5

4 1 połowa

Dinamo Zagrzeb

0

• Nie pierwszy raz Bayern pokazał klasę i ogromne umiejętności. Dinamo zostało kolejną ofiarą bawarskiej maszyny, której - co cieszy - ważnym ogniwem jest Robert Lewandowski. Szkoci i Irlandczycy, bójcie się "Lewego". Po tym meczu Bayern umocnił się na prowadzeniu w grupie F z kompletem punktów. Na drugą pozycję wskoczył Olympiacos, który wywiózł z Londynu trzy punkty. Trzecie jest Dinamo, a tabelę zamyka Arsenal z dwiema porażkami.

Tak Bawarczycy strzelali

Douglas Costa uderzeniem po bliższym słupku daje Bayernowi prowadzenie

Robert Lewandowski nie marnuje podania Thiago Alcantary

Kapitalna dwójkowa akcja Mario Götze z Kingsley Comanem zakończona przez pierwszego z wymienionych

Doppelpack Roberta Lewandowskiego

… ale to nie koniec – kapitalna akcja z Kingsley Comanem oraz Thiago Alcantarą zakończona „podcinką”

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net. Dobranoc

• Eduardo nie zdąży wznowić grę z "piątki", bowiem Aliaksei Kulbakov kończy mecz! Bayern gromi Dinamo Zagrzeb aż 5:0, a trzy bramki zdobył Robert Lewandowski!

• Robert Lewandowski strzela zza pola karnego wysoko nad poprzeczką.

• Dwie minuty doliczone przez białoruskiego arbitra.

• Dinamo ofiarnie ratuje się przed utratą szóstego gola! Uderzenie Roberta Lewandowskiego z kilku metrów zostało wygarnięte sprzed linii bramkowej!

• Prostopadłe podanie z głębi pola do Thomasa Müllera okazało się za mocne. Kibice na Allianz Arena świętują (wysokie) zwycięstwo.

• Thiago Alcantara postanowił wykonać rzut wolny. Do bramki były 22 metry - uderzył dobrze nad murem, lecz Eduardo łapie piłkę.

• Zły przerzut Joshuy Kimmicha w stronę Mario Götze. Pomysł był dobry, wykonanie złe. Po chwili nad poprzeczką uderzył Thiago Alcantara.

• A w drugim meczu tej grupy Arsenal przegrywa przed własną publicznością z Olympiacosem 2:3

• Rzut rożny Bayernu nie przyniósł zagrożenia pod bramką Eduardo.

• David Alaba trafia w mur. Do bramki było ponad 21 metrów.

• Arijan Ademi nie miał innego pomysłu na zatrzymanie Kingsley Comana jak go sfaulować. Żółta kartka.

• Robert Lewandowski podszedł do rzutu wolnego! Złe uderzenie polskiego napastnika.

• Thiago Alcantara mijał rywali na 20. metrze jak tyczki i dał się sfaulować. Może być groźnie.

• El Arabi Hilal Soudani przeprowadził blisko 20-metrowy rajd, który chciał zakończyć centrą w pole karne. Jednak goście wznowią grę z rzutu rożnego. Bez zagrożenia.

• Eduardo górą w sytuacji sam na sam z Robertem Lewandowskim!

• Mario Götze strzela z ostrego kąta w stronę bliższego słupka, jak Douglas Costa w pierwszej połowie. Reprezentant Niemiec trafił jedynie w boczną siatkę!

• David Alaba zacentrował niemal z linii środkowej w stronę Thomasa Müllera, ale jak spod ziemi wyrósł przed nim Jérémy Taravel, który głową wybił piłkę poza pole karne.

• Ta kontra mogła dać gościom bramkę! Wszystko układało się bardzo dobrze do momentu strzału Juniora Fernandeza, który przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Za Marko Pjacę wchodzi Angelo Henriquez. Obaj trenerzy wykorzystali już wszystkie zmiany.

• Strzał Roberta Lewandowskiego z 16. metrów został zablokowany. Piłka wyszła poza linię końcową. Bawarczycy będą mieli rzut rożny.

• Josip Privarić skosił Philippa Lahma na prawej stronie. Ten przekoziołkował kilkanaście razy nim się zatrzymał. Zawodnik gości ogląda żółtą kartkę.

• Ostatnia zmiana w Bayernie. Rafinha na murawie, w stronę ławki rezerwowych udaje się Jerome Boateng.

• El Arabi Hilal Soudani urwał się dwóm rywalom i uderzył na bramkę Bayernu! Piłka poleciała w sam środek bramki, na która czekał Manuel Neuer.

• Marko Rog wchodzi za Paulo Machado.

• Dwójkowa akcja Kingsley'a Comana z Thomasem Müllerem przed polem karnym Dinama. Jednak Francuz został skutecznie powstrzymany w "szesnastce".

• Chyba to nie koniec bawarskiej kanonady. Na murawie melduje się Thomas Müller, a murawę opuszcza Douglas Costa.

• Ależ maestria "Lewego" - odebrał podanie Thiago Alcanctary w polu karnym i przelobował stojącego kilka metrów od bramki Eduardo!

• GOL, HATTRICK ROBERTA LEWANDOWSKIEGO!!!

• Philipp Lahm dobrze dośrodkował z bocznego sektora. Zmotywowani goście czujnie spisują się w defensywie.

• Bayern nie zwalnia tempa. Kingsley Coman zyskał rzut rożny, ale górą obrońca Dinama.

• Składną akcję Bawarczyków fatalnym dośrodkowaniem zakończył Douglas Costa. Mógł bardziej postarać się w tej sytuacji.

• Goście zaczynają drugą połowę.

• I jest też zmiana w drużynie Bayernu: Javier Martinez za Juana Bernata.

• Goncalo Santos zastępuje na drugie trzy kwadranse Filipa Benkovicia.

• Powracamy na Allianz Arena. W kipie gości będzie jedna zmiana.

• Białoruski arbiter, po doliczeniu minuty, kończy pierwszą odsłonę. Widać przepaść w umiejętnościach obu ekip - Bayern gromi Dinamo Zagrzeb 4:0, a dwie bramki strzelił Robert Lewandowski!

• Pierwszy raz od kilkunastu minut piłka znalazła się przed polem karnym gospodarzy. Dinamo nie zdołało jednak zakończyć swojej akcji strzałem.

• Arijan Ademi ofiarnie przyjął na ciało strzał Douglasa Costy. Piłka przekroczyła (ósmy raz) linię końcową. Joshua Kimmich strzela niecelnie, więc Eduardo z "piątki".

• Juan Bernat podłączył się do akcji ofensywnej i dostał dobre prostopadłe podanie w pole karne od Douglasa Costy. Ostra centra Hiszpana przecięta przez obrońcę Dinama - rzut rożny.

• Rajd Kingsley Comana przynosi rzut rożny. Po nim... jeszcze jeden.

• Jerome Boateng strzela na wiwat w trybuny.

• Bawarczycy spokojnie wymieniają piłkę między sobą. Goście tylko obserwują...

• Douglas Costa ciągle przejawia ochotę do gry jeden na jednego. Albo czeka na prostopadłe piłki na wolne pole, ale powinien też obserwować ustawienie obrony mistrza Chorwacji. Był na spalonym.

• Akcja Mario Götze spaliła na panewce. Eduardo dla odmiany nie będzie wyciągać piłki z siatki, a wznawia grę z "piątki".

• Kolejna bawarska nawałnica kończy się rzutem rożnym. Douglas Costa dośrodkował w pole karne na 8. metr, a tam nadbiegający Robert Lewandowski uprzedził obrońcę uderzając w stronę bramki! Piłka po odbiciu się od poprzeczki ledwie przekroczyła linię bramkową, ale zauważył to sędzia bramkowy!

Lewandowski najskuteczniejszym polskim piłkarzem w europejskich pucharach!

• GOL, ROBERT LEWANDOWSKI!!!

• Trzy minuty, które wstrząsnęły Dinamem. A zanosi się na to, że to nie koniec!

• Świetna dwójkowa akcja "SuperMario" z Kinglsey Conanem na małej przestrzeni w polu karnym! Po podaniu zwrotnym Götze uderzył w sam środek bramki, ale Eduardo "popisał" się fatalną interwencją, po której piłka znalazła się w siatce!.

• GOL, MARIO GOETZE!!!

• Jeden z obrońców Dinama stracił równowagę i nie opanował piłkę. Dopadł do niej Thiago Alcanctara, który "zabrał" się z nią w pole karne, po czym zagrał na wprost bramki do "Lewego". Ten strzałem do pustej bramki podwyższa prowadzenie!

• Spóźniona interwencja Jerome'a Boatenga. Sędzia bez wahania sięga do kieszonki - żółta kartka.

• Strzał Kingsley Conana zablokowany.

• Manuel Neuer wyjściem na 25. metr uprzedził biegnącego do bezpańskiej piłki Marko Pjacę!

• Gospodarze mimo że prowadzą, to dążą do strzelenia drugiej bramki. Póki co wywalczyli rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Brazylijczyk zakręcił rywalem na lewej stronie pola karnego i zdecydował się na uderzenie w stronę bliższego słupka! Eduardo nie był w stanie sięgnąć piłkę!

• GOL, DOUGLAS COSTA!!!

• W odpowiedzi zblokowany Marko Pjacy sprawił małego psikusa Manuelowi Neuerowi.

• Robert Lewandowski opanował piłkę w polu karnym. Z rywalem na plecach zdołał odwrócić się w stronę bramki, lecz nieczysto uderzył w piłkę. Tę bez trudu łapie Eduardo.

• Jerome Boateng uderzył płasko zza pola karnego i Eduardo, który wyciągnął się jak struna, z trudem sparował piłkę!

• Douglas Costa zdołał dośrodkować w pole karne z linii końcowej i gospodarze domagają się podyktowania rzutu karnego za zagranie ręką Josipa Pivaricia ! Sędzia nakazał grać dalej, ale powinien wskazać na "wapno"!

• Atak Mario Götze z Kingsley Comanem prawą stroną. Podanie zwrotne w kierunku pierwszego z wymienionych było na styk celne, ale dośrodkowanie reprezentanta Niemiec została zablokowana. Dynamo wyszło z kontrą, która została przerwana tuż za linią środkową.

• Domagoj Antolić znowu fauluje. Skosił Joshuę Kimmischa równo z trawą.

• Domagoj Antolić przesadził z agresją w walce o odbiór piłki za linią środkową. Szybko rozegrany rzut wolny i ostatecznie Mario Götze uderzył z ok. prawego narożnika pola karnego wysoko nad poprzeczką.

• Gospodarze zamknęli rywala w hokejowym zamku przed polem karnym DInama. Zagranie na lewe skrzydło do Douglasa Costy, którego dośrodkowanie zostało zablokowane. Po rzucie rożnym najwyżej w "szesnastce" wyskoczył Joshua Kimmich, ale piłka po strzale głową minęła bramkę.

• Aliaksei Kulbakov gwiżdże i Bayern rozpoczyna spotkanie!

• Szybkie zdjęcia z Allianz Arena Bayern - Dinamo Bayern - Dinamo

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę Allianz Arena. W tle oczywiście rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów!

• Niespełna dziesięć minut do rozpoczęcia spotkania!

• Tradycyjnie w swoich relacjach zachęcam do aktywności w komentarzach. Można pisać swoje przemyślenia, opinie, typy jakim wynikiem zakończy się to spotkanie oraz pytania. Apeluję jednak o kulturalne wpisy.

• Arbitrem głównym jest dzisiaj 35-letni Białorusin Aliaksei Kulbanov. Na liniach będą mu pomagali Vitali Malytin (41 lat) oraz Oleg Maslyanko (33). Sędzią technicznym jest najmłodszy w tym gronie Dmitry Zhuk (29).

• Wróćmy jednak do meczu Bayern - Dinamo

• Warto też podkreślić, że Lewandowski jest o dwa kroki by zostać najlepszym polskim strzelcem w europejskich pucharach (Liga Europy i Liga Mistrzów)! Do tej pory ma na koncie 30 trafień (6 w Lechu Poznań, 18 Borussii Dortmund i 6 w Bayernie Monachium). Zdołał wyprzedzić m.in. Macieja Żurawskiego (27 goli), Krzysztofa Warzychę (26) czy Tomasza Frankowskiego (22).

Liderem jest Włodzimierz Lubański, który ma o jedną bramkę więcej. Czy kapitan reprezentacji Polski ponownie przejdzie do historii polskiej piłki? Komentarze są do dyspozycji.

• Oczywiście nasze oczy będą zwrócone na Roberta Lewandowskiego, który w ostatnich tygodniach imponuje skutecznością. Liczymy też, że nie "zatnie się" w dwóch najbliższych, a zarazem ostatnich, meczach ze Szkocją i Irlandią w eliminacjach do EURO 2016.

Dla pobudzenia apetytu zobaczmy TOP10 bramek "Lewego":

• Marcin Juszczyk przygotował zapowiedź do meczu na Allianz Arena: Bayern - Dinamo Zagrzeb LIVE! "Lewy" podtrzyma strzelecką serię?

• I rezerwowi Bayernu Monachium: Ulreich - Alonso, Benko, Rafinha, Gaudino, Martinez Müller.

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Spójrzmy kogo Pep Guardiola i Zoran Mamić mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Dinama Zagrzeb: Jezina (bramkarz) - Corić, Gonzalo, Henriquez, Hodzic, Musa, Rog.

• Relację z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Kłaniam się nisko.

• Drugą kolejkę spotkań fazy grupowej czas zacząć! Za trzy Bayern Monachium zmierzy się na Allianz Arena z Dinamem Zagrzeb. Czeka nas więc starcie na szczycie w grupie A. Obie drużyny mają po trzy punkty - dwa tygodnie temu Bawarczycy pokonali na wyjeździe Olympiakos Pireus (3:0), a chorwacki zespół nieoczekiwanie wygrał u siebie z Arsenalem (2:1). Kto dzisiaj sięgnie po komplet punktów? A może Dinamo pokusi się o kolejką niespodziankę?