Lechia Gdańsk

0

GKS Bełchatów

0

• Pomimo że Lechia zremisowała z Bełchatowem 0:0 mecz mógł się podobać. Od 20 minuty warunki gry dyktowali gospodarze, którzy kilkukrotnie byli bliscy zdobycia bramki. Goście mieli tylko jedną sytuację, po której piłka powędrowała w światło bramki. Była to akcja sam na sam Dawida Nowaka. Do rangi bohatera spotkania urósł bramkarz drużyny gości Łukasz Sapela, który raz po raz ratował swój zespół przed utratą bramki. Z jednego punktu z pewnością mogą cieszyć się bełchatowianie, którzy nie wygrali z Lechią po raz pierwszy od pięciu spotkań.

• Sędzia Borski kończy mecz.

• Jedna z ostatnich akcji Lechii. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Poźniak, do piłki w polu karnym dochodzi Pietrowski. Jednak nie można nazwać tego strzałem.

• Arbiter dolicza 3 minuty.

• Słupek ratuje bełchatowian przed stratą bramki. Z dystansu uderzał Lukjanovs.

• Z dystansu uderza Dawid Nowak. Piłka mija lewy słupek Małkowskiego.

• Pietrowski za Nowaka.

• Najpiękniejsza minuta meczu! Po nieudanym dośrodkowaniu z rzut wolnego Nowaka, w niesamowitej kontrze znaleźli się goście. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał Dawid Nowak. Po wybiciu piłki w podobnej akcji znalazł się Deleu, który również nie zdołał pokonać bramkarza.

• Jedna z nielicznych dobrych akcji gości. Strzał jednego z bełchatowian obija obrońców Lechii.

• Z 4 metrów na bramkę Sapeli uderza Traore. Dzięki takim interwencjom bramkarz gości może zostać bohaterem tego meczu.

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Poźniak daje odpocząć Marko Bajiciowi.

• Ostatnia zmiana w Bełchatowie. Za Komołowa wchodzi Bocian.

• Dwie kapitalne akcje gospodarzy. Najpierw po pierwszym kontakcie z piłką uderzał Lukjanovs, Sapela wybił na róg. Po dośrodkowaniu Nowaka głową uderzał Vućko, jednak po raz kolejny lepszy okazał się bramkarz drużyny gości.

• Pierwsza zmiana w drużynie Tomasza Kafarskiego. Lukjanovs zmienia słabo dziś grającego Tomasza Dawidowskiego.

• Rzut wolny dla Lechii. Dośrodkowanie Nowaka dalekie od ideału.

• Potężne uderzenia z 25 metrów Marko Bajicia. Piłka mija prawy słupek Sapeli.

• Żewłakowa zmienia Kuświk.

• Podwójna zmiana w drużynie Bełchatowa. Za Wróbla wchodzi Nowak.

• Pierwsza dobra akcja bełchatowian. Zza pola karnego lewą nową uderza Małkowski. Piłka wędruje daleko od bramki.

• Bliźniacza akcja sprzed 3 minut. Znów dośrodkowuje Nowak, do piłki tym razem dochodzi Dawidowski, który nie trafia w bramkę.

• Kolejna kontra biało-zielonych. Po dośrodkowaniu Pawła Nowaka, głową uderzał Andriuskievicius. Piłka minimalnie minęła słupek Sapeli.

• I już atakują Gdańszczanie. W kapitalnej akcji podbramkowej znalazł się Buval. Francuz nie zdołał jednak oddać strzału.

• Piłkarze już na murawie. Drugą połowę rozpoczynają gospodarze.

• Za nami pierwsza połowa meczu. Do 20 minuty gra była dosyć wyrównana ze wskazaniem na drużynę z Bełchatowa. Później na boisku niepodzielnie rządzili gospodarze, którzy kilkukrotnie dochodzili do sytuacji strzeleckich. Piłkarzem godnym wyróżnienia jest gdański obrońca Luka Vućko, który był najbliżej zdobycia bramki.

• Od dobrych kilku minut akcje rozgrywają się tylko na połowie Bełchatowa. Kilkukrotnie do akcji strzeleckiej dochodzili gospodarze, jednak żadna akcja nie zagroziła bramce Sapeli.

• Przez chwilę wszyscy na stadionie mieli wrażenie, że Lechia będzie miała rzut karny. Sędzią Marcin Borski nie widział jednak faulu na Traore.

• Kolejne dwie groźne akcje biało-zielonych. Po dośrodkowaniu Nowaka z piłką minął się Buval. Następnie właśnie Paweł Nowak znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, jednak lepsi okazali się obrońcy Bełchatowa.

• Przez ostatnie trzy minuty atakowali goście. Jednak żadna akcja nie skończyła się celnym strzałem

• Kolejna akcja gospodarzy. Po dobrym dryblingu lewą stroną po ziemi dośrodkowuje Traore. Dawidowski oraz Buval minimalnie minęli się z piłką.

• Rzut wolny dla Lechii. Z prawej strony boiska dośrodkowuje Nowak, do piłki w polu karnym dochodzi Luka Vućko. Piłka uderzona głową minimalnie mija poprzeczkę Sapeli.

• Za nami 15 minuta meczu. Mecz wyrównany ze wskazaniem na drużynę gości, która miała więcej okazji podbramkowych.

• Komolov faulowany przez Bajicia. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Małkowski. Akcja groźna, po której bełchatowianie wywalczyli rzut rożny.

• Dwie groźne akcje Bełchatowa. Najpierw strzelał Maciej Małkowski, jednak piłka powędrowała wysoko ponad bramką. Następnie w pole karne dośrodkowywał Cetnarski, akcja jednak nie stanowiła większego zagrożenia.

• Pierwsza akcja godna odnotowania. Po prostopadłym podaniu Traore do piłki doszedł Nowak, który dośrodkował w pole karne. Piłkę wybili obrońcy.

• Pierwsze 5 minut bez rewelacji. Akcje przeprowadzane w środku pola. Obie drużyny nawet nie doprowadziły do sytuacji strzeleckiej.

• W zielonych strojach gospodarze, na biało drużyna gości, która rozpoczyna spotkanie.

• Początek spotkania

• 9 stopni i lekka mżawka, w takich warunkach przyjdzie dziś grać piłkarzom obu drużyn. Do pierwszego gwizdka pozostały 2 minuty. Zawodnicy wbiegają na murawę.

• Serdecznie zapraszamy do śledzenia stadionowych poczynań na łamach naszego serwisu.

• Witamy przed pierwszym meczem 20. kolejki Ekstraklasy, w którym zmierzą się ze sobą zespoły Lechii Gdański i GKS Bełchatów.