3

Lazio Rzym

0

• Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak!

• Gratulują sobie piłkarze Bayeru, ładne zachowanie także ze strony trenera Pioliego, który osobiście pogratulował Rogerowi Schmidtowi awansu do Ligi Mistrzów.

• KONIEC! Bayer Leverkusen melduje się w Lidze Mistrzów! Wspaniały pod każdym względem mecz dla drużyny z Leverkusen, Lazio będzie musiało zadowolić się grą w Lidze Europy!

• Zawodnicy Lazio wymieniają piłkę w linii obrony - żaden z nich nie wierzy już w awans.

• I strzelca bramki od razu zmienia Andre Ramalho.

• WSZYSTKO JUŻ JASNE! Sam na sam z Berishą wyszedł Julian Brandt, jednak młody zawodnik zachował się z klasą i wystawił piłkę Bellarabiemu, a ten bez najmniejszych problemów pokonał bramkarza Lazio! Leverkusen w Lidze Mistrzów!

• Nic z tego, dośrodkowanie z rzutu wolnego wybija Karim Bellarabi.

• Żółta kartka dla Roberto Hilberta i pierwsza od dłuższego czasu szansa dla Lazio.

• Trochę spokojniej, jednak wciąż atakują gospodarze. Po rzucie rożnym piłka jednak w rękach Berishy.

• Zmianę wykonuje także trener Pioli, Ogenyi Onaziego zmienia Ravel Morrison.

• Trener Robert Schmidt daje też odpocząć innemu strzelcowi gola - boisko opuścił Hakan Calhanoglu, w jego miejsce Robbie Kruse. Świetny mecz pomocnika.

• I ponownie Julian Brandt, tym razem wysoko nad bramką.

• Brandt od razu próbował zaskoczyć Berishę, jednak uderzył zbyt lekko i piłka już w rękach bramkarza.

• Julian Brandt zmienia Admira Mehmediego, strzelca drugiego gola. Zagrał przyzwoite spotkanie i opuszcza boisko w akompaniamencie burzy oklasków.

• Lazio póki co nie angażuje się w akcje ofensywne, zapewne zbiera siły na emocjonującą końcówkę. Bayer za to chciałby strzelić jeszcze przynajmniej jednego gola i już wcześniej wyjaśnić kwestię awansu.

• Mieli teraz gospodarze rzut rożny, ale wielkie zamieszanie wyjaśnia Etrit Berisha!

• Na wykluczenie swojego zawodnika reaguje trener Pioli, Felipe Andersona zmieniając Santiago Gentilettim.

• Faulowany przy kontrze Stefan Kiessling, Mauricio otrzymuje drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną! Lazio w dziesiątkę przed dwadzieścia minut!

• Ukarany Wendell za niesportowe zachowanie.

• Wobec takiego wyniku wiemy już na pewno, że nie będzie dzisiaj dogrywki - wszystko wyjaśni się podczas najbliższych dwudziestu minut!

• Bliski gola samobójczego teraz Mauricio po strzale Bellarabiego!

• Żółta kartka dla Mauricio i rzut wolny dla gospodarzy, i znów piłka leci nad bramką po strzale Calhanoglu.

• Po raz kolejny na spalonym Keita Balde.

• Reaguje trener Lazio - boiska opuszcza Stefan Radu, a w jego miejsce pojawia się wypożyczony z Ajaxu Ricardo Kishna.

• Początek drugiej połowy zdecydowanie dla drużyny gospodarzy. Lazio zdaje się mieć problem z opuszczeniem własnej połowy.

• Lars Bender piekielnie mocnym strzałem próbował pokonać Berishę, ten paruje na rzut rożny! Rośnie przewaga gospodarzy!

• Za ciosem idą gospodarze! Dwójkowa akcja w polu karnym i Hakan Calhanoglu w dogodnej sytuacji trafia w Berishę!

• 2:0! Admir Mehmedi obsłużony doskonałym podaniem mocnym strzałem pokonuje Berishę, posyłając piłkę tuż przy prawym słupku! Wymarzony start drugiej połowy dla gospodarzy!

• Okazję na dobre dośrodkowanie zmarnował Candreva, a chwilę później jeszcze lepszą okazję na kontrę zmarnował Bellarabi!

• Zaczynamy drugą połowę!

• Jesteśmy świadkami naprawdę dobrego meczu w Leverkusen. Ze strony gospodarzy wyróżnić należy zdobywcę jedynej bramki, Hakana Calhanoglu, a ze strony gości niezwykle aktywnego w pierwszej połowie Balde Keitę. Ze zniecierpliwieniem czekamy na drugą połowę!

• Nic nie dolicza sędzia do regulaminowych 45 minut i zaprasza zawodników na przerwę.

• Daleki wrzut z autu w pole karne Lazio wychodząc z bramki łapie Berisha.

• I teraz odważna próba Calhanoglu z rzutu wolnego z około 30 metrów, piłka jednak szybuje ponad bramką Berishy.

• I pada gol! Po "flipperach" w polu karnym piłka ostatecznie trafia do siatki! Strzelcem gola Hakan Calhanoglu! Stan meczu wyrównany!

• Na spalonym Keita. Bardzo jest dziś aktywny zawodnik Lazio.

• Ukarany Bellarabi za kolejny faul na Keicie.

• Faulowany Keita przy samym środku boiska.

• Już od kilku minut zbieram się, aby napisać, że jest to bardzo dobry mecz, jednak nie miałem okazji, ponieważ co chwila coś się na boisku dzieje. Spotkanie godne Ligi Mistrzów.

• Tym razem w podobnej sytuacji Keita, który strzelił niecelnie, jednak był przytrzymywany za spodenki przez jednego z obrońców Bayeru! Sędzia powinien podyktować jedenastkę.

• Uwolnił się Felipe Anderson i z ostrego kąta trafia prosto w Leno.

• I po kolejnym takim rozegraniu rzutu rożnego Papadopoulos główkuje tuż obok słupka!

• Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego następuje dośrodkowanie, najwyżej wyskakuje Kiessling i trafia w spojenie!

• Do głosu powoli zaczyna dochodzić Lazio, kolejna wysoka piłka na Keitę, jednak jest on nienagannie pilnowany przez obrońców gospodarzy i nie dociera do niego podanie,

• Faulowany Keita i Candreva dośrodkowuje z rzutu wolnego, jednak obrona Bayeru radzi sobie z tym zagraniem.

• Strzał z dystansu Calhanoglu, piłka tuż obok słupka, bardzo ładny strzał.

• Wścieka się teraz Wendell, miał okazję na kontrę, jednak zdaniem sędziego piłka opuściła plac gry.

• Wciąż w natarciu gospodarze, piłka co chwila w polu karnym Lazio.

• Leży na boisku Kiessling, krótka przerwa w grze.

• Na spalonym Hilbert, dobra decyzja arbitra.

• Za mocna piłka w kierunku Keity, bez problemu łapie ją Bernd Leno.

• Bellarabi strzela z prawej strony pola karnego, kilka metrów obok lewego słupka. Obiecujący początek gospodarzy.

• Niespodziewanie w dobrej sytuacji znaleźli się goście! Po serii niefrasobliwych zagrań w obronie piłka trafiła do Leno, który nie potrafił jej zatrzymać i omal nie przejął jej Keita!

• Od samego początku atakuje Bayer, piłka w rękach Berishy po nieudanym zagraniu górą do Kiesslinga.

• Zaczynamy, od środka Lazio!

• Rezerwowi Lazio: Guerrieri, Morrison, Konko, Gentiletti, Cataldi, Milinkovic-Savic, Kishna.

• Rezerwowi Bayeru: Kresic, Donati, André Ramalho, Boenisch, Kruse, Seung-Woo, Brandt.

• Zawodnicy już wychodzą z tunelu, rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów, za chwilę zaczynamy!

• Kibice Lazio z pewnością stęsknili się za Ligą Mistrzów. Drużyna z Rzymu stoi przed szansą powrotu do rozgrywek, w których nie uczestniczyła przez kilka lat.

• Znamy już składy. Stefano Pioli decyduje się na zaskakująco ofensywne ustawienie 3-4-3, wygląda na to że Lazio ma w planach powiększenie swojej przewagi. Roger Schmidt posyła do boju swój niemal najsilniejszy skład. Zapowiada się emocjonujące widowisko!

• W zespole gości nie zobaczymy dzisiaj Lucasa Biglii, Miroslava Klose, Filipa Djordjevicia ani Federico Marchettiego. W Bayerze nieobecnych jest mniej - Roger Schmidt musi radzić sobie bez Charlesa Aranguiza i Tina Jedvaja.

• Drużyna z Rzymu będzie bronić jednobramkowej zaliczki sprzed tygodnia. Wtedy zwycięstwo Lazio dał Keita.

• Już za półtorej godziny rozpoczniemy ostateczny bój o fazę grupową Ligi Mistrzów pomiędzy Bayerem Leverkusen a Lazio!