1

Benfica Lizbona

0

• I to już wszystko z naszej strony, za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak, dobranoc!

• Benfica pokazała się dziś z dobrej strony, jednak przez nieuwagę na początku meczu przegrała. Bayern nie zagrał wielkiego meczu, ale 1:0 to dobra zaliczka przed rewanżem. Kwestia awansu pozostaje jednak otwarta.

• Szymon Marciniak gwiżdże po raz ostatni!

• Kolejna szarża Ribery'ego, ale tym razem żaden z kolegów za nim nie popędził i Francuz dośrodkował zupełnie do nikogo.

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu. Samaris za Pizziego

• Ależ błąd Lewandowskiego! Polak dostał świetną prostopadłą piłkę od Vidala i stanął oko w oko z bramkarzem. Chciał jeszcze podać do Lahma, ale zrobił to za mocno i zmarnował idealną okazję!

• Coman ładnie nawinął Eliseu, ale dośrodkował zdecydowanie za mocno.

• Ostatnia zmiana u gospodarzy. Thomasa Mullera zastępuje Mario Gotze.

• Lewandowski główkuje ponad bramką po wrzutce Vidala.

• Murawę opuszcza nieskuteczny dziś Jonas, a zmienia go Salvio.

• Ribery przedarł się w polu karnym i uderzył płasko z 10 metrów! Ederson świetnie broni nogami!

• Alaba wykonał klasyczny "wyjazd". Benfica przejęła inicjatywę w końcówce.

• Ribery po raz kolejny na spalonym, bardzo niemądre zachowanie Francuza w tej sytuacji.

• Lindelof wszedł w pole na stały fragment i o mały włos nie sięgnął piłki. mogło być groźnie!

• Ribery do Lewandowskiego, a ten próbował pokonać Edersona piętą! Za lekkie uderzenie nie mogło trafić do siatki.

• Jest też pierwsza zmiana u gości. Jimenes wchodzi za Mitroglou.

• Guardiola wymienia skrzydłowych - Coman za Costę.

• Po raz kolejny defensorzy Benfiki zastawiają udaną pułapkę ofsajdową. Tym razem dał się w nią złapać Vidal.

• Almeida wykłada piłkę Jonasowi na 5. metr a ten uderza w Martineza! Kapitalna szansa Benfiki, Brazylijczyk jeszcze próbował dobijać, ale nie trafił czysto w piłkę.

• Lindelof pociągnął Lewandowskiego za koszulkę i powalił go na ziemię, za co obejrzał żółty kartonik.

• Pep Guardiola dokonuje pierwszej zmiany w dzisiejszym meczu. Martinez zastępuje Kimmicha.

• Jonas nadepnął na achillesa Vidalowi za co ujrzał zasłużoną żółtą kartkę.

• W odpowiedzi Costa uderza lewą nogą obok bramki!

• Jonas pięknie urwał się obrońcom i świetnej sytuacji uderzył prosto w Neuera!

• Costa huknął z dystansu prosto w twarz Jardela. To musiało boleć.

• Trwa oblężenie bramki Edersona przez Bawarczyków. Niemcy w swoim stylu wymieniają masę podań, ale nic z tego nie wynika.

• Lewandowski uderza z pola karnego! Ederson broni, a polak i tak był na spalonym.

• Bernat do Lewandowskiego, ale Lindelof jest skoncentrowany i wybił piłkę!

• Szymon Marciniak wznawia drugą połowę!

• Vidal ofiarnie blokuje strzał Gaitana. To już koniec pierwszej połowy!

• Portugalczyk wrócił już na murawę. Goście mieli szansę po wrzucie z autu, ale niezawodny Alaba oddalił zagrożenie.

• Reanto Sanches zwija się z bólu. Po starciu z Costą Brazylijczyk spadł na mu na plecy, Sanches dodatkowo miał pod brzuchem piłkę, cała sytuacja wyglądała naprawdę boleśnie.

• Juan Bernat ukarany żółtą kartką za zapaśniczy strzał na Pizzim

• Pizzi za płasko dośrodkowuje z rzutu rożnego, nie udało mu się nawet przerzucić stojącego na bliższym słupku Philippa Lahma.

• Ribery chciał powtórzyć swój wyczyn z weekendu i strzelić gola nożycami! Tym razem Francuz uderzył jednak nieczysto i niecelnie.

• Vidał tym razem główkuje nad bramką! Niewiele brakowało, a wykorzystałby celną centrę Mullera. Piłka po koźle przeszła tuż nad poprzeczką!

• Bardzo kreatywne rozwiązanie rzutu wolnego. Thiago delikatnie podciął piłkę nad murem, ruszył do niej Muller, ale w ostatniej chwili ubiegł go Ederson.

• Fejsa fauluje Ribery'ego przed polem karnym. To chyba ostatnie ostrzeżenie dla niego.

• Podanie Gaitana zostaje zatrzymane przez rękę Lahma, który robił wślizg! Wszystko działo się w polu karnym, nie było celowości Niemca, Marciniak nie reaguje!

• Benfica po dość dyskretnym początku nieco się przebudziła i dłużej utrzymać się przy piłce. Póki co nic konkretnego z tego nie wynika.

• Ciekawe rozwiązanie rzutu wolnego przez Benficę. Centra Gaitana została jednak wybitna na rzut rożny. Dośrodkowanie z kornera pewnie wypiąstkował Neuer.

• Szymon Marciniak pokazuje pierwszą żółtą kartkę w tym meczu. Ukaranym Franck Ribery, który nadepnął na stopę rywala. Bezdyskusyjna kartka.

• Tym razem Thiago pięknie przerzucił do Mullera, a ten uderzał z woleja! Ederson świetnie broni, na jego szczęście strzał był w środek bramki!

• Mitroglou oddaje strzał głową z 11 metrów. Piłka minęła bramkę o jakieś 5 metrów.

• Thiago właśnie postanowił przerzucić piłkę przez pół boiska do... Neuera. Ciekawy pomysł, ale Bayern dalej przy piłce.

• Lahm wstrzela na drugi metr do Lewandowskiego! Polaka uprzedził bramkarz i napastnik Bayernu przypadkowo nadepnął na rękę Edersona. Golkiper Benfiki potrzebuje pomocy medycznej.

• Ribery przyjął i bez namysłu uderzył z powietrza. Namysł był tu jednak wskazany bo piłka poszybowała kilka metrów od bramki.

• Thiago zagrał długą piłkę do Mullera, delikatnie musnął ją klatkę i w dość głupi sposób sprokurował rzut rożny. Na jego szczęście Ederson pewnie wyłapał dośrodkowanie.

• Costa uderza zza pola karnego! Ederson pewnie łapie ten mocny, płaski strzał.

• Gaitan chciał zagrać za plecy obrońców do Mitroglou, ale Alaba świetnym wślizgiem przeciął tę centrę.

• Pizzi bardzo niecelnie zagrywa przez środek boiska i Bayern rozpocznie od autu. Benfica póki co nie bardzo wie co się dzieje.

• Costa ładnie przerzucił na drugą stronę do Ribery'ego, a ten szukał Lewandowskiego w polu karnym. Wrzutka była nieco zbyt za wysoka i Polak tylko musnął piłkę.

• Fatalne rozegranie rzutu rożnego przez Bayern. Ribery chciał krótką rozegrać z Costą, ale ten niedokładnie oddał i stracił piłkę.

• Jonas szukał Mitroglou prostopadłym podaniem, Grek był jednak na wyraźnym spalonym.

• Lewandowski oddał na lewo do Bernata, który dośrodkował prosto na głowę Arturo Vidala. Chilijczyk z 5 metrów głową otwiera wynik! Co za początek Bawarczyków!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Vidal!

• Zaczynamy!

• Zapowiada nam się dzisiaj kapitalny pojedynek snajperów: po jednej stronie Jonas, który zdobył w tym sezonie już 30 bramek, a z drugiej oczywiście Robert Lewandowski. Polak strzelił 5 goli mniej.

• Przed rozpoczęciem meczu zachęcamy do zapoznania się z jego zapowiedzią: Bayern - Benfica LIVE! Ćwierćfinał LM z dwoma polskimi akcentami

• Rezerwowi Benfiki: Paulo Lopes, Lisandro, Semedo, Samaris, Salvio, Talisca, Raúl.

• Rezerwowi Bayernu: Ulreich, Martínez, Rafinha, Alonso, Götze, Rode, Coman.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na tekstową relację NA ŻYWO z meczu Bayern Monachium - Benfica Lizbona!