PKO Ekstraklasa. Mecz Lech Poznań - Zagłębie Lubin....

PKO Ekstraklasa. Mecz Lech Poznań - Zagłębie Lubin. "Kolejorz" między meczami w Europie. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Filip Bednarek - 3
    • Alan Czerwiński - 3 (Joel Pereira - 4)
    • Antonio Milić - 2
    • Filip Dagerstral - 2
    • Pedro Rebocho - 3
    • Nika Kvekveskiri – 3 (Bartosz Salamon - 3)
    • Afonso Sousa - 3
    • Adriel Ba Loua - 3 (Filip Szymczak - 2)
    • Filip Marchwiński - 3 (Mikael Ishak - 3)
    • Kristoffer Velde – 3 (Michał Skóraś - 3)

• Bartłomiej Kłudka – 3
    • Marko Poletanović – 3 (Tomasz Makowski - 3)
    • Łukasz Łakomy – 4
    • Filip Starzyński – 4 (Tomasz Pieńko - bez oceny)
    • Kacper Chodyna – 4
    • Damjan Bohar – 4 (Sasa Żivec - 3)
    • Dawid Kurminowski - 4 (Rafał Adamski - 3)
  • Koniec meczu! Wielki sukces Zagłębia. Lech w drugiej połowie grał na galowo, ale nie strzelił wyrównującego gola.

• Jeszcze mocno Skóraś z dystansu. Na posterunku bramkarz Zagłębia.

• Kartkę dostał także Pieńko.

• Kartka dla Adamskiego.

• Sędzia doliczył osiem minut.

• NIEWIARYGODNE PUDŁO SZYMCZAKA! Jeszcze chyba gorsze niż Marchwińskiego z Bodo/Glimt. Z bliska nad bramką...

• Kartkę dostał też holenderski asystent w Lechu. NERWY!

• Ishak irytuje się. Dostał kartkę. Za karę nie wystąpi za tydzień. Na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

• Sędzia uznał, że Ishak przy przyjęciu piłki dotknął ją ręką. Dlatego bramka nie została zaliczona.

• Pada bramka na 2:2 dla Lecha! SĘDZIA PODNOSI JEDNAK RĘKĘ W GÓRĘ I GWIŻDŻE. GOL ANULOWANY.

• Łakomy z dystansu. Nie w swoim stylu, czyli źle.

• Za Starzyńskiego wchodzi Pieńko.

• Na trybunach dziś 13 074 osoby w tym grupa z Lubina.

• Zagłębie

• Skóraś na spalonym.

• Seria rzutów rożnych dla Lecha. Tym razem oddala zagrożenie Jach.

• Lech nie zwalnia tempa. Będzie rzut rożny. Zagłębie musi przetrwać tę nawałnicę. Sukces jest tak blisko!

• Z dystansu Makowski. Uderzył nad poprzeczką. Zabrakło co najmniej metra.

• SOUSA! Ależ okazja. Portugalczyk kopie obok długiego słupka. Zmarnowana okazja po podaniu Ishaka.

• Tymczasem w Lechu ostatnia roszada. Ishak za Marchwińskiego.

• Wchodzi jeszcze Adamski za Kurminowskiego.

• Makowski w miejsce Poletanovicia.

• Milić! Znowu kiepska próba po dobrym dośrodkowaniu. Asystent sędziego jednak i tak podnosi chorągiewkę - spalony.

• Kartka dla Grzybka.

• Kolejne uderzenie ze strony Lecha. Kopie Sousa, trafia w Marchwińskiego, a potem Lech ma tylko korner.

• Szymczak z lewej nogi, w polu karnym. Nawet nie w światło bramki, ale mimo to Dioudis łapie piłkę.

• I jeszcze Pereira za Czerwińskiego. Lech już w zasadzie "na galowo". To zwiastuje świetną końcówkę meczu.

• Zszedł Ba Loua, za niego Szymczak.

• Dobra interwencja Kopacza. Gdyby nie on, mogło być 2:2.

• Jak to możliwe, że nie ma trzeciego gola dla Zagłębia?! Po dobrym dośrodkowaniu Kłudki to Kurminowski kopie nad poprzeczką.

• Boisko opuścił Bohar, asystent przy obu bramkach. Za niego Żivec. Spore zaskoczenie.

• Dalej w natarciu Lech. Kiepski strzał Czerwińskiego. Nawet nie na bramkę.

• Uwaga! Po wrzutce Rebocho z rzutu wolnego okazję miał Milić. Kapitan Lecha z pierwszej połowy powinien był lepiej się zachować. Kiks, spalony, piłka mija wyraźnie lewy słupek.

• Poletanović ukarany żółtą kartką za faul na Skórasiu.

• Gramy dalej. Jednak szybciej udało się wznowić. W ataku Lech.

• lech

• Na tę chwilę w wirtualnej tabeli Lech traci do Rakowa aż trzynaście punktów. To przepaść!

• Widoczność jest dość ograniczona, więc przerwa może chwilę potrwać.

• Czekamy aż porządkowi uporają się z bałaganem.

• Sędzia przerwał grę. Mnóstwo serpentyn znalazło się na murawie. Poza tym z Kotła Lecha odpalono pirotechnikę.

• lech

• Gramy dalej. Od środka wznowiło Zagłębie.

• Jeszcze Skóraś za Velde. W Zagłębiu bez zmian w składzie.

• Zszedł Kwekweskiri, wszedł Salamon.

• Statystyki z I połowy:

• Posiadanie piłki na korzyść Lecha (72%),
    • Sytuacje bramkowe? Po 5,
    • W podaniach znaczna przewaga gospodarzy - 333 do 122
  • Koniec pierwszej, bardzo emocjonującej pierwszej połowy. Lech 1, Zagłębie 2. Wracamy za kilkanaście minut.

• Ależ fantastyczna puenta pierwszej połowy. Udało się Lechowi zdobyć kontakt. Jest świetna wiadomość dla gospodarzy jeszcze w tej pierwszej części meczu.

• I UDAŁO SIĘ LECHOWI WYRÓWNAĆ! ARTUR SOBIECH Z NAJBLIŻSZYCH METRÓW!

• Chwila przerwy. Na murawie leży Adriel Ba Loua.

• Lech cały czas napiera. Gospodarze dominują. Zagłębie nie może przejąć piłki.

• I mamy odpowiedź Lecha. Uderzał Kristoffer Velde, ale celownik zdecydowanie do poprawy. Lech myśli o trafieniu jeszcze przed przerwą.

• I znów postraszyło Zagłębie! Ciekawa próba Filipa Starzyńskiego. Pomocnik strzelił ponad bramką.

• Ależ to trafił Łukasz Łakomy! Piłka po lekkim, technicznym zagraniu pomocnika. Wcześniej podanie od Damjana Bohara. Kolejna kontra Zagłębia zakończona bramką. Fantastyczna bramka i cudowna skuteczność gości.

• ALEŻ FANTASTYCZNA KONTRA ZAGŁĘBIE! MIEDZIOWI PODWYŻSZAJĄ WYNIK! COŚ NIE-SA-MO-WI-TE-GO!

• Druga żółta kartka po stronie Lecha. Ukarany Adriel Ba Loua.

• Zagłębie szuka swoich szans z kontrataku. Póki co, goście biegają za piłką.

• Długa akcja Lecha zakończona strzałem. Próbował Nika Kvekveskiri, ale niecelnie.

• Mamy pierwszą indywidualną karę w meczu. Żółty kartonik ogląda Kristoffer Velde.

• Ależ to był efektowny atak Zagłębia. Z piłką zabrał się Kacper Chodyna, podał do Damjana Bohara, a ten dojrzał Dawida Kurminowskiego. Techniczny strzał tego ostatniego i mamy niespodziewaną bramkę dla gości!

• GOOOOOOOL! ZAGŁĘBIE NA PROWADZENIU! NIESPODZIANKA! STRZELCEM DAWID KURMINOWSKI!

• Ależ było groźnie! To mogła być bramka dla Lecha! Kristoffer Velde z groźnym uderzeniem, broni bramkarz Zagłębia.

• Lech często gości pod bramką Zagłębia. Bramka na 1:0 wisi w powietrzu.

• Niezła szansa Lecha. Niecelnie dograł jednak Afonso Sousa. Ni to strzał, ni to dogranie, jak mawiał klasyk.

• Akcja Zagłębia zakończona niecelnym strzałem Filipa Starzyńskiego. Zacznie Lech od bramki.

• Bardzo dobra okazja dla Lecha! Uderzał Artur Sobiech po podaniu z lewej strony. Napastnik główkował, ale bramkarz Zagłębia z interwencją.

• Goście nie wykorzystali okazji z rzutu rożnego - zacznie Lech od bramki.

• Ciekawa akcja Lecha, ale wybiegający Kristoffer Velde na spalonym. Szkoda, bo zapowiadało się groźnie.

• Akcja gości przerwana. Faulowany Dawid Kurminowski.

• Aktywny dziś Filip Marchwiński. Mogło dojść do groźnej akcji dla Lecha, ale zabrakło dokładnego podania.

• Długa piłka w kierunku Pedro Rebocho. Portugalczyk złapany jednak na spalonym.

• Przy futbolówce piłkarze z Poznania. Próbują stworzyć akcję poprzez długie posiadanie piłki.

• Odważnie zaczęło Zagłębie. Przy piłce gości na połowie Lecha.

• I zaczynamy! Wybrzmiał pierwszy gwizdek sędziego!

• Piłkarze wychodzą na murawę. Słyszymy hymn Lecha Poznań!

• Jaka z kolei jest sytuacja Zagłębia? Podopieczni Waldemara Fornalika są po dwóch porażkach - z Legią i Piastem. Zwłaszcza ta druga, przed własną publicznością rozczarowuje. Dziś Zagłębie będzie chciało dobrze się zaprezentować, choć rywal jest bardzo wymagający.

• Ostatnio atmosfera wokół Lecha nie jest najlepsza - na Lecha wylała się fala krytyki za defensywną postawę w norweskim Bodo, gdzie Lech bezbramkowo zremisował. Na "średniowieczny" i "siermiężny" styl Lech będzie chciał odpowiedzieć najlepiej jak się da - grając z polotem i pomysłem przeciwko Zagłębiu, w którym to meczu będzie murowanym faworytem.

• Piłkarze Lecha Poznań mogą mówić o napiętym terminarzu. Między bardzo ważnymi meczami w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy z Bodo/Glimt "Kolejorz" podejmie Zagłębie Lubin z nadzieją o zbliżeniu się do liderującego Rakowa. Przed meczem Lech traci do "Medalików" aż 13 punktów.

• Zapraszamy na relację LIVE z drugiego niedzielnego starcia 21. serii gier PKO BP Ekstraklasy. Przed nami mecz w Poznaniu, gdzie do Lecha przyjechała drużyna Zagłębia Lubin.

1/3
przejdź do galerii

©PAP/Jakub Kaczmarczyk

PKO Ekstraklasa. Mecz Lech Poznań - Zagłębie Lubin ONLINE. Mistrz Polski ma napięty terminarz - w czwartek grał w norweskim Bodo w 1/16 finału LKE, a już za cztery dni czeka go rewanż. W międzyczasie Lech będzie chciał sięgnąć po komplet w lidze, bo Europa Europą, ale Raków gonić trzeba. Jak wygląda sytuacja Lecha i czy Zagłębie będzie chciało mu popsuć szyki? Gdzie oglądać mecz Lech Poznań - Zagłębie Lubin na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE od godziny 15:00 w GOL24

Lech Poznań - Zagłębie Lubin ONLINE

Szanse na dogonienie "Medalików" są marne, ale poza grą w Europie Lech musi pilnować ligi, by w przyszłym sezonie również zagrać w europejskich pucharach. Jeśli Lech zgarnie komplet z "Miedziowymi" to będzie tracił do Rakowa 10 oczek i zrówna się z Legią Warszawa, choć "Wojskowych" czeka jeszcze mecz z Piastem.

Jaka z kolei jest sytuacja Zagłębia? Podopieczni Waldemara Fornalika są po dwóch porażkach - z Legią i Piastem. Zwłaszcza ta druga, przed własną publicznością rozczarowuje. Dziś Zagłębie będzie chciało dobrze się zaprezentować, choć rywal jest bardzo wymagający. - Nie było żadnych nadzwyczajnych ruchów. Nie było niestandardowych treningów, tylko część tego okresu stanowiła regeneracja oraz "wyczyszczenie głów", a po nich była już praca ukierunkowana na istotne kwestie przydatne w końcowej fazie rozgrywek – mówił trener Zagłębia Waldemar Fornalik przed meczem.

- Zagramy bardzo zmotywowanie - zapowiadał z kolei piłkarz "Miedziowych" Kacper Chodyna. - Nic się nie liczy, tylko trzy punkty. Uważam, że jesteśmy w stanie to zrobić. Musimy być drużyną zaangażowaną na sto procent i przede wszystkim nie bać się grać, podejmować trudne decyzje, bo wiadomo, że z tego rodzi się coś więcej.

Rozjemcą meczu Lech Poznań - Zagłębie Lubin będzie Łukasz Kuźma, arbiter z Białegostoku. Lechowi w tym sezonie nie gwizdał, prowadził za to 1 mecz Zagłębia - przegrany w Mielcu 0:3.

Przewidywalne składy na mecz Lech Poznań - Zagłębie Lubin:
Lech: Filip Bednarek - Joel Pereira, Antonio Milić, Filip Dagerstal, Pedro Rebocho - Nika Kvekveskiri, Filip Marchwiński, Alphonso Sousa, Adriel Ba Loua, Filip Szymczak - Artur Sobiech.
Zagłębie: Sokratis Dioudis - Bartłomiej Kłudka, Jarosław Jach, Bartosz Kopacz, Mateusz Bartolewski - Łukasz Łakomy, Tomasz Makowski, Kacper Chodyna, Filip Starzyński, Dawid Kurminowski - Rafał Adamski.

Nie zagrają w meczu Lech Poznań - Zagłębie Lubin:
Lech Poznań: Jesper Karlstroem, Radosław Murawski (pauza za żółte kartki), Joao Amaral (decyzja trenera), Barry Douglas, Lubomir Satka (urazy).
Zagłębie Lubin: -

Mecz Lech Poznań - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w Canal+ Sport oraz w Canal+ Sport 3. Mecz dostępny również w Internecie w Canal+ Online i Polsat Box Go. Mecz skomentuje duet Adam Marchliński - Adam Szała. Pierwszy gwizdek o godz. 15:00. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 14:40 – zapraszamy!