FK Astana

2

Galatasaray Stambuł

2

• My już dziękujemy Państwu za śledzenie naszej dzisiejszej relacji. Oby to był dopiero przedsmak wielkich emocji w Lidze Mistrzów tego wieczora!

• Koniec spotkania w Astanie! Po fantastycznym i niebywale emocjonującym widowisku FK Astana remisuje z Galatasaray Stambul 2:2!

• Ostatnia zmiana także w barwach Galaty. Sabri Sarioglu pojawia się w miejsce Yasina Oztekina.

• I ostatnia zmiana w barwach FK Astana. Alexey Schetkin wchodzi w miejsce Georgyego Zhukova.

• Po piąstkowaniu piłki przez Fernando Muslerę strzałem głową z okolic pola karnego piłkę do bramki kieruje Roger Canas! Nieprawdopodobne rzeczy dzieją się na Astana Arena!

• GOOOOOOOOL! NIEPRAWDOPODOBNE! FK ASTANA WYRÓWNUJE! ROGER CANAS STRZELCEM GOLA NA 2:2!

• GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Jednak Galatasaray ponownie wychodzi na prowadzenie! Po dośrodkowaniu super-rezerwowego Sinana Gumusa błąd popełnia bramkarz Astany Nenad Erić pakując piłkę do własnej bramki!

• I jest także druga zmiana w barwach Galaty. Sinan Gumus wchodzi w miejsce Bilala Kisy.

• I druga zmiana w barwach FK Astana. Serikzhan Muzhikov pojawia się w miejsce Foxiego Kethevoamy.

• Zaraz po bramce mieliśmy pierwszą zmianę w barwach FK Astana. Tatan Nuserbayev wszedł w miejsce Baurzhana Dzholchiyev.

• Semih Kaya bardzo nieodpowiedzialnie stracił piłkę na granicy własnego pola karnego dzięki czemu na bramkę Galatasaray ruszył jeden z graczy Astany, dograł wzdłuż bramki, gdzie na drodze piłki stanął Hakan Balta i próbując wybić piłkę wpakował ją do własnej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Coś niesamowitego! Hakan Balta pakuje piłkę do własnej bramki! SZALEŃSTWO W ASTANIE!

• Po czterech minutach kompletnego bezładu o rozruszanie towarzystwa na Astana Arena pokusił się Georgy Zhukov oddając mocny strzał zza pola karnego, jednak Muslera bez problemów poradził sobie z tym uderzeniem.

• Yasin Oztekin popędził teraz z piłką od środkowej linii niemalże do linii pola karnego, gdzie zdecydował się na strzał. Futbolówka jednak powędrowała obok bramki gospodarzy.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. W barwach Galaty na boisku w miejsce Lukasa Podolskiego pojawia się Jose Rodriguez.

• No i kolejna stuprocentowa sytuacja okazja dla Kazachów! Dośrodkowanie w pole karne idealnie na Foxiego, ale ten przez nikogo nie atakowany nie zdołał zdobyć bramki!

• Przed meczem wydawało się to niemożliwe, ale Astana przykręca śrubę, teraz na uderzenie z dystansu zdecydował się Junior Kabananga, ale jego strzał obronił Fernando Muslera.

• To powinna być bramka wyrównująca dla Astany!!! Po cudwnym dośrodkowaniu Foxiego Kéthévoamy, Baurzhan Dzholchiyev z najbliższej odległości uderzył minimalnie obok słupka bramki Fernando Muslery!

• FK Astana miała teraz okazję na stworzenie sobie bramkowej sytuacji, ale przeciągnięte dośrodkowanie, a potem niezdecydowanie spowodowało, że ostatecznie cała akcja spaliła na panewce.

• Po okazji Astany przyszła szybka kontra Galatasaray. Sneijder dograł do Oztekina, ale ten oddał nieprzygotowany strzał, który trafił w przeciwnika.

• Teraz nadarzyła się fantastyczna szansa dla Astany na wyrównanie! Po fatalnej stracie pod własnym polem karnym Hakana Balty na pole karne Galaty ruszył Baurzhan Dzholchiyev i w momencie, gdy miał do grania dwójkę partnerów trafił wprost w przeciwnika.

• Umut Bulut stanął teraz przed znakomitą szansą na podwyższenie prowadzenia dla Galatasaray! Po dośrodkowaniu w pole karne Lionela Carola lekko zmienił tor jej lotu Bulut, jednak trafiła ona wprost w ręce Nenada Erića

• Początek drugiej połowy spotkania jak na razie bardzo spokojny, z lekką przewagą Galatasaray, które jednak na razie nie stwarza sobie podbramkowych okazji.

• No to zaczynamy drugą połowę meczu! Oby emocje były co najmniej takie jak w pierwszej połowie!

• Piłkarze obu zespołów pojawili się już na murawie Astana Arena, a więc za moment rozpocznie się druga połowa spotkania. Oba zespoły jak na razie bez żadnych zmian.

• W pierwszej połowie meczu oglądaliśmy naprawdę niezłe, bardzo szybkie spotkanie w Astanie. Obje drużyny miały kilka szans na zdobycie bramki, jednak decydującym aspektem okazał się przebłysk geniuszu Bilala Kisy. Na drugą część spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy spotkania. Do przerwy Galatasaray prowadzi z Astaną 1:0 po fantastycznym trafieniu Bilala Kisy.

• Galata teraz powinna podwyższyć na 2:0! Po fatalnej stracie w kole środkowym graczy gospodarzy piłkę przejął Wesley Sneijder, popędził na bramkę Astany i dograł piłkę do wbiegającego w pole karne Lukasa Podolskiego. Ten jednak mocnym strzałem trafił wprost w bramkarza Astany.

• Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Selcuk Inan ukarany za próbę wymuszenia na arbitrze odgwizdania faulu. Po przewróceniu się w kontakcie z jednym z rywali Inan złapał piłkę w ręce, arbiter odgwizdał jednak zagranie ręką tureckiego piłkarza.

• Zdecydowanie najbardziej brakuje dokładności w decydujących momentach akcji FK Astana. Do trzydziestego metra przed bramką gości wszystko wygląda doskonale, jednak gdy przyjdzie zagrać otwierające podanie, czy oddać strzał na bramkę, wtedy przychodzi już problem.

• Bramka dla Galaty wcale nie podłamała rywali, Astana wciąż z wielkim zaangażowaniem stara się atakować bramkę rywala, teraz jednak na nieskuteczności akcji zaważyło niedokładne dalekie podanie.

• Bilal Kisa przyjął piłkę na około trzydziestym metrze przed bramką Astany, troszeczkę podprowadził sobie piłkę i huknął jak z armaty nie dając żadnych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi gospodarzy!

• GOOOOOOOLL!!!! Galatasaray Stambul obejmuje prowadzenie po cudownym trafieniu Bilala Kisy!

• Bardzo łatwa strata piłki Lukasa Podolskiego, który nie najlepiej rozpoczął to spotkanie, jednak Astana bardzo szybko się zrewanżowała również notując łatwą stratę.

• Bardzo aktywny jest dzisiaj Wesley Sneijder. Po raz kolejny swoich sił próbował rozgrywający Galatasaray, ale po raz kolejny jego strzał minął światło bramki gospodarzy.

• FK Astana mimo, że gra dopiero drugi mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzów to gra naprawdę bardzo rozważnie i dojrzało. Gospodarze spokojnie od defensywy rozpoczynają swoje ataki, a przy stracie piłki szybko organizują się w obronie i Galata ma problemy z jej sforsowaniem.

• Krótka wymiana słowna pomiędzy Dmitriem Shomko, a Lukasem Podolskim przy której musiał interweniować sędzia rozdzielając obu piłkarzy.

• Kazachowie jednak nie pozostają dłużni i odgryzają się równie groźnie! Georgy Zhukov zebrał wybijaną piłkę przez obrońców Galaty i uderzył mocno z woleja w światło bramki Turków, tam jednak pewną interwencją popisał się Muslera!

• Kolejny raz Sneijder stanął przed szansą na zdobycie bramki! Tym razem Holender dostał piłkę w polu karnym gospodarzy i mocnym strzałem uderzył w kierunku bramki rywali, piłka jednak nieznacznie minęła słupek bramki Neneada Erića.

• Po naprawdę szaleńczych pierwszych dziesięciu minutach meczu teraz tempo nieco nam się usystematyzowało. Piłkę bardziej rozważnie rozgrywają Turcy, a Astana próbuje murować się defensywnie.

• Teraz Roger Canas próbował dalszego podania w okolice pola karnego Galatasaray, ale zrobił to niedokładnie i zaraz od własnej bramki rozpocznie Fernando Muslera.

• W ostatnich dwóch, może trzech minutach Galata nieco bardziej przycisnęła rywali, teraz jednak Lukas Podolski nie zdołał dobrze przyjąć piłkę co skończyło się stratą piłki przez gości w polu karnym Kazachów.

• Ależ to była okazja! Galatasaray powinno prowadzić 1:0! Wesley Sneijder huknął jak z armaty z okolic pola karnego rywali, ale cudowną interwencją popisał się Nenad Erić.

• Oooj było gorąco! Po dośrodkowaniu Kéthévoamy zakotłowało się pod bramką Turków! Piłka poodbijała się od kilku zawodników obu zespołów, ale ostatecznie wylądowała ona w rękach Fernando Muslery.

• Pierwsza ofensywna akcja gospodarzy, niebywały tumult na trybunach i po interwencji jednego z graczy Galaty zaraz to FK Astana rozpocznie z rzutu rożnego.

• Mecz rozpoczęli goście, którzy próbowali od własnej bramki rozegrać akcję ofensywną, ale Kazachowie nie pozwolili przejść im nawet linii środkowej.

• Pierwszy gwizdek sędziego, Astana wita Ligę Mistrzów!

• Ławka FK Astana: Gulubnichi (Br.), Bysebekov, Dedechko, Muzhikov, Nuserbajev, Pikalkin, Schetkin.

• Ławka Galatasaray Stambul: Gonen (Br.), Adin, Chedjou, Colak, Gumus, Rodriguez, Sarioglu.

• Po prawej stronie ekranu mają państwu podstawowe składy obu drużyn, a my jeszcze do kompletu podamy ławki rezerwowe obu drużyn:

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na sztuczną murawę Astana Arena, gdzie już za moment odegrany zostanie hymn Ligi Mistrzów!

• Godzina egzotyczna jak na te rozgrywki to i zespoły muszą być również egzotycznie. Nie na co dzień zwłaszcza polskim kibicom jest dane oglądanie meczów zespołów z Kazachstanu lub Turcji, a więc będzie to dodatkowa dawka dla kibiców lubiących lekką odskocznie od tradycyjnych Premier League czy La Liga.

• Witamy bardzo serdecznie i zapraszamy na bardzo długi środowy wieczór z piłkarską Ligą Mistrzów! Z racji dużej różnicy czasowej już za dziesięć minut swoje spotkanie w grupie C rozpoczną FK Astana oraz Galatasaray Stambul!

• Tak z zewnątrz wygląda Astana Arena przed dzisiejszym meczem.

Astana Arena

• Astana - Galatasaray LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Liga Mistrzów po raz pierwszy zagości w Kazachstanie

To będzie historyczny moment. Po raz pierwszy mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów odbędzie się w Kazachstanie. Dziś o godzinie 18:00 czasu polskiego FK Astana rozpocznie walkę o punkty z Galatasaray Stambuł. Kto wyjdzie z tego starcia zwycięsko? Na relację z tego spotkania zapraszamy do Ekstraklasa.net.