0

• To już koniec naszej relacji z dzisiejszego spotkania. Zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji LIVE w Ekstraklasa.net! Za uwagę dziękuje Wojciech Grzegorzyca!

• Niewiele gorszym wynikiem może pochwalić się Zenit, którego wynik wynosi 514. Zenit

• Oba zespoły zanotowały dziś ogromną liczbę kontaktów z piłką. Gospodarze zaliczyli aż 529 kontaktów z piłką. Torino

• Torino wygrało dzisiejsze spotkanie 1:0, jednak w poprzednim meczu Zenit odniósł dwubramkowe zwycięstwo, co dało mu korzystny wynik w dwumeczu i w ostateczności awans do ćwierćfinału Ligi Europy.

• Niekwestionowanym bohaterem Zenitu był dziś Yuri Lodygin. Bramkarz rosyjskiego zespołu popisał się wieloma fantastycznymi interwencjami, które z powodzeniem mogą kandydować nawet o miano interwencji miesiąca. Yuri Lodygin

• Zenit zacięcie bronił zwycięstwa w dwumeczu, czego dowodem jest aż siedem żółtych kartek, którymi zostali ukarani piłkarze rosyjskiego zespołu. W meczu ćwierćfinałowym nie zagra aż kilku piłkarzy, z Hulkiem na czele.

• Dzisiejsze spotkanie należało do Torino! Już w pierwszej części spotkania gospodarze zdominowali rywali. Liczne okazje nie przerodziły się jednak w bramki i oba zespoły schodziły do szatni bez bramek. Druga połowa była jeszcze bardziej emocjonująca. Byki nieustępliwie atakowały na bramkę Lodygina, co dało efekt dopiero w 90. minucie, kiedy po rzucie rożnym Kamil Glik głową wpakował piłkę do bramki. Wcześniej dobrymi interwencjami popisywał się golkiper Zenitu.

• ZENIT SANKT-PETERSBURG AWANSUJE DO ĆWIERĆFINAŁU LIGI EUROPY!

• Matej Jug kończy dzisiejsze spotkanie!

• GOL KAMILA GLIKA NA 1:0:

• Gospodarze opadli już z sił, ale nadal próbują atakować i strzelić gola, który doprowadzi do dogrywki.

• BLISKO WYRÓWNANIA WYNIKU DWUMECZU BYŁO TORINO! Piłka wylądowała w polu karnym, gdzie dopadł do niej Amauri. Piłkarz włoskiego zespołu uderzył, ale prosto z linii bramkowej futbolówkę wybił jeden z obrońców Zenitu!

• Aż sześć minut doliczonych do regulaminowego czasu gry.

• GOOOOOL!!! 1:0! GLIK! Przed momentem kolejną świetną interwencją popisał się Lodygin i rzut rożny mieli gospodarze. Piłka została dośrodkowana wpole karne, gdzie wyskoczył do niej Kamil Glik, który głową wpakował ją do bramki!

• Hulk ukarany żółtą kartką i on też nie zagra w następnym meczu!

• Druga zmiana w drużynie gości. Lombaerts zmienia kapitana Zenitu, Dannego.

• Smolnikov ukarany żółtą kartką. Jest to kolejny zawodnik Zenitu, który nie zagra w meczu ćwierćfinałowym.

• Lodygin znów pofrunął w powietrze i wypiąstkował piłkę z własnego pola karnego.

• Torino ma tylko sześć minut, plus to, co doliczy arbiter, na zdobycie dwóch bramek.

• Ostatnia zmiana w drużynie Torino. Plac gry opuszcza Molinaro, a zastąpi go Amauri.

• Pierwsza zmiana w drużynie gości. Schodzi Shatov, wchodzi Ryazantsev.

• Torino - ZenitTorino - Zenit

• NIEPRAWDOPODOBNY LODYGIN! Piłka została dośrodkowana w pole karne, gdzie wyskoczył do niej Martinez, który uderzył głową na bramkę. Fantastyczną interwencją popisał się jednak Lodygin, który chwilę później po raz drugi pofrunął w powietrze i uratował Zenit przed utratą gola!

• Bovo chciał zrobić... nie wiadomo co i piłka wylądowała prosto w rękach Lodygina.

• Giampero Ventura decyduje się na drugą zmianę. El Kaddouriego, który dziś nie zachwycił, zmienia Martinez.

• Pomimo szczerych chęci, nadal dwie bramki dzielą drużynę Kamila Glika od dogrywki. Torino ma 15 minut na zdobycie dwóch goli.

• Tym razem nieprzepisowo zatrzymywany Hulk. Kolejny rzut wolny dla Zenitu, tym razem na połowie rywala.

• Witsel podcięty na własnej połowie boiska i rzut wolny mają teraz goście.

• Piłka po uderzeniu z rzutu wolnego trafia... w głowę jednego z obrońców Zenitu. Przy piłce goście.

• Rzut wolny z kilkudziesięciu metrów dla Torino.

• Zacentrowana piłka padła łupem Lodygina.

• Kolejny rzut wolny miał Zenit. Centra Hulka została jednak wypiąstkowana przez Padelliego.

• Kontuzjowanego Farneruda zmienia Bovo.

• Gospodarze znów złapali dobry rytm. Podopieczni Giampero Ventury próbują raz za razem atakować na bramkę Lodygina.

• Gorąco zrobiło się teraz na murawie. Gazzi faulował Rondona, a do tego na murawie leży Farnerud. Od razu ruszyli do siebie piłkarze obu zespołów. Nie obyło się bez żółtej kartki. Ukarany Gazzi.

• Witsel huknął sprzed pola karnego. Piłka przelatuje wysoko nad bramką.

• Żółtą kartką za opóźnianie gry ukarany bramkarz Zenitu, Lodygin.

• Quagliarella zagrał w pole karne, gdzie wbiegał Darmian. Zawodnik Torino próbował lobować Lodygina, ale zabrakło mu dokładności. Było blisko!

• Piłka kolejny raz po akcji Torino ląduje na trybunach.

• Rzut wolny mieli teraz gospodarze, jednak wykorzystali go fatalnie. Piłka opuściła boisko i od bramki rozpocznie Lodygin.

• Żółtą kartką ukarany kapitan Zenitu, Danny.

• Quagliarella upadł teraz w polu karnym, ale gwizdek arbitra milczy!

• Farnerud dośrodkował w pole karne, gdzie do piłki wyskoczył Kamil Glik, który głową wpakował piłkę do bramki. Sędzia uznał jednak, że Polak był na pozycji spalonej i nie uznał tego trafienia!

• Teraz, z podobnej odległości, rzut wolny dla Torino. Żółtą kartką ukarany natomiast Neto.

• Hulk postanowił tym razem postawić na technikę, ale piłka przeleciała wysoko nad bramką.

• Faul Kamila Glika i już rzut wolny z dogodnej odległości ma Zenit.

• Sędzia rozpoczyna drugą część spotkania. Tym razem od środka goście.

• W drużynie z Sankt-Petersburga takim zawodnikiem jest z kolei Anatolij Tymoszczuk. Jego kontakty z piłką stanowią 14% całości. Tymoszczuk

• Piłkarzem, który w drużynie Torino zanotował najwięcej kontaktów z piłką jest Nikola Maksimović. Jego wkład w poczynania całego zespołu wynosi 16%. Maksimović

• W przerwie zapraszamy do głosowania na piłkarza meczu w naszym plebiscycie!

• Pomimo, że nie zobaczyliśmy bramek w tej połowie, to możemy być zadowoleni z poziomu tego widowiska. Torino jak na razie jest zespołem lepszym, choć nie brakuje również ataków zespołu z Sankt-Petersburga. Byki miały mimo wszystko lepsze okazje, ale żadnej nie wykorzystały. Awans Zenitu nie jest jednak jeszcze przesądzony i możemy być pewni emocji w drugiej części spotkania!

• Arbiter kończy pierwszą połowę!

• Hulk odzyskał futbolówkę i z kontrą popędził Zenit. Teraz wszystko zepsuł jednak Criscito, który za faul został ukarany żółtą kartką.

• Próbowali teraz z pomysłem zaatakować gospodarze, ale niedokładnie zagrana piłka do Quagliarellego i w jej posiadaniu są teraz rywale.

• Witsel dostał piłkę od Dannego, wpadł w pole karne i uderzył. Poradzili sobie jednak obrońcy i dobijać próbował jeszcze Rondin. Piłkarz Zenitu był jednak na spalonym i sędzia użył gwizdka.

• Hulk chciał czysto dograć w pole karne, ale dobrze pilnował go Kamil Glik i piłka trafiła prosto w ręce Padelliego.

• Dośrodkowanie w pole karne i piłka trafia do wolnego Quagliarelliego, który w znakomitej sytuacji nie trafia głową do bramki!

• CO TUTAJ SIĘ TERAZ WYDARZYŁO! Rzut rożny mieli gospodarze. Piłka trafiła w pole karne, a tam próbowało uderzyć w nią kilku piłkarzy Torino. Zenit przejął jednak piłkę i popędził z kontratakiem. Smolnikov zagrał jednak niecelnie i stracił piłkę. Później próbował odzyskać ją jeszcze Tymoszczuk, który zrobił to nieprzepisowo i został ukarany żółtą kartką.

• Quagliarella huknął z rzutu wolnego i piłka po rykoszecie opuściła plac gry. Rzut rożny dla Torino.

• Piłka trafiła w rękę Tymoszczuka niedaleko szesnastego metra. Rzut wolny dla Torino z kilku centymetrów przed polem karnym. Niewiele brakowało, a byłby rzut karny!

• Gazzi leży na murawie po wcześniejszym starciu z Rondonim. Gra na moment przerwana.

• Maxi Lopez wbiegł w pole karne i huknął... nie wiadomo gdzie. Rzut rożny mają jednak Byki.

• Shatov uderzył sprzed pola karnego, jednak piłka zatrzymała się na nogach rywali.

• Zenit próbował już rozegrać dwa ataki, ale skutecznie przeszkadzają mu w tym obrońcy włoskiego zespołu, z Kamilem Glikiem na czele.

• Smolnikov zacentrował w pole karne, ale przytomnie wybijają defensorzy Torino.

• Molinaro zabrał się z piłką i popędził w pole karne. Sędzia uznał jednak, że wcześniej futbolówka przekroczyła linię boczną boiska i przerwał tę akcję.

• Rzut rożny mieli teraz podopieczni Giampero Ventury. Piłka trafiła jednak prosto pod nogi obrońców Zenitu, którzy wybili ją z pola karnego. Ta następnie trafiła do Molinaro, który spróbował szczęścia z dystansu. Piłka przelatuje wysoko nad bramką.

• Hulk faulował jednego z piłkarzy Torino i rzut wolny na własnej połowie mają teraz gospodarze.

• Byki szybko wróciły jednak do ustawienia w defensywie i Zenitowi pozostało tylko konstruowanie ataku pozycyjnego.

• Niedokładnie zagrali teraz gospodarze i z kontrą ruszają rywale.

• Pierwszą żółtą kartkę w tym meczu otrzymuje Molinaro za faul na Shatovie.

• Torino przejmuje inicjatywę. Gra Byków może się podobać. Widać, że to nie jest ten sam zespół, który w zeszłym tygodniu przegrał w Sankt-Petersburgu.

• Piłka dośrodkowana w pole karne, gdzie piłkę głową strącił Quagliarella. Piłka trafiła do Maxi Lopeza, który jednak nie zdołał uderzyć na bramkę.

• Molinaro dostał piłkę na lewą stronę i głową próbował dogrywać w pole karne. Wybijają obrońcy.

• Farnerud uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka przeleciała obok lewego słupka bramki Lodygina.

• Maxi Lopez faulowany przed polem karnym rywali. Torino będzie miało dobrą okazję do zdobycia bramki.

• Na chwilę obecną, jak można było się spodziewać, minimalną przewagę utrzymuje Zenit, który stara się nacierać, ale bez skutku.

• Gospodarze byli teraz zmuszeni do zagrania do bramkarza. Próbowali naciskać rywale, ale z głową wyszły z tej opresji Byki.

• Teraz z kolei Darmian znajdował się na pozycji spalonej. To już trzeci spalony Torino w tym spotkaniu. Dobre wyczucie linii spalonego mają dziś obrońcy rosyjskiego zespołu.

• Danny próbował centrować w pole karne, ale trafił prosto w ręce Padelliego. Pomysł dobry, gorzej z realizacją.

• Hulk faulowany na połowie rywala i rzut wolny mają teraz goście.

• ALEŻ OKAZJA DLA TORINO! Molinaro dostał długie podanie, wpadł z piłką w pole karne i uderzył. Piłkarz Torino trafił w wewnętrzną część słupka, a obok wślizgiem próbował interweniować jeden z obrońców Zenitu. Piłka nie trafiła jednak do bramki, a ponadto Molinaro znajdował się na pozycji spalonej.

• Gospodarze rozegrali rzut rożny, piłka trafiła do Ferneruda, który następnie dograł ją w pole karne. Wybijają obrońcy.

• Pierwsza akcja Torino. Quagliarelllla zagrał do Darmiana, ale na rzut rożny wybił jeden z obrońców Zenitu.

• Od rzutu z autu wznowili goście, ale po chwili piłkę ponownie przejęło Torino.

• Zenit spokojnie próbował budować atak pozycyjny, ale jedno niedokładne zagranie sprawiło, że w posiadaniu futbolówki są teraz gospodarze.

• Hulk minął kilku rywali, ale zgubił go ten drybling i futbolówkę przejęli rywale.

• Pierwszy rzut wolny dla Zenitu. Hulk uderzył bezpośrednio, ale trafił nieczysto i piłka minęła bramkę.

• Sędzia Matej Jug gwiżdże po raz pierwszy i od środka rozpoczęli gospodarze!

• Rozpoczęcie spotkania poprzedziła minuta ciszy, poświęcona ludziom, którzy zginęli podczas wczorajszego ataku w Tunezji. Piłkarze Torino zagrają natomiast z czarnymi opaskami na ramionach.

• Jeszcze przywitanie kapitanów obu zespołów, Kamila Glika oraz Dannego, i za chwilę zaczynamy!

• Hymn Ligi Europy rozbrzmiewa na obiekcie w Turynie. Oba zespoły skupione, już za chwilę rozpocznie się mecz, który przesądzi o awansie do 1/8 finału.

• Sędzia główny wraz z asystentami wyprowadza już obie jedenastki na murawę Stadionu Olimpijskiego w Turynie.

• Na kilka minut przed rozpoczęciem dzisiejszego spotkania, temperatura w Turynie wynosi 11°C.

• Już za 10 minut rozbrzmi pierwszy gwizdek arbitra na Stadionie Olimpijskim w Turynie. Czas więc przedstawić obsadę sędziowską. Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Słoweniec, Matej Jug. Na liniach pomagać będą mu Matej Žunič i Bojan Ul, również ze Słowenii.

• Warto wspomnieć, że bez względu na wynik dzisiejszego spotkania, Torino osiągnęło już historyczny rezultat, jakim jest dotarcie do 1/8 finału Ligi Europy. Wcześniej włoskiemu zespołowi udało się dojść maksymalnie do 1/16 finału europejskich rozgrywek.

• "Torino FC informuje, że kasy Stadionu Olimpijskiego - podczas zaplanowanego na dziś meczu z Zenitem - będą zamknięte, ponieważ wszystkie bilety zostały wyprzedane" - poinformował dziś po południu klub na swojej oficjalnej stronie internetowej.

• Amauri
  • Do rozpoczęcia spotkania pozostało już tylko 30 minut. Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki. Teraz czas na rezerwowych!

• - Zenit gra dobrze z przodu i ma graczy na poziomie międzynarodowym, więc powinniśmy być ostrożni w obronie. Jednak być może dadzą nam trochę wolnego miejsca, a wtedy będziemy musieli wykorzystać każdą sytuację - powiedział przed dzisiejszym meczem piłkarz Torino, Omar El Kaddouri.

- Tylko my, piłkarze, możemy zrozumieć, jak bardzo kibice są w stanie nam pomóc. Mimo że w Bilbao było ich tylko trzy tysiące, w obecności pięćdziesięciu tysięcy Hiszpańów, cały czas czuliśmy ich doping. Wszyscy wiemy, jak to się skończyło - dodał marokański pomocnik. Omar El Kaddouri

• - Jesteśmy jedną nogą w ćwierćfinale, więc teraz musimy zrobić drugi krok. Musimy zachować czyste konto, wygrać i awansować dalej - powiedział z kolei bramkarz rosyjskiego zespołu, Yuri Lodygin. Yuri Lodygin

• - To nie koniec - pojedziemy do Włoch, by zagrać dobry mecz i wygrać - zapowiedział po pierwszym meczu kapitan Zenitu, Danny. Danny

• Zenit nie musi dziś wygrywać w Turynie, więc w ramach ciekawostki warto dodać, że rosyjski zespół przegrał tylko trzy z ostatnich dziesięciu spotkań wyjazdowych. Torino z kolei potrzebuje zwycięstwa, a ta sztuka w ostatnich dziesięciu spotkaniach udała się Bykom zaledwie trzy razy.

• Skrót pierwszego spotkania Torino - Zenit:

• Faworytem dzisiejszego spotkania jest Zenit Sankt-Petersburg. W pierwszym meczu podopieczni André Villasa-Boasa pokonali Torino 2:0. Pierwszą bramkę dla rosyjskiego zespołu zdobył w 38. minucie Axel Witsel, a wynik na 2:0 ustalił w 53. minucie Domenico Criscito. Całe spotkanie rozegrał natomiast polski kapitan włoskiego zespołu - Kamil Glik.

• A oto efektowny samolot Zenitu Sankt-Petersburg, którym rosyjski zespół przyleciał do Turynu: Samolot Zenitu

• Skrót meczu Torpedo - Zenit:

• W poprzedniej kolejce ligi rosyjskiej Zenit jednak nie poradził sobie najlepiej. Zespół z Sankt-Petersburga zremisował w meczu wyjazdowym z Torpedo Moskwa 1:1. Wynik spotkania w 35. minucie otworzył Hulk, jednak w 91. minucie do remisu doprowadził Arnor Smarason.

• Zenit Sankt-Petersburg po 30 meczach obecnego sezonu ligi rosyjskiej ma na swoim koncie 45 punktów i jest niekwestionowanym liderem. Podopieczni André Villasa-Boasa mają więc szansę na występ w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

• Najskuteczniejszym zawodnikiem Torino w obecnym sezonie Serie A jest z kolei Fabio Quagliarella. Oto statystyki napastnika włoskiego zespołu: Fabio Quagliarella

• W spotkaniu z Lazio Rzym nie zagrał polski kapitan Torino - Kamil Glik. Giampero Ventura postanowił oszczędzić Polaka na rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Europy z Zenitem Sankt-Petersburg. Przypomnijmy, że 27-letni obrońca w obecnym sezonie Serie A w barwach Torino rozegrał 21 spotkań, w których strzelił sześć bramek i zanotował jedną asystę. Kamil Glik

• Skrót meczu Torino - Lazio:

• W poprzednim meczu ligowym Byki mierzyły się z trzecim Lazio Rzym. Obyło się bez niespodzianek i Biancazzurri pewnie pokonali zespół z Turynu. Obie bramki dla Lazio zdobył Felipe Anderson (71', 78').

• Przejdźmy jednak do bardziej istotnych faktów i obecnej sytuacji obu zespołów. Torino po 27 kolejkach włoskiej Serie A ma na swoim koncie 37 punktów, które dają mu dziewiąte miejsce w lidze. Zespół prowadzony przez Giampero Venturę traci aż dziewięć punktów do miejsca gwarantującego udział w 3. rundzie eliminacji kolejnej edycji Ligi Europy.

• W godzinach około południowych odbyło się również spotkanie organizacyjne, w którym uczestniczyli przedstawiciele obu klubów, UEFY oraz służb porządkowych.

• Dziś przed południem podopieczni André Villasa-Boasa zapoznali się z murawą Stadionu Olimpijskiego odbywając na nim pierwszy trening. Trening piłkarzy Zenitu

• Zespół Zenitu Sankt-Petersburg - podobnie, jak inne drużyny, które goszczą na Stadionie Olimpijskim w Turynie - zatrzymał się w hotelu "Golden Palace". Luksusowy hotel znajduje się zaledwie 5 km od stadionu, na którym swoje mecze rozgrywa Torino.Piłkarze Zenitu w hotelu "Golden Palace"

• Obserwuj prowadzącego relację LIVE na Twitterze: @W_Grzegorzyca

• Torino - Zenit

• Dobry wieczór państwu! Już za półtorej godziny rozpocznie się rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Europy, w którym Torino zmierzy się z Zenitem Sankt-Petersburg. Na relację LIVE z tego spotkania zaprasza Wojciech Grzegorzyca!