5

3 1 połowa

Everton FC

2

• Koniec meczu! Dynamo zagra w ćwierćfinale Ligi Europy! Angielskie drużyny za burtą europejskich pucharów!

• Żółta kartka dla Besicia.

• Bomba Lukaku, ale broni golkiper Dynama!

• Teraz upomnienie dla Antunesa.

• Sędzia doliczył 4 minuty.

• Kalitvintsev zmienia Gusiewa.

• Bardzo dobry strzał Osmana sprzed pola karnego, ale świetnie broni Shovkovsky.

• Teraz faulował Dragović.

• ...druga dla Rybalki.

• Ostra gra skutkuje kartkami - jedna dla Lukaku...

• Jagielka! 5:2! Goście się nie poddają! Potrzebują jeszcze dwóch goli.

• Besić za McCarthy'ego

• Fantastyczne uderzenie Portugalczyka z 35 metrów - piłka wpadła w samo okienko bramki Howarda. Amerykanin próbował interweniować, ale nie był w stanie zatrzymać tego strzału.

• Kolejny fenomenalny gol! Antunes dobija Everton! 5:1!

• Schodzi Teodorczyk - brawa publiczności. Wchodzi za niego Kravets.

• Wydaje się, że piłkarze Dynama mają to spotkanie pod kontrolą. Mają przewagę dwóch goli w dwumeczu, a do końca niecałe 20 minut.

• Kone zmienia Naismitha.

• Zmiany też w Evertonie: Leon Osman wchodzi za Atsu.

• Zmiana w Dynamie - schodzi Sydorczuk, wchodzi Buyalsky.

• Barkley! Drugi raz trafia w słupek! Fenomenalny strzał Anglika z dystansu w długi róg bramki Dynama - znów zabrakło szczęścia.

• Atsu! Co za strzał! Broni Shovkovsky! Fenomenalny strzał gracza Evertonu z prawej strony pola karnego w okienko na dalszym słupku - super paradą popisał się jednak golkiper Dynama.

• Sydorczuk wbiegł w pole karne z prawej strony boiska i dograł piłkę przed bramkę, gdzie czaił się Gusiew. Jego pierwsza próba została zablokowana, ale futbolówka wróciła do niego "dając" mu jeszcze jedną szansę. Tym razem piłkarz Dynama zdołał już skierować piłkę do siatki. Howard był bez szans.

• Gusiew! 4:1!

• W tej chwili awans należy się gospodarzom, ale jedna bramka dla Evertonu sprawi, że to Anglicy będą grać w kolejnej rundzie.

• Wracamy do gry!

• Koniec pierwszej połowy. Świetne spotkanie oglądamy w Kijowie, a do tego gola zdobył reprezentant Polski Łukasz Teodorczyk. Wracamy za kwadrans.

• Świetna akcja Colemana na prawym skrzydle! Obrońcy gospodarzy wybijają na rzut rożny.

• Everton próbuje atakować - "szuka" gola kontaktowego. Gospodarze są jednak dobrze zorganizowani w obronie.

• Po błędzie obrońcy Evertonu, z którym walczył Teodorczyk, do piłki na linii pola karnego dopadł Miguel Veloso, który uderzył lewą nogą z półwoleja. Futbolówka po rykoszecie wpadła do bramki Howarda. W tym momencie awans mają Ukraińcy.

• 3:1 dla Dynama! Veloso!

• Kontra Dynama - piłkę po wrzutce w pole karne przyjmował Yarmolenko. Ta jednak mu nieco odskoczyła, prosto pod nogi Teodorczyka, który nie zastanawiał się długo tylko uderzył, a futbolówka przeleciała między nogami Howarda!

• TEODORCZYK! 2:1!

• Naismith w polu karnym Dynama... Zablokowany!

• Trudno powiedzieć który gol ładniejszy! Belg uderzył technicznie, ale jednocześnie mocno, lewą nogą sprzed pola karnego niemal w samo "okienko". Golkiper Dynama nie miał szans na skuteczną interwencję. Teraz awans należy do gości.

• Co zrobił Lukaku?! 1:1!

• Yarmolenko! Mogło być 2:0! Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy. Obrońcy Evertonu ewidentnie nie radzą sobie z reprezentantem Ukrainy. Strzelającego z 15. metra Yarmolenkę zatrzymał jednak Howard, który odbił piłkę na rzut rożny.

• Barkley! Słupek! Aktywny od początku meczu napastnik uderzył z lewej strony pola karnego w długi róg, ale trafił w "ramę" bramki.

• Gol Yamolenki sprawia, że w dwumeczu jest wynik 2:2, co daje awans Ukraińcom.

• Yarmolenko ruszył dynamicznie z piłką i po efektownym zwodzie zszedł na lewą nogę. Ukrainiec uderzył fenomenalnie. Howard nawet nie próbował interweniować. Majstersztyk, po prostu prawdziwy majstersztyk!

• Ale gol Yarmolenki! 1:0!

• Efektowny drybling Yarmolenki na prawej stronie boiska, ale ostatecznie lepsi obrońcy Evertonu.

• Mogło być groźnie pod bramką Evertonu po dośrodkowaniu Antunesa w pole karne rywali, ale obrońcy gości zachowali się bardzo przytomnie i wybili piłkę.

• Gospodarze mieli rzut rożny, ale nie udało im się stworzyć zagrożenia pod bramką Howarda po dograniu z narożnika boiska.

• Barkley znów znalazł się z piłką na 20. metrze, niemal w tym samym miejscu co przed chwilą. Młody zawodnik "The Toffees" i tym razem zdecydował się na strzał, ale jego próba została zablokowana.

• Z 20 metrów strzelał z lewej nogi Ross Barkley - uderzenie było jednak słabe i w sam środek bramki. Shovkovsky poradził sobie z tym strzałem.

• Potężnie strzelał Antunes. Uderzenie Portugalczyka było jednak niecelne.