PKO Ekstraklasa. Mecz Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze....

PKO Ekstraklasa. Mecz Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze. Spotkanie o fotel Stolarczyka? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Mateusz Skrzypczak - 3
    • Jakub Lewicki - 3 (Tomas Prikryl - bez oceny)
    • Taras Romanczuk - 4
    • Nene - 4
    • Michal Sacek - 3
    • Bartłomiej Wdowik - 3
    • Jesus Imaz - 2
    • Marc Gual - 3 (Paweł Olszewski - bez oceny)

• Damian Rasak - 3
    • Daisuke Yokota - 3 (Aleksander Paluszek - bez oceny)
    • Paweł Olkowski - 3 (Boris Sekulić - 3)
    • Robert Dadok - 3 (Norbert Wojtuszek - 3)
    • Lukas Podolski - 3
    • Anthony van den Hurk - 3 (Szymon Włodarczyk - 3)
  • Koniec meczu! Arcyważne zwycięstwo Jagiellonii, czekamy na decyzję w sprawie przyszłości trenera Stolarczyka, która pozostaje niejasna. Górnik wraca do strefy spadkowej!

• Co za dziwna interwencja Abramowicza! Ale skuteczna. Na trzy razy bronił próbę Janickiego.

• Dużo wrzutek ze strony Górnika i to wszystko jak krew w piach.

• PIŁKA MECZOWA!!! Podolski główkuje obok prawego słupka. Jest wyraźnie zasmucony. Wrzucał... Janicki.

• Sędzia doliczył tylko trzy minuty. Górnik obecnie na siedemnastym miejscu!

• Janża! Uderza z prawej nogi, ale zbyt czytelnie. Dobra interwencja Abramowicza.

• Górnikowi bardzo się spieszy. Pozostaje na połowie Jagiellonii. Dużo wrzuca.

• jaga

• Kartkę wlepiono Olszewskiemu.

• Olszewski wszedł za Guala, żeby bronić wyniku.

• Paluszek za Yokotę. Wcześniej zablokowany strzał Podolskiego.

• Podolski tańczy z piłką w polu karnym, wreszcie pada i notuje stratę. Może powinien był podawać?

• Znakomita interwencja Pazdana! Ale i tak goście spalili akcję.

• górnik

• Kolejny strzał Janickiego po stałym fragmencie. Obok. To najgroźniejszy zawodnik Górnika w tej połowie.

• Boisko opuścił Lewicki. Za niego Prikryl.

• Za mocne podanie w kierunku Lewickiego. Ta kontra zapowiadała się dobrze, ale zepsuło ją ostatnie zagranie. Akcja kończy się faulem Lewickiego.

• Z rożnego odchodzącą piłkę posłał Janża. Główkuje Rasak, ale wyraźnie obok bramki.

• Janża przecina dośrodkowanie. Będzie jednak rzut rożny.

• Kartkę otrzymał Romanczuk.

• Ależ blisko! Lewicki próbował strzału w długi róg. Niewiele się pomylił. Jagiellonia w natarciu. Tymczasem Sekulić za Olkowskiego.

• Gual składał się do woleja, ale nie sięgnął dobrze piłki, więc odegrał. Uderzenie Romanczuka też słabe.

• Celnie główkuje Janicki. Po rzucie rożnym jego próbę w środek broni jednak Abramowicz.

• Pazdan otrzymał żółtą kartkę.

• Gual też miał ochotę na gola z dystansu! Uderza prawą nogą tuż obok słupka. Było blisko.

• Abramowicz skutecznie piąstkuje na przedpolu. Po chwili zablokowany strzał Górnika.

• Trzeci gol dla Jagi, ale nieuznany! Gual trafił do pustej bramki, lecz Nene, który mu odgrywał, wcześniej był na spalonym.

• Pacheco poszukał strzału z prawej nogi. Abramowicz broni. Nie łapał piłki, tylko piąstkował przed siebie.

• Jagiellonia dobrze wypycha gości z własnej połowy.

• Było groźne w polu bramkowym Jagiellonii! Uderzał spod linii końcowej Włodarczyk. Wrzucił do niego Janża.

• Ajj! Przecież to była okazja bramkowa Jagiellonii! Świetne podanie do Lewickiego, ale ten będąc sam na sam z bramkarzem nie opanował piłki. Zagrywał Romanczuk, który został w tej akcji "okradziony" z asysty.

• Gramy dalej. Od środka wznowiła Jagiellonia.

• I jeszcze Pacheco w miejsce Jensena.

• Włodarczyk za van den Hurka.

• Wojtuszek za Dadoka.

• A nawet potrójną! Wchodzą Pacheco, Włodarczyk i Wojtuszek.

• Czas na podwójną roszadę w Górniku.

• Koniec pierwszej odsłony. Działo się! Najpierw piękne gole, potem VAR, Gual trafia po dobitce i Jagiellonia jest na prowadzeniu. Wracamy za kwadrans!

• Janża głupio interweniuje, mając na koncie kartkę. Sędzia go teraz oszczędził.

• Bielica wyczuł próbę zmierzającą w jego prawą stronę. Wobec dobitki Guala był jednak bezradny. Nie zdążył się zebrać do uderzenia w lewy bok.

• GOOOOOOOOOOOOL! Jagiellonia odwraca wynik. Gual marnuje karnego, ale po dobitce wygrał pojedynek z Bielicą!

• Rzut karny dla Jagiellonii! Sędzia uznał, że Romanczuk został sfaulowany.

• jaga

• Sędzia Kwiatkowski biegnie do monitora VAR...

• Bergström trafił Romanczuka w nogę, gdy ten składał się do (niecelnego) strzału. Czekamy na decyzję.

• Jagiellonia reklamuje karnego! Czy był faul? Czekamy na decyzję VAR.

• Janża dostał kartkę za pchnięcie przeciwnika.

• Pazdan dobrze interweniuje po płaskim zagraniu w szesnastce. Czysty odbiór byłego reprezentanta Polski, który po sezonie ma dołączyć do Akademii Legii.

• Lewicki ucierpiał za linią boczną. Został trafiony przez Olkowskiego.

• Janża nie dogadał się van den Hurkiem. Niecelne podanie w pole karne.

• Łokieć! Znowu łokieć van den Hurka. Jest kartka. Ucierpiał Stojinović.

• I faktycznie uderzył Rasak, jednak w piłkarza z muru. Romanczuk potrzebuje chwili, żeby dojść do siebie.

• Okazja dla Górnika z rzutu wolnego. Spróbuje Rasak. Niezła odległość na bezpośredni strzał.

• Fantastyczna bramka na wyrównanie! Nene popatrzył i wreszcie kopnął w okienko z lewej nogi. Próba nie do obrony

• GOOOOOOOOOOOOOL! NENE! CO ZA BRAMKA! JESZCZE LEPIEJ NIŻ PODOLSKI!!!

• Przypomnijmy, że jeśli Jagiellonia przegra to trener Stolarczyk zostanie zwolniony.

• Z tego miejsca trafił Podolski:

poldi

• Firmowa próba mistrza świata! Poldi zszedł na lewą nogę i uderzył z niej potężnie, zza pola karnego. Piłka wpada przy lewym słupku.

• GOOOOOOOOOOL! Ależ bramka Podolskiego.

• Małe zadymienie nad boiskiem. Pirotechnikę odpalili goście.

• Na widowni były bramkarz obu klubów, Grzegorz Sandomierski.

• Bergström główkuje po wrzutce z wolnego. Niecelnie, wysoko.

• W porównaniu do Kielc murawa w Białymstoku wygląda o dwie klasy lepiej.

• "Kończy się wam kredyt zaufania" - taki transparent zawisł na trybunie dopingowej Jagiellonii. Do władz klubu?

• Janicki oddał strzał z okolicy pola karnego. Minimalnie niecelnie.

• Podolski nieprzepisowo odbierał piłkę Nene pod bramką Jagiellonii. Faul zamiast przechwytu i okazji dla Górnika.

• Piłkarz Górnika biega z ochraniaczem na zęby:

górnik

• No i proszę - jest groźnie. Po rzucie wolnym piłka spada pod nogę Nene. Mimo sporej odległości Portugalczyk oddaje strzał. Myli się nieznacznie, futbolówka spada obok prawego słupka.

• Jagiellonia buduje atak pozycyjny. Na razie bezskutecznie.

• Mecz rozpoczął się. Od środka Górnik.

• Trwa przywitanie drużyn. Na stadionie są kibice Torcidy.

• W ekstraklasie debiutuje młody bramkarz Jagiellonii, Sławomir Abramowicz z rocznika 2004. Zastępuje nieobecnego Zlatana Alomerovicia.

• jaga

• Ławka rezerwowych Jagiellonii: Żynel, Prikryl, Olszewski, Nastić, Bida, Kupisz, Matysik, Nguiamba, Bortniczuk.

• Ławka rezerwowych Górnika: Sokół, Sekulić, Paluszek, Pochcioł, Pacheco, Wojtuszek, Włodarczyk, Okunuki, Kotzke.

• Ostatnio Jagiellonia wyszarpała remis z Miedzią Legnica. Za Górnikiem domowa porażka z Legią Warszawa.

• Jagiellonia miała walczyć o czołowe miejsca tymczasem na chwilę przed końcem sezonu bliżej jej do strefy spadkowej. Zawodzi także Górnik, który uzbierał tyle samo punktów.

• Jeśli Jagiellonia Białystok dzisiaj przegra to trener Maciej Stolarczyk na pewno straci posadę. To wiemy przed meczem, który zakończy sobotnie zmagania w PKO Ekstraklasie.

1/3
przejdź do galerii

Jagiellonia - Górnik LIVE! Firmowy gol Podolskiego. 18-latek pokonany w debiucie ©Canal+ Sport

PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze ONLINE. Ostatnim meczem w sobotę 11 marca będzie starcie w Białymstoku między "Jagą" a Górnikiem Zabrze. Oba zespoły nie mają powodów do zadowolenia i zarówno trener gospodarzy jak i gości podejdą do tego meczu z większą presją. Powód? Gorące krzesła w Białymstoku i w Zabrzu. Gdzie oglądać mecz Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE od godziny 19:30 w GOL24.

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze ONLINE

Jagiellonia od dłuższego czasu ma problem z punktowaniem. Wystarczy przytoczyć statystykę ostatnich 13 gier, w którym "Jaga" tylko raz sięgnęła po komplet. Nie dziwią więc głosy, że w Białymstoku rozważano zmianę na stanowisku szkoleniowca. Temu też była poświęcona znaczna część konferencji prasowej.

- Nie mam pojęcia skąd taka aura, która powstała wokół nas, wokół tego zespołu i tego klubu - mówił Maciej Stolarczyk. - Oczekiwania wobec tego zespołu są zbyt duże. Trzeba troszeczkę zejść niżej, żeby w końcu zapracować na to, żeby był sukces - dodał trener Jagielloni.

Przez wielu mecz z Górnikiem jest wskazywany jako mecz ostatniej szansy dla trenera, którego zespół plasuje się na 14. miejscu w tabeli, ale zgromadził ledwie 25 punktów - tyle co będąca w strefie spadkowej Lechia Gdańsk.

Górnik Zabrze również z przykrością patrzy na ligową rzeczywistość. Wygrana przed dwoma tygodniami w Mielcu ze Stalą (1:0) wlała trochę optymizmu w serca kibiców Górnika, a godna postawa i wola walki w przegranym meczu przed kolejką z Legią (0:1) może natchnąć zespół na mecz w Białymstoku.

Sąsiad w tabeli Jagielloni (tyle samo punktów i jedno miejsce niżej z uwagi na gorszy bilans bramek) musi celować w komplet, by szybko uciec z dolnych rejonów tabeli. Wygrana na Podlasiu byłaby świetnym zastrzykiem dla podopiecznych Bartoscha Gaula.

W rolę rozjemcy tego spotkania wcieli się Tomasz Kwiatkowski, sędzia z Warszawy. Arkadiusz Kamil Wójcik oraz Dariusz Bohonos będą mu pomagać na linii. Sędzią technicznym będzie Marcin Szczerbowicz, a VAR-em opiekować się będą Paweł Raczkowski, a także Radosław Siejka.

Przewidywalne składy na mecz Jagiellonia - Górnik Zabrze:
Jagiellonia: Zlatan Alomerović - Tomasz Kupisz, Israel Puerto, Mateusz Skrzypczak, Bojan Nastić - Tomas Prikryl, Nene, Bartosz Bida, Barłomiej Wdowik - Jesus Imaz, Marc Gual.
Górnik: Daniel Bielica - Emil Bergstroem, Rafał Janicki, Aleksander Paluszek - Paweł Olkowski, Blaz Vrhovec, Jonatan Kotzke, Erik Janza, Robert Dadok, Łukasz Podolski - Szymon Włodarczyk.

Nie zagrają w meczu Jagiellonia - Górnik Zabrze:
Jagiellonia: -
Górnik: Jeana Mvondo (pauza za żółte kartki).

Mecz Jagiellonia - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w Canal+ Sport, w Canal+ Sport 3 oraz w Canal+ 4K Ultra HD. Mecz dostępny również w Internecie w Canal+ Online i Polsat Box Go. Ten mecz skomentuje duet Michał Mitrut - Mateusz Rokuszewski. Pierwszy gwizdek o godz. 20:00. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 19:30 – zapraszamy!