Legia Warszawa

0

PSV Eindhoven

3

• Koniec spotkania. PSV udzieliło lekcji futbolu Legii i zapewniło sobie 1. miejsce w grupie C Ligi Europejskiej.

• Trzecia próba Borysiuka, tym razem z rzutu wolnego. Tak jak pozostałe, nie trafiła w światło bramki.

• Za szybko wybiegł z muru Strootman i zobaczył żółty kartonik.

• Piękna akcja Wolskiego, który ruletą minął obrońcę, znalazł się tuż przed bramkarzem, jednak uderzył wprost w niego!

• Kibice Legii odpalili race.

• Ależ znalazł Wolskiego na 14 metrze Wawrzyniak, uderzenie jednak niecelne! A była to dobra sytuacja do zdobycia bramki.

• Fantastyczna kartoniada kibiców Legii na Żylecie! Fani Wojskowych przypominają, że nie są aniołami :)

• Dobra akcja Legii! Radović zwiódł balansem ciała ustawionego na linii pola karnego Engelaara, uderzył z prawej nogi - tuż nad poprzeczką!

• Dwa z rzędu rzuty rożne wykonywali legioniści, ale bez zagrożenia dla bramki rywala.

• Minimalnie niecelnie uderzył Toivonen, ale jak się okazało, był na pozycji spalonej.

• Ostatnia zmiana w meczu. Michał Kucharczyk wchodzi za Żyrę.

• Uderzenie nad bramką Manoleva.

• Przedzierał się w polu karnym PSV Wolski, ale otoczony przez obrońców stracił piłkę.

• Ostre wejście Jędrzejczyka w nogi Strootmana zasłużyło na kartkę.

• Nie jest to na pewno nawet przyzwoity mecz Legii, który ciągle nie oddała choćby jednego celnego strzału na bramkę Isakssona.

• Faul na bramkarzu Legii przy próbie piąstkowania piłki wrzucanej z rzutu rożnego.

• Schodzi były obrońca Wisły, Marcelo. W jego miejsce pojawia się Marcel Ritzmaier.

• Gra toczy się na połowie PSV, kolejne podania nabijają obrońcy przyjezdnych. Wygląda na to, że jedni i drudzy czekają już na koniec tego meczu.

• Zwija się bólu wprowadzony przed chwilą Toivonen.

• Dominacja absolutna PSV. Ale czy może to kogoś dziwić? Czekamy na honorową bramkę legionistów.

• A także Ola Toivonen zmienia Mertensa.

• Rafał Wolski wchodzi za Macieja Rybusa.

• Już 3:0 dla PSV! Lens zszedł do boku, zagrał na 5. metr do Labyada, który pewnym uderzeniem po ziemi pokonał Skabę.

• Długo wymieniali podania na całym boisku gracze z Holandii, jednak przydarzyła się strata i Marcelo musiał uciec się do faulu. Będzie kartka.

• Na plac gry wchodzi Wilfried Bouma, który zmienia 17-letniego Willemsa.

• Zagranie Jędrzejczyka w pole karne padło łupem Isakssona.

• Kartką ukarany Engelaar za przytrzymywanie Żyry.

• Spokojnie rozgrywają piłkarze Freda Ruttena. Legia stosuje pressing od połowy boiska i czeka na szansę na kontratak.

• Przez ponad pół godziny Legia będzie grać w osłabieniu. PSV może być praktycznie pewne 1. miejsca w grupie.

• Na 2:0 z jedenastu metrów podwyższył Mertens.

• Wojciech Skaba wchodzi w miejsce Ljuboji.

• W pierwszej fazie Kuciak obronił mocny strzał Strootmana, jednak potem zahaczył pomocnika gości.

• Faul Kuciaka na Strotmanie w polu karnym! Czerwona kartka dla bramkarza Legii i rzut karny dla PSV!

• Lens do Mertensa, który złapany za spalonym. Piłkarz gości grał dalej, za co dostał kartkę.

• Wychodziło z kontrą trzech legionistów, do końca prowadził piłkę Rybus, który ostatecznie zdecydował się na strzał. Uderzenie odbiło się od nogi obrońcy i będzie tylko rzut rożny.

• Kompletnie nie zmienił się obraz gry w drugiej części. Warszawianie mają ogromny kłopot z odzyskiwaniem piłki, a indywidualne akcje do przodu Radovicia, czy Rybusa nie przynoszą rezultatu.

• Mnóstwo podań wymieniają w okolicach pola karnego gracze z Holandii, zamknięta w hokejowym zamku Legia.

• Nie radzi sobie dzisiaj Ljuboja z Derjickiem. Dobrze zastawił piłkę holenderski stoper i wznowi bramkarz PSV.

• I trzeba powiedzieć, że dobrze zaczęli. Wawrzyniak dograł do Radovicia, uderzenie z woleja przeszło nad bramką.

• Grę po przerwie rozpoczęli legioniści.

• Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkań Waszych zespołów w naszej nowej aplikacji na Androida i iPhona! Wszystko to co najlepsze w Ekstraklasa.net teraz możecie mieć na swojej komórce! Wypróbuj już teraz i ściągnij na iPhone'a lub Androida.

• Koniec pierwszej części spotkania. O jakości tego meczu niech świadczy fakt, że jedynym celnym uderzeniem na bramkę było niefortunne przerwanie akcji przez Żewłakowa, które zakończyło się golem dla PSV. By myśleć choćby o remisie, po przerwie Legia musi zagrać zdecydowanie lepiej.

• Na spalonym złapany Lens.

• Akcja na przebój Rybusa, który zamierzał przebiec z piłką całą połowę, ale zdecydowanie ciałem powstrzymał go Strootman.

• Willems zatrzymał ręką Ljuboję blisko pola karnego. Potworne gwizdy na trybunach, bo sędzia nie przerwał akcji.

• Najpierw bardzo złe podanie Żewłakowa pod nogi Mertensa, ale po chwili byłby reprezentant Polski naprawił swój błąd.

• Nie ustają ataki graczy PSV. Holendrzy mają apetyt na podwyższenie prowadzenia i praktycznie rozstrzygnięcie tej rywalizacji.

• Na spalonym złapany Rybus. Gdyby nie gwizdek sędziego, stanąłby oko w oko z bramkarzem.

• Wróciły demony Żewłakowa z okresu przygotowawczego do sezonu, kiedy kilka razy pokonywał golkipera swojego zespołu.

• GOOOLLL dla PSV! Minął Komorowskiego Manolev, próbował dograć w pole bramkowe, ale niefortunnie przeciął piłkę Żewłakow i zaskoczył Kuciaka.

• Rozgrywają piłkę w ataku pozycyjnym zawodnicy z Eindhoven. Mają problemy z odbiorem legioniści.

• Raz jeszcze Borysiuk, potężnie z woleja z 30 metrów. Dobre 10 metrów nad poprzeczką...

• Bardzo szczelnie kryją defensorzy gości od szesnastki. Próbował szczęścia Borysiuk z dalszej odległości, ale trafił w nogi obrońcy. Piłka w rękawicach Isakssona.

• Brakuje dokładności w podaniach zawodnikom Legii.

• Pierwsza żółta kartka. Ukarany młody Willems.

• Dośrodkowanie Manoleva wprost w rękawice Kuciaka. Zarysowuje się przewaga Holendrów.

• W odpowiedzi na strzał zdecydował się Żyro, ale rezultat lepiej pozostawić bez komentarza.

• Po dośrodkowaniu Strootmana z rzutu wolnego piłka wybita wprost pod nogi strojącego przed polem karnym Labyada, ale techniczne uderzenie bardzo niedokładne.

• Teraz Mertens z ostrego kąta uderzył obok słupka. Często decydują się na uderzenia gracze PSV.

• Szybkie zagranie Zakarii Labyada do Lensa, który natychmiast oddał strzał. Ale minął o dobre kilka metrów bramkę Kuciaka. Szuka uparcie swojej szansy Lens.

• GOL dla PSV... ale spalony! Dośrodkował w pole karne Mertens i Lens szczupakiem umieścił piłkę w siatce. Bardzo dobra decyzja tureckiego arbitra.

• Było niebezpiecznie. Świetna piłka Radovicia do Rybusa, płaskie zagranie wybite przez Marcelo na korner.

• Dwójkowa akcja Radović - Ljuboja, w ostatniej chwili powstrzymał szarżujących Serbów Timothy Derjick.

• Ni to strzał ni dośrodkowanie Lensa. Z łatwością ograł jednak Jakuba Wawrzyniaka przed polem karnym.

• Dobrze wypuszczony w pole karne przez Rybusa Żyro, ale we wszystko wmieszał się obrońca gości. Będzie tylko rzut rożny.

• Piłka rozgrywana przez obrońców gospodarzy na własnej połowie.

• Jetro Willems groźnie wrzucił spod linii na lewej stronie, ale nie doszedł do niej Jermain Lens. Było groźnie.

• Już drugi faul w środku pola Ariela Borysiuka. Musi bardziej uważać defensywy pomocnik Wojskowych, bo zbiera mu się na kartkę.

• Płaskie zagranie Driesa Mertensa w pole bramkowe przeczytał Dusan Kuciak.

• Dośrodkowanie Danijela Ljuboiji z prawego skrzydła trafiło wprost na głowę Macieja Rybusa, ale skrzydłowy Legii nie trafił czysto w piłkę.

• Miroslav Radović faulowany przez Kevina Strootmana w indywidualnej akcji.

• Piłka uparcie wrzucana do przodu przez gospodarzy, z łatwością odzyskują ją gracze PSV.

• Agresywny pressing legionistów widoczny od pierwszych kilkudziesięciu sekund.

• Rozpoczęli Holendrzy.

• Główni aktorzy dzisiejszego widowiska już na murawie, za chwilę usłyszymy hymn Ligi Europejskiej.

• Poznaliśmy wyjściowe jedenastki obu zespołów.

• Stołeczna drużyna od ponad trzech lat pozostaje niepokonana na własnym boisku w rozgrywkach o europejskie puchary. Ostatnim zespołem, który wywiózł z Łazienkowskiej zwycięstwo, było FK Moskwa, które wygrało z Legią 14 sierpnia 2008 roku.

• Jeśli Legia zwycięży w grupie, znajdzie się w uprzywilejowanej sytuacji w trakcie losowania par 1/16 finału. Trafiłaby wtedy do grona zespołów rozstawionych, wraz z czterema drużynami, które zajmą trzecie miejsca w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Jednak nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ to PSV prowadzi w grupie z jednym punktem przewagi nad warszawską drużyną.

• Po nieudanym ligowym meczu z Koroną Kielce piłkarzy Legii czeka dzisiaj kolejne wyzwanie. O godzinie 21 stołeczna drużyna rozpocznie mecz 5. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej, rywalem będzie PSV Eindhoven. Jeśli legioniści wygrają z holenderską drużyną, będą bardzo blisko zajęcia pierwszego miejsca w tabeli grupy C.