KAA Gent

1

Valencia CF

0

• Szybki cios na początku drugiej polowy podciął skrzydła "Nietoperzom", którzy poruszali się przez cały mecz jak... mucha w smole. Wolna, apatyczna gra nie miała szans na korzystny wynik przy rozpędzonym gospodarzom. Dopiero im bliżej końca meczu, tym Valencia grała ciut szybciej, ale można powiedzieć, że przeszła obok meczu.

O kolejne punkty trzeba walczyć za trzy tygodnie. Trzeci w tabeli Gent (4 punkty) zagra na wyjeździe z ostatnim Olympique Lyon (jedno "oczko"),. Druga Valencia (7 punktów) pojedzie do zimnego St. Petersburga na mecz z Zenitem, który jest pewny gry w fazie pucharowej z kompletem zwycięstw na koncie.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Koniec meczu! Gent zasłużenie pokonuje Valencię i pozostaje w grze o fazę pucharową Ligi Mistrzów!

• Coulibaly zakończył indywidualną akcję niecelnym strzałem. Szybkie wznowienie gry i Alcacer powstrzymany przed "szenastką" Gent.

• Ostrzeliwani są piłkarze Gent we własnym polu karnym. Rzut rożny, po którym Sels najpierw pewnie piąstkuje a po chwili - jak piłka wróciła w okolice jego bramki - łapie do "koszyczka" jak największy skarb.

• Kalifa Coulibaly na ostatnie minuty wchodzi za Brechta Dejaegere'a.

• Indywidualna akcja Cancelo zakończona niedokładnym zagraniem w pole karne. Jeszcze gospodarze trochę grają na czas - potrzebna pomoc medyków, a kibice Gent świętują trzy punkty.

• Dejaegere powstrzymany przez Gayę na prawej stronie. Jednak gospodarze będą mieli aut na wysokości "szesnastki" Nietoperzy.

• Jeszcze co najmniej cztery minuty potrwa druga połowa

• Sels wznawia grę od bramki po nieudanym zagraniu z głębi pola do Alcacera.

• Gaya przegrywa pojedynek z Rafinhą na lewej stronie, ale będzie aut dla gości na wysokości pola karnego przeciwnika. Bez zagrożenia.

• Depoitre powalczył z Mustafi o piłkę i pozycję w polu karnym Valencii. Napastnik gospodarzy zrobił to o tyle sprytnie, że nabił rywala po czym Gent wznowi grę z rzutu rożnego ku radości kibiców.

• Enzo Perez sfaulował rywala i otrzymuje żółtą kartkę.

• Niebywałe! Trener Gent zmienia zawodnika, który na boisku pojawił się pół godziny temu! W stronę ławki udaje się zdenerwowany Benito Raman. Zmienia go Rafinha.

• Parejo wyskoczył najwyżej do dośrodkowania Piattiego z rzutu wolnego. Jego strzał głową zdobyłby punkt w... rugby.

• Ataki Valencii są zbyt schematyczne i biją głową w żółty mur. Coraz mniej czasu na zmianę niekorzystnego rezultatu. Gent umiejętnie broni się i czeka na możliwość wyprowadzenia kontry.

• Strzał Aderlana głową został zablokowany, ale jego dobitka nogą nie doszła do skutku.

• Dwójkowa akcja Andre Gomesa z Piattim na lewej stronie. Ten drugi wywalczył rzut rożny i ustawił piłkę w narożniku.

• Dejaegere na spalonym.

• Gospodarze mimo że są zamknięci przed własnym polem karnym, to i tak spokojnie wychodzą z opresji. Strzał Parejo zza "szesnastki" zablokował" Neto.

• Gent radzi sobie z "pressingiem Iwańskiego" zastosowanym przez kilku piłkarzy Valencii. Dalekie wybicie Selsa do Depoitre'a i ten przegrywa pojedynek główkowy, a dodatkowo był na spalonym.

• Niepotrzebnie zaostrza się ten mecz. Spóźniony wślizg Benito Ramana i żółta kartka wędruje na jego konto.

• Andre Gomes upomniany żółtą kartką. Skosił Milicevicia równo z trawą.

• Parejo powinien potrenować dośrodkowania z rzutu rożnego. Kolejny raz zagrał za krótko - piłkę przejął Kums. Kontra Gent została zduszona za linią środkową przez Mustafiego.

• Joao Cancelo melduje się na murawie. Zastępuje Sofiane'a Feghouli'ego. To ostatnia zmiana w Valencii.

• Głębokie dośrodkowanie Barragana i zamykający akcję Piatti chciał uderzyć z powietrza. Piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Goście gubią się w ataku. Wydawało się, że podanie na niespełna dziesięć metrów będzie dokładne. Nieporozumienia Pereza z Piattim i wzajemne pretensje.

• Aderlan w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg rozpędzonego Depoitre'a tuż przed polem karnym Valencii. Świetnym podaniem z głębi pola popisał się Kums.

• Podanie na "zapalenie płuc" do Feghouli'ego. Ten zdołał zagrać w pole karne, ale za krótko i Mitrović przecina podanie adresowane do Alcacera.

• Druga zmiana w Valencii. Andre Gomes wchodzi za Javi Fuego.

• Gol Svena Kumsa z rzutu karnego

• Udając się na chwilę poza boisko reprezentant Niemiec otrzymał żółtą kartkę za wcześniejszy faul

• Mustafi nie podnosi się z murawy po starciu z Neto. Konieczna jest pomoc medyczna.

• Atak Ramaza lewą stroną zakończony płaskim zagraniem na wprost bramki w stronę napastników! Szybszy był jednak Domenech.

• Sels przytomnym wyjściem na 8. metr skrócił kąt czym uniemożliwił oddanie strzału Alcacerowi.

• Parejo strzela nad murem i nad poprzeczką.

• Perez pada jak rażony piorunem po walce bark w bark z Neto. Rzut wolny ok. 25 metrów od bramki Selsa.

• Benito Ramaz wchodzi za kontuzjowanego Kenny'ego Saiefa.

• Saief dostaje piłkę na lewej stronie i z grymasem na twarzy wybija ją poza linię boczną. Symboliczny kołowrotek w wykonaniu Izraelczyka - doznał urazu i będzie konieczna zmiana.

• Atak pozycyjny Valencii na lewej stronie pola karnego rywala. Piłka zagrana w "szesnastkę" do Alcacera, który zgrał ją do Parejo, ale jego strzał został zablokowany.

• Gospodarze zasłużyli na bramkę za postawę w pierwszej połowie.

• Belg uderzył w lewy górny róg bramki. Domenech musnął piłkę rękawicą, ale nie na tyle, by obronić! Szał radości na trybunach!

• GOL, (SZCZĘŚLIWIE) SVEN KUMS!!!!

• Saief dośrodkowuje z lewej strony niemal z linii końcowej i Barragan zagrywa piłkę ręką! Rzut karny dla KAA Gent!

• Od razu Argentyńczyk chciał pokazać się z dobrej strony, ale został umiejętnie zablokowany. Po chwili było tak w drugim polu karnym.

• Powracamy do Gandawy na drugą połowę. Przed momentem Valencia zaczęła ze środka!

• Mamy jedną zmianę w ekipie gości: za niewidocznego Santi Mina będzie grał Pablo Piatti.

• Dobre pierwsze trzy kwadranse w wykonaniu gospodarzy. Niesieni fantastycznym dopingiem mogli prowadzić co najmniej dwiema bramkami, ale brakowało szczęścia - albo fenomenalnie interweniował Domenech, albo raziła nieskuteczność w sytuacjach, po których powinien paść gol. Valencia z "przodu" praktycznie nie istnieje. Ofensywne trio Feghouli-Alcacer-Mina jest skutecznie odcinana od podań co przekłada się na zerowy dorobek (celnych) strzałów. Matz Sels mógłby w tym czasie oglądać inne mecz Ligi Mistrzów w telewizji.

Jak będzie przebiegała druga odsłona? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy! Trzeba przyznać, że KAA Gent pechowo bezbramkowo remisuje z Valencią!

• Pojedynek biegowy Dejaegere z Gayą. Szybszy ten drugi.

• Depoitre ograł z "siatką" Gayę przed polem karnym Valencii, ale obrońca gości zdołał naprawić swój błąd, zabierając piłkę rywalowi. Kontra wyprowadzana przez Fuego została przerwana faulem.

• Perez faulowany w środku pola. Chwila oddechu dla obrony Valencii.

• Santi Mina na spalonym. Dodatkowo przy rajdzie prawą stroną wyszedł z piłką poza linię boczną.

• Obrona Gent przerywa podanie Parejo kierowane do niewidocznego Alcacera. Piłka jednak wyszła na rzut rożny, z którym jednak radzą sobie gospodarze.

• Neto podaje nie w tempo do wbiegającego w pole karne Foketa. Piłka leniwie wyszła poza linię końcową boiska.

• Kapitalne podanie Asare z pominięciem drugiej linii do wbiegającego w pole karne Depoitre'a. Ten dobrze opanował piłkę i mimo pressingu obrońcy zdołał uderzyć na bramkę. Jednak zbyt lekko by zmusić Domenecha do jakiegokolwiek wysiłku.

• Rzut rożny dla Gent. Kums fatalnie przestrzelił, więc Domenech wznawia grę z "piątki".

• Dośrodkowania Foketa z prawej stronie sieją duże zagrożenie w "szesnastce" gości. Wydawało się, że sytuacja została zażegnana przez Barragana, ale ten zgrał piłkę klatką piersiową wprost pod nogi Dejaegere'a. Jego strzał został jednak zablokowany przez Mustafiego.

• Daniele Orsato pierwszy raz sięga do kieszonki. Sofiane Feghouli upomniany żółtą kartką za ostre, spóźnione wejście w Asare.

• Uderzenie Saiefa z lewej strony pola karnego nie sprawiło problemów Domenechowi.

• Jak to nie wpadło! Dejaegere uderzył głową z 7 metrów po koźle i piłka poszła nad poprzeczką! Belg aż złapał się za głowę. Jakby powiedział p. Dariusz Szpakowski w FIFIE:
    "no, tak strzelając kolego, pomyśl o zmianie zawodu".

• Atak pozycyjny Valencii na prawej stronie. Barragan wycofał piłkę do Fuego, który pomagał sobie ręką w przyjęciu podania. To nieprzepisowe zagranie nie uszło uwadze sędziemu.

• Kontratak gości spalił na panewce po niecelnym podaniu Feghouli'ego w pole karne.

• Saief bez namysłu uderzył z woleja po dośrodkowaniu z prawej strony. Izraelczyk trafił jednak piłką w plecy Barragana.

• Ponownie napastnik gospodarzy w roli głównej. Tym razem nie kontrolował ustawienia obrony Valencii i dał się złapać na spalonego.

• Domenech pewnie chwyta piłkę po strzale głowa Depoitre'a.

• Nie ma gola dla Gent! Asare dośrodkował w pole karne z lewego skrzydła i głową uderzył Depoitre! Piłka leciała niemal w samo okienko, ale bramkarz w sobie znany sposób zdołał sparować futbolówkę na poprzeczkę! Sprzed linii wybił ją potem Mustafi!

• Fuego ratuje się faulem Od rozpoczęcia spotkania lepsze wrażenie jest po stronie gospodarzy, którzy grają na wyższym biegu. Valencia prezentuje się dość "ekonomicznie".

• Akcja Valencii przynosi rzut rożny. Słabe dośrodkowanie Parejo pada łupem obrony gospodarzy.

• Oskrzydlająca akcja Barragana prawą stroną - ten zagrał płasko przed bramkę do Alcacera, ale piłkę na rzut rożny wybił wślizgiem Nielsen. W podobnych okolicznościach zanotował bramkę samobójczą. Tym razem skuteczniej interweniował.

• Feghouli faulowany na lewej stronie za linią środkową boiska. Przez kilkanaście sekund Algierczyk nie podnosił się z murawy. Jednak może grać.

• Kapitalny strzał Kumsa z woleja po dośrodkowaniu z prawego narożnika i fenomenalna parada Domenecha, który wyciągnął się jak struna i sparował strzał jedną ręką! Wcześniej jednak rozległ się gwizdek sędziego - faulował jeden z zawodników Gent!

• Foket podłączył się prawą stroną i uderzył na bramkę Domenecha. Piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Valencia zamknięta przed własnym polem karnym. Fuego wszedł między środkowych obrońców i przeciął podanie adresowane do Depoitre'a.

• Płaskie wstrzelenie piłki w pole karne z prawej strony w stronę dalszego słupka. Piłka trafiła do Saiefa, lecz ten uderzył wysoko nad poprzeczką.

• Odpowiedź Valencii, ale atak został przerwany kilkanaście metrów za linią środkową. Niesiona żywiołowym dopingiem kontra Belgów zakończona Mustafiego, który wybił piłkę na aut na wysokości pola karnego.

• Dobre dośrodkowanie i piłka spada pod nogi Deipotre'a, którego anemiczne uderzenie z 8 metrów broni bramkarz.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta! Od razu atak Gent lewą stroną przynosi rzut wolny po faulu Pereza.

• Przywitanie drużyn. Gospodarze zagrają w "odblaskowych" żółtych strojach. Valencia na biało-czarno. Losowanie stron KAA Gent - Valencia

• Na początku hymn Ligi Mistrzów był zakłócany przez inny utwór dobiegający ze stadionowych głośników. Po chwili jednak pozostał motyw przewodni tych elitarnych rozgrywek.

• Przenosimy się Ghelamco Arena! Obie drużyny wychodzą na murawę!

• Droga Valencii na mecz z KAA Gent

• Arbitrem głównym dzisiejszego meczu jest Daniele Orsato z Włoch. Na liniach będą mu pomagać Lorenzo Manganelli oraz Riccardo Di Fiore. Sędzią technicznym jest za to Alessandro Giallatini.

• Dwudziestego października Valencia szczęśliwie pokonała Belgów 2:1, mimo że... wszystkie bramki strzelali zawodnicy Heina Vanhaezebroucka - na korzyść "Nietoperzy" do własnej siatki trafili Nielsen i Mitrović, a do właściwej bramki strzelił Foket (czyt. relację z meczu Valencia CF - KAA Gent).

Bramki z meczu na Estadio Mestalla

• I rezerwowi KA Gent: Brian Vandenbussche (bramkarz), Kalifa Coulibaly, Erik Johansson, Marko Poletanović, Rafinha, Benito Raman, Moses Simon.

• Znamy wyjściowe "jedenastki" obu drużyn. Pora przedstawić rezerwowych. Zacznijmy od ławki gości: Yoel Domenech (bramkarz), Danilo Barbosa, Joao Cancelo, Rodrigo De Paul, Andre Gomes, Pablo PIatti, Ruben Vezo.

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację

• Kolejna piłkarska środa związana z Ligą Mistrzów tuż-tuż. Za niespełna 40 minut KA Gent podejmie przed własną publicznością Valencię CF i będzie chciała zrewanżować się za porażkę sprzed dwóch tygodni. Z jakim skutkiem?

• Gent - Valencia LIVE!

ZAPOWIEDŹ: "Nietoperze" przegonią mistrza Belgii z Ligi Mistrzów?

Piłkarze Gent zmierzą się dziś na własnym boisku w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z Valencią. Będzie to rewanż za spotkanie rozegrane na Estadio Mestalla przed dwoma tygodniami, które zakończyło się zwycięstwem "Nietoperzy" 2:1.