Mecz Atalanta Bergamo - Borussia Dortmund ONLINE. Gdzie...

Mecz Atalanta Bergamo - Borussia Dortmund ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga Europy, 1/16 finału
2018-02-22 21:05

Atalanta Bergamo

1

Borussia Dortmund

1

• Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

• Koniec meczu! Atalanta przeważała, ale odpada dziś z Ligi Europy! Borussia Dortmund gra dalej!

• Mario Gotze faulowany w okolicach narożnika boiska na połowie Atalanty.

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy tego spotkania.

• ...na boisku melduje się również Andreas Cornelius, który zastępuje Rafael Tolói.

• Dwie zmiany w Atalancie. Andrea Petagna zmienia Martena De Roona...

• Żółta kartka dla Łukasza Piszczka za faul na własnej połowie.

• Co za pech bramkarza Atalanty! Golkiper odbił do boku mocne uderzenie Mario Gotze, ale piłka spadła pod nogi Marcela Schmelzera, który mocnym strzałem pod poprzeczkę strzelił bardzo ważnego gola!

• Goool, 1:1, strzelcem gola Marcel Schmelzer!

• Alexander Isak zmienia Mahmouda Dahouda w ostatnich minutach spotkania.

• Co za interwencja Etrita Berishy! Bramkarz Atalanty doskonale broni uderzenie Andre Schurrle z dosłownie kilku metrów!

• Alejandro Gomez, to powinno być 2:0! Po doskonałej kontrze gospodarzy i dośrodkowaniu Bryana Cristante z prawej strony boiska Argentyńczyk znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale posłał piłkę wprost w Romana Burkiego!

• Leonardo Spinazzola z żółtą kartką za opóźnianie wznowienia gry.

• Marco Reus miał szansę na rajd w stronę pola karnego Atalanty po wygraniu pojedynku z Leonardo Spinazzolą, ale arbiter słusznie zauważył, że piłka opuściła boisko.

• Chyba pierwszy swój strzał w tym meczu oddał Michy Batshuayi, ale było to bardzo słabe uderzenie, futbolówka wylądowała w rękawicach Etrita Berishy.

• Sędzia uznał, że Andrea Masiello faulował Łukasza Piszczka w polu karnym Borussii, piłka dla gości.

• Pierwszy od dawna rzut rożny dla gospodarzy po akcji Bryana Cristante.

• Josip Ilicić! Rajd Słoweńca kończy się strzałem tuż obok słupka z ponad 20 metrów! To mogło podobać się kibicom Atalanty!

• Inicjatywę przejęła Borussia Dortmund, ale gospodarze naprawdę doskonale się bronią. Z przewagi piłkarzy Petera Stogera nic nie wynika.

• Żółta kartka dla Hansa Hateboera za niebezpieczne wejście wyprostowaną nogą w Marcela Schmelzera.

• Trwa seria rzutów rożnych dla Borussii Dortmund.

• Pierwsza od dawna akcja gości daje im rzut rożny po wybiciu piłki przez Leonardo Spinazzolę.

• Marco Reus melduje się na boisku w miejsce Christiana Pulisicia.

• Do wejścia na murawę gotowy jest Marco Reus.

• Nieporozumienie Sokratisa i Omara Topraka chciał wykorzystać Mattia Caldara, udało mu się wywalczyć kolejny korner dla swojego zespołu.

• Rzut rożny dla Atalanty po kolejnej akcji harującego dziś reprezentanta Słowenii. Jest on chyba najlepszym zawodnikiem gospodarzy w tym meczu.

• Niecelny i chyba niepotrzebny strzał Josipa Ilicicia z ponad 25 metrów. Koledzy domagali się innego zakończenia tej akcji przez reprezentanta Słowenii.

• Niedokładne podanie Remo Freulera przy linii bocznej kończy akcję Atalanty, piłka dla gości.

• Niewiele zabrakło! Na strzał z ponad 20 metrów zdecydował się Remo Freuler, piłka przeleciała tuż obok słupka, choć bardzo bliski skierowania jej do siatki był Josip Ilicić!

• Druga połowa rozpoczęta, przy piłce Atalanta Bergamo!

• Marcel Schmelzer zmienia Jeremyego Toljana.

• Drużyny wracają na murawę, a w Borussii szykują się zmiany...

• Mimo wszystko póki co wynik to spora niespodzianka. Borussia była zdecydowanym faworytem drugiego meczu, tymczasem póki co goście nie pokazują potrzebnej jakości w ofensywie. Czekamy na bramki po przerwie!

• Koniec pierwszej połowy, do przerwy Atalanta Bergamo prowadzi z Borussią Dortmund 1:0, na ten moment to Włosi są bliżej awansu do najlepszej szesnastki rozgrywek!

• Za lekkie dośrodkowanie Jeremyego Toljana z lewej strony boiska, BVB ma tylko aut na połowie Atalanty.

• Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego Borussii.

• Efektowny rajd z piłką Christiana Pulisicia, Amerykanin decyduje się na dalekie podanie do Mario Gotze, ten jednak traci piłkę.

• Niecelne podanie Łukasza Piszczka kończy długo rozgrywaną akcję Borussii.

• Robi się coraz groźniej pod bramką Atalanty, Borussia jest bliska wyrównania!

• Piłka w siatce Atalanty po uderzeniu Mario Gotze, Niemiec był jednak na dosłownie minimalnym spalonym! Coraz groźniej atakują goście!

• Tym razem znacznie lepszy strzał, uderzał Andre Schurrle, ale na posterunku był Etrit Berisha!

• Borussia próbowała odpowiedzieć za pomocą strzału Nuriego Sahina z około 18 metrów, ale strzał był fatalny, piłka poszybowała ponad poprzeczką.

• Ależ blisko Atalanta! Doskonałe podanie prostopadłe w pole karne do osamotnionego Bryana Cristante, zawodnik gospodarzy uderzył głową, ale posłał piłkę tuż obok słupka!

• Drugi w tym meczu rzut rożny, tym razem piłkę pewnie łapie Roman Burki.

• Goście próbują przejąć inicjatywę, póki co przede wszystkim starają się uspokoić własną grę.

• Nieprzemyślana próba podania prostopadłego w wykonaniu Mahmouda Dahouda, futbolówka zatrzymuje się pod nogami jednego z piłkarzy Atalanty.

• Borussia szybko oddaliła zagrożenie po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego, wciąż jednak atakuje Atalanta.

• Tym razem arbiter był pewny swojej decyzji – żółta kartka dla Sokratisa po niebezpiecznej stracie Łukasza Piszczka i faulu Greka.

• Borussia nie potrafi póki co odpowiedzieć na tak dobry początek gospodarzy, piłkarze z Dortmundu nie mieli jeszcze ani jednej dogodnej sytuacji strzeleckiej.

• Taki wynik daje awans Atalancie!

• Bramkarz Borussii Dortmund nie wygrał walki o dośrodkowaną z narożnika boiska piłkę, wrzutkę przedłużył Mattia Caldara, a do siatki pewnym uderzeniem piłkę posłał Rafael Tolói, rozpaczliwa interwencja Mahmouda Dahouda na linii końcowej nic nie dała!

• Goool, 1:0 dla Atalanty, Rafael Tolói! Ależ błąd Romana Burkiego!

• Pierwszy rzut rożny dla Atalanty po indywidualnym rajdzie Leonardo Spinazzoli i dobrej interwencji Łukasza Piszczka przy linii końcowej.

• Jeremy Toljan przez kilka sekund przytrzymywał Josipa Ilicicia, co było zagraniem nadającym się na żółtą kartkę, jednak sędzia nie zdecydował się na pierwszą karę indywidualną.

• Do wybitej piłki przed szesnastką Atalanty dopadł Nuri Sahin, Turek składał się do uderzenia z woleja, ale nie trafił w piłkę.

• Sytuacyjny strzał Martena De Roona z około 20 metrów przelatuje wysoko ponad poprzeczką.

• Za mocne podanie do Josipa Ilicicia przy linii końcowej, napastnik nie zdołał opanować piłki.

• Gramy, piłkę ma Borussia Dortmund!

• Obserwować będziemy dziś także oczywiście Łukasza Piszczka, który zagra dziś na lewej obronie.

• Trybuny na stadionie w Bergamo wypełnione do ostatniego miejsca, pusta jest tylko strefa buforowa oddzielająca kibiców obu drużyn!

• Oba zespoły już ustawiają się w tunelu!

• Liczymy na równie dobre widowisko jak tydzień temu! Gospodarze do awansu potrzebują zwycięstwa choćby wynikiem 1:0!

• Początek meczu już za kwadrans!

• Rezerwowi Borussii: Roman Weidenfeller, Dan-Axel Zagadou, Marcel Schmelzer, Gonzalo Castro, Jan Niklas Beste, Alexander Isak i Marco Reus.

• Rezerwowi Atalanty: Pierluigi Gollini, Timiothy Castagne, Andreas Cornelius, Robin Gosens, Nicolas Haas, Jose Palomino i Andrea Petagna.

• Arbitrem dzisiejszego meczu będzie pan Jesus Gil Manzano z Hiszpanii.

• Faworytem do awansu pozostają oczywiście zawodnicy prowadzeni przez Petera Stogera.

• Atalanta zmierzy się z Borussią w meczu rewanżowym 1/16 Ligi Europy. W pierwszym meczu piłkarze z Dortmundu zwyciężyli 3:2.

• Dobry wieczór Państwu, z tej strony Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu Atalanta Bergamo – Borussia Dortmund!

JCZ

Atalanta – Borussia LIVE! Zauroczeni nowym Batmanem

Atalanta – Borussia LIVE! Zauroczeni nowym Batmanem ©AFP/East News

Mecz Atalanta Bergamo – Borussia Dortmund ONLINE. Czas na rewanż, którego stawką jest awans do 1/8 finału Ligi Europy. Drużyna Łukasza Piszczka broni skromnej przewagi z pierwszego meczu (wygrała 3:2). Pierwszy gwizdek o 21:05, relacja LIVE w GOL24.

Mecz Atalanta Bergamo – Borussia Dortmund ONLINE

Pierwsze spotkanie miało swoją dramaturgię. Padło pięć bramek, ale decydująca dopiero w doliczonym czasie. Atalanta potrafiła się odgryzać. Na kilka minut wyszła nawet na prowadzenie. Nie po to jednak do Dortmundu ściągnięto Michy'ego Batshuayia, żeby ten nie załatwiał takich spraw jak należy.

Belg ma znakomite wejście do drużyny i potwierdza kto na "wiązanej" wymianie napastników (Borussia – Arsenal – Chelsea) skorzystał najwięcej. W czterech występach strzelił aż pięć goli, nie znajdując sposobu tylko na obronę Borussii M'Gladbach. Dzisiaj jest awizowany do wyjściowej jedenastki.

Sonda

Liga Europy: Kto wygra mecz Atalanta Bergamo - Borussia Dortmund?

Przewidywane składy:

Atalanta: Berisha - Rafael Toloi, Caldara, Masiello - Hateboer, Freuler, de Roon, Spinazzola - Cristante - Ilicic, Gomez.

Borussia: Bürki - Piszczek, Sokratis, Toprak, Schmelzer - Castro, Sahin - Reus, M. Götze, Schürrle – Batshuayi.

Nie zagrają:

Atalanta: - - -
Borussia: Rode, Durm, Guerreiro, Durm, Sancho, Jarmolenko

Forma w ostatnich meczach:

Atalanta:
Atalanta – Fiorentina 1:1 (liga włoska, 18.02.2018)
Borussia – Atalanta 3:2 (Liga Europy, 15.02.2018)
Crotone – Atalanta 1:1 (liga włoska, 10.02.2018)

Borussia:
Borussia Moenchengladbach – Borussia 0:1 (liga niemiecka, 18.02.2018)
Borussia – HSV Hamburg 2:0 (liga niemiecka, 10.02.2018)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Borussia – Atalanta 0:1 (sparing, 01.08.2017)

Mecz Atalanta Bergamo – Borussia Dortmund TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz dostępny w aplikacji Canal+ Sport Online oraz na stronie ncplusgo.pl. Komentuje duet Cezary Olbrycht – Grzegorz Mielcarski. Relacja LIVE w GOL24.pl od 21:05.