Finał Pucharu Ligi Angielskiej MU - Southampton LIVE!...

Manchester United

3

Southampton FC

2

• KONIEC! MANCHESTER UNITED Z PUCHAREM LIGI ANGIELSKIEJ! Passa Jose Mourinho trwa!!

• Atak ostatniej szansy w wykonaniu Świętych!

• Czerwone Diabły z szansą na kontratak, ale Martial niecelnie do Rashforda!

• Cztery minuty doliczył Andre Marriner!

• Ostatnia zmiana w ekipie Świętych.

• Wayne Rooney obejdzie się dziś smakiem. Do wejścia bowiem szykuje się w tej chwili Marouane Fellaini.

• Niezwykła cierpliwość piłkarzy Manchesteru! Ibrahimović zaczął kontratak, ale uspokoił akcję i ustawił się w polu karnym. Wykorzystał to Ander Herrera, który miękką wrzutką w pole karne dał możliwość Szwedowi do zdobycia bramki na wagę zwycięstwa i Pucharu Ligi Angielskiej!!!

• ZLATAAAAAAAAAN!!!!!

• ALEŻ BLISKO ŚWIĘCI!! Bertrand dostał piłkę z lewej strony boiska, zagrał po ziemi do środka, w kierunku Jamesa Ward-Prowse'a, ale Anglik mija się z piłką w najważniejszej akcji tego meczu!

• Do wejścia na płytę szykuje się Wayne Rooney!

• Ibrahimović otrzymuje futbolówkę na lewym skrzydle, zagrywa do Rashforda, ale to zbyt ostry kąt, by pokonać Forstera.

• Nie będzie hat-tricka Gabbiadiniego. Shane Long w miejsce włoskiego napastnika.

• Redmond minął dryblingiem Carricka, ale jego strzał z 20 metrów był niecelny.

• Rajd Boufala, ale reprezentant Maroka nie zdecydował się na podanie. Zwlekał z decyzją i w efekcie stracił piłkę.

• Wszystko wskazuje na to, że kibice zgromadzeni na Wembley posiedzą co najmniej pół godziny dłużej, a Wy tutaj razem ze mną. Remis, a do końca spotkania 10 minut.

• Sofiane Boufal zastępuje Dusana Tadicia.

• Rashford w miejsce Lingarda

• Ibrahimović w dwójkowej akcji z Pogbą, ale nic z tego nie wyszło! Rzut rożny.

• Ibra prosto w mur!

• Znów szansa na bramkę dla Zlatana! Rzut wolny z około 25 metrów od bramki Forstera.

• Herrera wystawił piłkę Michaelowi Carrickowi na skraj pola karnego, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Martial do Lingarda, ale w ostatniej chwili wybija piłkę Maya Yoshida!

• Piłkę wybija...Zlatan Ibrahimović. Totalna defensywa Manchesteru.

• Rzut wolny dla Świętych około 40 metrów od bramki De Gei.

• Marcos Rojo stara się przedrzeć lewą stroną, ale skutecznie powstrzymuje go Nathan Redmond.

• Wysoki pressing założyły Diabły na połowie Southampton, ale nic z tego. Całkowita kontrola posiadania piłki przez Świętych.

• Słupek!!! Oriol Romeu odskakuje od obrońcy i mocnym strzałem głową trafia w poprzeczkę!

• Pachnie kolejnym golem! Dośrodkowanie po ziemi w pole karne United, ale w ostatniej chwili wybija Valencia!

• Twarde starcie Romeu z Herrerą. Ten pierwszy uderzył w powietrzu łokciem swojego rywala, ale Andre Marriner nie wyjmuje z kieszeni żółtej kartki.

• Martial prostopadle w kierunku Zlatana! Ten uderza, ale blisko w Forstera!

• Ukarany Nathan Redmond za faul na Carricku.

• Faulowany na lewym skrzydle był Dustan Tadić.

• Southampton wyraźnie się wycofało. Piłeczka odbita w stronę podopiecznych Jose Mourinho, którzy flegmatycznie konstruują akcje.

• Piłkarze Manchesteru United chyba nie wyszli z szatni na II połowę!

• Mecz zaczyna nam się od nowa! Coś niesamowitego! Czy Manolo Gabbiadini zdobędzie dziś hat-tricka?!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, zagranie do Gabbiadiniego, który mając na plecach Chrissa Smallinga, pakuje piłkę z woleja do szatni!

• MAMMA MIA!! Manolo Gabbiadini!

• Zaczęli drugą połowę!

• Michael Carrick w miejsce Juana Maty. Defensywna zmiana w zespole z Manchesteru.

• Świetnie się oglądało I połowę! Zawodnicy Southampton skonstruowali sobie więcej sytuacji, ale przez brak skuteczności i błędy sędziego przegrywają 1:2. Czerwone Diabły mają tendencję, że kiedy tylko zbliżą się do bramki Forstera, strzelają gola. Czekamy na drugą odsłonę tego niechudego widowiska!

• Koniec! Ależ szkoda! Fantastyczny mecz i niezwykle szybkie tempo!

• James Ward-Prowse dośrodkował z prawej strony po ziemi, a włoski napastnik świetnie wykończył to podanie! David De Gea z "dziurką"!

• GABBIADINI!!! Southampton łapie kontakt!

• Zagotowało się na Wembley. Jesse Lingard dostaje żółtą kartkę za faul popełniony nieco wcześniej.

• Stephens wchodzi wślizgiem z wyprostowaną nogą w Martiala. Tylko żółta kartka.

• Frustracja zawodników Southampton. Zaczęli nieco groźniej atakować piłkarzy Manchesteru United, czym psują widowisko.

• Wonder kid! Piękna akcja Czerwonych Diabłów! Na lewej stronie Rojo wymienił piłkę z Juanem Matą oraz Anthonym Martialem, po czym wszedł z nią w pole karne i oddał do niepilnowanego Lingarda. Ten pięknym passem pokonał Frasera Forstera!

• LINGAAAARD!

• Paul Pogba daleko do przodu z głębi pola, ale piłkę przejmuje Forster.

• Martial zachęca kolegów do ofensywnego grania, podaje do Valencii, ale ten zagrywa do tyłu i tłumi akcję, zanim ta w ogóle się zaczęła.

• Dlaczego Yoshida w tej akcji podawał? Był dosłownie kilka metrów od bramki Manchesteru United. Z ostrego kąta zdecydował się jednak na zagranie do tyłu, ale ten zamiar przeczytał Marcos Rojo.

• Dusan Tadić!! Było blisko! Strzał z około 20 metrów z wielkim trudem broni De Gea. Hiszpan nie dał rady złapać piłki, która wylądowała kilka metrów od niego, ale żaden z zawodników Southampton nie był na tyle przytomny, by pójść do przodu na wypadek ewentualnego błędu bramkarza United.

• Dośrodkowanie Rojo, ale bez problemu futbolówkę chwyta Forster.

• Świetna akcja Ward-Prowse'a z Gabbiadinim. Ten drugi zgasił wysoką piłkę na klatce piersiowej i przytomnie cofnął do młodego Anglika. Zapachniało golem na Wembley.

• Ward-Prowse z dystansu! David De Gea z najwyższym trudem paruje strzał w stronę linii końcowej! Święci próbują się odgryźć!

• On wciąż to ma!

• Kontratak Czerwonych Diabłów! Martial drybluje na własnej połowie, zagrywa do Lingarda, ale młody skrzydłowy niecelnie zagrał prostopadle do Ibrahimovicia.

• Drugi z Hiszpanów na boisku nie mógł być gorszy. Żółta kartka za faul na Redmondzie.

• Piłkarze Southampton muszą być bardzo niezadowoleni. To oni jako pierwsi zdobyli bramkę, ale błąd sędziego spowodował, że muszą oni odrabiać straty.

• Perfekcyjne uderzenie z rzutu wolnego! Tuż nad głową najniższego z obrońców stojących w murze! Kapitalnie się układa wynik dla Czerwonych Diabłów!

• GOOOOOOL! ZLATAN IBRAHIMOVIĆ!!!

• Rzut wolny dla Manchesteru United. Ibra czy Pogba?

• Romeu z żółtą kartką za brzydki faul. Ander Herrera leży na murawie.

• Juan Mata i Zlatan Ibrahimović są kompletnie wyłączeni z gry. Nie dziwi więc brak ataków na bramkę Forstera.

• Jeszcze raz próbował uderzyć z dystansu Nathan Redmond, ale to uderzenie było o wiele słabsze od poprzedniego.

• Kolejna akcja Świętych. Dośrodkowanie w wykonaniu Ward-Prowse'a, ale przeciągnięte. Czerwone Diabły są na razie w porządnych opałach.

• Manolo Gabbiadini nie był na pozycji spalonej, błąd sędziego. Za linią obrony znajdował się Nathan Redmond.

• ALEŻ TO MOGŁO BYĆ OTWARCIE! Błąd Marcosa Rojo, dośrodkowanie w pole karne Manchesteru Utd i gol, ale asystent Andre Marrinera podniósł chorągiewkę w górę! Spalony!

• Marcos Rojo wyjaśnił sytuację po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Nathan Redmond próbował z dystansu. Piłka po rykoszecie opuściła plac gry i Southampton wznowi grę z rzutu rożnego.

• Strata Cedrica, piłkę przejmuje Ibrahimović, ale Szwed pomagał sobie ręką przy przyjęciu.

• Wymiana podań między Czerwonymi Diabłami. Spokojne budowanie akcji od tyłu. Święci przyczajeni i gotowi do szybkiego, niespodziewanego ataku.

• Ibrahimović do Pogby, ten z dystansu i broni Forster!

• Wysoka intensywność spotkania, nikt nie oddaje nawet centymetra kwadratowego boiska!

• Zaczęli! United na czerwono, Southampton na biało!

• Nie zabrakło Phila Nevilla ;)

• Manchester United jak dotąd był ośmiokrotnym finalistą, cztery razy wygrywając puchar. Święci tylko raz doszli do finału w swojej historii.

• Oto droga "Czerwonych Diabłów" do finału EFL.

• Witamy w naszej relacji LIVE! Czas na finał Pucharu Ligi Angielskiej!

red

Finał Pucharu Ligi Angielskiej MU - Southampton LIVE! Mourinho jeszcze nigdy w nim nie przegrał ©EASTNEWS

W Pucharze Ligi Angielskiej „Czerwone Diabły” zmierzą się z drużyną Southampton. Czy Jose Mourinho zostanie pierwszym w historii trenerem United, który osiągnie triumf w swoim premierowym sezonie?

Finał Pucharu Ligi Angielskiej: Manchester United – Southampton F.C.

Manchester United zagra dziś swój pierwszy finał. Nie będzie to jednak finał Ligi Mistrzów, czy ostatnia kolejka Premier League. Rozgrywki bowiem są mniej prestiżowe, jednak ich znaczenie jest dość duże.

„Święci” mieli dwa tygodnie na przygotowanie się do finałowego spotkania.
Ostatnie zawody rozegrali 11 lutego, kiedy rozgromili Sunderland 4:0. Dwie bramki zdobył wówczas styczniowy nabytek Southampton, Manolo Gabbiadini. Drużyna „The Special One” ma mniej komfortową sytuację, jeśli chodzi o wypoczynek. Po wygranych z Saint-Etienne oraz Blackburn Rovers, United nadal gra w Lidze Europy oraz Pucharze Anglii. W dodatku regularnie występuje w Premier League, a więc jest to czwarty front, na którym „Czerwone Diabły” mierzą się z rywalami.

Dla ekipy Southampton to dopiero drugi finał w Pucharze Ligi Angielskiej. „Święci” wciąż liczą na swój pierwszy triumf w tych rozgrywkach, swój ostatni finał zaliczyli bowiem w 1979 roku, przegrali 2:3 z Nottingham Forest. Manchester United mierzy w piąty triumf. Raz ta sztuka udała im się dwukrotnie z rzędu. Ekipa z Old Trafford najpierw zdobył puchar 2009 roku, a rok później obroniła go w emocjonującym finale z Aston Villą. Od tamtej pory, „Czerwone Diabły” nie pojawiały się w meczu zwieńczającym EFL.

Z innej strony, wygranie Pucharu Ligi przez Chelsea w 2005 roku było pierwszym triumfem Mourinho w angielskim futbolu — w sumie Portugalczyk sięgnął jeszcze dwa razy po ten puchar, w 2007 i 2015 roku, mając niesamowitą, stuprocentową skuteczność w finałach rozgrywek krajowych w Anglii. Wychodzi więc na to, że opierając się na statystyce, poznaliśmy już zwycięzcę tego starcia.

Forma w pucharze:

Podopieczni trenera Jose Mourinho rozpoczęli swój udział w pucharze od wygranej z Northampton Town (League One), a następnymi ich przeszkodami byli rywale zza miedzy londyński West Ham i Hull City. Podopieczni Claude'a Puela trafili na swojej drodze na drużyny z Premier League. Najpierw Crystal Palace, a później Sunderland. To, co „Święci” zrobili w ćwierćfinale i półfinale, będzie na długi czas zapamiętane przez kibiców klubu. W 1/ 4 finału pokonali Arsenal, a tuż przed finałem odprawili z kwitkiem Liverpool.

Nie zagrają:

W ekipie z Manchesteru nie zobaczymy na murawie Henricha Mkhitatyana i Michaela Carricka. Z drużyną trenuje już normalnie Wayne Rooney i według zapowiedzi Jose Mourinho, będzie on zdolny do gry w finale. Do składu wraca także Ander Herrera. Claude Puel ma większy ból głowy przed niedzielnym spotkaniem. Z powodu kontuzji nie zagrają Charlie Austin, Alex McCarthy, Mathhew Targett i Virgil van Dijk. Jest to duże osłabienie przed bardzo wymagającym rywalem.

Głównym arbitrem meczu będzie pan Andre Marriner.

Czy Jose Mourinho zdobędzie swój kolejny tytuł Pucharu Ligi Angielskiej? Czy „Święci” będą tak bezduszni i przerwą jego dobrą passę? Początek spotkania już o godzinie 17:30.