3

3 1 połowa

AS Roma

2

• Roma walczyła do końca, ale straty poniesione w pierwszej połowie okazały się nie do odrobienia. To na pewno wielki dzień dla piłkarzy BATE, którzy tylko do przerwy wbili Włochom aż trzy bramki, w tym jedną po katastrofalnym błędzie Wojciecha Szczęsnego. Polak i jego koledzy zdołali zripostować gospodarzy dwoma golami, jednak ostatecznie wyjeżdżają z Białorusi jako ostatnia drużyna w grupie E. Dziękujemy za uwagę, dobranoc!

• Koniec! Wielka sensacja staje się faktem, fatalny dzień włoskiego futbolu, Romy i Wojciecha Szczęsnego! BATE wygrywa 3:2!

• Kibice w Borysowie odetchnęli z ulgą, Roma okupuje połowę Białorusinów, ale Falque psuje dośrodkowanie i od bramki rozpocznie Czernyk. Zostało kilkanaście sekund.

• Pjanić zaplątany między dwójką obrońców traci piłkę na ich rzecz. Ostatnia minuta meczu, czy Roma zdoła wyrównać?

• Alessandro Florenzi (Roma) już nie strzeli dziś gola, dwie minuty dla osiemnastolatka Edoarda Soleriego.

• Jedna z ostatnich szans BATE, Alaksandr Wołodźko przenosi piłkę nad bramką!

• Żółta kartka dla Kasparsa Dubry (BATE).

• Cztery doliczone minuty. Co jak co, ale sędzia Mark Clattenburg zadbał o dodatkową dawkę emocji w tym meczu.

• Gervinho! Podanie od Falque, obrót i... za płaski, za lekki strzał i to w dodatku w środek bramki! Roma dalej bez bramki!

• Jedno kółko Hleba, drugie, strzał i blokada Manolasa. Roma rusza do kolejnego ataku, żeby uratować chociaż punkt.

• Taktyczne zagranie ręką Kostasa Manolasa (Roma) i żółta kartka. Grek nie ryzykował pojedynku z napastnikiem BATE, który mógł skończyć się tragicznie.

• Liczba Wołodźków na boisku musi się zgadzać. Schodzi Nemanja Nikolić (BATE), a wchodzi Alaksandr.

• Florenzi! Ten piłkarz coś w sobie ma. Najpierw ta poprzeczka, teraz uderzył z przewrotki, nad bramką BATE!

• Maksym Wołodźko (BATE) zdyszany schodzi z boiska, dynamicznego skrzydłowego zastępuje Aleksiej Rios.

• Co teraz wyczynia Roma! Najpierw dośrodkowanie Digne'a minęło Gervinho, obrońców i spadło pod nogi Torosidisa. Grek wepchnął piłkę do siatki z bliska, a chwilę poźniej wyrównać mógł Florenzi!

• Florenzi strzela w poprzeczkę! To mógł być gol kolejki!

• GOOOOOOLLL!! BATE 3:2 ROMA!!! TOROSIDIS!!! WŁOSI ŁAPIĄ KONTAKT!!!

• Z rzutu wolnego Stasewicz strzelał prosto w mur.

• Nikolić czekał, czekał i się doczekał. Kostas Manolas podciął go pod samym polem karnym Romy i dostał żółtą kartkę.

• Udany drybling Gervinho, gorzej z płaskim podaniem w pole karne. To szybko pada łupem obrońców BATE, jednak mamy kolejny rzut rożny.

• Nainggolan zdenerwował się na kolegów wymieniających podania przed polem karnym i sam strzelił na bramkę. Piłka leciała nisko, ale wyszła na korner dla Romy po nodze rywala.

• Kwadrans do końca spotkania w Borysowie. Roma atakuje, ale nie może strzelić kontaktowego gola. Teraz główkował Pjanić - za lekko, żeby zmusić Czernyka do kapitulacji po raz drugi.

• Salah!!! O rany... Po tym, co właśnie zrobił Egipcjanin, Koloseum chyba powinno się rozsypać na kawałki. Fatalne pudło nad poprzeczką po błędzie obrońcy!

• Uwaga, Alaksandr Hleb, były zawodnik Barcelony i Arsenalu właśnie pojawił się na boisku za Michaiła Gordiejczuka (BATE).

• Gervinho do Falque... Hiszpan się nie popisał, zupełnie, jakby nie wiedział co zrobić z piłką. Zmarnowana akcja Romy i gospodarze już suną z kontrą.

• Znowu świetne podanie w kierunku Gervinho, ale piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej przegrał pojedynek i z bramkarzem, i z linią spalonego.

• Falque bije zmiennika Vainqueura przydatnością. Wystawił Gervinho piłkę na pojedynek z Czernykiem, a ten posłał ją obok bramkarza i interweniującego stopera. Bardzo ładny gol, ale czy zda się na cokolwiek?

• GOOOOLLL!!! 3:1!!! GERVINHO!!! ROMA ZŁAPIE KONTAKT?

• Falque! Hiszpan ukrywa twarz w dłoniach... Wcześniej odebrał świetne podanie od Gervinho i strzelił na bramkę, piłka odbiła się od Milunovicia i pozwoliła Czernykowi na wybicie jej nogą!

• Wracamy do punktu wyjścia - BATE częściej przy piłce. Roma wykonuje teraz syzyfową pracę, żeby znowu ją odzyskać i mieć szansę na chociaż jeden atak.

• Potężna wrzawa, bo BATE ruszyło z kontrą. Wołodźko wyłuskał piłkę na środku boiska i nie oddał jej do samego pola karnego, wyłożył na środek, ale strzał Nikolicia odbił się od stopera.

• Zablokowany strzał Pjanicia i nerwy Rudiego Garcii na ławce rezerwowych. Co musiałoby się stać, żeby Roma nie przegrała tego meczu? Aż boimy się pomyśleć.

• Na strzał zdobył się Gordiejczuk i podkręcił piłkę zza pola karnego. Posłał ją w to samo miejsce, w którym stał Szczęsny.

• BATE już nie ryzykuje i gra bardzo zachowawczo. Roma ma o wiele więcej miejsca, co nie zmienia faktu, że jest niedokładna i nieskuteczna pod bramką mistrza Białorusi.

• Teraz było trochę lepiej, ale Pjanić nie dał rady dobiec do zbyt mocnego podania. Piłka dla gospodarzy, zacznie bramkarz BATE.

• Żadna prostopadła piłka od pomocników Romy nie jest w stanie przedostać się przez szczelny mur złożony z obrońców BATE. Tak było i tym razem, gdy podawał Gervinho.

• Potężne uderzenie Digne zza pola karnego było równie niecelne, co większość strzałów Romy w dzisiejszym meczu.

• Nie ma honorowego gola dla Romy! Najpierw podkręconą wrzutkę Falque wypiąstkował Czernyk, opuścił na chwilę posterunek i pozwolił Florenziemu na strzał! Piłka odbiła się od któregoś z obrońców i minęła bramkę!

• Szczęsny w końcu miał okazję się wykazać. Płaskie uderzenie Gordiejczuka zmierzało w kierunku dalszego słupka, ale Polak bez problemu złapał piłkę.

• Błyskawiczny faul Daniele De Rossiego i równie błyskawiczna żółta kartka dla kapitana Romy.

• Mamy zmianę - schodzi Juan Manuel Iturbe (Roma), na boisku melduje się Vasilis Torosidis!

• Wracamy do Borysowa na drugą połowę meczu! Nie ma sensu już znęcać się nad Romą i Szczęsnym, dlatego powiemy tylko, że mamy nadzieję na emocjonujące drugie 45 minut. Zaczynamy!

• Mijają dwie doliczone minuty, mija pierwsza połowa! Uff... to nie jest dobry dzień Romy, a już na pewno nie Wojciecha Szczęsnego! Polak wyciągnął piłkę z siatki już trzy razy, w tym raz po swoim olbrzymim błędzie! BATE 3:0 Roma do przerwy!

• Zagramy jeszcze dwie minuty.

• Długo, długo Roma rozgrywała tę akcję. Wszystko po to, żeby piłka padła łupem Dubry.

• Salah znacznie myli się przy próbie strzału, chwilę później Nainggolan główkuje daleko od bramki.

• Nie ma, że boli - Iago Falque ostatnio był kontuzjowany, ale teraz wchodzi za Williama Vainqueura (Roma).

• Czernyk jest dzisiaj na razie niepokonany, teraz broni próbę Gervinho. Kłopoty, wielkie kłopoty Romy na Białorusi!

• Nainggolan... Dośrodkował, ale w polu karnym nie było nikogo oprócz bramkarza BATE.

• Piękna piłka za obrońców Romy do Iturbe, ale sędzia odgwizduje spalonego. Setny mecz Rudiego Garcii na ławce trenerskiej wicemistrza Włoch jest jak z najgorszego koszmaru.

• Znowu alarm pod bramką Szczęsnego, Polak musiał na chwilę wyjść na linię pola karnego i wybić piłkę spod nóg Gordiejczuka.

• To, co dzieje się właśnie w Borysowie, jest niewiarygodne. Kolejny świetny atak BATE, Wołodźko wykłada piłkę Mladenoviciovi, a ten z ostrego kąta pakuje piłkę pod poprzeczkę bramki Szczęsnego. Niesamowita bramka, niesamowity wynik!

• GOOOOOL!!!! 3:0!!!! TRZY!!!! TRZY DO ZERA!!!! MLADENOVIĆ!!! FAWORYT NA KOLANACH, CO ZA MECZ BATE!

• BATE rozgrywa kontry w mgnieniu oka. Nie można nawet mrugnąć, żeby czegoś nie przegapić. Tym razem jednak Gordiejczuk na spalonym.

• Pjaaaaanić! Ładny strzał z rzutu wolnego, ale obok słupka! Bez gola dla Romy!

• Pjanić próbuje uskutecznić swoje czary przed polem karnym BATE, nagle jest powalony przez Nemanję Milunovicia (BATE). To będzie żółta kartka dla stopera gospodarzy.

• Wielkie zamieszanie po kornerze dla gości, Nainggolan zamachnął się i strzelił na bramkę! Czernyk nie musiał nawet się rzucać, piłka po tej próbie pofrunęła w światło bramki, lecz w zasięgu jego rąk.

• Ciekawy kontratak Romy, ostatni miał piłkę Salah i uderzył w obrońcę. Włosi nie zdążyli zmontować ataku, zanim defensorzy BATE wrócili we własne pole karne.

• Dla ciekawskich... To nie błąd. W zespole BATE naprawdę gra Nemanja Nikolić. Oczywiście, nie ten z Legii.

• Gordiejczuk popędził w kierunku bramki Szczęsnego... gwizdek, to była ręka Białorusina.

• Iturbe! Mały kiks któregoś ze stoperów BATE, który naciskany przez piłkarzy gości oddał piłkę prosto pod nogi zawodnika Romy. Ten z kilkunastu metrów płasko uderzył w ręce Czernyka.

• BATE wcale nie ma zamiaru się cofać! Świetne, prostopadłe podanie w kierunku Gordiejczuka przecina Nainggolan.

• Wcześniej w polu karnym BATE wywrócił się Gervinho... Bez reakcji sędziego, raczej słusznie. Roma jest wyraźnie zdenerwowana i traktuje Białorusinów wślizgami w środku pola. I słusznie, bo ma do odrobienia już dwie bramki!

• Tuż po drugiej bramce dla gospodarzy żółtą kartkę obejrzał Lucas Digne (Roma).

• No i stało się, Szczęsny winnym drugiej bramki. Mladenović przymierzał się do zwykłej centry z lewego skrzydła, ale podkręcił piłkę tam, gdzie własną bramkę odsłonił polski bramkarz. Po drodze nie było nawet obrońcy, który mógłby uratować golkipera Romy!

• GOOOOL!!! I JUŻ 2:0!!! FILIP MLADENOVIĆ!!! CO ZA BŁĄD SZCZĘSNEGO!!!

• Wspaniała, naprawdę wspaniała kontra BATE. Trener Jermakowicz może być dumny, a Rudi Garcia rwać włosy z głowy - przecież Roma przeważała.

• Sensacyjne prowadzenie BATE! To była prawie idealna kontra - prawie, bo Gordiejczuk wywabił Szczęsnego z bramki i uderzył tylko w poprzeczkę, ale dobitka Stasewicza przy asyście obrońców była już bezbłędna. Co zrobili defensorzy Romy...

• GOOOOL!!! SENSACJA W BORYSOWIE!!! BATE PROWADZI 1:0!!! IGOR STASEWICZ!!!

• To mogła być bramka, wzdłuż pola karnego gospodarzy zagrywał Vainqueur. Do piłki próbowali dojść Gervinho i Salah, po kiksach własnych stoperów zagarnął ją golkiper BATE.

• Pierwszy moment, w którym BATE było tak blisko bramki Szczęsnego. Po udanym wrzucie z autu Mladenovicia do woleja składał się Wołodźko, lecz został zablokowany przez Nainggolana.

• Salah w samotnym dryblingu przed polem karnym BATE. Gubi piłkę na rzecz Białorusina, ale kontra gospodarzy szybko traci impet i nic z niej nie wynika.

• Roma jest bardzo agresywna w pressingu. Teraz łatwo przejęła piłkę, jednak strzał Iturbe zatrzymał się na obrońcy gospodarzy.

• Za twarz trzyma się Manolas, wszystko po dość przypadkowym kopnięciu Gordiejczuka. Niemniej jednak, piłka dla Włochów.

• Pierwsza minuta, pierwszy strzał - zza pola karnego uderzał Gervinho, jednak kropnął z dystansu prosto w rękawice Czernyka.

• Czy piąta faza grupowa Ligi Mistrzów z udziałem BATE będzie dla Białorusinów najszczęśliwsza? A może to Roma zgarnie dzisiaj trzy punkty i wskoczy gdzieś między Barcelonę i Bayer, a może wyprzedzi oba te kluby? Zaczynamy mecz w Borysowie!

• Do zespołu Romy po krótkiej przerwie wrócił Alessandro Florenzi. - W związku z jego powrotem pomieszamy w ofensywie - zapowiadał Rudi Garcia. Trener Garcia ustawił go jednak na prawej obronie. Na środku ataku zagra dzisiaj Gervinho, a u jego boku Iturbe i Salah.

• Jeśli chcecie wiedzieć więcej o wtorkowym spotkaniu w Borysowie, przeczytajcie naszą zapowiedź tego meczu.

• Mała widokówka z Borisov Areny. Europa pełną gębą!

• Rezerwowi BATE to dzisiaj: Artiom Soroko, Alaksandr Karnicki, Alaksandr Wołodźko, Ilia Aleksijewicz, Aleksiej Rios, Aleksandar Jevtić i chyba największa gwiazda gospodarzy, Alaksandr Hleb.

• Czas na ławki rezerwowych. Najpierw goście, czyli wicemistrzowie Włoch z AS Roma: Morgan de Sanctis, Leandro Castán, Maicon, Vasilis Torosidis, Iago Falque, Salih Uçan, Edoardo Soleri.

• Tyle szczęścia nie mieli Francesco Totti, Edin Dżeko i Seydou Keita. Cała trójka odniosła kontuzje w ostatnim ligowym meczu z Carpi i nawet nie pojechała do Borysowa.

• Na pół godziny przed startem meczu najważniejsza informacja jest taka, że do bramki Romy wraca Wojciech Szczęsny. Ostatnio bramkarz zmagał się z kontuzją palca po spotkaniu z Barceloną.

• Dobry wieczór! To grupa E Ligi Mistrzów, ale zrelacjonujemy dzisiaj ten tylko teoretycznie mniej interesujący mecz. BATE w ubiegłej edycji straciło aż 24 bramki, a w obecnej ma okrągłe zero punktów - w poprzedniej kolejce przegrało 1:4 z Bayerem Leverkusen. AS Roma zajmuje trzecie miejsce w grupie z zaledwie jednym oczkiem, ale za to zdobytym po remisie 1:1 z FC Barcelona. Dziś obie drużyny spotykają się w Borysowie - zapraszamy na relację LIVE!