansu Ron Vlaar, ale tyleż mocno, co niecelnie.

• Świetnym podaniem Lens szukał na lewej flance Indiego, ale ten nie zabrał się z piłką. Oranje wyszliby trzech na trzech, gdyby defensor lepiej opanował futbolówkę.

• Williams od razu po wejściu na boisko minął trzech piłkarzy i w ostatnim momencie został zablokowany przez Rona Vlaara. Zawodnik Walijczyków już składał się do strzału.

• Williams za Williamsa. George za Jonathana.

• Nie zachwyca na razie druga część spotkania. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie jeszcze stuprocentowej sytuacji.

• Szansa dla Lensa, który próbował się zastawić i strzelić z pół woleja. Taylor wślizgnął się przed niego i wybił piłkę na aut.

• Cillessen wyprzedził pędzącego do prostopadłego podania Williamsa.

• Easter, czyli piłkarz Milwall, za Churcha.

• Cruyff na trybunach w Amsterdamie.

• Bardzo wysokim pressingiem grają Holendrzy. Linie defensywne Walii nie mają czasu na spokojne rozegranie piłki.

• Huws w miejsce Joe Ledleya. Drugi mecz młodego Walijczyka w kadrze narodowej.

• Crossowa piłka Sneijdera minęła wbiegającego Indiego.

• John zmienia Robsona-Kanu.

• Lens znalazł się sam na sam z golkiperem Walijczyków, ale wcześniej sfaulował Chestera. Sędzia zauważył przewinienie i odgwizdał rzut wolny.

• Dośrodkowanie z narożnika boiska wyłapuje Hennessey. Za głęboka wrzutka.

• Ledley stracił piłkę w środku pola na rzecz Wijnalduma, który natychmiast dograł do Robbena. Ten szarżował w polu karnym, ale wywalczył tylko korner.

• Dwójkowa akcja Janmaata z Wijnaldumem. Obrońca wmieszał się w kiwkę i stracił.

• Realizator robi zbliżenie na twarz van Persiego, czyżby jakiś uraz?

• Wijnaldum zagrał do Lensa, ten wycofał do Sneijdera i oddał futbolówkę do młodego napastnika, który był na spalony.

• Wijnaldum próbował prostopadłym podaniem znaleźć Robbena, ale skrzydłowy Bayernu znowuż zaplątał się w dryblingu.

• Holendrzy drugą połowę także zaczynają od długiego rozgrywania piłki i przewagi w jej posiadaniu. Walijczycy nie naciskają.

• Williams świetnie znalazł się na prawej stronie i płasko dograł spod linii końcowej na piąty metr. Niestety dla gości, swoim podaniem znalazł tylko Vlaara.

• Akcja Wijnalduma i Robbena. Zawodnik Feyenoordu stracił piłkę.

• Holendrzy w posiadaniu piłki, Indi z lewej stron, szukał Robbena. Chester wyprzedził gracza Bayernu.

• Początek drugiej połowy spotkania, Holendrzy zaczęli od środka. Jak będzie wyglądać drugie 45 minut?

• Lens w miejsce van Persiego. Z opaską kapitańską Arjen Robben.

• Wijnaldum za Fera.

• Winjaldum gotowy do wejścia na boisko, podobnie jak Lens.

• Piłkarze już wychodzą na murawę, zaraz początek drugiej części gry!

• Wracamy za 15 minut!

• Walijczycy najgroźniejsi są po stałych fragmentach gry. Widać jednak brak największych gwiazd - Garetha Bale'a i Aarona Ramseya, którzy mogliby pociągnąć grę ofensywną.

• Holendrzy są wyraźnie drużyną lepszą i bardziej dojrzałą piłkarską, ale nie przekłada się to na multum sytuacji podbramkowych. Oranje nie wyglądają, jak jeden z faworytów mundialu.

• Oba zespoły spokojnie dograły do końca pierwszej połowy, a sędzia gwizdnął po raz ostatni. Przerwa.

• Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

• Prostopadłe podanie do van Persiego. Na spalonym snajper Manchesteru United.

• Fer kolejne doskonałe podanie do ustawionego na prawej stronie Janmaata. Obrońca Feyenoordu miękko dośrodkował w pole karne, ale wprost na głowę Guntera.

• Świetne podanie Fera do Janmaata, który płaskim podaniem znalazł ustawionego na 11 metrze van Persiego. Niestety dla holendrów napastnik nieczysto trafił w piłkę i futbolówka minimalnie minęła lewy słupek bramki Walijczyków.

• Sneijder przyjął piłkę na szesnastym metrze i próbował piętą znaleźć Robbena. Chester na swoim miejscu, przechwycił podanie.

• Indi faulował Guntera. Rzut wolny na połowie Holandii.

• Przy linii bocznej rozgrzewa się już Wijnaldum.

• Holandia próbuje grać bardzo wysokim pressingiem. Nawet golkiper Walii nie ma dużo czasu na wybicie piłki.

• Van Persie po raz kolejny dryblował na lewej flance i strzelił z bardzo ostrego kąta. Piłka odbiła się od Hennesseya i spadła pod nogi Robbena, który dopełnił formalności strzelając do pustej bramki.

• GOL!

• Dośrodkowanie Robbena, piłkę zgrał De Jong, a za bramkę wybił de Vrij. Hennessey od bramki.

• Robben zbiegł z prawego skrzydła wzdłuż pola karnego i uderzył lewą nogą. Rykoszet i korner.

• Williams próbował przedryblować de Vrija. Nic z tego, Holender górą.

• Robben centrował z kornera, ale van Persie nie dopadł do piłki.

• A teraz Robson-Kanu zmienia spodenki...

• Długi atak pozycyjny Oranje zakończony prostopadłym podaniem Sneijdera do Robbena. Skrzydłowy Holendrów zwiódł bramkarza i miał przed sobą pustą bramkę, ale obrońcy Walii wybili piłkę nad poprzeczkę! Najlepsza okazja w meczu.

• Holandia zdecydowanie spuściła z tonu, w ciągu ostatnich kilku minut to Walijczycy atakują groźniej.

• Odważna akcja Robsona-Kanu między trzema obrońcami Oranje. Skrzydłowy gości efektownie wywinął fikołka, gwizdek sędziego milczy.

• Bardzo blisko Walijczycy! Church świetnie urwał się obrońcom i dośrodkowywał z lewej strony. Indi w ostatniej chwili wyprzedził Williamsa!

• Dośrodkowanie Guntera z prawej flanki, który dobrze podłączył się do akcji ofensywnej. Cillessen wyłapał wrzutkę.

• Holendrzy nie stosują zbyt wysokiego pressingu, raczej spokojnie wyczekują na ataki gości. Piłka krąży między walijskimi obrońcami.

• Do głosu dochodzą Walijczycy. Niezła centra Robsona-Kanu, ale Church nie doszedł do dośrodkowania.

• Chester, gracz Hull City, debiutuje dziś w reprezentacji Walii.

• Centra Allena, ale Chester faulował w polu karnym Oranje.

• Będzie rzut rożny. Piłkę wybił Janmaat.

• Holendrzy dominują, Walijczycy mają spore problemy z przedostaniem się w strefę obronną gospodarzy.

• Świetna okazja Robbena! Miękka piłka od Vrija, skrzydłowy Bayernu urwał się zawodnikom Walii i był praktycznie sam na sam z Hennesseyem. Strzelał w długi róg, jednak pomylił się nieznacznie.

• Allen szukał na prawym skrzydle Williama, ale na posterunku defensorzy Holandii, którzy dobrze wypchnęli go z pola karnego.

• Williams minął dwóch przeciwników i posłał prostopadłe podanie. Problem w tym, że nikogo nie było jako celu podania.

• Holendrzy dobrze zaczęli mecz i przeważają w posiadaniu piłki.

• Świetna indywidualna akcje van Persiego, który minął na lewym skrzydle dwóch rywali. Napastnik zszedł do środka i z kilkunastu metrów uderzył na bramkę. Henessy sparował strzał, a koledzy z obrony zażegnali zagrożenie.

• Janmaat znalazł Robbena w polu karnym, ale gracz Bayernu zagrał zbyt egoistycznie i stracił piłkę po nieudolnym dryblingu.

• Vlaar z Blindem, czyli Holendrzy konstruują atak pozycyjny od strefy obronnej.

• Od środka rozpoczęli Walijczycy, piłka w grze!

• Hymn holenderski odśpiewany przez zawodników Oranje i kilkadziesiąt tysięcy fanów. Przywitanie kapitanów i zaczynamy!

• Obecnie podziękowania od holenderskiej federacji dla Marka van Bommela, byłego gracza chociażby Barcelony czy PSV.

• Zawodnicy już wchodzą na boisko, zaraz zostaną odegrane hymny narodowe. Lada moment start!

• Van Gaal po mistrzostwach obejmie funkcję menadżera w Manchesterze United. Czy to nie odbije się negatywnie na Holendrach w kontekście mistrzostw?

• Poprzednie dwa gole sparingowe strzelił Robin van Persie. Czyżby Holender był kandydatem na jedną z największych gwiazd Mundialu?

• W Amsterdamie ponad 50 tysięcy kibiców czeka na wielkie zakończenie sparingowego cyklu.

• Holendrzy z pewnością będą chcieli dobrze się zaprezentować i wzmocnić morale przed meczem z Hiszpanami. Przy okazji jest to ostatnia szansa, żeby przekonać do siebie van Gaala.

• Walijczykom nie udało się zakwalifikować do mistrzostw świata. Ekipa z Wysp Brytyjskich uplasowała się dopiero na 5 miejscu w swojej grupie eliminacyjnej za Belgią, Chorwacją, Serbią i Szkocją. Walia wyprzedziła tylko Macedonie.

• Dla Holendrów to ostatni sparing przed starciem z Hiszpanią na Mundialu w Brazylii. Do tej pory Oranje ograli 1-0 Ghane i zremisowali 1-1 z Ekwadorem.

• Ostatnie spotkanie z Walią Holendrzy rozegrali w 2008 roku i wygrali 2-0. Gola dla Oranje zdobyli Arjen Robben i Wesley Sneijder, którzy są w wyjściowym zestawieniu ekipy van Gaala także w dzisiejszym meczu.

• Walijscy zmiennicy: 17.Dummett 18.John 19.Lawrence 20.Easter 21.Roberts 22.Vaughan 23.Huws

• Rezerwowi Holandii: 2.Verhaegh 13.Veltman 14.Kongolo 15.Kuyt 17.Lens 19.Jan Huntelaar 20.Wijnaldum 21.Depay 22.Vorm 23.Krul

• Pierwsze składy obu zespołów już uzupełnione. Trenerzy nie zaskoczyli składami i wystawili silne jedenastki. Coleman nie mógł skorzystać z Garetha Bale'a i Jacka Collisona, którzy są kontuzjowani.

• Witam serdecznie wszystkich obserwujących dzisiejszą relację! Za niespełna 40 minut rozpocznie się mecz Holendrów z Walijczykami, a ja lada moment uzupełnię składy obu drużyn.