PKO Ekstraklasa. Mecz Korona Kielce - Radomiak Radom. To...

PKO Ekstraklasa. Mecz Korona Kielce - Radomiak Radom. To pojedynek derbowy! Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Kyrylo Petrov - 3
    • Jakub Łukowski – 4 (Jacek Podgórski – bez oceny)
    • Nono - 4 (Dalibor Takac – bez oceny)
    • Ronaldo Deaconu - 4
    • Marcus Godinho - 3 (Dawid Błanik - 5)
    • Jewgienij Szykawka - 4 (Kacper Kostorz – bez oceny)

• Francisco Ramos - 3
    • Roberto Alves – 3 (Frank Castaneda - bez oceny)
    • Berto Cayarga – 3 (Jakub Nowakowski - bez oceny)
    • Luis Machado – 4 (Krystian Okoniewski - bez oceny)
    • Leonardo Rocha - 4
  • Korona odwróciła wynik i awansowała na 14. lokatę opuszczając strefę spadkową!

• I koniec meczu!

• ...wszedł również Roberto Alves. W jego miejsce Frank Castaneda.

• ...zszedł także Luis Machado, za niego Okoniewski...

• I zmiany w Radomiaku. Schodzi Berto Cayarga, w jego miejsce Jakub Nowakowski...

• Akcja Korony przerwana. Grają goście ze stałego fragmentu gry.

• Tę akcję wymyślił Dawid Błanik. To on wpadł w pole karne, pokonał dryblingiem rywala i dograł niemal do pustej bramki piłkarzowi wypożyczonemu z Pogoni.

• I mamy bramkę! Ależ końcówka! Strzelił zmiennik Kacper Kostorz!

• Zmiana w drużynie Korony. Schodzi Jewgienij Szykawka. Za niego Kacper Kostorz.

• Mogło być groźnie. Uderzał głową Daniel Pik. Strzał jednak ponad bramką, zacznie Korona.

• Nie mają dziś łatwych warunków gry piłkarze obu drużyn.

• canal+

• Żółtą kartką ukarany Francisco Ramos za protesty względem sędziego Marciniaka.

• Chciał tym strzałem zaskoczyć Leonardo Rocha. Uderzenie z ostrego kąta, broni bramkarz Korony.

• Nieprzepisowo Jewgienij Szykawka i mamy rzut wolny. Leży na murawie Francisco Ramos.

• Piłkarze z Radomia szukają gola na 2:1. Cały czas szturmują bramkę Korony.

• ...zszedł także Jacek Łukowski, w jego miejsce Jacek Podgórski.

• Zmiany w Koronie. Zbiega Nono, w jego miejsce Dalibor Takac...

• Obrońca Radomiaka ogląda żółty kartonik. Nieprzepisowo zachował się Damian Jakubik.

• Zmiana w Radomiaku. Schodzi Lisandro Semedo, w jego miejsce Daniel Pik.

• Ronaldo Deaconu ogląda żółtą kartkę.

• Zatańczył w polu karnym Radomiaka Jakub Łukowski. Zabrakło precyzyjnego dogrania, ależ to było efektowne.

• Stuprocentowa sytuacja dla Korony. Uderzał zmiennik Dawid Błanik! Mało brakowało, obronił bramkarz gości.

• Po krótkiej przerwie wróciliśmy do gry.

• canal+

• I mamy przerwę w grze. Odpalone race na trybunie gospodarzy i sędzia zaprosił piłkarzy na kilka minut przerwy.

• Ależ było groźnie pod bramką Korony. Wpadł w pole karne Dawid Abramowicz, mógł skończył do Alberto Cayarga, ale zabrakło spokoju w wykończeniu.

• Pierwsza zmiana w meczu. W drużynie Korony schodzi Marcu Godinho, w jego miejsce Dawid Błanik.

• Marius Briceag ogląda żółtą kartkę.

• Długa piłka w wykonaniu piłkarzy Korony. Jewgienij Szykawka w walce o piłkę, ale Mike Cestor wybija futbolówkę.

• Ciekawe wejście w pole karne obrońcy Korony Mariusa Briceaga. Strzał Rumuna obok bramki.

• Ależ próba piłkarzy Korony! Strzelał Ronaldo Deaconu, z problemami broni bramkarz gości.

• Ależ było blisko gola samobójczego. Dogranie w pole karne Korony i piłkę wybił głową Piotr Malarczyk. Futbolówka na siatce gospodarzy. Było groźnie.

• Ciekawie się zapowiadała ta akcja Radomiaka. Ale na posterunku Miłosz Trojak. Zażegnał zagrożenie.

• Szukał wrzutki w pole karne Berto Cayarga, ale piłka niecelna. Wychodzą obronną ręką piłkarze Korony.

• Dzieję się! Zagrożenie pod polem karnym Korony. Niezły początek drugiej połowy w wykonaniu gości.

• I ruszamy z drugą połową. Czas na drugie czterdzieści pięć minut.

• I koniec pierwszej części meczu. Obie ekipy schodzą na przerwę. Wynik 1:1.

• I jest wyrównanie! Zasłużony gol dla Korony! Jewgienij Szykawka!!!

• Pierwsza kara w meczu. Luis Machado ogląda żółtą kartkę. Przed Koroną szansa z rzutu wolnego.

• Padł jak rażony w polu karnym Radomiaka Ronaldo Deaconu, ale nie może być mowy o karnym. Gramy dalej.

• Cały czas napierają gospodarze! Radomiak skutecznie się broni.

• Ależ przycisnęli teraz rywali piłkarze Korony. Aż 4 strzały gospodarzy. Ofiarnie wychodzą z tego zawodnicy z Radomia.

• Zawrzało teraz pod bramką Radomiaka. Sygnalizują piłkarze Korony rękę Mike'a Cestora. Sędzia Szymon Marciniak pewny - gramy dalej, nie ma mowy o karnym.

• I znów groźnie pod bramką Radomiaka. Przedarł się skrzydłem Jakub Łukowski, podał do Nono, ten strzelał jednak próba nieudana.

• canal+

• Ależ to mogło się dla Korony pięknie skończyć. Próbował głową Jewgienij Szykawka. Obronił to bramkarz Radomiaka i gospodarze mają rzut rożny.

• Flanką pobiegł Lisandro Semedo, próbował minąć rywala, ale się nie udało. Zacznie Korona.

• Długa piłka w wykonaniu piłkarzy Radomiaka niecelna. Nie dobiegł do futbolówki Luis Machado.

• Akcja Radomiaka na skrzydle zatrzymana. Damian Jakubik ucieka się do faulu i zacznie Korona.

• Ciekawie zapowiadała się ta akcja Korony. Niecelnie jednak podał Ronaldo Deaconu.

• Piłkarze Korony przy piłce. Radomiak czeka na własnej połowie.

• To mogło się podobać. Uderzał Jakub Łukowski, piłka na rzucie rożnym, trącona przez jednego z piłkarzy Radomiaka.

• Niezły atak gości. Uderzał głową Leonardo Rocha, broni bramkarz, ale w górze chorągiewka sędziego. Spalony. Zacznie Korona.

• Nie udało się wyjść gościom z kontry. Wybił piłkę Miłosz Trojak. Zacznie Radomiak z autu.

• Nieudana próba przerzutu w wykonaniu piłkarzy Korony. Każda długa piłka wiąże się ze stratą. Nie pomaga z pewnością silny wiatr.

• Ależ zmarnowana szansa na kontratak. Popsute to zagranie. Podawał Francisco Ramos.

• Próba zagranie długą piłką w wykonaniu Nono, ale piłkarze Radomiaka wybijają piłkę.

• Kombinacyjnie spróbowali piłkarze Korony, ofiarnie wybili piłkę goście.

• Zaczną gospodarze od stałego fragmentu gry. Przekroczył przepisy Leonardo Rocha.

• Piłkarze Korony podeszli wyżej, chciał przedrzeć się w polu karnym rywali Jewgienij Szykawka, ale nie utrzymał się napastnik przy piłce.

• Podawał Luis Machado, który zanotował dopiero pierwszą asystę w tym sezonie. I swojego trzeciego gola zapisał wieżowiec w ataku Radomiaka, a więc Leonardo Rocha.

• I mamy bramkę! Głową uderzył Leonardo Rocha. Radomiak na prowadzeniu!

• Piłkarze Korony czujni. Przejęli piłkę i zaczną budowanie ataku.

• Piłkarze Radomiaka przy piłce. Korona czeka na własnej połowie.

• Długa piłka w wykonaniu Radomiaka, ale Luis Machado spalił. Zaczną gospodarze.

• I zaczynamy! Wybrzmiał gwizdek Szymona Marciniaka.

• canal+

• Piłkarze na murawie. Wybrzmiewa hymn Korony.

• Już za kilka minut zaczynamy. Piłkarze czekają w tunelu, by wejść na murawę.

• Biorąc pod uwagę tylko rok 2023 to Korona może się podobać. 3 wygrane (wszystkie u siebie), 1 remis i 2 porażki to bilans co najmniej przyzwoity jak na ekipę, która walczy o to, by pozostać w Ekstraklasie.

• - Zdecydowanie czujemy wagę tego spotkania, a także motywację ze strony kibiców, dlatego w tym meczu będzie ważna koncentracja całego zespołu. Mam nadzieję, że zawodnicy nie będą już popełniali tych prostych błędów - powiedział z kolei trener Radomiaka Mariusz Lewandowski.

• - Dla nas każdy mecz jest jak o mistrzostwo. Każdy to finał. Nie dzielimy ich na mniej lub bardziej ważne. Derby to dodatkowy smaczek i na pewno fajne przeżycie. Radomiak gra swoją grę. Mają mocny zespół pod kątem indywidualności poszczególnych zawodników. Nie ma tam przypadkowych piłkarzy. Liczba zdobytych punktów mówi sama za siebie - powiedział na konferencji prasowej trener Korony Kamil Kuzera.

• Przed nami małe derby! Kielce i Radom są oddalone od siebie około 80 i mecze między tymi drużynami zawsze miały dodatkowy smaczek. W rundzie jesiennej lepsi byli kielczanie. Prowadzeni jeszcze przez Leszka Ojrzyńskiego wygrali pod koniec sierpnia 2:0. Dziś wcale nie będą faworytem.

• Zapraszamy na relację LIVE z pierwszego sobotniego meczu 24. serii gier PKO Ekstraklasy. Korona zmierzy się z Radomiakiem. Początek meczu o godz. 15:00.

1/3
przejdź do galerii

©canal+ sport screen

PKO Ekstraklasa. Mecz Korona Kielce - Radomiak Radom ONLINE. Czas na małe derby, bowiem takim mianem określany jest pojedynek Korony Kielce z Radomiakiem Radom. Korona pierwszy raz w historii podejmie rywali za miedzy na własnym terenie na poziomie Ekstraklasy. Jeśli dodatkowo wygra, ucieknie ze strefy spadkowej. Trudno o większą motywację przed meczem. Gdzie oglądać mecz Korona Kielce - Radomiak Radom na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE od godziny 14:30 w GOL24.

Korona Kielce - Radomiak Radom

Jego zespół przegrał przed tygodniem z Zagłębiem Lubin 0:1 przerywając serię 5 meczów bez porażki. W tabeli jednak zajmuje wysokie 8. miejsce i nie czuje oddechu na plecach drużyn, które biją się w walce o utrzymanie.

Rozjemcą w tym meczu będzie Szymon Marciniak. Arbitrowi, który prowadził finał mundialu w Katarze na liniach pomagać będą Paweł Sokolnicki oraz Krzysztof Nejman. Sędzią technicznym będzie Tomasz Marciniak, a za VAR odpowiadać będą Daniel Stefański i Michał Obukowicz.

Przewidywalne składy na mecz Korona Kielce - Radomiak Radom:
Korona: Konrad Forenc, Dominick Zator, Piotr Malarczyk, Miłosz Trojak, Marius Briceag - Kyrylo Petrov, Jakub Łukowski, Ronaldo Deaconu, Nono, Marcus Godinho - Yevgeniy Shikavka.
Radomiak: Gabriel Kobylak - Damian Jakubik, Mike Cestor, Raphael Rossi, Dawid Abramowicz - Thabo Cele, Roberto Alves, Luis Machado, Alberto Cayarga, Lisandro Semedo - Leonardo Rocha.

Nie zagrają w meczu Korona Kielce - Radomiak Radom:
Korona: -
Radomiak: Filipe Nascimento, Leandro (urazy), Daniel Łukasik.

Mecz Korona Kielce - Radomiak Radom TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w Canal+ Sport oraz w Canal+ Sport 3. Mecz dostępny również w Internecie w Canal+ Online i Polsat Box Go. Ten mecz skomentuje duet Piotr Glamowski - Rafał Nahorny. Pierwszy gwizdek o godz. 15:00. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 14:30 – zapraszamy!