Borussia Moenchengladbach 1 - 2 Manchester City

1

Manchester City

2

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszam na kolejne relacje do Ekstraklasa.net! Dobrej nocy!

• To był naprawdę dobry mecz. Ambitnie grająca Borussia postawiła się wyżej notowanemu przeciwnikowi i była bardzo bliska wywalczenia przynajmniej punktu. Kto wie jakby potoczyły się losy spotkania, gdyby gospodarze wykorzystali w pierwszej połowie jedną ze swoich sytuacji. Manchester City po utracie gola rzucił się do odrabiania strat, spychając Borussię do głębokiej defensywy. W 65 minucie "The Citizens" wyrównali, a w 90 minucie przechylili mimo wszystko dość szczęśliwie szalę zwycięstwa na swoją stronę, kiedy to Aguero wykorzystał rzut karny.

• Koniec meczu! Manchester City pokonał Borussię Moenchengladbach na jej stadionie 2:1!

• Gra wznowiona, po tym jak Sommer był opatrywany.

• Ostatnia zmiana w City. Zabaleta zmienia Sterlinga.

• W zderzeniu Sommera z Aguero, ucierpiał nosa bramkarza Borussi i jest mu udzielana teraz pomoc medyczna. Przerwa w grze.

• Mogło być 3:1. Po zagraniu De Bruyne ze skrzydła na bliższy słupek, Aguero nie skierował futbolówki do siatki, gdyż zderzył się z Sommerem.

• Aguero pewnie wykorzystał rzut karny. Sommer nie wyczuł intencji egzekutora, rzucając się w przeciwnym kierunku.

• GOOOL! Manchester City prowadzi 2:1 po trafieniu Aguero!

• I rzut karny dla Manchesteru City! W zamieszaniu podbramkowym po centrze z rzutu rożnego, Johnson sfaulował Aguero.

• Dominguez ukarany żółtą kartką za przerwanie faulem taktycznym akcji przeciwnika. Faulowany był Aguero.

• Hahn ładnie uderzył z lewej strony pola karnego, piłka zaliczyła niewielki rykoszet od jednego z piłkarzy City i przeszła nieopodal bramki. Pierwsza od kilkunastu minut akcja "Źrebaków".

• Ostatnia zmiana w Borussi. Nordtveit melduje się na boisku, a schodzi Dahoud.

• Kolejna groźna akcja City. Po dośrodkowaniu Navasa z prawej flanki w pole karne, Sterling uderzył z główki tuż nad poprzeczką!

• Aguero uderzył z "szesnastki" po ziemi, ale minimalnie obok słupka. Było blisko!

• Może złapać teraz chwilę oddechu defensywa Borussi. "Źrebaki" utrzymują się chwilę dłużej przy piłce w środku pola.

• Ciężkie chwile przeżywają teraz zawodnicy Borussi Moenchengladbach.

• Druga zmiana w Borussi. Plac gry opuszcza Korb, a w jego miejsce Traore.

• Tuż przed polem karym De Bruyne wyłożył futbolówkę Fernandinho, który uderzył z pierwszej piłki niewiele nad poprzeczką!

• Borussia teraz zamknięta na własnej połowie. Manchester City bezwzględnie dominuje na boisku od kilku dobrych minut.

• Fernando uderzył z ostrego kąta nad poprzeczką.

• Zakotłowało się teraz w polu karnym gospodarzy po wstrzeleniu piłki, ale zdołali oni wyjść z opresji.

• Hahn zmienił Herrmanna.

• Korb ukarany żółtą kartką za faul.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w zamieszaniu podbramkowym Aguero skierował futbolówkę do bramki, ale zawodnik Borussi wybił tą piłkę prawdopodobnie już za linii bramkowej, lecz sędzia nakazał grać dalej. Następnie huknął jak z armaty Otamendi, futbolówka zaliczyła rykoszet i już wyraźnie zatrzepotała w siatce.

• GOL! No i mamy wyrównanie! Otamendi pokonał Sommera!

• Druga zmiana w szeregach "The Citizens". Jesus Navas wchodzi na plac gry, a schodzi z niegoDavid Silva.

• Borussia wyszła teraz z kontrą, ale po złym zagraniu Dahouda, akcja spaliła na panewce.

• Teraz Borussia utrzymuje się dłuższą chwilę przy piłce.

• Ten gol bardzo podrażnił przyjezdnych, którzy rzucili się od razu do odrabiania strat.

• Mogła być szybka odpowiedź City. Jednak Silva nie wykorzystał nieporozumienia Sommera z obrońcami.

• Znakomita akcja Borussi. Herrmann uruchomił na prawym skrzydle Korba, ten zagrał piłkę po ziemi w pole karne w okolice jedenastego metra do wbiegającego Stindla, a ten plasowanym uderzeniem, tuż przy słupku, zmusił do kapitulacji Harta!

• GOOOOOOOOL! 1:0 dla Borussi! Stindl pokonał Harta i Borussia Park w euforii!

• Teraz akcja przenosi się spod jednej bramki pod drugą. Niezłe tempo zawodów.

• I znów groźnie pod bramką City. Podanie adresowane do Raffaela przeciął Fernando wybiciem piłki na rzut rożny.

• Teraz Manchester City zamknął Borussię na jej połowie.

• Długie podanie za plecy obrońców City, do piłki doszedł Raffael i kolejny raz dzisiaj znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Hartem. Tym razem uderzył z ostrego kąta, w kierunku długiego słupka, ale bramkarz gości ponownie górą!

• Mieliśmy zmianę w przerwie. Fernando zastąpił Yaya Toure.

• Obie drużyny wróciły na murawę po przerwie i zaczynamy drugi akt tego pojedynku! Od środka rozpoczął Manchester City!

• W pierwszych 45 minutach oba kluby stworzyły dobre widowisko, z wieloma sytuacjami podbramkowymi. Więcej klarownych okazji mieli gospodarze, na czele z niewykorzystanym przez Raffaela rzutem karnym. Przez pierwsze dwadzieścia minut to Manchester City przeważał na boisku, a gospodarze wypatrywali swoich szans głównie w kontrach. Z czasem "Źrebaki" zaczęły coraz śmielej poczynać sobie na boisku, atakować z coraz większym polotem i gra się wyrównała. Czekamy z niecierpliwością na drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy! Jak na razie na Borussia Park mamy bezbramkowy remis!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Fernandinho, ale bardzo niecelnie.

• Zamykający Sterling główkował na bramkę Sommer, ale chyba nie trafił czysto w piłkę i z łatwością złapał ją Sommer.

• Tak obronił Hart strzał Raffaela z rzutu karnego.

• Stindl ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Borussia w natarciu! Raffael zagrał piłkę do wchodzącego w pole karne z prawego skrzydła Herrmanna, który bez większego zastanowienia uderzył, ale Hart na posterunku i obronił kolejną próbę rywali!

• Raffael otrzymał teraz świetne podanie z głębi pola po ziemi i stanął oko w oko z wychodzącym z bramki Hartem, ale jego strzał obronił bramkarz City! Wyśmienita okazja!

• Kiepskie teraz zagranie De Bruyne i od bramki Sommer.

• Aguero zagrał teraz futbolówkę wzdłuż bramki, ale nie było tam żadnego z jego kolegów.

• Aguero przyjął piłkę tuż przed polem karnym, wbiegł z nią w pole karne i mimo asysty rywala zdołał oddać strzał, ale był on minimalnie niecelny!

• City spróbował teraz zaatakować prawą flanką, ale po wstrzeleniu piłki w pole karne gospodarzy, została ona natychmiast wybita.

• Raffael uderzył teraz zza pola karnego, ale piłka poszybowała daleko od światła bramki.

• Na wyraźnym spalonym złapany teraz Herrmann.

• Żółtą kartką ukarany Otamendi.

• Szyba kontra gości wykończona przez Aguero uderzeniem z kilkunastu metrów tuż obok słupka!

• Do piłki podszedł poszkodowany, czyli Raffael, ale Hart wyczuł jego intencje i obronił strzał z jedenastu metrów!

• I mamy rzut karny dla Borussi! Raffael wywalczył "wapno" po solowej akcji! Faulował Otamendi.

• Pierwszy kwadrans pod dyktando Manchesteru City, który jak na razie zdołał stworzyć tylko jedną groźną sytuację podbramkową.

• Dośrodkowanie Silvy z rzutu wolnego w pole karne Borussi, ale gospodarze poradzili sobie z tym zagraniem i zażegnali niebezpieczeństwo.

• Kolejna akcja gości. Piłkę w lewym narożniku pola karnego otrzymał Sterling, który przełożył ją na prawą nogę i uderzył z okolic "szesnastki", ale po jego próbie futbolówka zaliczyła rykoszet i wypadła na rzut rożny.

• Borussia teraz wyszła z kontrą. Raffael przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, pod polem karnym gości podał ją do Herrmanna, który z kilkunastu metrów uderzył po ziemi, w kierunku długiego słupka i nieznacznie pomylił się!

• Centra Kolarova z lewego skrzydła, ale nietknięta piłka przeszła przez całe pole karne i wypadła na aut.

• Teraz dłużej utrzymuje się przy piłce Manchester City, ale póki co wymienia podania z dala od bramki Borussi.

• Ależ było teraz bliskie szczęścia City! Po dograniu Sterlinga wzdłuż bramki, akcje zamykał Silva, który wślizgiem skierował futbolówkę w kierunku siatki, ale Sommer w fantastyczny sposób nogami obronił jego próbę! Później jeszcze dobijał Sterling, ale trafił w boczną siatkę!

• Pierwsza akcja Borussi Moenchengladbach, która została wykończona niecelnym strzałem Raffaela.

• Spokojny początek w wykonaniu obu ekip. Rywale "badają" się nawzajem.

• Sędzia dał sygnał do rozpoczęcia i ruszamy!

• A oto przepiękna oprawa kibiców Borussi!

• Obie drużyny już na murawie, czas na hymn Ligi Mistrzów!

• Piękna i efektowna kartoniada na trybunach Borussia Park, ułożona przez kibiców gospodarzy.

• Arbitrem dzisiejszego meczu będzie 33-letni Francuz Clement Turpin.

• Borussia Moenchengladbach nigdy nie grała z Manchesterem City, ale rywalizowała pięciokrotnie z innymi drużynami z Premier League. Bilans potyczek niemiecko-angielskich na Borussia Park wypada zdecydowanie na korzyść gospodarzy – cztery spotkania wygrana, a tylko jedno zremisowane. Czy „The Citizens” przełamią dzisiaj tą passę „Źrebaków”?

• W Borussi Moenchengladbach zgoła odmienna sytuacja. „Źrebaki” przegrały w Bundeslidze pierwsze cztery mecze z rzędu i okupowały dno tabeli. Po porażce dwa tygodnie temu w Champions League z Sevillą, Lucien Favre podał się do dymisji. Zastąpił go tymczasowy trener Andre Schubert, który odmienił oblicze drużyny. Pod jego wodzą zespół z Borussia Park pokonał Augsburg (4:2) oraz VfB Stuttgart (3:1) i nabrał wiatru w żagle. Jeśli dziś uda u się ograć Manchester City, być może działacze Borussii pozostawią go na dłużej na ławce trenerskiej.

• „The Citizens” po udanym początku sezonu, kiedy to wygrali pięć meczów z rzędu, notują zniżkę formy. Dowodem tego są porażki w dwóch ostatnich meczach ligowych – najpierw z West Hamem (2:1), a w ubiegła sobotę z Tottenhamem (4:1) i w konsekwencji utrata pozycji lidera.

• Gdyby oba zespoły miały ze sobą zagrać w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów to wówczas każdy bez większego zastanowienia wskazałby jako zdecydowanego faworyta Manchester City. Jednak w minionych kilkunastu dniach teraz wszystko uległo zmianie. To Borussia notuje progres i jest na fali, a City odnotowuje regres i jest w dołku, bo o kryzysie mówić jeszcze nie można.

• Wyjściowe składy obu drużyn są także widoczne po lewej stronie naszej relacji.

• Borussia Moenchengladbach - ławka rezerwowych: H. Nordtveit, J. Drmić, I. Traore, T. Hazard, M. Schulz, A. Hahn, C. Heimeroth.

• Tak prezentuje się wyjściowy skład Borussi Moenchengladbach.

• Oto wyjściowa jedenastka i ławka rezerwowych Manchesteru City.

• Tak prezentuje się Borussia Park na 45 minut przed rozpoczęciem zawodów.

• Witamy i zapraszamy na relację tekstową z meczu grupy D Ligi Mistrzów pomiędzy Borussia Moenchengladbach i Manchesterem City! Pierwszy gwizdek o godzinie 20:45!