Atletico Madryt

1

Bayern Monachium

0

• Wczoraj Atletico świętowało 113. rocznicę istnienia. Dzisiaj zrobiło sobie świetny prezent i zaliczkę przed meczem na Allianz Arena. Kto wie, czy ten gol - podobnie jak w ćwierćfinale LM z Barceloną - nie przybliży piłkarzy Diego Simeone do finału Ligi Mistrzów.

Bayern przeważał w drugiej połowie, lecz nie był w stanie tego wykorzystać. Ciut bardziej aktywny był Robert Lewandowski.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w GOL24.pl. Dobranoc!

• Mark Clattenburg nie zgodził się na przeprowadzenie trzeciej zmiany w ekipie gospodarzy i kończy mecz! Atletico Madryt dowozi jednobramkowe zwycięstwo w meczu z Bayernem Monachium po tej akcji Saula Nigueza (poniżej) i wykonało kroczek w stronę finału Ligi Mistrzów!

• To była piłka meczowa Bayernu! Mehdi Benatia znalazł się w polu karnym i uderzył głową z dwunastu metrów! Jan Oblak broni, tak samo jak kilkanaście sekund później po strzale Arturo Vidala!

• Douglas Costa centruje piłkę w pole karne kilka metrów za dalszy słupek. Na domiar złego zagrał za linią końcową boiska.

• Mark Clattenburg dolicza cztery minuty.

Dziesięcioosobowa obrona Atletico blokuje strzały piłkarzy Bayernu.

• Augusto Fernandez strzela głową nad bramką Manuela Neuera.

Chóralne śpiewy kibiców gospodarzy - zaczyna się doliczony czas!

• Kontra Atletico. Thomas Partey dostaje crossowe podanie od Antoine'a Griezmanna. Poszanował piłkę, po czym ją wycofał. Wściekły Arturo Vidal ruszył by ją odebrać, ale skosił przeciwnika. Miarka się przebrała i Chilijczyk ogląda żółtą kartkę.

• Kolejny centrostrzał Douglasa Costy. Jan Oblak zdążyć cofnąć się kilka metrów i łapie piłkę!

• Thomas Partey zastępuje strzelca jedynej bramki w dzisiejszym spotkaniu, Saula Nigueza.

• Saul Nugiez, zdaniem sędziego, za długo schodził z boiska. "Żółtko" na jego koncie.

• Mehdi Benatia również upomniany - w tej sytuacji "odcięło mu prąd".

• Koke ruszył lewą flanką, ale boisko dla niego okazało się za wąskie. Skoszony przez Mehdi Benatię pada na murawę i zaczęła się awantura! Żywo gestykulujący Manuel Neuer utrzymuje żółtą kartkę.

• Fernando Torres na spalonym.

• David Alaba strzela z 25 metrów nad poprzeczką. Bayern zepchnął rywala do bardzo głębokiej defensywy. Nie potrafi jednak tego wykorzystać.

• Javi Martinez w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg rozpędzonego Antoine'a Griezmanna. Kontra Rojiblancos przerwana kilka metrów za linią środkową.

• Pep Guardiola przeprowadza trzecią zmianę: Mehdi Benatia wchodzi za Juana Bernata. Czyli Bawarczycy przechodzą na grę trzema obrońcami!

• Douglas Costa przeciągnął dośrodkowanie z prawej stronie. Profilaktycznie musnął piłkę Juanfran. Aut dla gości na wysokości "szesnastki" Atletico.

• Co za kontra Atletico! Bawarczycy wrócili z dalekiej podróży - najpierw słupek ratuje Manuela Neuera, a po chwili broni strzał Fernando Torresa z kilku metrów!

• Arturo Vidal huknął z dystansu! Jan Oblak bał się łapać i pewnie paruje piłkę do boku!

• I jeszcze jeden. Bez zagrożenia.

• Chwila oddechu dla defensywy Atletico, które wywalczyło rzut wolny. Fatalnie rozegrany stały fragment gry, ale po błędzie Xabi Alonso udało się zyskać korner.

• Douglas Costa!!! Brazylijczykowi brakowało pół metra by przelobował Jana Oblaka po podaniu z głębi pola! Szczęście sprzyja gospodarzom!

• Thomas Müller melduje się na murawie. Zmienia Thiago Alcantarę.

• Manuel Neuer naciskany przez Antoine'a Griezmanna wybija piłkę jak najdalej. Pierwszy raz od dobrych kilku minut gospodarze znaleźli się pod bramką Bayernu.

• Arturo Vidal walczy w parterze z Augusto Fernandezem o piłkę na 18. metrze od bramki Jana Oblaka. Gospodarzom udało się oddalić na chwilę grę od własnej bramki.

• Franck Ribery zastępuje Kingsley Comana.

• Robert Lewandowski przyjął piłkę tyłem do bramki. Urwał się Stefanowi Saviciowi i uderzył niecelnie z ostrego kąta.

• Starcie Jose Gimeneza z Robertem Lewandowskim "szesnastce" Atletico. Zdaniem sędziego Polak przewinił. "Lewy" jest innego zdania.

• Jeszcze raz Francuz - przesadził z siłą włożoną w dośrodkowanie i piłka przeszła przez całe pole karne. Piłkarze Diego Simeone chcieli wyjść z kontra w postaci dalekiego podania Fernando Torresa, ale ten snajperem, ale już nie sprinterem.

• Kingsley Coman zabrał się z piłką w pole karne po przebiegnięciu ponad 20 metrów. Stefan Savić wybija piłkę na rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Jeszcze jeden korner. Tym razem defensywa Rojiblancos wyjaśnia sytuację.

• Javi Martinez wyskakuje najwyżej do dośrodkowania i strzela głową - Jan Oblak broni przed linią bramkową!

• Douglas Costa wywalczył korner z lewego narożnika. Atletico dosłownie kilka razy wyszło poza linię boczną.

• Gospodarze mądrze oddalają grę od własnego pola karnego. Jednak piłka jak bumerang wraca w jego okolice. [b]I poprzeczka ratuje Atletico po strzale Davida Alaby![ Austriak uderzył z ponad 25 metrów!/b]

• Za mocne dośrodkowanie Douglasa Costy. Piłka po koźle wpada do rękawic Jana Oblaka.

• Bawarczycy przycisnęli co stwarza problemy obronie Atletico. Ta jednak dwoi się i troi by przerywać akcje gości.

• Robert Lewandowski przejął piłkę na lewej stronie i popędził na bramkę Jana Oblaka! Zagrał na dalszy słupek do Kingsley Comana, ale za plecy. Za akcję popędził Arturo Vidal, który został jednak zablokowany.

• Philipp Lahm centruje z rzutu rożnego. David Alaba strzela głową obok bramki gospodarzy. Gospodarze wznawiają grę z "piątki".

• Druga połowa rozpoczęta!

• Wracamy na Vicente Calderon na drugie trzy kwadranse meczu Atletico Madryt - Bayern Monachium. Do przerwy prowadzą gospodarze po golu Saula Nigueza. Obie "jedenastki" już są na murawie bez żadnych zmian.

• Oby druga polowa stała na równie wysokim poziomie jak pierwsza (jak będzie lepiej, to... jeszcze lepiej). Atletico nie było nastawione na defensywę i przecinanie akcji Bayernu czy podań do Roberta Lewandowskiego. Stworzyło kilka dogodnych okazji, z których jedną zamienili na bramkę po kapitalnej akcji Saula Nigueza. Bayern miał jednak problem by sforsować mur w biało-czerwony mur. Póki co istnieje życie bez Diego Godina. Jak będzie w drugiej połowie? Przekonamy się niebawem. Wracamy za kilka minut!

• Juan Bernat strzela z dystansu na wiwat. Po doliczeniu jednej minuty sędzia Mark Clattenburg kończy pierwszą połowę. Po fantastycznych trzech kwadransach Atletico prowadzi z Bayernem po kapitalnej akcji i golu Saula Nigueza.

• Podanie Arturo Vidala przed pole karne gospodarzy do Roberta Lewandowskiego przecięta przez Jose Gimeneza. Jeszcze atak Bayernu - Philipp Lahm centruje w ciemno z prawej strony pola karnego.

• Obrona Bayernu radzi sobie w opresji.

• Koke trącił piłkę po strzale z dystansu, zmieniając jej tor lotu! Gdyby nie Javi Martinez, to gospodarze prowadziliby dwiema bramkami. Tylko rzut rożny!

• Gabi traci piłkę w kole środkowym na rzecz Thiago Alcantary, ale zdołał szybko naprawić swój błąd. W przeciwnym razie Bawarczycy mogli wyjść z groźną kontrą.

• Manuel Neuer chwyta piłkę po dośrodkowaniu.

• ... Antoine Griezmann popędził co sił w nogach i został złośliwie sfaulowany przez Douglasa Costę. Żółta kartka dla Brazylijczyka.

• Osaczony na prawej stronie Douglasa Costa przez czterech zawodników Rojiblancos traci piłkę. Atletico rusza z kontrą...

• Gabi nie podnosi się z murawy po starciu z Arturo VIdalem. Goście nie chcieli przerywać gry. Zrobił to sędzia.

• Saul Niguez zahaczył Douglasa Costę na lewej stronie. Jan Oblak łapie piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu Thiago Alcantary.

• Stefan Savić nie patyczkował się i wybił piłkę dalej niż wyżej. Niebezpieczeństwo oddalone. Ataki Bayernu są momentami dość chaotyczne, a Robert Lewandowski całkowicie wyłączony z gry!

• Juanfran traci piłkę na rzecz Douglasa Costy na prawej stronie. Futbolówka trafia po chwili przed pole karne do Arturo Vidala, ale strzał Chilijczyka był daleki od ideału.

• Dwójkowa akcja Kingsley Comana z Douglasem Costą na prawej stronie. Francuz zagrywa w pole karne, ale dobrze ustawiony Jan Oblak chwyta piłkę do "koszyczka".

• Fernando Torres fauluje w walce o górną piłkę. Sędzia wypatrzył przewinienie El Nino.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Kingsley Comana z prawej flanki, Grę od bramki wznawia Jan Oblak. Piłka trafiła pod nogi Antoine'a Griezmanna i strzelił z ostrego kąta w stronę bliskiego słupka. Manuel Neuer broni nogą - rzut rożny!

• Kadr po centrostrzale Douglasa Costy

• Philipp Lahm sygnalizuje zagranie ręką Stefana Savicia po jego strzale. Gwizdek sędziego milczy.

• Zrobiło się groźnie pod bramką Atletico, ale obrona wybija piłkę przez prawie całe boisko. Na 25. metrze od bramki Manuela Neuera opanował ja Antoine Griezmann. Nie zdołał jednak ograć dwóch defensorów Bayernu.

• Douglas Costa trafia w boczną siatkę - chciał bezpośrednim uderzeniem zaskoczyć Jana Oblaka!

• Arturo Vidal przedarł się prawą stroną. Filipe Luis ratował się faulem. Rzut wolny kilkanaście metrów od narożnika pola karnego.

• Zdaniem sędziego Xabi Alonso przekroczył przepisy przy przerywaniu akcji Atletico. Filipe Luis centruje, ale tam przewinił jednak Saul Niguez w walce o górną piłkę.

• Jan Oblak pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Xabi Alonso z rzutu wolnego.

• Kolejna akcja Austriaka. Ten podaje do nikogo i piłka znajduje się w posiadaniu gospodarzy.

• Gwizdy na Vicente Calderon gdy przy piłce są piłkarze Pepe Guardioli. Paradoksalnie, dość rzadko. David Alaba strzela z dystansu daleko od bramki Jana Oblaka.

• Filipe Luis poszedł na przebój. Minął dwóch rywali, ale został powstrzymany przed 25. metrem od bramki Manuela Neuera.

Bawarczycy w komplecie.

• Saul Niguez

• O ułamek sekundy spóźniony Jan Oblak wypiąstkował piłkę sprzed nosa Arturowi Vidalowi. Chilijczyk przez moment poza boiskiem. Konieczna jest interwencja medyczna czy z piłkarzem Bayernu jest wszystko w porządku.

• Bayern był bliski wyrównania! Szczęście i dopisało obronie Atletico. Goście mają "tylko" rzut rożny

• Fenomenalna akcja Saula Nigueza! Przejął piłkę w środku pola i po minięciu jak tyczki czterech Bawarczyków uderzył po dalszym rogu poza zasięgiem Manuela Neuera. Piłka po odbiciu się od słupka wpadła do siatki!

• GOOL, SAUL NIGUEZ!!!

• Przebojowa akcja Fernando Torresa! Wypracował sobie pozycję do strzału na prawej stronie pola karnego Bayernu, ale po ponad dwudziestometrowym sprincie zabrakło "pary" w nodze. Manuel Neuer chwyta piłkę!

• Fernando Torres już składał się do strzału z 20 metrów, jednak został zablokowany. Po chwili piłka trafiła do Antoine'a Griezmanna, który strzela przewrotką! Chwilę wcześniej sędzia odgwizdał pozycję spaloną Francuza.

• Nonszalanckie podanie Juana Bernata o mały włos nie przejął Koke. Odskoczyła mu piłka, która wyszła poza linię boczną. Gospodarze zaczęli mecz z wysokiego "C".

• "Świeca" w stronę Saula Nigueza na prawą stronę "szesnastki". Wyżej do piłki wyskoczył Javi Martinez.

• Sędzia widział przewinienie Javi Martineza na Antoine'ie Griezmannie w środku pola. Francuz był przytrzymywany za koszulkę.

• Manuel Neuer spokojnie łapie piłkę po strzale Saula Nigueza zza pola karnego.

• Douglas Costa przedzierał się prawą stroną, ale czysto, po profesorsku, zabrał mu piłkę Filipe Luis. Kontra Atletico przerwana faulem Arturo Vidala.

• Bawarczycy przejęli piłkę przed własnym polem karnym i niemal od razu zostało posłane dalekie podanie do Roberta Lewandowskiego. Uprzedził go Stefan Savić ok 25-30 metrów od bramki Jana Oblaka.

• Gwizdek angielskiego rozjemcy i gospodarze zaczynają ze środka!

• Kapitanowie, Gabi i Philipp Lahm, są przy Marku Clattenburgu. Pora więc na losowanie stron.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i oczywiście hymn Ligi Mistrzów!

• Przenosimy się na Vicente Calderon na pierwszy mecz półfinałowy między Atletico Madryt a Bayernem Monachium!

• Rozruch Rojiblancos

• Niespełna kwadrans do rozpoczęcia spotkania. Zachęcam do pisania komentarzy oraz swoich typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie. Czy Robert Lewandowski wpisze się dzisiaj na listę strzelców?

• Fani Bayernu już na trybunie

• Jeszcze taka mała ciekawostka: w "jedenastce" Bayernu jest czterech Hiszpanów. Atletico - pięciu.

• Z kolei Bayern uporał się nie bez problemów z Benfiką Lizbona. Na Allianz Arena jedyną bramkę strzelił Arturo Vidal, a w rewanżu Chilijczyk dołożył kolejne trafienie. Trafił także Thomas Müller, co przy golach Raula Jimeneza oraz Andersona Taliski wystarczyło do awansu.

• W poprzedniej rundzie Atletico wyeliminowało Barcelonę co było uznane za wielką niespodziankę. W pierwszym meczu Duma Katalonii wygrała 2:1 (gole: Luis Suarez x2 - Fernando Torres), ale w rewanżu dwukrotnie strzelił Antoine Griezmann i to ekipa ze stolicy Hiszpanii znaleźli się w półfinale Ligi Mistrzów.

• W kadrze gospodarzy brakuje wspomnianego w zapowiedzi Diego Godina, który w 30 meczach na wszystkich frontach strzelił jedną bramkę. Dodatkowo nie ma belgijskiego pomocnika Yannicka Carrasco (27 meczów/ 4 gole).

Z kolei Pep Guardiola nie może dzisiaj postawić na dwóch obrońców: Holgera Badstubera (7/0) i Jerome'a Boatenga (17/0) oraz Latającego Holendra, czyli skrzydłowego Arjena Robbena (15/4).

• Obsada sędziowska

• sędzia główny: Mark Clattenburg
    • liniowi: Simon Beck i Jake Collin
    • sędzia techniczny: Gary Beswick

W ostatnim czasie 41-letni Clattenburg prowadził między innymi mecz Rojiblancos z PSV Eindhoven. Hiszpanie awansowali po rzutach karnych (po 120 minutach był bezbramkowy remis).

• Atletico – Bayern LIVE! Czy istnieje życie bez Godina? Takie pytanie zadaje Jakub Seweryn w zapowiedzi meczu, do której gorąco odsyłam. A jakie jest Wasze zdanie? Zachęcam do pisania komentarzy.

• W drodze na mecz

• Rezerwowi Atletico Madryt: Miguel Moya - Angel Correa, Jesus Gamez, Lucas Hernandez, Thomas Partey, Oliver Torres, Luciano Vietto.

• Niedawno miało miejsce rozpoczęcie szóstego sezonu serialu Gra o Tron. A tu mamy Grę o Puchar

• Znamy wyjściowe składy obu ekip. Pora więc przedstawić rezerwowych. Zacznijmy od gości: Sven Ulreich - Mehdi Benatia, Maro Götze, Joshua Kimmich, Thomas Müller, Franck Ribery, Serdar Tasci.

• Mecz na Vicente Calderon doczekał się kilu filmowych zapowiedzi. Oto jedna z nich

ścieżka dźwiękowa: Trevor the Trashman - The Pyramid

• Na wczorajszy półfinał LM między Manchesterem City a Realem Madryt wypadałoby spuścić zasłonę milczenia. Liczmy, że dzisiejsze spotkanie będzie dla nas emocjonujące. Nie tylko na obecność kapitana reprezentacji Polski w wyjściowym składzie Bawarczyków.

• Superdefensywa kontra superofensywa. Antoine Griezmann kontra Robert Lewandowski. To spotkanie można rozkładać na czynniki pierwsze, ale i tak pozostaje wiele do powiedzenia. A do przewidzenia już nie - kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Tomasz Górski, kłaniam się nisko i zapraszam na relację NA ŻYWO ze spotkania Atletico Madryt - Bayern Monachium!