Atletico Madryt

1

Benfica Lizbona

2

• Piłka nożna to okrutny sport. Nieważne ile stworzysz sytuacji. Ważne ile z nich wykorzystasz. "Orły" oddały trzy strzały na bramkę, a dwa z nich udało zamienić się na gole! Po zmianie stron Atletico atakowało i strzelało niemal z każdej pozycji, ale Julio Cesar imponował świetnymi paradami oraz spokojem. Te czynniki, wraz z niesamowitą skutecznością, dały piłkarzom Jorge Jesusa cenne zwycięstwo.

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net. Dobranoc

• Vietto tak przekładał nogi nad piłką, że pogubił się - futbolówka wyszła poza linię końcową. Gianluca Rocchi kończy mecz! Benfica wywozi komplet punktów z Vicente Calderon!

• Filipe Luis zmuszony do strzału prawą nogą. Jęk zawodu na trybunach, które opuszcza coraz więcej kibiców.

• Julio Cesar staranowany przez Fernando Torresa. Kolejne sekundy uciekają gospodarzom.

• Dośrodkowanie Gabiego za mocne. Almeida na wszelki wypadek wybił piłkę poza linię końcową. Rzut rożny.

• Jeszcze cztery minuty potrwa druga połowa.

• Guedes wywalczył rzut rożny. Pizzi krótko rozegrał ten fragment gry. A regulaminowy czas gry właśnie dobiegł końca.

• Zdaniem sędziego Niguez fauluje w ofensywie. Czas ucieka nieubłaganie.

• Słabe podanie Nigueza do Filipe Luisa na lewą stronę. Brazylijczyk nie był w stanie zakończyć akcji nawet dośrodkowaniem. Ponowne zagranie i tym razem nie zdołał dojść do podania. Julio Cesar z "piątki".

• Jeszcze jedna wrzutka, tym razem na Jacksona Martineza. Górą obrona Benfiki.

• Piłka nie znalazła adresata w polu karnym w postaci Godina. Urugwajski stoper jest skutecznie odcinany od dośrodkowań ze stałych fragmentów gry.

• Fernando Torres ostro potraktowany przed polem karnym przez Jardela. Żółta kartka dla drugiego środkowego obrońcy "Orłów"

• Jonas powoli schodzi z murawy w wyniku urazu pachwiny. Szkoleniowiec gości chce przeprowadzić zmianę, a Brazylijczyk nie spiesząc się gra na czas. Nie podoba się to gospodarzom. Jednak za niego wchodzi Pizzi. Limit zmian wykorzystany.

• I od razu strzał El Nino z półobrotu! Czujny Julio Cesar nie dał się zaskoczyć.

• Na ratunek Fernando Torres? Miejsca musi mu ustąpić Angel Correa.

• Julio Cesar ma coś w rękawicach co przyciąga do nich piłkę. Tak było po strzale Vietto.

• Andreas Samaris zakończył występ w dzisiejszym spotkaniu. W jego miejsce wchodzi Lubomir Fejsa.

• A w Benfice za Raula Jimeneza będzie grać Kostas Mitoroglu.

• Luciano Vietto melduje się na boisku. Zastępuje bezbarwnego Antoine'a Griezmanna

• Wolna akcja Atletico prawą stroną. Niguez na spalonym.

• Diego Simeone nie może uwierzyć jak piłka po strzale głową Godina minęła bramkę Benfiki! Brakowało bardzo niewiele by na Vicente Calderon był remis!

• Podbita piłka po centrze Juanfrana w pole karne. Do "świecy" najwyżej wyskoczył Luisao, który zapoczątkował kontrę. Podanie Guedesa w stronę Raula Jimeneza było trochę za mocne!

• Atletico z uporem gra środkiem. Podanie słabo prezentującego się Griezmanna do Jacksona Martineza padło łupem Almeidy.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Saul Niguez zastępuje Olivera Torresa, który ma na koncie żółtą kartkę.

• Correa idealnie ograł w polu karnym Jardela i uderzył mocno w stronę bliższego słupka. Julio Cesar broni!

• Jackson Martinez strzela głową z 5 metrów, ale piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. To nie jest dzień Kolumbijczyka - tylko rzut rożny.

• Zabójcza kontra Benfiki zakończona golem Goncalo Guedea

• Junior Cesar ratuje Benfikę przed utratą bramki! Najpierw instynktownie zareagował po strzale Correi i efektownie sparował jego dobitkę!

• Defensywa Benfiki bez trudu radzi sobie z akcją Correi.

• Stempel w wykonaniu Olivera Torresa nie umknął uwadze arbitrowi. Żółta kartka.

• Goście nabrali wiatru w żagle w swoje poczynania po drugiej bramce. Trybuny przez dłuższą chwilę zamilkły.

• Zabójcza kontra "Orłów"! Gaitan popędził lewą stroną i lekko łamiąc akcję do środka zagrał w stronę dalszego słupka do wbiegającego Guedesa! Nie zdążył wrócić za rywalem Filipe Luis i skrzydłowy Benfiki uderzył po dalszym słupku nie do obrony, choć nie popisał się w tej sytuacji bramkarz Atletico!

• GOL, GONZALO GUEDES!!!

• Goście w komplecie. Atletico nie zdołało przeprowadzić akcji grając w przewadze.

• Z murawy nie podnosił się również Raul Jimenez. W asyście medyków opuszcza murawę.

• Tym razem zaatakował Angel Correa. Luisao nie dał się ograć, wybijając piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu urazu doznał interweniujący Julio Cesar. Przerwa w grze.

• Podbite dośrodkowanie Filipe Luisa z lewej strony. Luisao wykorzystał swój wzrost pewnie wybijając piłkę głową poza pole karne.

• Benfica zaczyna drugą połowę!

• Powracamy na Vicente Calderon na drugą połowę spotkania Atletico Madryt - Benfica Lizbona. Trenerzy nie zdecydowali się na zmiany.

• Dzisiaj swój mecz grały rezerwy Benfiki. Młode "Orły" zremisowały na wyjeździe z Chaves 1:1, a gola dla gości strzelił Paweł Dawidowicz.

• Bardzo dobre trzy kwadranse na Vicente Calderon. Obie drużyny chciały narzucić swoje tempo i styl gry - długimi fragmentami mieliśmy prawdziwą wymianę ciosów. Kibice zgromadzeni na Vicente Calderon i widzowie nie mogli narzekać na brak okazji. Może jedynie martwić nieskuteczność Jacksona Martineza, który zmarnował 5 okazji. Co najmniej dwie powinien wykorzystać. Goście są zabójczo skuteczni. Oddali dwa celne strzały. Jeden wybił z linii bramkowej Luis Filipe, a drugi już zatrzymał się w siatce.

Jak będzie wyglądać druga odsłona? Przekonamy się niebawem.

• Gianluca Rocchi kończy pierwszą odsłonę. Atletico remisuje z Benfiką po golach Argentyńczyków: Angela Correi oraz NIcolasa Gaitana.

• Minuta doliczona.

• Jackson Martinez nie może się wstrzelić. Filipe Luis centruje "na nos" do Jacksona Martineza. Kolumbijczyk znowu pudłuje.

• Gaitan chciał efektownie ograć Juanfrana. Prawie mu się to udało gdyby nie asekuracja Jose Gimeneza.

• Tak wyrównuje Nicolas Gaitan

• Seria rzutów rożnych dla gospodarzy. Zarówno dośrodkowanie Griezmanna jak i Gabi'ego było dalekie od ideału.

• ... i Andreas Samaris.

• Upomniany Jackson Martinez...

• Ostra przepychanka między zawodnikami! Sędzia trzyma żółtą kartkę, ale pokaże paru zawodnikom!

• Wydawało się, że z tej akcji nic nie będzie! Dobre dośrodkowanie z prawej strony i piłka po odbiciu głową przez Godina przeszła w stronę dalszego słupka do nadbiegającego Gaitana, który posłał kontrujące uderzenie! Oblak bez szans!

• GOL, NICOLAS GAITAN!!!

• Eliseu skoszony na lewej stronie przez zawodnika Atletico. Sędzia nie zdecydował się na pokazanie żółtej kartki. Natomiast dośrodkowanie poszkodowanego było dalekie od ideału. Oblak od bramki.

• Gol Angela Correi

• Trzecia okazja Jacksona Martineza zmarnowana. Dodatkowo Kolumbijczyk był na spalonym.

• Luisao również znajduje się w protokole sędziowskim w dziale "żółta kartka". Jest to pokłosie faulu na rywalu.

• Jackson Martinez w roli lewoskrzydłowego. Obrońca Benfiki nie dał się ograć.

• Eliseu wystartował do sędziego jak z procy, mając coś do powiedzenia. Włoski arbiter najpierw wysłuchał zawodnika Benfiki, a potem... sięgnął do kieszonki. Żółta kartka.

• Jackson Martinez uderzył kapitalnie szczupakiem! Na jego nieszczęście piłka trafiła w słupek!

• Juanfran zagrał z prawego narożnika pola karnego przed "szesnastkę" do Griezmanna, który w efektowny sposób podał do Correi! Ten z kilkunastu metrów uderzył w stronę bliższego słupka i po rękawicy Julio Cesara wpadła do siatki!

• GOL, ANGEL CORREA!

• Nieco ponad 20 minut meczu za nami! Bardzo dobre widowisko. Obie drużyny grają do przodu, choć przewagę mają gospodarze

• Świetne podanie na obrońcami do wbiegającego w "szesnastkę" Jacksona Martineza! Ten uderzył z woleja wysoko nad poprzeczką!

• Griezmann widząc bierność kolegów z drużyny chciał sam zakończyć swoją akcję. Stracił piłkę przed polem karnym Benfiki.

• Prostopadłe podanie do Raula Gimeneza nie znalazło adresata.

• Guedes uderzył z woleja z ok. prawego narożnika pola karnego gospodarzy. Pomylił się o blisko 2 metry. Oblak z "piątki".

• Roi się od rzutów rożnych gospodarzy. Godin strzela głową nad bramką.

• Filipe Luis wybija piłkę z linii bramkowej! Niepotrzebne wyjście z bramki Oblaka chciał wykorzystać Raul Gimenez!

• Juanfran w swoim stylu świetnie podłączył się do akcji. Zagrał niemal z linii końcowej w pole karne. Czujny obrońca Benfiki uprzedził Griezmanna. Po rzucie rożnym jeden z zawodników Rojiblancos uderzył wysoko nad poprzeczką.

• Samaris zahaczony przez Torresa w środku pola. Grymas bólu na twarzy Greka, ale może grać dalej.

• Piłka po strzale Tiago zmierzała w stronę bramki, ale na drodze stał Almeida. Był trafiony w rękę (nabita) i zamiast rzutu karnego jest jeszcze jeden rożny.

• Niezłe dośrodkowanie Gabiego w stronę Godina, ale został uprzedzony przez obrońcę Benfiki, który wybił piłkę na rzut rożny.

• Jonas za bardzo popracował w defensywie - nieprzepisowo powstrzymał Correę na lewej stronie. Do bramki Julio Cesara ok. 25 metrów.

• Jonas przeprowadził bardzo dobrą indywidualną akcję środkiem boiska. Mijał rywali jak tyczki i strzelił zza pola karnego obok lewego słupka.

• Dobre dośrodkowanie Gabiego w pole karny Benfiki, ale Jackson Martinez nie był w stanie dojść do piłki. Julio Cesar z "piątki".

• Nie udało się lewą flanką, to goście zaatakowali drugą. Filipe Luis nie dał się ograć Guedesowi, ale lekko nagiął przepisy.

• Gaitan próbował zaatakować lewą stroną, ale skutecznie go powstrzymał Juanfran na wysokości narożnika pola karnego. Odpowiedź gospodarzy powstrzymana przez Jardela przed "szesnastką". Obie strony zaczęły spotkanie bez "badania się".

• Gwizdek sędziego i gospodarze grający w ciemnoniebieskich kostiumach zaczyna spotkanie!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę Vicente Calderon! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania! Wcześniej oczywiście hymn Ligi Mistrzów.

• Jak widać na wcześniej załączonej grafice dot. środowych par Ligi Mistrzów, w grupie C rozegrano spotkanie FK Astany z Galatasaray. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, a gospodarze wywalczyli historyczny punkt dzięki bramce (na 2:2) tuż przed zakończeniem regulaminowego czasu gry.

• Mauro Tonolini oraz Gianluca Cariolato będą asystentami Gianluki Rocchiego. Sędzią technicznym jest dzisiaj Elenito Di Liberatore.

• Vicente Calderon czeka na Derby Półwyspu Iberyjskiego

• Do pierwszego gwizdka sędziego jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi "pióra" Bartłomieja Stachnika: Atletico - Benfica LIVE! Czy „Orły” będą w stanie skruszyć twierdzę Vicente Calderon?

• I rezerwowi Atletico Madryt: M. A. Moya (bramkarz), Y. Ferreira, S. Niguez, S. Savić, G. Siqueira, F. Torres, L. Vietto.

• Znamy wyjściowe składy obu ekip. Pora na rezerwowych. Najpierw gości: Santana De Moraes (bramkarz), Silvio, M. Carcela-Gonzalez, L. Fejsa, Pizzi, K. Mitoroglu, A. Talicsa.

• Pełny zestaw par dzisiejszych spotkań Ligi Mistrzów

• Na relacje NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Kłaniam się nisko.

• Mówisz środa, myślisz Liga Mistrzów. Tak też jest i dzisiaj. Za pół godziny mecz na szczycie grupy C, w której Atletico Madryt podejmie Benfikę Lizbona!