Mecz Arka Gdynia - FC Midtjylland ONLINE. Gdzie oglądać?...

Mecz Arka Gdynia - FC Midtjylland ONLINE. Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Arka Gdynia

3

FC Midtjylland

2

• Dzisiejszy mecz to prawdziwy rollercoaster! Stojące na bardzo wysokim poziomie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Arki Gdynia nad dużo bardziej utytułowanym rywalem 3-2. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej i zapraszamy już jutro na rozgrywki rodzimej ekstraklasy.

Marco Cybulski

• Koniec, koniec meczu! Arka Gdynia jako jedyna wygrywa na tym etapie rozgrywek! Po dwóch bramkach Marcusa da Silvy i trafieniu Rafała Siemaszki żółto-niebiescy kontynuują piękny pucharowy sen!

• Siemaszko wywalczył rzut wolny na prawej stronie. Do futbolówki podszedł Michał Nalepa i dośrodkował wprost na głowę niskiego napastnika Arki, a ten fantastycznym strzałem w długi róg bramki pokonał Jespera Hansena.

• 3-2! W Gdyni pisze się historia! Niezawodny... Rafał Siemaszko!

• Arbiter doliczył minimum 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Ostatnia zmiana w drużynie Midtjylland. Za Paula Onuachu pojawia się Alexander Sorloth.

• Defensorzy Arki Gdynia nie mogą odeprzeć ataków gości, którzy raz po raz znajdują się z futbolówką w polu karnym.

• Ale wcześniej ostatnią zmianę wykorzytuje szkoleniowiec Arki Gdynia. Za Yannicka Sambeę pojawia się Michał Nalepa, co oznacza, że żółto-niebiescy wzmacniają linię defensywną.

• Nieco przeciągnięte dośrodkowanie i ostatecznie od autu rozpocznie FC Midtjylland.

• Tym razem faul na wysokości 16. metra wywalczył Luka Zarandia. Do piłki na prawej flance podchodzi Yannick Sambea.

• Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego nie atakują już tak żwawo, starają się nie stracić bramki, która bardzo mocno zniwelowałaby ich szanse w dwumeczu.

• Drugą zmianę wykorzystuje Jess Thorup. Za niewidocznego Wikheima pojawia się Jonas Borring.

• Coraz częściej atakują zawodnicy Midtjylland chcący strzelić zwycięską bramkę.

• Dość niespodziewanie egzekutorem rzutu wolnego został Warcholak, jednak strzelił wprost w duńskiego golkipera.

• Wszędobylski Siemaszko doskonale uprzedził Halsti'ego i dał się sfaulować na 18. metrze . Doskonała okazja dla żółto-niebieskich!

• I pierwsza zmiana w drużynie gości. Janusa Drachmanna zastępuje Simon Kroon.

• Druga zmiana w ekipie Leszka Ojrzyńskiego. Strzelca dwóch bramek zastąpił bohater meczu finałowego Pucharu Polski - Luka Zarandia.

• Cóż za akcja Arki! Socha zagrał na prawe skrzydło do Marcusa, ten odegrał w pole karne do Sochy, a obrońca żółto-niebieskich najpierw przyjął piłkę, a później uderzył z obrotu. Piłka o centymetry minęła poprzeczkę!

• Aktualny wynik jest korzystniejszy dla przyjezdnych. Czy Arkowcy zaatakują i postarają się zgarnąć dzisiaj pełną pulę? Zostało jeszcze 25 minut!

• W Gdyni padł rekord stadionu. Na trybunach zasiadło dzisiaj 14 037 kibiców!

• Dziurawą defensywę Arki Gdynia mógł ukarać Nissen. Onuachu świetnie wypatrzył wchodzącego prawego defensora i wystawił mu futbolówkę na 20. metrze. Duńczyk huknął, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Steinborsa. Arkowcy mieli ogrom szczęścia!

• Pierwsza zmiana w obozie Arki Gdynia. Z boiska schodzi doskonale grający dzisiaj Patryk Kun, a w jego miejsce pojawia się najlepszy zawodnik żółto-niebieskich w minionej rundzie wiosennej - Rafał Siemaszko.

• Dalekie zagranie obrońcy w stronę Wikheima. Napastnik Midtjylland idealnie przyjął piłkę w polu karnym, ale nieco przeszkodził mu Onuachu i w konsekwencji futbolówka wylądowała w rękach Steinborsa.

• Zawodnicy obu drużyn nieco spuścili z tonu i walka toczy się głównie w środku boiska.

• Sprytne rozegranie Midtjylland z rzutu wolnego. Uderzenie jednego z pomocników zostało zatrzymane na linii bramkowej, dobitka wysoko ponad bramką.

• Faul taktyczny Grzegorza Piesio, który został ukarany żółtym kartonikiem.

• Świetne dogranie głową Marciniaka do Sochy, prawy obrońca Arki wbiegł w pole karne i zdecydował się na mocne, plasowane uderzenie. Na posterunku stał Hansen, który wybił piłkę nogami.

• Początek drugiej połowy wygląda niemal identycznie jak pierwszej. Midtjylland długo utrzymuje się przy piłce i na niewiele pozwala Arce.

• Gwizdek sędziego i ze środka boiska rozpoczynają goście

• Z wielką przyjemnością ogląda się dzisiejsze spotkanie. Dużo walki, całe mnóstwo ładnych zagrań, grad goli, świetny doping, a to dopiero pierwsza połowa. Zdecydowanie najlepsze 45 minut w wykonaniu gdyńskich piłkarzy, którzy zdominowali faworytów tego spotkania. Zapraszamy za kilka chwil, warto śledzić dzisiejszy pojedynek!

• Koniec pierwszej połowy! 2-2 i piłkarze mają czas, aby odetchnąć i przygotować się do drugiej części spotkania.

• Kolejny raz z prawej flanki dośrodkowywał Nissen. Kolejny raz do główki doszedł Paul Onuachu, ale słaby strzał wyłapał Steinbors.

• Sędzia doliczył dwie minuty do pierwszej połowy.

• Żółto-niebiescy starają się szanować futbolówkę, żeby znów nie stracić bramki.

• Co za emocje w Gdyni! Teraz to Midtjylland nie może powstrzymać nerwów na wodzy i dwukrotnie faulowało na żółtą kartkę. Za każdym razem udało im się uniknąć konsekwencji.

• 2-2! Ależ ułożoną stopę ma dzisiaj Marcus! Zdjął pajęczynę z okienka bramki!

• Rzut karny dla Arki! Znokautowany przez golkipera Kun wywalczył "11" dla swojej drużyny!

• Arkowcy nie wyszli jeszcze z szoku po pierwszej bramce, a już muszą wyjmować futbolówkę z siatki po raz drugi! Idealne dośrodkowanie z rzutu rożnego Poulsena i Marcus dal Hende z dwóch metrów strzela po ręce Steinborsa.

• 1-2! Marcus dal Hende strzela głową z najbliższej odległości!

• Defensorzy Arki byli jeszcze w euforii po bramce. Rilwan Hassan wszedł w pole karne i "położył" trzech obrońców na ziemi po czym strzelił w długi róg bramki. Steinbors był bez szans. Cała ciężka praca wykonana przez żółto-niebieskich poszła na marne i w tym momencie to Midtjylland jest w lepszej sytuacji.

• 1-1! Momentalna odpowiedź FC Midtjylland!

• 1-0! Stadion oszalał! Fantastyczny strzał zza pola karnego Marcusa da Silvy!

• Bardzo groźna sytuacja pod polem karnym Arki. Zarówno Sambea, jak i Marcjanik minęli się z piłką. Zawodnicy Midtjylland mieli dwóch na jednego na 16. metrze przed bramką. Onuachu jednak się pośliznął i nie dał rady odegrać futbolówki.

• Wyczuli swoją szansę gdyńscy piłkarze i raz po raz zagrażają bramce strzeżonej przez Hansena.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego i do piłki najwyżej wyszedł Sobieraj. Jego uderzenie końcówkami palców wybił Hansen!

• Chwilowa przerwa w grze. Kibice Arki Gdynia odpalili środki pirotechniczne.

• Kolejny raz długie zagranie na Onuachu, który bez problemu przyjmuje piłkę na 20. metrze, a następnie jest faulowany przez niższego obrońcę. Z lewej flanki dośrodkowywał Poulsen, ale futbolówka zatrzymała się na pierwszym defensorze.

• Nie spieszą się z wybiciem autu podopieczni Jess'a Thorupa. Czyżby 0-0 odpowiadało faworytom tego spotkania?

• Taktyka była prosta: zagrać do najwyższego na boisku. Onuachu doszedł do piłki, ale uderzył bardzo niecelnie. Ogromny błąd Sobieraja, który stracił rosłego napastnika z oczu.

• Arkowcy zepchnięci do defensywy. Nissen dośrodkowywał z prawej flanki, ale Warcholak zablokował piłkę i z narożnika boiska rozpocznie zespół gości.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Poulsen. Do piłki w narożniku pola karnego doszedł Sparv, ale znajdował się na pozycji spalonej. Od rzutu wolnego rozpoczyna Steinbors.

• Obudziła się Arka przy fanatycznym dopingu swoich kibiców. Teraz to podopieczni Leszka Ojrzyńskiego dłużej utrzymują się przy piłce.

• Kolejna dogodna okazja Arki! Piesio zwiódł na lewej stronie Nissona, ale osamotniony w polu karnym musiał zdecydować się na strzał.. który przeleciał daleko obok bramki.

• Pierwsza świetna sytuacja gospodarzy! Piesio uruchomił Kuna, który zwiódł jednego rywala, ale zamiast strzelać z 16. metra wdał się w drybling z ostatnim obrońcą i stracił futbolówkę.

• Bierność w obronie Arki. Marcus próbował zagrać głową z 40. metra do Steinborsa, ale podanie oczywiście okazało się zbyt krótkie. Na całe szczęście pojedynek biegowy z Onuachu wygrał Sambea.

• Długa piłka z lewego skrzydła do Onuachu, ale rosły napastnik Midtjylland:

A) znajdował się na pozycji spalonej B) sfaulował Sobieraja.

Od rzutu wolnego z własnego pola karnego rozpocznie Arka Gdynia.

• Od początku inicjatywę przejęła drużyna z Danii i nie daje powąchać futbolówki gospodarzom.

• Przepraszam, odbiorcą miał być Warcholak.

• Arkowcy próbowali od razu zaskoczyć gości, ale Piesio popisał się niecelnym podaniem w stronę Nalepy.

• Arbiter główny zagwizdał po raz pierwszy i ze środka boiska rozpoczynają gospodarze. Piłkarskie święto w Gdyni czas zacząć!

• Zawodnicy obu drużyn wyszli już na murawę, za chwilę oficjalne powitanie piłkarzy!

• Rozgrzewka żółto-niebieskich.

• Ławki obu zespołów:

Arka: Pilarz, Zbozień, Danch, Nalepa, Zarandia, Siemaszko, Jurado

Midtjylland: Falkesgaard, Korcsmar, Romer, Novak, Borring, Kroon, Sorloth.

• Murawa stadionu w Gdyni wygląda nieźle biorąc pod uwagę, że od dwóch dni trójmiasto nawiedzają bardzo duże ulewy i wydawać by się mogło, że piłkarzom będzie się ciężko grało.

• FC Midtjylland wychodzi swoją żelazną jedenastką, z największymi gwiazdami tych eliminacji: strzelcem pięciu bramek - Paulem Onuachu oraz autorem czterech trafień - Jakobem Poulsenem.

• Szkoleniowiec Leszek Ojrzyński zawsze lubił zaskakiwać, tak jest i tym razem. Arka Gdynia rozpocznie mecz bez nominalnego napastnika, Siemaszko oraz Jurado znajdują się na ławce rezerwowych. Czy to zwiastuje defensywną taktykę Arkowców? O tym niebawem się przekonamy!

• Dla gospodarzy jest to historyczny powrót do europejskich rozgrywek po 38 latach. Piłkarze jak i kibice są niesamowicie zmotywowani. Klub sprzedał wszystkie bilety, a miejsca na trybunach powoli się zapełniają.

Dla Midtjylland jest to już piąty mecz w obecnej edycji. Wygrali wszystkie poprzednie spotkania pokonując dwukrotnie Derry City oraz Ferencvaros.

• Witamy serdecznie z ulicy Olimpijskiej, gdzie za niespełna godzinę rozpocznie się mecz eliminacyjny do Ligi Europy pomiędzy Arką Gdynia, a FC Midtjylland. Na relację tekstową zaprasza Marco Cybulski.

DW, ŁŻ

©Bartek Syta / Polska Press

Liga Europy. Arka Gdynia - FC Midtjylland. Piłkarze Arki Gdynia, zagrzewani do boju przez niemal 15 tysięcy widzów, zagrają dziś o godz. 20 u siebie pierwszy mecz kwalifikacji do Ligi Europy z FC Midtjylland.

Mecz Arka Gdynia - FC Midtjylland

Dziś dla piłkarzy Arki Gdynia nadejdzie moment próby. O godz. 20 żółto-niebiescy zmierzą się na Stadionie Miejskim przy ul. Olimpijskiej z FC Midtjylland w pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacji do fazy grupowej rozgrywek Ligi Europy.
Po zwycięstwie w Pucharze Polski nad Lechem Poznań i Superpucharze Polski nad Legią Warszawa wszyscy w Gdyni liczą na to, że piękny sen piłkarzy Arki będzie trwał najdłużej jak się da. Dwa trofea i start w kwalifikacjach do Ligi Europy to osiągnięcie powyżej jakichkolwiek oczekiwań kibiców. Prawdziwy test zacznie się jednak dzisiaj, kiedy to Arkowcy zaczną zmagania ze swoim rywalem niczym Dawid z Goliatem.

Nic dziwnego, że wśród żółto-niebieskich wyraźnie wyczuwalna jest atmosfera napięcia, wręcz podniecenia. Arkowcy faworytem dzisiejszego spotkania bez wątpienia nie są, jednak zapowiadają walkę do upadłego.

Czy Arka Gdynia awansuje do IV rundy kwalifikacji Ligi Europy?

Arka była już skazywana na porażkę dwukrotnie. Raz wygrała Puchar Polski i zapewniła sobie start w europejskich pucharach, a następnie wywiozła z Łazienkowskiej paterę za Superpuchar Polski. Gdynianie nie mają nic do stracenia, więc liczymy na ciekawe widowisko.

Arka Gdynia - FC Midtjylland ONLINE

Transmisję z meczu Arka Gdynia - FC Midtjylland przeprowadzi stacja TVP Sport (ale tylko od drugiej połowy). Początek meczu zaplanowano na godz. 20. Bezpłatny stream online dostępny będzie za pośrednictwem serwisu sport.tvp.pl. Zapraszamy również na relację LIVE w portalu GOL24.PL