0

Benfica Lizbona

0

• Ja juź dziękuję za uwagę. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Dobranoc.

• Benfica obroniła korzystny wynik z pierwszego spotkania. Juventus do końca próbował, ale nie oddawał mało celnych strzałów. Dodatkowo Portugalczycy grali dobrze w defensywie. Dobry występ zaliczył także Jan Oblak i dzięki temu Benfica za 2 tygodnie zagra w finale Ligi Europy.

• Prawie 8 minut doliczył arbiter, ale w końcu kończy spotkanie. Benfica w finale Ligi Europy!

• Dośrodkowanie z narożnika boiska. Strzela głową Tevez, ale świetnie broni Oblak.

• Z wolnego Pirlo w mur. Piłka wychodzi na rzut rożny.

• Strzelał Asamoah z daleka, ale trafił w rękę Salvio, który otrzymuje drugą żółtą kartkę i nie wystąpi w finale. Rzut wolny dla Juventusu.

• Strzela Tevez z daleka, ale trafił prosto w Oblaka, który pewnie łapie piłkę.

• Z powodu ostrej końcówki spotkania sędzia dolicza aż 6 minut.

• Teraz kolejne niebezpieczne zajście, ale dosyć przypadkowe. Pogba próbował strzelać przewrotką, ale nie trafił w piłkę, a w głowę leżącego Garaya.

• Czerwona kartka także dla Markovicia i w konsekwencji Serb nie wystąpi w finale Ligi Europy.

• Tym czasem jakieś przepychanki na ławkach obu drużyn. Prowodyrem tych zajść Mirko Vucinić i Czarnogórzec zostaje ukarany czerwoną kartką.

• Ostre starcie w walce o górną piłkę Chielliniego i Sulejmaniego. Piłkarz Benfiki leży na boisku.

• Ostatnia zmiana w Benfice. Miralem Sulejmani zastępuje Markovicia.

• Indywidualny rajd Markovicia. Nic jednak nie wyszło z tej akcji, Serb szybko powstrzymany przez obrońców gospodarzy.

• Dośrodkowanie w pole karne. Uratował wychodzącą za boisko piłkę Pogba, który rzucił się i z woleja zgrał do Osvaldo. Ten z bliska skierował piłkę do siatki, ale był na spalonym.

• Juventus Turyn - Benfica Lizbona

• Na boisku pojawia się także Claudio Marchisio, który zmienia Vidala.

• Podwójna zmiana w Juventusie. Najpierw Osvaldo za Llorente.

• Indywidualnie Giovinco. Z daleka strzela bardzo niecelnie.

• Kolejna zmiana w Benfice. Salvio zastępuje Gaitana.

• Siqueira indywidualnie. Nie miał do kogo grać i strzelał z bardzo daleka, ale trafił prosto do koszyczka Buffona.

• Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Za Bonucciego wchodzi Giovinco.

• Tevez dobrze dryblował przed polem karnym, oddał strzał, ale uderzył prosto w Oblaka.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Boisko opuszcza piłkarz Benfiki, Rodrigo, a zastępuje go Almeida.

• Dramat Pereza! Głupio fauluje Argentyńczyk i za drugą żółtą kartkę wylatuje z boiska.

• Tym razem kontrę Benfiki w środkowej strefie nieczysto zastopował Asamoah i otrzymał żółtą kartkę.

• Dobrzy strzał Pirlo z wolnego. Broni jednak to uderzenie Oblak.

• Przed polem karnym Teveza fauluje Perez i dostaje żółtą kartkę.

• Marković faulowany na prawej stronie przez Asamoaha. Po dośrodkowaniu z wolnego, wybijają piłkę obrońcy.

• Marković miał trochę miejsca przed polem karnym. Podał jednak do wbiegającego z prawej strony, w pole karne Rodrigo, ale Hiszpan za daleko przyjął sobie piłkę i złapał ją Buffon.

• Pirlo głęboko dośrodkował z rzutu wolnego, ale piłkę złapał Oblak.

• Wrzut z autu w pole karne Juventusu. Tam trochę przypadkowo piłka trafia pod nogi Rodrigo. Ten strzela bez zastanowienia, ale uderza nad bramką.

• Tevez strzelał sprzed szesnastki, ale piłka po nodze Garaya opuszcza boisko.

• Jak na razie ani Jorge Jesus, ani Antonio Conte nie przeprowadzają zmian.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Oba zespoły już wychodzą z szatni. Przed piłkarzami teraz trudniejsze zadanie, bowiem w Turynie zaczęło dosyć mocno padać.

• Pierwsza część pod dyktando Juventusu. Benfica próbuje grać ofensywnie, ale gospodarze nie pozwalają na jakąkolwiek akcję we własnym polu karnym. Drugie 45 minut zapowiada się bardzo emocjonująco. Zapraszam za kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy.

• Dobra akcja Juventusu. Pogba strzelał szczupakiem, ale wybił piłkę głową, z linii bramkowej Luisao.

• O 2 minuty przedłużył pierwszą połowę arbiter.

• Dośrodkowanie z prawej strony, z wolnego w pole karne Benfiki. Na krótkim słupku głową próbował Bonucci, ale uderzył obok bramki.

• Strzelał Pirlo z dystansu, ale uderzył obok bramki.

• Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Benfiki. Na długim słupku głowę wygrał Vidal, ale uderzył obok bramki.

• Pogba chciał dośrodkować, ale zrobił to katastrofalnie. Piłka opuszcza boisko, nad bramką Benfiki.

• Pirlo strzelał sprzed pola karnego, ale piłka odbija się od jego kolegi i grę od własnej bramki wznowi Oblak.

• Teraz z daleka, po ziemi strzelał Lichtsteiner, ale spokojnie złapał piłkę Oblak.

• Tym razem z autu Juventus. Piłkę głową przedłużył Llorente, ładnie norzycami złożył się Tevez, ale minimalnie przestrzelił.

• Pogba popisał się świetną techniką na lewej stronie. Przy linii bocznej dobrze utrzymał piłkę w grze dzięki przyjęciu na klatkę i kilku podbiciach głową. Przy próbie podania Francuz był jednak faulowany.

• Tym razem akcja Benfiki. Z dystansu próbował Maxi Pereira, ale dużo się pomylił.

• Pirlo dośrodkował w pole karne z lewej strony. Zamykał akcję Vidal, który złożył się do woleja w powietrzu, ale przestrzelił.

• Na lewej stronie Pogba piętą podał do Asamoaha. Jednak ta zabawa piłkarzy Juventusu skończyła się zniweczeniem akcji.

• Strzelał z daleka Lichsteiner, ale spokojnie łapie piłkę Oblak.

• Pierwszy kwadrans bardzo wyrównany i ciekawy. Obie drużyny ustawione ofensywnie, chcą grać w piłkę. Zarówno Benfica jak i Juventus chcą zdobyć bramkę, na razie bliżej celu byli gospodarze, ale goście się nie poddają i próbują sforsować obronę "Starej Damy".

• Długie podanie na prawą stronę do Markovicia, ale akcja Serba szybko skasowana.

• Po rzucie rożnym dla Juventusu, sprzed szesnastki strzelał Vidal, ale uderzył nad bramką.

• Asamoah wrzucił w pole karne z lewej strony. Minął się z piłką Tevez. Jednak futbolówkę wybitą poza pole karne zgarnął Pirlo i uderzył z pierwszej piłki. Zmuszony do interwencji Oblak przenosi piłkę nad poprzeczką.

• Tevez wbiegł w pole karne, ale był wypychany i oddał piłkę do skrzydła, do Vidala. Ten podał po ziemii w pole karne do Pogby, który jednak przegrał pojedynek z obrońcą.

• Pierwsza akcja Benfiki. Długi wrzut z autu w pole karne. Tam piłka trafiła do Rodrigo, ale ten trafił w obrońcę.

• Rozpoczęli gospodarze.

• Na Juventus Stadium rozbrzmiewa już hymn Ligi Europy, a to znak, że już za chwilę zacznie się spotkanie.

• Juventus, mimo porażki w pierwszym spotkaniu uznawany jest za faworyta dzisiejszego spotkania. Wszystko dlatego, że podopieczni Antonio Conte nie przegrali w tym sezonie meczu u siebie. Z 24 konfrontacji, "Stara Dama" zwyciężyła 21, a 3 zremisowała.

• Jeśli Juventus spełni swój cel, to znajdzie się w finale europejskiego finału po 11 latach przerwy. W 2003 roku "Stara Dama" przegrała w karnych z Milanem w finale Ligi Mistrzów.

• Juventus na pewno będzie dziś bardzo zdeterminowany. Bowiem finał tegorocznej edycji Ligi Europy odbędzie się na stadionie "Starej Damy" i podopieczni Antonio Conte bardzo chcieliby w nim wystąpić. Żeby tak się stało, gospodarze muszą dziś wygrać i najlepiej nie stracić bramki.

• W pierwszym meczu Benfica wygrała 2:1. Bramki dla Lizbończyków zdobyli Garay i Lima. Z kolei dla "Juve" honorowe trafienie zapisał na swoim koncie Tevez.

• Rezerwowi Benfiki: Artur, Cavaleiro, Almeida, Salvio, Jardel, Sulejmani, Cardozo

• Rezerwowi Juventusu: Storari, Barzagli, Padoin, Marchisio, Giovinco, Osvaldo, Vucinić

• Dobry wieczór. Po emocjach związanych z Ligą Mistrzów dziś czekamy na finalistów Ligi Europy. Na Juventus Stadium przyjeżdża Benfica. Michał Przybycień. Zapraszam.