• Ostatni gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego! Lechia wygrywa aż 3:0!

• Flavio łatwo gupi posiadanie w polu karnym rywala

• Romario Balde fajnie minął rywali, ale nie zdołał utrzymać piłki w polu.

• Nic innego się nie dzieję tylko zmiany. Dominik Furman zmieniony przez Semira Stilicia.

• Posypały się zmiany w ekipie gospodarzy. Teraz Patryk Lipski wchodzi, a Simeon Sławczew schodzi.

• Romario Balde zmienia Marco Paixao. Nie będzie Hat-tricka Portugalczyka.

• Bartłomiej Sielewski ogląda żółtą kartkę.

• Kolejna zmiana w Lechii. Sławomir Peszko zmienia, Daniela Łukasika.

• Konrad Michalak uderza prosto w ręce Dusana Kuciaka.

• Dobra akcja prawą flanką Wisły Płock, ale Błażej Augustyn jest dzisiaj do zatrzymania w swoich interwencjach!

• Bardzo pewny w swoich interwencjach jest dzisiaj Błażej Augustyn. Już nie raz powstrzymał dobrze zapowiadającą się akcję rywala.

• Jose Kante zmienia Mateusza Piątkowskiego!

• Kolejny w tym meczu poważny błąd Kiełpina co próbował wykorzystać Flavio! Tym razem jednak w ostatniej chwili zdołał uratować sytuacje golkiper Wisły.

• Flavio Paixao uderza po dośrodkowaniu i uderza w boczną siatkę! Mogło być 4:0!

• Igor Łasicki otrzymuje drugą żółtą kartkę i musi zejść z boiska!

• Kolejna dobra akcja Wisły. Jednak co z tego jak nie ma wykończenia.

• Na drugą połowę z większym animuszem wyszli gracze Wisły Płock. Na razie jednak nie ma to przełożenia na konkrety.

• Grzegorz Wojtkowiak rozpoczyna drugą połowę żółtą kartką.

• Zaczynamy drugą część meczu!

• Konrad Michalak wchodzi na boisko. W szatni pozostał Giorgi Metebaszwili.

• Koniec pierwszej połowy! Lechia miażdży swojego rywala. Po prostu Marco Paixao robi dzisiaj całą robotę! Czekamy co się wydarzy po przerwie!

• Marco Paixao świetnie odnalazł się polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i piłka znowu zatrzepotała w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Marco Paixao razy dwa!

• Aż 6 minut doliczone do pierwszej połowy.

• Strzał Rafała Wolskiego był zdecydowanie zbyt lekki. Kiełpin obronił by to nawet z zamkniętymi oczami.

• Rafał Wolski pędził w stronę bramki rywala, ale przy starciu z przeciwnikiem stracił równowagę.

• Igor Łasicki ogląda żółtą kartkę.

• Sędzia wznowił grę i od razu groźne dośrodkowanie posłał Dominik Furman. Nie udało się jednak tego wykorzystać

• Kolejna przerwa w grze... Kibice nie przestają używać środków pirotechnicznych.

• Wracamy do gry! Czekamy na kolejne świetne akcje!

• Sędzia musi na chwilę przerwać spotkanie ponieważ na murawie nie ma widoczności. Kibice odpalili race.

• Dobra wrzutka Arkadiusza Recy, ale pewną interwencją popisuje się Dusan Kuciak.

• Kolejna dobra akcja braci Paixao. Ku niezadowoleniu kibiców w Gdańsku podanie Marco do Sławczewa kompletnie nieudane.

• Świetna kontra gospodarzy. Wymienili kilka podań z pierwszej piłki, a później Flavio dograł idealne podanie na głowę Krasicia! Kiełpin po raz drugi wyciąga futbolówkę z siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Milos Krasić! Lechia wygrywa już 2:0!

• Rafał Wolski tragicznie uderza z rzutu wolnego. Była bardzo groźna szansa na zdobycie bramki.

• Milos Krasić za mocno odkręcał piłkę od bramki, która wylatuje za linię końcową.

• Piłkarze Wisły Płock wpadli w pole karne rywala, lecz przy tym mocno się pogubili i stracili posiadanie.

• Błażej Augustyn nie dość, że szybko wrócił do boisko to teraz bardzo pewnie powstrzymuje akcję rywala.

• Błażej Augustyn mocno ucierpiał przy zderzeniu z rywalem i potrzebna jest pomoc medyczna.

• Igor Łasicki podawał do Seweryna Kiełpina, który popełnia tragiczny błąd! Marco Paixao poszedł za piłką do końca i strzela na pustą bramkę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Marco Paixao zdobywa bramkę na 1:0!

• Pierwszy strzał na bramkę Milosa Krasicia okazał się bardzo nieudany. Od bramki zacznie Seweryn Kiełpin.

• Od środka rozpoczęli gospodarze!

• Tomasz Kwiatkowski wyprowadza obie drużyny! Zaraz zaczynamy!

• Lechia po kilku bardzo nieudanych meczach zdołała pokonać w piekielnie ważnym meczu Arkę Gdynia. Zwycięską bramkę w ostatnich sekundach meczu zdobył Flavio Paixao. Czy Lechia zdoła potrzymać dobrą passę?

• Kto zainkasuje dzisiaj 3 punkty!?

• Obie drużyny ostatnio notują formę zniżkową. Pokazują to statystyki ostatnich 5 spotkań obu drużyn: Wisła Płock - 2 wygrane, 3 porażki. Lechia Gdańsk natomiast: 2 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki.

• Skład Wisły Płock!

• Skład Lechii Gdańsk!

• Na relację LIVE z tego meczu zaprasza Bartłomiej Modzelewski! Razem z Państwem będę przeżywał emocje związane z tym spotkaniem!

• Jak do tej pory w 16 kolejce Ekstraklasy padły tylko dwie bramki. Nie ma co ukrywać standard wręcz tragiczny. Czy Lechia Gdańsk i Wisła Płock zmienią tą tendencję?

Joanna Sobczykiewicz

Mecz Lechia Gdańsk - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot. Karolina Misztal / Polskapress

Mecz Lechia Gdańsk - Wisła Płock ONLINE. Po dwutygodniowej przerwie, spowodowanej meczami reprezentacyjnymi wracamy do LOTTO Ekstraklasy. O godzinie 20:30 Lechia Gdańsk podejmie przed własną publicznością Wisłę Płock. Oba zespoły potrzebują punktów, gdyż gdańszczanie zajmują dopiero 13. miejsce w tabeli. Wisła plasuje się wyżej, lecz przegrała trzy z ostatnich czterech spotkań. Która drużyna wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku? Zapraszamy na relację LIVE do GOL24.pl.

Mecz Lechia Gdańsk - Wisła Płock ONLINE

W trakcie dwutygodniowej przerwy od ligowych zmagań Nafciarze wyjechali na kilkudniowe zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie przygotowywali się między innymi do dzisiejszego starcia z Lechią Gdańsk.
Będzie to dopiero ósmy pojedynek tych drużyn w historii. Ostatnie spotkanie miało miejsce 17 lipca tego roku. Górą wyszła z niego Lechia, trenująca jeszcze pod okiem Piotra Nowaka. Zwyciężyła 2:0 w Płocku. Ogólny bilans jest niekorzystny dla podopiecznych trenera Jerzego Brzęczka, gdyż Wisła wygrywała tylko raz, dwukrotnie padł remis, a aż czterokrotnie lepsza okazywała się Lechia. Bilans bramkowy również przeważa na korzyść piłkarzy Adama Owena (12:6).

Do składu Wisły, po bardzo udanym występie w eliminacjach do młodzieżowych mistrzostw Europy 2019 wraca Konrad Michalak. Skrzydłowy otworzył wynik spotkania, strzelając gola w starciu z Danią, a także zaliczył asystę przy ostatnim trafieniu. Ostatecznie Polacy pokonali Duńczyków (3:1). Trener Brzęczek do swojej dyspozycji będzie miał również Damiana Szymańskiego, który w meczu z Jagiellonią przymusowo pauzował za nadmiar żółtych kartek. Absencja dla pomocnika Wisły musiała być boleśniejsza, gdyż to właśnie z Jagi trafił do Płocka. Teraz po dłuższej przerwie ma okazję do zaprezentowania się z dobrej strony przed szkoleniowcem, który z pewnością na niego liczy. Sytuacja Wisły nie jest przecież najlepsza. W ostatnich czterech spotkaniach płocczanie tylko raz zwyciężyli — wysoko (4:1) ze Śląskiem Wrocław. Pozostałe trzy mecze zakończyły się porażkami. Jak na razie zajmują ósmą lokatę z dorobkiem 20 punktów, lecz jeżeli chcą się bić o górną ósemkę, koniecznie potrzebują dobrych wyników.

Na dobry mecz liczą też w Gdańsku. Choć piłkarze Adama Owena zrehabilitowali się po fatalnym spotkaniu u siebie z Koroną Kielce (0:5) i odnieśli zwycięstwo w derbach Trójmiasta, to 13. pozycja w tabeli nikogo nie zadowala. Na dodatek gdańszczanie po raz kolejny zapowiadali walkę o najwyższe cele. Wydaje się jednak, że w tym roku są wyjątkowo daleko za resztą stawki. Dalej muszą radzić sobie bez Stevena Vitorii i Lukasa Haraslina, którzy leczą urazy. Jest szansa, że w meczowej osiemnastce znajdzie się Sławomir Peszko. Wrócić powinien także Jakub Wawrzyniak.

Bilans ostatnich spotkań ligowych:

Lechia Gdańsk:

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 0:1 (Flávio Paixão)
Lechia Gdańsk - Korona Kielce 0:5
Lechia Gdańsk - Lech Poznań 3:3* (Błażej Augustyn, Marco Paixão)
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:0

* bramka dla Lechii po samobójczym trafieniu Emira Dilavera

Wisła Płock:

Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 1:2 (Igor Łasicki)
Piast Gliwice - Wisła Płock 2:1 (José Kanté)
Wisła Płock - Śląsk Wrocław 4:1 (Nico Varela, 2x Kamil Biliński, Giorgi Merebaszwili)
Korona Kielce - Wisła Płock 2:0

Zagrożeni pauzą w kolejnym spotkaniu:

Lechia: S. Sławczew, J. Nunes, R. Wolski (wszyscy po trzy żółte kartki na koncie)
Wisła: G. Merebaszwili, D. Furman, P. Stępiński, A. Reca (wszyscy po trzy żółte kartki na koncie)

Dzisiejszy mecz posędziuje Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. W obecnym sezonie był rozjemcą w 12. spotkaniach, w których pokazał 53 żółte kartki, 5 czerwonych oraz podyktował dwa rzuty karne.

Lechia Gdańsk - Wisła Płock: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Lechia Gdańsk - Wisła Płock TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Lechia Gdańsk - Wisła Płock rozpocznie się o godz. 20:10 w Canal+ Sport. Początek transmisji ze spotkania o godz. 20:25 w Canal+ Sport. Spotkanie komentować będą Bartosz Gleń i Wojciech Jagoda (z Gdańska).

20:30 mecz Lechia Gdańsk - Wisła Płock