0

Liverpool FC

0

• To tyle na dzisiaj, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobranoc!

• Taki wynik jest lepszy dla podopiecznych Weinzierla, nie dali przeciwnikowi strzelić gola na wyjeździe, teraz na rewanż do Liverpoolu jadą z podniesionymi głowami.

• Spotkanie nie było najwyższych lotów, jednak nie należało też do nudnych remisów. Obie drużyny miały swoje akcje, jednak na boisku lepszy wydawał się Augsburg.

• Koniec spotkania, remis w pierwszym meczu 1/16 Ligi Europy!

• "Żółtko" dla Feulnera. Mija druga z doliczonych minut.

• Ostatnie minuty kibice zgromadzeni na stadionie spędzają dając swoim ulubieńcom owację na stojąco. Taki wynik w meczu z Liverpoolem jest powodem do dumy dla sympatyków z Augsburga.

• Ostatnia roszada w wykonaniu trenera Weinzierla. Boisko opuścił Halil Altintop, w jego miejsce pojawił się Koo Ja-Cheol.

• Ależ było blisko! Bohaterem mógł zostać Ji Dong-Won, z 10 metrów trafia jednak w słupek!

• Alexander Esswein walczył o utrzymanie posiadania, przewrócił się, jednak zdołał jeszcze podać do Altintopa, który mógł zaskoczyć obronę The Reds, sędzia jednak odgwizdał spalonego.

• Jeszcze jedna zmiana, zupełnie dziś niewidocznego Jamesa Milnera zastępuje Jordon Ibe.

• Zmiana w ekipie Augsburga. Tobias Werner ustępuje miejsca na boisku, a pojawia się na nim Ji Dong-Won...

• Jest wciąż bezbramkowo, ale tutaj wciąż wszystko może się zmienić, mecz jest dość dynamiczny. Często oglądamy akcje skrzydłami, wciąż czekamy tylko na bramki.

• Żółta kartka, pierwszy raz w tym meczu dla Liverpoolu. Ukarany Alberto Moreno.

• STAFYLIDIS! To powinien być gol! Dośrodkowanie Caiubiego wprost na nogę kolegi z zespołu, ten jednak znacząco myli się, posyłając piłkę daleko obok słupka!

• Tobias Werner także z żółtą kartką za faul na Coutinho.

• W odpowiedzi z dystansu uderza właśnie Moreno, z najwyższym trudem broni szwajcarski bramkarz Augsburga!

• Alberto Moreno nie zdecydował się na wybicie piłki przy linii końcowej, wolał odegrać ją do rąk Mignoleta, bramkarz w ostatniej chwili odczytał jego zamiary i rzucił się po piłkę. Takie nieporozumienia mogą zakończyć się stratą gola.

• Najwyższy czas na zmiany w drużynie Liverpoolu. Boisko opuszcza niezadowolony Daniel Sturridge, w jego miejsce pojawia się Divock Origi.

• Bardzo dziwna próba z dystansu w wykonaniu Feulnera, strzał lewą nogą jednak odkręcał się od bramki i piłka poszybowała w znacznej odległości od Simona Mignoleta. Od bramki rozpocznie Belg.

• The Reds wyraźnie nie służy rola faworyta meczu. Mają swoje okazje, jednak na boisku lepszą drużyną wydaje się być Augsburg. To gospodarze prezentują się lepiej w rozegraniu i nie zaliczają głupich strat.

• Co za zamieszanie! Po rzucie wolnym dla Liverpoolu po serii rykoszetów od nóg obrońców piłka zmierzała do siatki, ale ostatkiem sił na linii bramkowej zatrzymał ją leżący już Hitz!

• Dominik Kohr z żółtą kartką za brutalne powalenie Roberto Firmino.

• Rzut rożny dla gości, do strzału składał się Emre Can, jednak główkuje bardzo wysoko nad poprzeczka.

• Ciekawa metoda odbioru piłki w wykonaniu Klavana, który... usiadł na Danielu Sturridge'u. Liverpool ma rzut wolny przy linii środkowej.

• Świetny odbiór Caiubiego, po dynamicznym rajdzie oddaje on piłkę do Feulnera, ten uderza z dystansu - obok bramki.

• Roberto Firmino i Philippe Coutinho pokazali swoje zgranie, akcja kończy się strzałem tego drugiego, piłka o włos mija bramkę Mignoleta!

• Jordan Henderson zbiegł na lewą stronę i oddał zbyt lekki strzał, który padł łupem Hitza. Sędzia odgwizdał spalonego Anglika, co było niesłuszną decyzją.

• Alexander Esswein chciał postraszyć Mamadou Sakho niespodziewaną szarżą, jednak radzi sobie Francuz, spokojna interwencja w defensywie.

• ...wznawiamy spotkanie, przy piłce The Reds!

• Zawodnicy obu drużyn już na murawie, i...

• Już za moment wracamy do gry!

• Pierwsza połowa nie zachwyciła, jednak mecz nie jest pozbawiony ciekawych okazji bramkowych. Najlepsza należała do Alexandra Essweina, jednak Liverpool także mógł zdobyć bramkę po strzale Daniela Sturridge'a. Do przerwy jest bezbramkowo, czekamy na gole po przerwie!

• Sędzia kończy pierwszą część meczu.

• W ostatniej minucie pierwszej połowy Alexander Esswein po cudownym podaniu Caiubiego znalazł się w sytuacji sam na sam, po minięciu Kolo Toure uderza, jednak prosto w Mignoleta!

• Po prostu źle zagrywa Markus Feulner do Alexandra Essweina, szansa na kontrę Niemców zakończona zagraniem Niemca za plecy do kolegi.

• Mocny strzał z dystansu w wykonaniu Konstantinosa Stafylidisa, piekielnie mocne uderzenie przelatuje tuż obok słupka, niektórzy kibice widzieli już piłkę w bramce!

• Dośrodkowanie Wernera trafia do Jankera, jednak nie zdołał on poprawić sobie pozycji do strzału, gdyż jeden z obrońców wybija piłkę na rzut rożny.

• Bardzo groźna kontra w wykonaniu gospodarzy kolejny raz przerwana przez słabe dośrodkowanie Caiubiego. Po chwili wywalczyli oni jednak rzut wolny tuż obok narożnika pola karnego. Przy piłce Tobias Werner.

• Pomysłowe rozegranie rzutu rożnego, piłka trafia przed pole karne do Jordana Hendersona, strzał Anglika w środek bramki broni Marwin Hitz, bramkarz nawet nie musiał się ruszać.

• Paul Verhaegh dośrodkowuje z dalekiej odległości w kierunku dalszego słupka, tam walkę o szybującą piłkę z Tobiasem Wernerem pewnie wygrywa Simon Mignolet.

• Imponujące, crossowe podanie na prawą flankę do nadbiegającego Caiubiego, Brazylijczyk przyjął piłkę, jednak arbiter dopatrzył się zagrania ręką. Gdyby nie gwizdek, Augsburg znalazłby się w świetnej sytuacji bramkowej.

• Za mocne zagranie Ragnara Klavana, który górną prostopadłą piłką chciał zaskoczyć obronę podaniem do Essweina, jednak futbolówka wylatuje poza linię boczną.

• Rzut wolny dla gości 30 metrów od bramki, przy piłce Werner, jednak dośrodkowanie Niemca wślizgiem poza linię boczną wybija Kolo Toure.

• Kontuzję złapał aktywny w pierwszych minutach Raul Bobadilla, napastnik niestety musi opuścić boisko. Zmienia go Caiuby.

• Daniel Sturridge! Świetne zagranie od Roberto Firmino, podanie "w uliczkę" w pole karne, jednak podcinkę Anglika świetnie łapie Hitz!

• Christoph Janker ogląda żółtą kartkę za faul na Mamadou Sakho w niegroźnej sytuacji, lekko kuleje teraz Francuz.

• Po początkowym szturmie w wykonaniu gospodarzy gra mocno zwolniła. Gra toczy się w środku pola.

• Wątpliwe starcie w środkowej strefie boiska, wydawało się, że to Emre Can faulował Markusa Feulnera, sędzia jednak odgwizdał faul zawodnika z Augsburga.

• Piłkarze Liverpoolu stosują bardzo wysoki pressing, podchodzą aż do linii pola karnego, kiedy gospodarze starają się rozegrać piłkę z wykorzystaniem bramkarza. Widoczna jest taktyka Jurgena Kloppa, który przyzwyczaił do używania tak wysokiego pressingu w taktyce The Reds.

• Liverpool już na dobre przebudził się z letargu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego zawisło w polu karnym, po serii główek futbolówka trafia do Kolo Toure, którego strzał na linii bramkowej wyłapał Marwin Hitz.

• Inteligentne podanie na prawe skrzydło do Alexandra Essweina, ten decyduje się na dośrodkowanie, jednak uczynił to zdecydowanie zbyt lekko, poza linię boczną piłkę wybija Alberto Moreno.

• Wyśmienita okazja gości! Strata w środku pola i błyskawiczne zagranie do Roberto Firmino tuż przed pole karne, Brazylijczyk chciał nabrać stopera prostym zwodem, ograł Jankera, po czym oddał bardzo słaby strzał w środek bramki, z którym nie miał problemów Hitz.

• Wreszcie szansa gości, pierwszy kontakt z piłką zaliczył Daniel Sturridge, chciał on samotnie pokonać połowę Augsburga, ale błyskawiczny przechwyt zaliczył Ragnar Klavan.

• Kolejny raz Bobadilla! Napastnik Augsburga dopadł do piłki na linii pola karnego, uderzył mocno, jednak piłka trafiła w... ziemię i, odbijając się, przeleciała ponad bramką.

• Już w pierwszych minut atakują piłkarze z Bawarii! Mocne zagranie do Raula Bobadilli było bliskie dotarcia do adresata, który zaskoczył całą obronę i znalazł się tuż przed Mignoletem, futbolówka jednak ku rozpaczy kibiców przeleciała nad głową napastnika!

• Gramy, mecz rozpoczęli gospodarze!

• Czas na wymianę uścisków dłoni przez kapitanów i sędziów, za kilkadziesiąt sekund zaczynamy!

• Bardzo ładna oprawa na stadionie w Bawarii, flagowisko w barwach Augsburga robi duże wrażenie. Piłkarze obu drużyn już meldują się w tunelu.

• Przed meczem trenerzy Klopp i Weinzierl ucięli sobię miłą pogawędkę, jednak możemy się spodziewać, że na boisku już tak miło nie będzie. Za pięć minut gramy!

• Spójrzmy na inne wyniki w LE. W Danii dobrzy znajomi Legii Warszawa, piłkarze Midtjylland, pokonali Manchester United. Fiorentina remisuje u siebie z Tottenhamem, Borussia Dortmund zaś pokonała u siebie FC Porto 2:0, jedną z bramek zdobył Łukasz Piszczek.

• Do meczu zostało już tylko 15 minut.

• Dzisiejszy mecz jest powrotem Jurgena Kloppa na niemieckie boiska, w Niemczech pojawi się w roli szkoleniowca pierwszy raz od czasu objęcia Liverpoolu.

• Augsburg ma identyczny bilans pięciu ostatnich starć, dwa remisy, dwie porażki i jedno zwycięstwo. W poprzednim meczu piłkarze Markusa Weinzierla ulegli u siebie Bayernowi Monachium 1:3, dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, dla gospodarzy trafił Raul Bobadilla, który ma dzisiaj zagrażać bramce The Reds.

• Liverpool w swoich ostatnich pięciu meczach dwa razy przegrał, i dwa razy zremisował, wygrywając tylko w ostatnim starciu w Premier League z Aston Villą. Należy jednak zwrócić uwagę na rozmiary zwycięstwa - 0:6, nawet na murawie ostatniego zespołu ligi taki wynik robi wrażenie.

• Mecz rozpocznie się za około 30 minut, spójrzmy na formę obu zespołów.

• Augsburg natomiast zajął drugie miejsce w grupie L z 9 punktami na koncie. Ustąpili oni jedynie Athleticowi Bilbao, wyprzedzając Partizana Belgrad korzystniejszą różnicą bramek. Ostatnią drużyną w tej grupie było holenderskie AZ Alkmaar.

• The Reds awansowali do fazy pucharowej po wygraniu grupy B, w której mierzyli się z Bordeaux, FC Sion i Rubinem Kazań, udało im się wywalczyć 10 punktów i wywalczyć awans razem ze Szwajcarami.

• Rezerwowi Liverpoolu: Connor Randall, Steven Caulker, Lucas Leiva, Jordon Ibe, Divock Origi i Christian Benteke.

• Rezerwowi Augsburga: Joannis Gelios, Daniel Opare, Koo Ja-Cheol, Ji Dong-Won, Caiuby, Philipp Max i Erik Thommy.

• Na stronie pojawiły się już składy, poznajmy także ławki rezerwowych obu drużyn.

• Już za moment zapoznamy się ze składami obu drużyn.

• Witam, już za nieco ponad 60 minut rozpoczynamy mecz Ligi Europy, FC Augsburg podejmie na własnym stadionie Liverpool. Na relację na żywo zaprasza Państwa Piotr Bernaciak.