AS Monaco

2

Valencia CF

1

• AS Monaco przespało początek spotkania gdy dopiero w ostatnim kwadransie nadrobić zaległości. Udało się "połowicznie", bo jedna strzelona bramka nie dała dogrywki, a "zapewniła" grę w Lidze Europy. To także sprawa gry Valencii - strzeliła szybko bramkę i chciała dograć spotkanie. Jednak nerwowa końcówka oraz korzystny wynik w pierwszym spotkaniu nie zemściły się na zawodnikach Nuno Espirito Santo.

To tyle z moje strony - relację prowadził Tomasz Górski, w tym miejscu zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania NA ŻYWO. Jutro kolejne mecze rewanżowe IV rundy Ligi Mistrzów. A w czwartek grają Lech oraz Lechia.

• Koniec! Valencia co prawda przegrała z AS Monaco, ale awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów!

• Ciut za mocne zagranie Thomasa Lemara w pole karne do Eldersona. Od bramki Matthew Ryan.

• Pablo Piatti chciał urwać się lewą stroną, ale został skutecznie powstrzymany, AS Monaco próbuje grać dalekimi podaniami w stronę "16" rywala. Bezskutecznie. Valencia dwoi się i troi przeszkadzając w "konstruowaniu" akcji.

• Nabil Dirar strzela z dystansu wysoko nad bramką Valencii.

• Przewinienie Pablo Piatti'ego w okolicach pola karnego gospodarzy. Żółta kartka.

• Anthony Martial fauluje w ofensywie. Chwila oddechu dla Valencii, która przerwała szaleńcze ataki rywala.

• Nicola Rizzoli dolicza 6 minut!

• Algierczyk jest na boisku i dał o sobie znać - przeprowadził indywidualną akcję, którą jednak przerwali obrońcy ASM.

• Sofiane Feghouli musi udać się poza boisko- ucierpiał w jednym ze starć z rywalami. Valencia przez moment w osłabieniu.

• Matthew Ryan z ogromnymi problemami paruje strzał Nadila Dirara. Futbolówka nieprzyjemnie skozłowała tuż przez Australijczykiem, ale poradził sobie z tym groźnym uderzeniem.

• Guido Carillo minął się z piłką w "16"! Swoje trzy grosze dorzucił naciskający go Ruben Vezo, czym przeszkodził rywalowi w oddaniu strzału! Valencia gra w wybijankę, piłka jak bumerang wraca w pole karne.

• Gol Eldersona

• AS Monaco poczuło krew i rzuciło się na Nietoperze. Zmorzone ataki nie dają jednak trzeciego gola - Matthew Ryan chwyta piłkę po centrze z prawej strony.

• Danilo zastępuje Enzo Pereza. To ostatnia zmiana w ekipie Valencii

• Ostro bita piłka z rzutu wolnego poleciała ku zaskoczeniu wszystkich w stronę bramki! Tam sparował ją Matthew Ryan, ale w taki sposób, że trafiła w Eldersona i wpadła do siatki! Będzie ciekawie w ostatnim kwadransie spotkania - gospodarzom brakuje jednego gola do dogrywki!

• GOL, ELDERSON!!!

• Matthew Ryan pewnie chwyta piłkę po strzale głową Anthony'ego. Martiala

• I w protokole sędziowskim kolejny zawodnik, tym razem Enzo Perez.

• Żółta kartka dla Eldersona za faul taktyczny na Danim Parejo.

• Nadil Dirar widział oczami wyobraźni piłkę w siatce! Jednak podbił ją Ruben Vezo w ostatniej chwili - "tylko" rzut rożny.

• Andrea Raggi sprawdził czujność i przyspieszenie Danijela Subasicia. Za krótkie zagranie do bramkarza, który zdołał uprzedzić nadbiegającego Paco Alcacera!

• Pojedynek na skrzydle Anthony'ego Martiala z Sofiane'em Feghoulim. Górą Algierczyk to nie spodobało się napastnikowi francuskiego zespołu, więc sfaulował rywala.

• Paco Alcacer na wyraźnym, kilkumetrowym spalonym.

• Niezły strzał Paco Alcacera zza pola karnego i Danijel Subasić chwyta piłkę, mimo że ta nie leciała w światło bramki.

• "Odpowiedź" Valencii: Pablo Piatti wchodzi za Rodrigo.

• Ostatnia zmiana w AS Monaco. Guido Carillo zastępuje Ivan Cavaleiro.

• Ciasno przed polem karnym Valencii, ale udało się podać do Bernardo Silvy. Ten przymierzył niemal od razu, ale Shkodran Mustafi blokuje strzał w ostatniej chwili.

• Elderson na murawie. W stronę ławki rezerwowych udaje się Layvin Kurzawa.

• Sofiane Feghouli zagrywa w pole karne do Dani Parejo, ale wmieszał się w to Andrea Raggi. Ostatecznie goście mają rzut rożny.

• Nuno Espirito Santo również decyduje się na roszadę. Zdejmuje strzelca bramki, Alvaro Negredo. Na jego miejsce melduje się Paco Alcacer.

• Atak za atakiem w wykonaniu obu stron. Najpierw przed polem karnym Valencii został powstrzymany Anthony Martial by po kilkunastu sekundach zapędzony przez Andreę Raggi'ego Rodrigo Moreno w kozi róg dośrodkował wprost do Danijela Subasicia.

• Niepotrzebnie zaostrza nam się to spotkanie. Jeremy Toulalan ostrym faulem skosił rozpędzonego Sofiane'a Feghouli'ego. Żółta kartka.

• Nabil Dirar powinien popracować nad dośrodkowaniami. Znowu zagrał zbyt blisko bramki co ułatwiło zdanie Matthew Ryanowi. A Ivan Cavaleiro padł na murawę chcąc podyktowania rzutu karnego... Bezskuteczna próba.

• Pierwsza zmiana w AS Monaco. Za bezbarwnego Mario Pasalicia na murawie pojawia się Thomas Lemar.

• Wracający po źle rozegranym rzucie wolnym Ruben Vezo przeszkodził bramkarzowi ASM w wznowieniu gry. Sędzia pokazał portugalskiemu obrońcy żółtą kartkę.

• Za wysokie i za głębokie dośrodkowanie Dani Parejo z rzutu wolnego.

• Składna akcja gospodarzy prawa stroną i zagranie w pole karne do Bernardo Silvy. Ten po walce z obrońcą Valencii padł na murawę, domagając się podyktowania rzutu karnego. Włoch nakazał grać dalej.

• Sofiane Feghouli przedarł się prawą stroną i chciał nie pierwszy raz zagrać w pole karne do Alvaro Negredo. Na przeszkodzie stanął jednak Andrea Raggi, który przeciął podanie.

• Anthony Martial ruszył na trzech obrońców Valencii by odzyskać piłkę. Był bliski, ale pomagał sobie ręką.

• Gospodarze rzucili się do ataku i rzut rożny. Po nim akcję Nabil Dirar uderzył z prawego narożnika pola karnego, lecz strzał został zablokowany.

• AS Monaco zaczyna drugą odsłonę.

• Powracamy na Stade Louis II. Za moment drugie trzy kwadranse meczu AS Monaco - Valencia. Kto wie, czy ostatnie 45 minut nadziei gospodarzy na grę w Lidze Mistrzów...

• Mocny początek Valencii, która już po czterech minutach wyszła na prowadzenie po fatalnym błędzie obrony i błysku geniuszu Alvaro Negredo. Gospodarzom udało się wyrównać przy dużym udziale Matthew Ryana. To by było na tyle. Wysoki pressing oraz agresywna gra gości jest przeszkodą dla ASM, z która nie może sobie poradzić. Czy piłkarzy Leonardo Jardima stać na doprowadzenie do dogrywki? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej odsłony. AS Monaco remisuje przed własną publicznością z Valencią 1:1.

• Fabinho strzela ze skraju pola karnego w stronę bliższego słupka i trafia w boczną siatkę!

• Nicola Rizzoli dolicza minutę do pierwszej połowy.

• Ivan Cavaleiro z łatwością poradził sobie na lewej stronie z Antonio Barraganem. Ostatecznie gospodarze mają rzut rożny, a po interwencji Alvaro Negredo - jeszcze jeden.

• Dobre dośrodkowanie Dani Parejo i z piłką minęło się dwóch zawodników ASM. Ta spadła pod nogę Shkodrana Mustafi'ego, ale nie zorientował się jak ta odbiła się od niego w ten sposób, że wyszła poza pole karne.

• Goście mają problem by wymienić nawet pięć podań w środku pola. Alvaro Negredo cofnął się do rozegrania i został sfaulowany.

• Layvin Kurzarza uderzył nad murem i obok bramki Matthew Ryana.

• Anthony Martial sfaulowany przez Rubena Vezo 25-30 metrów od bramki Valencii. Może być groźnie.

• Indywidualna akcja Anthony'ego Martiala, który chciał zakończyć strzałem. Piłka uderzona z ok. 25 metrów leciała w sam środek bramki, więc bramkarz Valencii nie miał problemu by ją złapać.

• Mario Pasalić został łatwo ograny przez Rodrigo Moreno, z czym nie mógł się pogodzić. Musi jednak zaakceptować żółtą kartkę za faul.

• Za głębokie dośrodkowanie Bernardo Silvy z rzutu wolnego. Matthew Ryan mając sytuację pod kontrolą łapie piłkę na raty.

• Jeremy Toulalan skutecznie powstrzymał Sofiane'a Feghouli'ego. Po chwili Algierczyk miał okazję do rewanżu - zagrał ze skrzydła w pole karne do Rodrigo Moreno, którego uderzenie głową minęło bramkę gospodarzy o metr.

• Zdaniem sędziego Ricardo Carvalho w momencie zagrania z rzutu wolnego był na spalonym. Dyskusyjna decyzja Włocha.

• Popędził prawą flanką Sofiane Feghouli i dostrzegając wbiegającego w "16" Alvaro Negredo zagrał natychmiast piłkę w stronę hiszpańskiego napastnika. Ten w walce o pozycję sfaulował obrońcę ASM.

• Gospodarze sygnalizują zagranie ręką Rubena Vezo, ale sędzia nakazuje grać dalej. Tak też zrobili podopieczni Leonardo Jardim. Po uderzeniu zza pola karnego Mario Pasalicia i rykoszecie od kolegi z zespołu piłka wychodzi poza linie końcową. Matthew Ryan wznawia grę z "piątki" .

• Ivan Cavaleiro w roli lewoskrzydłowego dośrodkował w pole karne za głęboko i Matthew Ryan nie miał problemu by złapać piłkę. Jeszcze został trącony przez zawodnika ASM i sędzia odgwizdał faul.

• Layvin Kurzawa błysnął ruletą na lewej stronie, którą ograł dwóch piłkarzy Valencii. Owacja na trybunach i... strata na rzecz Javi Fuego

• Anthony Martial postawił na indywidualną akcję. Minął dwóch rywali i chciał zagrać do Ivan Cavaleiro, ale ten ruszył w przeciwnym kierunku niż była do niego adresowana piłka. Rzecz działa się w pobliżu pola karnego gości...

• Dalekim wyrzutem zapoczątkował akcję gości, która zakończył Enzo Perez dobrym dośrodkowaniem niemal z linii końcowej, ale Alvaro Negredo nie miał szans by dojść do piłki.

• Nabil Dirar strzela głową po centrze z rzutu wolnego. Matthew Ryan pewnie chwyta piłkę.

• Dani Parejo strzela, ale było skończyło się na strachu wynikającym z kontaktem z piłką kapitana Valencii, niż z samego strzału.

• Andrea Raggi doprowadza do remisu

• Stracony gol podziałał motywująco na gości, który jednak z akcji zaczepnej wywalczyli rzut rożny. Przechwyt ASM i kontra, która została spacyfikowana tuż za linią środkową.

• Niepewne piąstkowanie Australijczyka po dośrodkowaniu i zbyt powolny powrót do własnej bramki spowodował, że Andrea Ragii kieruje piłkę niemal do pustej bramki.

• REMIS, ANDREA RAGGI!!!

• Gospodarze wznowili grę. Po akcji lewą stroną udało się wywalczyć rzut rożny, z którego nie dało się nic osiągnąć - Matthew Ryan pewnie piąstkuje. A napastnik Valencii wraca na murawę. Goście w komplecie.

• Alvaro Negredo ucierpiał w walce o piłkę z Layvinem Kurzawą. Hiszpan ma rozcięty łuk brwiowy i konieczna jest pomoc medyczna. Przerwa w grze.

• Piękny gol Alvaro Negredo

• Alvaro Negredo bliski strzelenia (swojej) drugiej bramki! Po podaniu z lewego skrzydła uderzył natychmiast z ostrego kąta, ale nad poprzeczką!

• Zagranie Antonio Barragana w stronę Alvaro Negredo, ale uprzedził go Andrea Raggi zgraniem piłki do bramkarza.

• AS Monaco bezskutecznie próbuje uporządkować grę, a Valencia dąży do strzelenia drugiego gola!

• Złe, za krótkie wycofanie piłki Fabinho do środkowych obrońców. Futbolówkę przechwycił Alvaro Negredo, który podciągnął kilkanaście metrów i efektowną podcinką lobuje bramkarza AS Monaco!!! Gospodarze do dogrywki potrzebują trzech bramek, do awansu - czterech!

• GOL, ALVARO NEGREDO!!!

• Danijel Subasić instynktownie broni nogami po strzale głową zawodnika Valencii z kilku metrów!

• Za krótkie dośrodkowanie Rodrigo Moreno i piłka po zagraniu głową Ivan Cavaleiro wyszła na rzut rożny.

• Gwizdek Nicoli Rizzoli'ego i Valencia rozpoczyna spotkanie! Od razu rzut wolny dla gości z ok. środka pola.

• "Jedenastki" AS Monaco i Valencii wychodzą na murawę! Za moment hymn Ligi Mistrzów i losowanie stron. Po nich rozpoczęcie meczu!

• A tak prezentują się wyjściowe składy (wraz z rezerwowymi) na dzisiejsze spotkanie

Skład i rezerwowi AS Monaco Skład Valencii i rezerwowi

• Jeszcze niespełna kwadrans do rozpoczęcia spotkania! To ostatnia chwila by zapoznać się z zapowiedzią Monaco - Valencia LIVE! Czy Francuzi odrobią straty z pierwszego spotkania? i/lub przygotowaniem "prowiantu" ;)

• Ubiegłotygodniowy pojedynek to nie jedyne starcie między tymi zespołami - wcześniej zagrali towarzysko 2 sierpnia zeszłego roku. Mecz zakończył się remisem 2:2. Zaczęło się od "portugalskich samobójów" - na gola Rubena Vezo "odpowiedział Ricardo Carvalho. Po zmianie stron "Nietoperze" wyszły na prowadzenie dzięki bramce Paco Alcacera, ale na dziesięć minut przed końcem meczu wyrównał Lucas Ocampos.