FC Porto

2

Chelsea Londyn

1

• Bez wątpienia wygrała drużyna lepsza. Chociaż Chelsea miała szanse na wyrównanie, to FC Porto było bliżej zdobycia trzeciej bramki. Kryzys mistrzów Anglii trwa, a Portugalczycy po tym zwycięstwie lądują na pierwszym miejscu w grupie.

• Sędzia po tej akcji odgwizduje koniec meczu.

• Ależ groźna sytuacja dla Chelsea. Pięknie rozegrany atak, ale ostatecznie strzał Cahilla nie przynosi bramki.

• Sędzia doliczył trzy minuty, a Chelsea zamknęła Porto w polu karnym, ale z tego nie wynika żadna groźna sytuacja.

• Diego Costa dostaje piłkę w polu karnym i próbuje strzelić, ale obrońca zatrzymuje piłkę ręką. Sędzia nie dyktuje jednak jedenastki!

• Gary Cahill został przez trenera wysłany na szpicę, gdzie ma towarzyszyć Diego Coscie i liczyć na zbieranie długich piłek.

• Kolejna żółta kartka w meczu. Za faul na Willianie ukarany zostaje Imbula.

• Fabregas dośrodkowuje w pole karne, ale Osvaldo je wybija.

• Ostatnia zmiana meczu. Za Brahimiego wprowadzony zostaje Osvaldo.

• Chelsea zupełnie nie ma pomysłu w ataku, a Matić decyduje się na strzał z daleka, który zupełnie mu się nie udaje. Takie rozwiązanie akcji niezmiernie irytuje Mourinho.

• Faul taktyczny Danilo i sędzia kara go żółtą kartką.

• Ależ sytuacja Porto! Po rzucie rożnym strzela Danilo, ale piłka odbija się od słupka, a potem z pola karnego ekspediuje ją Begović.

• Schodzi strzelec bramki Andre Andre, a w jego miejsce na boisku pojawia się Layun.

• Nemanja Matić dostaje żółtą kartkę, bo nieprzepisowo przeszkadzał w dryblingu Imbuli.

• Zmiana w Porto. Za Nevesa wchodzi Evandro.

• Przepiękne dośrodkowanie Williana z rzutu rożnego, ale Ivanović strzela tuż obok bramki. Blisko wyrównania byli teraz "The Blues".

• Podwójna zmiana, za Ramiresa wchodzi Matić. Mourinho próbuje zmienić obraz gry.

• Schodzi Pedro, wchodzi Kenedy.

• Brahimi znów próbuje indywidualnej akcji, a jego strzał ofiarnie broni Begović.

• Drużyna Chelsea w ogromnych opałach. Dwukrotnie próbował Imbula, raz Aboubakar, ale obrońcy i Begović ofiarnie bronią te strzały.

• Imbula znalazł miejsce do oddania strzału i uderzył z daleka, ale nie trafił celnie.

• Żółtą kartkę otrzymuje Azpilicueta za faul taktyczny.

• Piłkarze Chelsea naciskają na Brahimiego, piłkę przejmuje Pedro i świetnie podaje do Eden Hazarda, ale jego strzał ląduje na bocznej siatce.

• Pierwsza zmiana meczu. Za Mikela wchodzi Eden Hazard, zwiększając siłę ofensywną "The Blues".

• Willian dośrodkowuje w pole karne, gdzie na piłkę nabiega Pedro, ale Hiszpan nawet nie próbuje wbić jej do bramki.

• Ależ zamieszanie pod bramką Begovicia! Najpierw uderza Brahimi, a chwilę później próbuje Neves, ale Chelsea jakoś wychodzi z opałów.

• Znów chciała szybko odpowiedzieć Chelsea. Diego Costa uderza zza pola karnego i piłka uderza w poprzeczkę. Niewiele brakowało!

• Maicon gubi krycie i schylony w pół kieruje piłkę w kierunku bramki, gdzie jak wmurowany stoi Begović.

• Świetnie wykonany rzut rożny FC Porto!

• Dośrodkowanie Williana za wysokie i ląduje za linią końcową.

• Willian drybluje w środku pola i zostaje sfaulowany, a sędzia musi uspokajać trenera FC Porto.

• Ruben Neves próbuje strzału z dystansu, ale uderza nad bramką Begovicia.

• Ramires faulował w polu karnym w walce o górną piłkę i sędzia odgwizdał przewinienie.

• Willian dośrodkowuje w pole karne po świetnej klepce z Azpilicuetą, ale strzał Costy zostaje zablokowany. Rzut rożny.

• Sędzia gwiżdże i rozpoczyna drugą połowę.

• Jednak jeśli ktoś w tym meczu przeważał, było to FC Porto, które przynajmniej potrafiło podejść w pobliże pola karnego Chelsea.

• Mecz zdominowała gra w środku pola. Obie drużyny twardo trzymały się założeń taktycznych, nie pozwalając przeciwnikowi na zbyt wiele w ataku. Dopiero końcówka przyniosła bramki, najpierw w efekcie indywidualnej akcji Brahimiego, a potem po strzale z rzutu wolnego Williana. Oprócz tych dwóch sytuacji brakowało jednak strzałów, które mogłyby przynieść bramkę. Jedynie akcja z 16. minuty, po której uderzał Pedro miała potencjał.

• Uderzenie Williana poleciało nad murem obok prawego słupka bramki Ikera Casillasa. Bramkarz Porto nawet nie drgnął, gdyż tor lotu piłki zasłonił mu mur, ale Hiszpan mógł i powinien zachować się lepiej.

• Zaraz po golu sędzia kończy pierwszą połowę.

• Strzał Williana z rzutu wolnego był perfekcyjny!

• Ramires mija dwóch zawodników FC Porto i zostaje sfaulowany tuż przed polem karnym.

• Willian dośrodkowuje w pole karne, ale z wywołanym z nim zamieszaniem dobrze radzą sobie obrońcy.

• Gary Cahill ukarany żółtą kartką po brzydkim faulu w środku pola.

• Brahimi świetnym dryblingiem wchodzi w pole karne z lewego skrzydła. Jego uderzenie broni Begović, ale z dobitką Andre Andre nie miał już szans.

• Maxi Pereira dobiega do piłki po kotłowaninie w polu karnym, ale jego uderzenie jest niecelne.

• Aboubakar kolejny raz próbuje sprzed pola karnego i kolejny raz pudłuje, ale dziwne, że pozwalają mu na to obrońcy Chelsea.

• Fabregas podaje do Diego Costy, a ten przyjmuje piłkę i świetnie drybluje szukając pozycji do oddania strzały, ale ostatecznie jego próba zostaje zablokowana wślizgiem.

• Maxi Pereira mija Williana prostym zwodem, ale jego dośrodkowanie przerywa Kurt Zouma.

• Ramires dostrzega w polu karnym swoich kolegów i dośrodkowuje przez pół boiska. Casillas orientuje się w sytuacji, ale łapie piłkę niepewnie. Na szczęście dla FC Porto żaden z graczy Chelsea nie przejmuje futbolówki.

• Dośrodkowanie Fabregasa próbuje przedłużyć Cahill, ale podaje za mocno i piłka ląduje za linią końcową.

• Diego Costa przejmuje piłkę, wyprzedzając Marcano, a ten próbuje naprawić błąd ostrym faulem. Sędzia daje żółtą kartkę.

• Aboubakar przewraca się w polu karnym i domaga się gwizdka sędziego, ale Ivanović interweniował czysto.

• Willian dośrodkowuje, ale trafia wprost w jednoosobowy mur.

• Żółta kartka dla Martisa Indiego po brutalnym faulu na Pedro.

• Aboubakar znów próbuje z dystansu, ale mocny strzał zostaje zablokowany.

• Druga próba z rzutu rożnego kompletnie nieudana, z łatwością radzą sobie obrońcy Chelsea.

• W zamieszaniu po rzucie rożnym piłka wylatuje wysoko w powietrze. Wypiąstkowuje ją Begović, ale po zablokowanym strzale gospodarze będą mieli okazję do poprawki.

• Świetna okazja Chelsea, Begović daleko wybija piłkę, a Willian przeprowadza błyskawiczną akcję i piękną prostopadłą piłką znajduje Pedro, ale ten będąc na czystej pozycji trafia prosto w bramkarza.

• Zupełnie nieprzygotowany strzał Aboubakara z dużej odległości trafia w bandę daleko od słupka bramki.

• Obrońcy Chelsea rozgrywają pomiędzy sobą piłkę, co nie podoba się kibicom, którzy zaczynają gwizdać.

• Pedro dośrodkowuje w pole karne, ale obrońcy są na swoim miejscu i bez trudu wybijają piłkę.

• Diego Costa świetnie kiwa na lewym skrzydle, wystawia piłkę do Pedro, ale jego strzał pięknie sparowuje na rzut rożny Iker Casillas.

• Porto utrzymuje się przy piłce i próbuje stworzyć atak pozycyjny.

• Pierwszy strzał meczu. Brahimi uderza sprzed pola karnego, ale bez problemu piłkę łapie Begović.

• Piłkarze FC Porto pierwsi kopią piłkę i rozpoczynają widowisko.

• Na Estadio do Dragao rozbrzmiewa już hymn Ligi Mistrzów.

• Oto ławki rezerwowych obu klubów:

Ławka rezerwowych FC Porto: Helton, Miguel Layun, Evandro, Pablo Osvaldo, Cristian Tello, Jesus Corona, Alberto Bueno.

Ławka rezerwowych Chelsea: Jamal Blackman, Rahman Baba, John Terry, Eden Hazard, Kenedy, Nemanja Matić, Ruben Loftus-Cheek.

• Znamy już składy na mecz (można je zobaczyć po lewej stronie). Bez wątpienia zaskakują wybory Mourinho. Nie tylko posadził na ławce Hazarda i Maticia, ale nie znalazł miejsca w kadrze dla Oscara, Falcao i Remy'ego.

• Tematem, który był często poruszany przed mecze było ponowne spotkanie Mourinho z Casillasem, po rozstaniu w Realu Madryt w niezbyt miłej atmosferze. Jednak sam Mourinho nie uważa, żeby było o czym dyskutować:

- Wiem, że chcecie pytać o Casillasa. Tak, przywitam się z nim. Nie ma czasu o tym dyskutować.
  • Wcześniej Mourinho na ławce trenerskiej spotykał się z Porto na Estadio do Dragao dwukrotnie - jeszcze kiedy prowadził Chelsea. W 2004 roku jego drużyna przegrała 2:1, a w 2007 zremisowała 1:1. Jak będzie tym razem?

• Znów czas na Ligę Mistrzów, a ja zapraszam na relację z meczu FC Porto - Chelsea. To powrót Mourinho do Porto, ale także jego ponowne spotkanie z Ikerem Casillasem. O tym wszystkim można przeczytać w zapowiedzi.