Bayer Leverkusen

4

BATE Borysów

1

• Druga połowa to prawdziwy pokaz potencjału ofensywnego Bayeru. Siła rażenia w postaci Karima Bellarabiego, Hakana Calhanoglu oraz Javiera Hernandeza bez trudu rozbiła białoruski mur i nie dała szans Syarheyowi Chernikowi do wykazania się (chociaż po zmianie stron zanotował świetną paradę po strzale "Chicarito").

W drugim meczu grupy E AS Roma zremisowała z Barceloną 1:1 (bramki: 31' Florenzi - 21' Suarez) i to Bayer jest liderem grupy! Za trzynaście dni zawodnicy Rogera Schmidta zagrają na wyjeździe z Dumą Katalonii, BATE zaś (tego samego dnia) będzie gościć u siebie Romę.

To tyle z mojej strony, relację NA ŻYWO prowadził Tomasz Górski i w tym miejscu zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w Ekstraklasa.net. Dobranoc.

• Koniec meczu. Bayer ogrywa przed własną publicznością BATE Borysów 4:1 (1:1) w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów grupie E. Na listę strzelców wpisali się Haikan Calhanoglu (dwa razy), Admir Mehmedi oraz Javier Hernandez dla Bayeru, a dla mistrza Białorusi jedynego gola zanotował Nemanja Milunović

• Dwie minuty doliczone. BATE będzie przez moment grało w "dziesiątkę" - murawę w asyście medyka opuścił Dzyanis Palyakow

• Hakan Calhanoglu potrafi wykonywać stałe fragmenty gry

• Mikalay Signevich upomniany żółtą kartką za faul. Żółta kartka.

• Stefan Kiessling był o pół metra od wpisania się na listę strzelców! Tyle brakowało napastnikowi Bayeru by piłka poleciała do bramki od właściwej strony lewego słupka!

• 24280 kibiców na BayArena ogląda to spotkanie.

• Filip Mladenović strzela z lewą nogą z kilkunastu metrów. Czujmy Bernd Leno nie dał się zakoczyć.

• Po bramkowej kanonadzie tempo spotkanie wyraźnie siadło. Próbuje to wykorzystać BATE i udało się wywalczyć rzut wolny, po którym interweniował obrońca Bayeru kierując piłkę poza linię końcową.

• A w ekipie gości melduje się Maksim Valadzko. Schodzi Mikhail Gordeichuk.

• Roger Schmidt decyduje się na zmianę. Zdejmuje z murawy Hakana Calhanoglu, a w jego miejsce wpuszcza Juliana Brandta.

• Mocne, mierzone uderzenie Turka w prawy róg. Bramkarz wyczuł intencje strzelca, ale nie miał szans na skuteczną interwencję.

• HAKAN CALHANOGLU nie myli się!

• "Żółtko" dla Filipa Mladenovicia.

• Obrońcy BATE nie radzą sobie z Karimem Bellarabim. Jak nie koszą reprezentanta Niemiec, to pociągają za koszulkę. Hakan Calhanoglu strzela z rzutu wolnego i ręką w polu karnym zagrywa Filip Mladenović! Sędzia wskazuje na "wapno"!

• Stefan Kiessling zmienia strzelca trzeciej bramki, Javiera Hernandeza.

Gromkie

Chicarito! Chicarito

skandowane przez fanów Aptekarzy.

• Karim Bellarabi notuje tzw. świecowrzutkę. Jęk zawodu na BayArena - Javier Hernandez nie miał szans by opanować/dobiec do piłki.

• Jako że niewiele dzieje się na murawie, gol "Chicarito"

• Jednak Wendell. Trafia w mur.

• Javier Hernandez faulowany ok. 25 metrów od bramki gości. Dobra okazja dla Hakana Calhanoglu na bezpośrednie uderzenie.

• Kontra BATE i po crossowym podaniu Mikhail Gordeichuk został wypchnięty daleko poza pole karne Bayeru. Akcja spaliła na panewce.

• Naciskany w polu karnym Javier Hernandez strzela z kilkunastu metrów obok bramki gości. Ponieważ był rykoszet, to Aptekarze wznowią grę z rzutu rożnego.

• Alyaksandr Kamitsky zastępuje Dzmitryja Bahę.

• Znakomity przechwyt w środku pola zanotował Jonathan Tah, który podał do Kevina Kampla, a ten prostopadłym podaniem w pole karne "uruchomił Chicarito". Meksykanin tym razem nie pomylił się, posyłając piłkę między nogami bramkarza.

• GOL, JAVIER HERNANDEZ!!

• Oblężenie bramki gości trwa. Jednak Bayer nie potrafi się "wstrzelić".

• Gol Hakana Calhanoglu

• Fenomenalna interwencja Syarheya Chernika ratuje BATE przed utratą trzeciej bramki! Karim Bellarabi wyłożył piłkę Javierowi Hernandezowi na 7. metr na tacy niemal jak kelner danie Magdalenie Gessler. "Chicarito" uderzył w stylu kung-fu i piłka trafiła w ofiarnie interweniującego bramkarza BATE!

• Nauczeni doświadczeniem gospodarze ruszyli z kolejną akcją. Roberto Hilbert, którzy przejął opaskę kapitana po zejściu z boiska Larsa Bendera, nie miał szans by dobiec do podania.

• Bayer znowu szybko zaczął "połówkę" od strzelonej bramki! Karim Bellarabi popędził blisko 20 metrów środkiem boiska i przed polem karnym podał na lewo do Hakana Calhanoglu.Ten bez zastanowienia uderzył w stronę bramki a piłka podbita przez Dzyanisa Palyakowa przelobowała bramkarza gości.

• GOL, HAKAN CALHANOGLU!!!

• Druga połowa właśnie wystartowała! Obie drużyny przystępują do nich bez zmian, pomijając te przeprowadzone w trakcie pierwszej odsłony.

• Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy szybko - już w 4. minucie, wyszli na prowadzenie - po pięknym golu Admira Mehmedi'ego.

Kiedy wydawało się, że drugi gol dla piłkarzy Rogera Schmidta to kwestia czasu, to niespodziewanie gościom udało się wyrównać osiem minut później. Nemanja Milunović wyskoczył najwyżej w polu karnym po centrze z rzutu rożnego i po "pomocy" obrońcy Bayeru doprowadził do remisu.

Gospodarze mieli przewagę niemal w każdym elemencie gry, lecz nie potrafili tego przełożyć na dogodniejsze okazje i - co za tym idzie - sytuacje bramkowe/bramki.

Jak będzie wyglądała druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. Bayer remisuje do przerwy z BATE Borysów po bramkach Admira Mehmedi'ego oraz Nemanji Milunovicia.

• Javier Hernandez strzela z woleja i bramkarz BATE pewnie chwyta piłkę.

• Danny Makkelie dolicza dwie minuty do pierwszej odsłony

• Dzmittry Baha przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę rywala faulując w środku pola. Sędzia bez wahania sięgnął do kieszonki i pokazał żółtą kartkę.

• Wendell ucierpiał w walce z rywalem o górną piłkę. Brazylijczyk dość szybko dał znać o swojej gotowości do gry.

• A jednak Lars Bender nie dogra tego meczu, a nawet pierwszej połowy. Zastępuje go Christoph Kramer

• Kyriakos Papadopoulos podciął rywala w ok. środka boiska za co został upomniany przez sędziego żółtą kartką. Obrońca Bayeru... udawał Greka "nie wiedząc" dlaczego sędzia sięgnął do kieszonki.

• Kevin Kampl huknął zza pola karnego w sam środek bramki co ułatwiło w Syarheyowi Chernikowi interwencji

• Dzyanis Palyakow skutecznie przeciął podanie Roberta Hlberta w pole karne. Bayer będzie miał "tylko" aut na wysokości pola karnego rywala.

• Zbyt koronkowo Bayer chciał rozegrać tę akcję. Było żółto od zawodników BATE przed własnym polem karnym i Hakan Calhanoglu zaplątał się w dryblingach. Piłka uciekła poza linię końcową.

• Gospodarze w komplecie. Brawa towarzyszą Larsowi Benderowi, który wraca na boisko.

• Z grymasem bólu na twarzy kapitan Bayeru opuszcza murawę w asyście medyków. A rozgrzewkę rozpoczął jeden z zawodników Bayeru. Czyżby była konieczna zmiana?

• Lars Bender doznał urazu w walce o piłkę i konieczna jest pomoc medyczna. Przerwa w grze. Lars Bender

• Hakan Calhanoglu nie zrozumiał się z Javierem Hernandezem. Ten pierwszy zagrał prostopadle na wolne pole, a Meksykanin oczekiwał podania do nogi.

• Wymuszona zmiana w BATE spowodowana kontuzją. Za Aleksandra Hleba na murawie pojawia się jego imiennik, Volodko.

• Piłka niespodziewanie spadła pod nogi Jonathana Taha kilkanaście metrów od bramki i ten strzela intuicyjnie - piłka przelatuje nad poprzeczką!

• Bayer atakuje naprzemiennie raz prawą, raz lewą flanką. Po akcji Wendella udało się zdobyć rzut rożny.

• Obrona Bayeru radzi sobie i wyprowadza kontrę, której nie wykorzystał Admir Mehmedi, który z kilkunastu metrów strzelił obok prawego słupka!

• Mistrzowie Białorusi próbują atakować. Akcje prawą flanką Igora Stasevicha przyniosły najpierw rzut z autu blisko pola karnego Bayeru, a po chwili rzut rożny.

• Karim Bellarabi nie zdołał opanować piłki na boisku po indywidualnej akcji prawą stroną. BATE od bramki.

• Dobre podanie w pole karne Javiera Hernandeza, ale reprezentant Meksyku został w ostatniej chwil powstrzymany przez Nemanję Milinovicia.

• Stan meczu szybko wyrównany, więc gra zaczyna się od nowa. Bayer atakuje, a goście nastawiają się na kontry.

• Bayer jest bardzo zaskoczony takim obrotem spraw. Próbuje dwójkowych akcji jak przed momentem Kevin Bellarabi z Javierem Hernandezem, ale drugi z wymienionym w momencie podania był na spalonym. Nawet upadek Niemca w "16" nie kwalifikował się do podyktowania rzutu karnego.

• Igor Stasevich świetnie dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego i serbski obrońca wyskoczył najwyżej do piłki, kierując ją w stronę bramki. Tam przed bramką stał Roberto Hilbert, który próbując opanować futbolówkę zmienił jej lot w taki sposób, że zmieniła swój tor przed interweniującym Berndem Leno

• GOL, NEMANJA MILINOVIĆ!!!

• Centrostrzał Kevina Kampla z lewego skrzydła w pole karne. Tylko skuteczna interwencja Syarheya Chernika zapobiegła utracie drugiego gola - na piłkę czekał już Javier Hernandez, który ostatecznie minął się z piłką

• Hakan Calhanoglu dostał dobre podanie na 25. metr od bramki BATE i chciał złożyć się do strzału, ale przegrał "przebitkę z rywalem. Goście bronią się 6-7 zawodnikami. Szybko stracona bramka musiała ich mocno zaskoczyć.

• Gospodarze próbują atakować lewą stroną. Rajd Karima Bellarabiego został skutecznie powstrzymany przez Dzyanisa Palyakowa.

• Ależ początek gospodarzy, ale trzeba przyznać, że "pomogli" tutaj Białorusini. Szybkie podania przed 16. metrem i zagranie do "Chicarito", ale temu uciekła piłka na jedenasty metr. Tam niefrasobliwie zachowali się dwaj piłkarze BATE co wykorzystał Admir Mehmedi, który uderzeniem z "fałsza" pod poprzeczkę dał Bayerowi prowadzenie!

• GOL, ADMIR MEHMEDI!!!

• Javier Hernandez nie opanował piłki w polu karnym po zagraniu Kevina Kampla. Od bramki Syarhey Chernik

• Gwizdek sędziego i BATE rozpoczyna spotkanie!

• Czy modlitwy pomogą Chicarito i spółce w osiągnięciu korzystnego wyniku? Chicarito

• Już są przy dźwiękach hymnu Ligi Mistrzów.

• I przenosimy się na BayArena! Za moment obie drużyny wyjdą na murawę. Bayer zagra w czarno-czerwonych strojach, BATE - w żółtych.

• Niespełna kwadrans do rozpoczęcia spotkania. Oczywiście równolegle będzie rozgrywane drugie spotkanie tej grupy, w którym AS Roma zmierzy się z Barceloną. Są to faworyci grupy E, ale Bayer i BATE mogą tutaj namieszać. Waszym zdaniem któraś z tych ekip ma szanse na wyjście z grupy?

• Tradycyjnie zachęcam do czynnego udziału w pisaniu komentarzy, swoich przemyśleń oraz typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie.

• W ekipie gospodarzy z powodu kontuzji nie zagrają Toprak i Jedvaj. Natomiast Alyaksandr Yermakovich ma do dyspozycji wszystkich zawodników.

• Bayer - BATE LIVE! Gospodarze faworytem starcia z hegemonem ligi białoruskiej, czyli zapowiedź spotkania, którą przygotował Konrad Kryczka.

• Rezerwowi BATE: A. Soroko (bramkarz), A. Jevtić, A. Karnitsky, N. Nikolić, A. Rios, M. Volodko, A. Volodko.

• Rezerwowi Bayeru: D. Kresić (bramkarz), Sebastian Boenisch, J. Brandt, G. Donati, S. Kiessling

• Na relację NA ŻYWO z meczu rozgrywanego na BayArena zaprasza Tomasz Górski. Kłaniam się nisko.

• Emocje po wczorajszych spotkaniach Ligi Mistrzów już dawno opadły, ale niedługo znowu będzie ciekawie. Za trzy kwadranse swoje pierwsze mecze 1. kolejki tych elitarnych rozgrywek rozegrają zespoły z grup E - H. Za trzy kwadranse Bayer Leverkusen zmierzy się z mistrzem Białorusi, BATE Borysów.

• Bayer - BATE LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Gospodarze faworytem starcia z hegemonem ligi białoruskiej

Bayer Leverkusen podejmuje na własnym obiekcie BATE Borysów. Gospodarze są na papierze faworytem, ale należy pamiętać, że goście z Białorusi potrafili w przeszłości sprawiać niespodzianki w rozgrywkach europejskich.