Borussia Dortmund 3 - 0 Tottenham Hotspur

Borussia Dortmund

3

Tottenham Hotspur

0

• Drugi garnitur Tottenhamu był dziś tylko tłem dla świetnie dysponowanej Borussii, która zupełnie zdominowała rywala. Rewanż wydaje się być formalnością. To wszystko z naszej strony, zapraszamy na kolejne mecze 1/8 finału Ligi Europy!

• KONIEC! Zasłużone zwycięstwo Borussii!

• Fatalne dośrodkowanie Trippiera dobrze podsumowuje dzisiejszą grę Tottenhamu.

• 3 minuty doliczone.

• Lamela chciał wyprzedzić Weidenfellera, miał na to jednak małe szanse i w efekcie uderzył bramkarza rywali barkiem. Sędzia był jednak pobłażliwy i nie pokazał mu drugiej żółtej kartki.

• Mkhitaryan był święcie przekonany, że Ramos pobiegnie na bramkę i wyprzedzi obrońców. Kolumbijczyk jednak tego nie zrobił i zagranie Ormianina było niecelne.

• Ryzykowne wejście Hummelsa tuż przed polem karnym, sędzia jednak nie dopatrzył się faulu na Onomahu.

• ...i Ramos za Reusa.

• Podwójna zmiana w BVB. Kagawa za Aubameyanga...

• Durm za nisko dośrodkowuje i Lloris łapie piłkę. Szkoda, bo Reus i Aubameyang byli niepilnowani w polu karnym.

• Na boisku nareszcie pojawia się Harry Kane, pytanie tylko czy jest w stanie jeszcze coś zmienić? Anglik zmienił Sona

• Po wielu podaniach i przerzutach Schmelzer zagrał w pole karne do Mkhitaryana, Ormianin uderzył jednak nieczysto i niecelnie.

• Piękna zespołowa akcja zostaje perfekcyjnie wykończona przez Marco Reusa, który strzałem z półwoleja w okienko nie daje szans Llorisowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Reus po raz drugi!

• Argentyńczyk szybko zameldował się w protokole sędziowskim, ale nie tak jakby sobie życzyli kibice "Kogutów". Lamela nadepnął Wiegla, za co otrzymał żółtą kartkę.

• Pochettino dokonuje drugiej zmiany. Lamela zastępuje Eriksena

• Trippier w pole karne, tam jednak był Subotić, który wybił na róg.

• Subotić zgrał piłkę głową do Reusa po rzucie rożnym, a Niemiec huknął z powietrza z dwóch metrów! Czy Tottenham jeszcze zdoła się podnieść?

• GOOOOOOOOOOOOOL! REUS!

• Mamy także roszadę u gości. Dembele za Chadliego

• Na murawę wchodzi Neven Subotić, który zmienia lekko kuśtykającego Svena Bendera

• Weigl świetnie przerzucił do Reusa, ten próbował minąć Trippiera, jednak za daleko wypuścił sobie piłkę i stracił nad nią panowanie.

• Był jeszcze Castro i to on dośrodkował w kierunku Piszczka. Niespecjalnie to wyszło.

• Erikssen sfaulował Mkhitaryana, gospodarze mają rzut wolny z 35 metrów. Przy piłce Reus i Schmelzer.

• Jak to nie wpadło? Aubameyang niecelnie strzelił w sytuacji sam na sam z Llorisem, do piłki dopadł jeszcze Castro i z ostrego kąta uderzył w słupek!

• Obraz gry nie zmienił się ani trochę. BVB rozgrywa piłkę na połowie rywala, raz po raz wpadając w pole karne. Tottenham czujnie w obronie.

• I gramy dalej!

• Tottenham wyszedł rezerwowym składem i to dziś widać. Anglicy nie stwarzają żadnego zagrożenia. Borussia gra w swoim stylu i dominuje w każdym aspekcie gry. Miejmy nadzieję, że zobaczymy w drugiej części gry Kane'a i Lamelę i oni rozruszają nieco grę "Kogutów".

• Z Trippierem już wszystko w porządku, on i wszyscy pozostali gracze udają się na przerwę, koniec pierwszej połowy!

• Trippier niefortunnie upadł i potrzebuje pomocy medycznej.

• Piszczek wpadł w pole karne i wycofał piłkę do Durma. Strzał Niemca blokuje Mason! Z rzutu rożnego nie wyszło nic groźnego.

• Obrońcy gości wybili piłkę i próbowali wyjść z kontrą. Bardzo szybki powrót Mkhitaryana jednak to udaremnił.

• Mkhitaryan uderza z dystansu, piłka po rykoszecie wychodzi za linię końcową.

• Tottenham nie jest w stanie wymienić kilku podań pod rząd, natomiast Borussia spokojnie rozgrywa piłkę i wydaje się mieć pełną kontrolę nad meczem.

• Reus uderzył nad murem, jednak pomylił się o metr.

• Brzydkie zachowanie Toma Carrolla, który za wysoko uniósł nogę i kopnął Schmelzera w twarz. Anglik otrzymuje żółtą kartkę, a Borussia będzie miała świetną okazję z rzutu wolnego.

• I znowu Schmelzer szukał kolegów w polu karnym, tym razem jego centra została jednak zablokowana.

• Po rożnym obrońcy gości nie zdołali wybić piłki daleko od bramki. Po dłuższym oblężeniu Schmelzer wrzucił piłkę "na nos" do Aubameyanga, a ten strzelił głową tuż przy słupku. Lloris bez szans!

• GOOOOOOOOOOOOL! AUBAMEYANG!

• Piszczek dosyć nieoczekiwanie oddał strzał lewą nogą z dystansu. Trafił rywala w głowę i zarobił rzut rożny.

• Weigl chciał zaskoczyć Llorisa strzałem zza pola karnego. Francuz na raty, ale łapie piłkę.

• Son przedarł się przez obrońców, zagrał do Trippiera, a ten wywalczył rzut rożny. Dośrodkowanie Carrola pewnie chwyta Weidenfeller.

• Hummels w swoim stylu prostopadłym podaniem szukał Reusa. Lloris jest jednak czujny, dobrze wyszedł i uprzedził rywala.

• Mkhitaryna uruchomił Durma na prawym skrzydle, ten zacentrował niedokładnie. Wimmer wybił na korner. Hummels nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Reusa, ta jednak ponownie w posiadaniu gospodarzy.

• Tottenham dłużej utrzymał się przy piłce na połowie rywala. Onomah do końca walczył z Castro, aby wywalczyć chociaż rożny, jednak przesadził i faulował.

• Mkhitaryan huknął sponad 20 metrów! Lloris broni z największym trudem, wybił jednak piłkę przed siebie. Aubameyang trafił do siatki dobijając, jednak słusznie odgwizdano mu spalonego.

• Tottenham póki co mocno zagubiony, w niczym nie przypomina drużyny z derbowego meczu z Arsenalem. Czy Pochettino nie wymienił zbyt wielu piłkarzy?

• Aubameyang do Schmelzera, Schmelzer do Aubameyanga i Gabończyk uderza wolejem z kilku metrów tuż nad poprzeczką!

• Aubameyang wykłada piłkę Durmowi, a ten strzela wślizgiem obok bramki! Lloris może mówić o dużym szczęściu.

• Durm dośrodkował z prawej strony do Reusa, który zgrał piłkę głową do Castro. Niemiec miał dobrą szansę, jednak jego strzał z woleja przeszedł nad poprzeczką!

• Onomah ruszył prawym skrzydłem, nie zdołał uciec Schmelzerowi, ale wywalczył rzut rożny. Po wrzutce Carrolla piłkę głową wybija Piszczek.

• I od razu Christian Erikssen postanowił sprawdzić, jak rozgrzał się Roman Weidenfeller. Doświadczony bramkarz pewnie wyłapał płaski strzał Duńczyka zza pola karnego.

• Sędzia Cuneyt Cakir gwiżdże po raz pierwszy i zaczynamy hitowy mecz 1/8 finału!

• Piłkarze obu drużyn już na murawie, wybrzmiewa właśnie hymn Ligi Europy. Kto będzie lepszy, 2. zespół w tabeli Bundesligi, czy 2. w tabeli Premier League? Zachęcamy do typowania w komentarzach!

• Los nie oszczędza obu ekip w tym sezonie Ligi Europy. Przypomnijmy, że w poprzedniej rundzie również mieli bardzo trudnych rywali: Borussia wyeliminowała FC Porto, natomiast Tottenham był lepszy od Fiorentiny.

• Na ławce Borussii siedzą dziś Burki, Ginter, Subotić, Leitner, Kagawa, Sahin i Ramos.

• Znacznie więcej w składzie namieszał Mauricio Pochettino, który posadził na ławce Harry'ego Kane'a, Moussę Dembele, czy Erica Lamelę. Ponadto wśród rezerwowych "Kogutów" znaleźli się dzisiaj Vorm, Walker, Bentaleb i Carter-Vickens.

• Trener BVB Thomas Tuchel zdecydował się na podobny manewr, co w meczu z Bayernem i wystawił do gry 5 obrońców. Łukasz Piszczek ponownie będzie występował bardziej na środku defensywy. Za starcie z Bawarczykami był chwalony, miejmy nadzieję, że i dziś reprezentant Polski pokaże się z dobrej strony.

• Dobry wieczór! Po emocjach związanych Ligą Mistrzów czas na Ligę Europy. Zapraszamy na relację live ze starcia, które spokojnie mogłoby mieć miejsce w Champions League. Na Signal Iduna Park Borussia Dortmund podejmie Tottenham Hotspur. Kto będzie górą? Początek już za niespełna 30 minut!