PKO Ekstraklasa. Mecz Korona Kielce - Lechia Gdańsk. Seria...

PKO Ekstraklasa. Mecz Korona Kielce - Lechia Gdańsk. Seria Lechii trwa. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Nono - 3 (Adam Deja - 3)
    • Ronaldo Deaconu - 4 (Dalibor Takac - 3)
    • Dawid Błanik - 4 (Jacek Podgórski - 3)
    • Jakub Łukowski - 3 (Kacper Kostorz - bez oceny)
    • Jewgienij Szykawka - 3 (Marcus Godinho - 3)

• Dusan Kuciak - 3
    • Jakub Bartkowski - 3 (Kacper Sezonienko - bez oceny)
    • Mario Maloca - 3
    • Michał Nalepa - 3
    • Rafał Pietrzak - 3
    • Jarosław Kubicki - 3
    • Kristers Tobers - 3 (Marco Terrazzino - 3)
    • Maciej Gajos - 3 (Flavio Paixao - 3)
    • Conrado - 4
    • Ilkay Durmus - 3 (Kevin Friesenbichler - 3)
    • Łukasz Zwoliński - 3
  • Koniec meczu! Grająca od 60. minuty w "dziesiątkę" Korona Kielce pokonuje Lechię Gdańsk! Jedyną bramkę - w pierwszej połowie - strzelił Ronaldo Deaconu.

• I jeszcze jedna wrzutka przed bramkę, gdzie najwyżej wyskoczył Marcel Zapytowski!

• Gospodarze wybijają piłkę na uwolnienie. Ta wraca w "szesnastkę" i ponownie posyłają jak najdalej.

• Marcus Godinho z żółtą kartką za faul na lewej stronie.

• NIE MA GOLA DLA LECHII!!!

To była "setka"! Po wrzutce z bocznego sektora wychodzący z bramki Marcel Zapytowski poślizgnął się, dzięki czemu Łukasz Zwoliński uderza głową w stronę bramki! Z linii bramkowej piłkę wybija Miłosz Trojak, a z dobitką nie zdążył MIchał Nalepa - piłka przeturlała się pod jego nogami!

• Jarosław Kubicki decyduje się na uderzenie z dystansu. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Bartosz Frankowski dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Marcel Zapytowski broni strzał Kevina Friesenbichlera z rzutu wolego. Po chwili bramkarz Korony był faulowany przez Kacpra Sezonienki.

• Korona bliska zrealizowania celu mimo gry w osłabieniu!

• Kacper Kostorz zmienia Jakuba Łukowskiego.

• ... a za Conrado wchodzi Dominik Piła.

• Kacper Sezonienko zmienia Jakuba Bartkowskiego...

• Płaskie zagranie z prawej strony w "szesnastkę" Korony, gdzie do piłki dopada Marco Terrazzino. Jego strzał został zablokowany!

• Mocne zagranie na wolne pole do Jakuba Łukowskiego. Bliżej do piłki miał Mario Maloca - dla uspokojenia wycofuje do bramkarza.

• Z kontrą ruszyli teraz gospodarze. Marius Briceag dostaje piłkę na lewej stronie, gdzie miał sporo miejsca. Zabrakło dokładnego dogrania przed bramką.

• Miękkie zagranie Jarosława Kubickiego przed pole karne Korony w poszukiwaniu Flavio Paixao. Tam roiło się od zawodników w żółto-czerwonych strojach. Oddalili oni niebezpieczeństwo.

• Conrado poradził sobie na lewej stronie z rywalem, ale jego dośrodkowania zostało zablokowane. Do odbitej piłki dopada Kevin Friesenbichler, lecz szybko doskoczyło do niego dwóch rywali.

• Marcel Zapytowski z żółtą kartką za grę na czas

• Sztab medyczny Korony zajmuje się Daliborem Takacem bardzo dokładnie.

• Jarosław Kubicki upomniany żółtą kartką za nadepnięcie Dalibora Takaca. To czwarte "żółtko", więc nie zagra w następnej kolejce z Radomiakiem Radom (25 lutego, godz. 20).

• Po dośrodkowaniu z narożnika Piotr Malarczyk główkuje wysoko nad bramką

• Jakub Łukowski miał sporo miejsca na prawej stronie, więc pognał co sił w stronę pola karnego Lechii. Tam powstrzymali go rywale, ale zyskał rzut rożny.

• ... a za Jewgienija Szykawkę pojawia się Marcus Godinho.

• Podwójna zmiana w Koronie: Adam Deja zastępuje Nono...

• Po chwili POPRZECZKA ratuje Koronę przed utratą gola! Bliski szczęścia był Conrado po uderzeniu z bliska!

• Rafał Pietrzak dostaje piłkę na lewej stronie. Zagrywa mocno (płasko) na środek pola karnego, ale za plecy...

• 300. mecz Flavio Paixao w Ekstraklasie

• Po dośrodkowaniu Conrado Łukasz Zwoliński uderza zarówno mocno, jak i niecelnie.

• Flavio Paixao zmienia Macieja Gajosa. Dla Portugalczyka to pierwsze minuty w tym roku.

• Strata gości w środku pola dało szansę drużynie Kamila Kuzery na wyjście z kontrą. Ruszyli w czterech; środkiem z piłką Nono, który jednak uderza z dystansu. Po rykoszecie zyskał rzut rożny, choć można było lepiej spożytkować tę akcję.

• ... a za Ronaldo Deaconu wchodzi Dalibor Takac.

• Jacek Podgórski zmienia Dawida Błanika...

• Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Ronaldo Deaconu. Posłał piłkę wysoko nad bramką.

• Dawid Błanik decyduje się na rajd prawą stroną. Z pierwszym rywalem sobie poradził, a drugi - Rafał Pietrzak - faulował go blisko linii bocznej pola karnego.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Kyrylo Petrova!

Spóźnione wejście Ukraińca i "stempel" na nodze Macieja Gajosa!
    Kyrylo Petrov

• Nono uderza zza pola karnego w stronę prawego dolnego rogu, ale wyciągnięty jak struna Dusan Kuciak odbija piłkę przed siebie! Dobitka Jewgienija Szykawki ląduje na bocznej siatce!

• ... a za Kristersa Tobersa na murawie melduje się Marco Terrazzino.

• Podwójna zmiana w Lechii: Kevin Friesenbichler zastępuje Ilkaya Durmusa...

• Jest optymizm po stronie gości

• Kielczanie wracają do planu z pierwszej połowy, czyli strzałów z dystansu. Piłka po uderzeniu Nono z ok. lewego narożnika pola karnego przelatuje tuż nad poprzeczką!

• Jakub Łukowski zablokowany przez 2-3 rywali w polu karnym Lechii. Goście ruszyli z błyskawiczną kontrą, ale zabrakło dokładnego dośrodkowania Macieja Gajosa z lewej strony.

• Ilkay Durmus "łamie" akcję z prawej strony pola karnego w stronę środka. Jego strzał blokujący wślizgiem Marius Briceag.

• Dominick Zator urwał się prawą stroną, po czym miękko wrzuca w pole karne. Do PRZEWROTKI złożył Jewgienij Szykawka, który posyła piłkę nad poprzeczką!

• W odpowiedzi ciekawie zapowiadała się akcja Conrado. Ten wrzuca w pole karne tam, gdzie nie było żadnego z jego kolegów.

• Gospodarze byli bliscy podwyższenia prowadzenia! Po akcji lewą stroną z pola karnego uderza Dawid Błanik! Piłka po rykoszecie od Michała Nalepy leciała w stronę bramki, ale zdołał ją jeszcze pchnąć leżący na ziemi Dusan Kuciak!

• Korona zaczyna drugą połowę!

• Wracamy do Kielc, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Korona - Lechia. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Koniec pierwszej połowy. Korona Kielce, po bramce Ronaldo Deaconu, prowadzi z Lechią Gdańsk (1:0).

• +1' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcel Zapytowski broni strzał głową z bliskiej odległości!

• Niezłe dośrodkowanie Macieja Gajosa w "szesnastkę" gospodarzy. Radzą sobie bez zarzutu gospodarze, którzy chcieli wyjść z kontrą. Została ona przerwana przed linią środkową.

• Kyrylo Petrov upomniany żółtą kartką za faul. To jego czwarte "żółtko" w tym sezonie, więc nie zagra w następnej kolejce z Wartą Poznań (25 lutego, godz. 17:30)

• Łukasz Zwoliński zagrywa na lewą stronę do Conrado, który wrzuca w pole karne. Piłkę łapie Marcel Zapytowski, choć był jeszcze faulowany.

• Dominick Zator uderza z dystansu wysoko nad bramką Lechii. Gospodarze często decydują się na uderzenia z dalszej odległości. Raz się udało.

• [WIDEO] GOL RONALDO DEACONU

• Rumun notuje pierwszą bramkę na boiskach Ekstraklasy! Sukcesywnie zbiegał z piłką z prawej strony do środka, by uderzyć precyzyjnie przy dalszym słupku! Wyciągnięty jak struna Dusan Kuciak był bezradny!

• GOL DLA KORONY! STRZELCEM RONALDO DEACONU!!!

• Maciej Gajos w roli lewoskrzydłowego zagrywa wzdłuż linii pola bramkowego. Miłosz Trojak wybija na uwolnienie. Po chwili strzał zza pola karnego przelatuje wysoko nad bramką gospodarzy.

• Jakub Łukowski uderza zza pola karnego w stronę lewego słupka. Dusan Kuciak zdołał zbić piłkę za linię końcową!

• Dawid Błanik poradził sobie na skrzydle z rywalem i biegnie w stronę pola karnego. Wykłada piłkę w "szesnastce" do Ronaldo Deaconu, który uderza jednak wysoko nad bramką. Gospodarze mają czego żałować!

• Przerwa w grze. Conrado jest opatrywany przez sztab medyczny. Wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

• Przerwa w grze. Kyrylo Petrov jest opatrywany przez sztab medyczny. Wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

• Łukasz Zwoliński znalazł się z piłką na lewej stronie pola karnego. Naciskany przez Piotra Malarczyka uderza z ostrego kąta i został zablokowany!

• Kolejna przebojowa akcja Ronaldo Deaconu przynosi rzut rożny.

• Atak Korony lewą stroną przynosi rzut wolny. Ronaldo Deaconu posyła piłkę w pole karne akurat tam, gdzie nie było żadnego z jego kolegów.

• Po dośrodkowaniu z narożnika główkował Piotr Malarczyk. Dusan Kuciak spokojnie łapie piłkę.

• Ronaldo Deaconu huknął z dalszej odległości. Piłka nabrała dziwnej rotacji i leciała w środek bramki! Dusan Kuciak z trudem przenosi ją nad poprzeczką!

• Dzisiaj "wystarczyłaby" jednobramkowa wygrana

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Korony.

• Po chwili duży błąd młodzieżowca między słupkami beniaminka. Dostał piłkę w narożniku pola bramkowego i chciał zagrać na prawo do kolegi. Kopnął tak, że... futbolówka wyszła za linię końcową!

• Maciej Gajos poradził sobie w środku pola z Nono i rozprowadził atak Lechii lewą stroną Conrado przedarł się skrzydłem, po czym mocno zagrywa w pole karne. Piłka przeszła między rękawicami Marcelowi Zapytowskiemu, ale na jego szczęście żaden z zawodników gości nie był na tyle blisko, by "zamknąć" akcję.

• Dobre dośrodkowanie na bliższy słupek, gdzie wybijający piłkę głową Dawid Błanik został staranowany przez Kristersa Tobersa.

• Conrado na lewej stronie podaje po linii do Macieja Gajosa. Jego dośrodkowanie blokują kielczanie. Rzut rożny.

• Piłka spadła pod nogi Piotra Malarczyka, którego strzał został zablokowany. Ostatecznie gospodarze mają kolejny rzut rożny; Łukasz Zwoliński wybija, a po chwili Kristers Tobers na uwolnienie.

• A teraz rzut wolny dla Korony. Zagranie w pole karne, skąd Dawid Błanik zagrywał górą przed bramkę. Nie znalazł adresata, ale zawodnicy Kamila Kuzery zdołali wywalczyć rzut rożny.

• Atak Lechii prawą stroną przerywa gwizdek sędziego. Dopatrzył się spalonego.

• Na gwizdek Bartosza Frankowskiego spotkanie ze środka zaczynają goście!

• Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona Wiesławowi Solińskiemu, pierwszemu w historii kapitanowi Korony.

• Kapitanami są Miłosz Trojak i Maciej Gajos.

• Przy dźwiękach Dni, które nie znamy Marka Grechuty obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn w tym sezonie:

• Korona: Jakub Łukowski (9 goli), Bartosz Śpiączka (4), Dawid Błanik i Jewgienij Szykawka (po 2)
    • Lechia: Flavio Paixao i Łukasz Zwoliński (po 6), Maciej Gajos (3), Michał Nalepa (2)
  • - Korona nieźle zaczęła tę rundę, była przecież blisko sprawienia niespodzianki w Warszawie, odrobiła straty we Wrocławiu. Widać, że w Kielcach jest nadzieja i w tym klubie wciąż liczą, że mocno włączą się do walki o utrzymanie. Oczywiście nie spodziewaliśmy się, że będzie inaczej, dlatego ten mecz jest bardzo ważny i na pewno będzie trudny - powiedział trener Lechii na przedmeczowej konferencji.

• Na jaką Lechię możemy liczyć? Z pewnością głodną wygranej, ale też rozważną z tyłu: Lechici w 2023 roku jeszcze nie przegrali; pod koniec stycznia wygrali z Wisłą Płock u siebie, a później przyszły dwa remisy - z Górnikiem i Widzewem Łódź. Jeśli dodamy do tego koniec rundy jesiennej i zwycięstwo z Górnikiem u siebie, to daje to sumę 4 meczów bez porażki. Z pewnością w Kielcach podopieczni Marcina Kaczmarka nie będą chcieli tej serii zakończyć.

• Skład Lechii Gdańsk

• Jaki może być z Lechią z perspektywy żółto-czerwonych? - Z tych spotkań, które już rozegraliśmy w tej rundzie, to będzie najtrudniejsze - powiedział przed sobotnim meczem trener Korony Kielce Kamil Kuzera. - Oglądałem ich spotkanie z Widzewem. Są bardzo dobrze zorganizowani w obronie. W ataku też mają indywidualności. Wiemy, w co możemy uderzyć. Dla nas każde spotkanie jest bardzo ważne i bardzo ciężkie - powiedział z kolei Miłosz Trojak, obrońca Korony.

• Skład Korony Kielce

• Mecz w Kielcach będzie bardzo ważnym starciem dla Korony, która może mówić o dobrej rundzie wiosennej, ale wciąż tkwi w strefie spadkowej. Na inaugurację podopieczni Kamila Kuzery co prawda przegrali z Legią (3:2), ale potrafili strzelić dwie bramki przy Łazienkowskiej i stłamsić faworyzowaną Legię. Później przyszła niespodziewana wygrana z Cracovią (2:1) i remis ze Śląskiem we Wrocławiu, po którym lepsze wrażenie zostawiła za sobą Korona.

• ... a relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Sobotę z 21. kolejką Ekstraklasy zaczynamy w Kielcach, gdzie przedostatnia w tabeli Korona zmierzy się z 13. Lechią Gdansk. Gospodarze będą chcieli uciec ze strefy spadkowej, a goście - zwiększyć przewagę nad "czerwoną strefą", która obecnie wynosi zaledwie 2 punkty.

Spotkanie poprowadzi Bartosz Frankowski...

©Przemysław Świderski

PKO Ekstraklasa. Mecz Korona - Lechia ONLINE. Pierwszym sobotnim starciem 21. kolejki będzie mecz na stadionie beniaminka między Koroną a Lechią. Kielczanie wciąż tkwią w strefie spadkowej, a Lechia będzie miała ochotę na przedłużenie serii czterech spotkań bez porażki. Relacja LIVE od godziny 15:00. Gdzie oglądać mecz Korona Kielce - Lechia Gdańsk na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online.

Korona Kielce - Lechia Gdańsk ONLINE

Rozjemcą meczu Korona - Lechia będzie sędzia Bartosz Frankowski z Torunia. Gwizdał w tym sezonie trzy mecze Korony (2 porażki, 1 zwycięstwo) i dwa mecze Lechii (obie porażki).

Przewidywalne składy na mecz Korona Kielce - Lechia Gdańsk:
Korona Kielce: Marcel Zapytowski - Dominick Zator, Piotr Malarczyk, Miłosz Trojak, Marius Briceag - Deaconu Ronaldo, Kyrylo Petrov, Nono, Jacek Podgórski, Jakub Łukowski - Bartosz Śpiączka.
Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Jakub Bartkowski, Michał Nalepa, Mario Maloca, Conrado - Maciej Gajos, Jarosław Kubicki, Maco Terrazzino, Kevin Friesenbichler, Ilkay Durmus - Łukasz Zwoliński.

Nie zagrają w meczu Korona Kielce - Lechia Gdańsk:
Korona Kielce: Marcin Szpakowski (pauza za kartki).
Lechia Gdańsk: Bassekou Diabate (kontuzja), Jakub Kałuziński (decyzja klubu).

Mecz Korona Kielce - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w Canal+ Sport oraz w Canal+ Sport 3. Mecz dostępny również w Internecie w Canal+ Online i Polsat Box Go. Mecz skomentuje duet Rafał Dębiński - Grzegorz Mielcarski. Pierwszy gwizdek o godz. 15:00. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 14:40 – zapraszamy!