2

Celtic Glasgow

0

• Za relację ze spotkania serdecznie dziękuje Michał Bezuch.

• Malmoe FF zagra w Lidze Mistrzów po raz drugi z rzędu, a Celtic musi zadowolić się grą w fazie grupowej Ligi Europy. Szwedzi odnieśli zasłużoną wygraną i już w czwartek poznają swoich rywali w Champions League.

• Koniec spotkania! Malmoe wygrywa 2:0 i awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów!

• Dość brutalne zagranie Markusa Rosenberga i kapitan Malmoe ukarany żółtą kartką.

• Jo Inge Berget schodzi z boiska i otrzymuje owację na stojąco po bardzo pracowitym meczu. Jego miejsce zajmuje Agon Mehmeti.

• Jeszcze 2 minuty do końca, Celtic jest bezradny i nie jest w stanie zagrozić bramce Wilanda.

• 4 minuty doliczone do drugiej połowy dzisiejszego spotkania.

• Wrzutkę Celtiku z lewej strony przecina ręką Wiland, wyginając się jak struna.

• Janko włączył się w akcję na prawej flance i wywalczył rzut rożny dla gości. Piłkę po kornerze wypiąstkował Wiland.

• Tym razem za spóźniony faul na Tinnerholmie upomnienie otrzymuje Stefan Johansen z Celtiku.

• Żółtą kartką ukarany jeszcze Kris Commons.

• Po starciu z Boyatą na murawie długo leżał Djurdjić, ale Serb już wrócił do gry. Sędzia chyba miał podstawy, by odgwizdać rzut wolny, jednak tego nie zrobił.

• W drużynie Malmoe druga zmiana - Vladimira Rodicia zastąpi Erdal Rakip.

• 10 minut do końca spotkania, a The Bhoys potrzebują wciąż aż dwóch bramek, aby marzyć o grze w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

• Uderzenie Krisa Commonsa z trzydziestu metrów równie potężne, co niecelne.

• Ostatnia już zmiana w drużynie Ronny'ego Deili. Jamesa Forresta na skrzydle zastąpi Gary Mackay-Steven.

• Yotun wrzuca ze stałego fragmentu gry, ale tym razem Gordon pewnie piąstkuje poza pole karne.

• Anton Tinnerholm powstrzymał nieprzepisowo rozpędzonego Forresta i będzie rzut wolny z lewego skrzydła na wysokości pola karnego.

• Djurdjić uderza z dystansu wprost w plecy Markusa Rosenberga, który w dodatku był na ofsajdzie.

• Wspomnianego Bitona w drużynie Celticu zmienia Nadir Ciftci.

• Nir Bitton fauluje taktycznie Jo Inge Bergeta. Izraelczyk musi uważać, bo ma już na koncie upomnienie.

• Djurdjić zaczął zabawiać się z obrońcami Celtiku i z łatwością ograł trzech z nich, ale ostatecznie wybiegł poza linię końcową. Od bramki Gordon.

• Przed niezłą okazją po nieporozumieniu w obronie Malmoe znalazł się Griffiths, ale wolej w jego wykonaniu bardzo nieudany, piłka z szesnastu metrów wędruje wysoko w trybuny.

• Nir Biton ukarany żółtą kartką za spóźniony wślizg.

• Duże zamieszanie w polu karnym Malmoe, Scott Brown nie zdołał oddać strzału na bramkę, bo błyskawicznie otoczyło go trzech obrońców.

• Wiland źle obliczył lot piłki, ale Yotun asekurował całą sytuację i szybko pozbył się piłki z własnego pola karnego.

• Uderza Berget, mocno, ale wprost w Gordona.

• Scott Brown został brutalnie potraktowany przez szwedzkich zawodników, ale kapitan Celtów szybko wraca do gry.

• Felipe Carvalho ukarany żółtą kartką.

• Dwa gole dla Malmo po rzutach rożnych, a Celtic by wrócić do gry potrzebuje aż dwóch goli!

• GOOOOL! 2:0 dla Malmo! Felipe Carvalho!

• Malmoe było bliskie podwyższenia na 2:0, ale Craig Gordon popisał się fantastyczną podwójną paradą!

• Celtic rozpoczął napór, piłka po uderzenie z dystansu i rykoszecie nabrała nietypowej rotacji i mogła wpaść do siatki, lecz minęła ją o dobre pół metra.

• Johanssen wrzuca, ale Johan Wiland wychodzi z bramki i pewnie piąstkuje.

• Stefan Johanssen na prawym skrzydle Celtiku sfaulowany przez Yotuna tuż przed linią pola karnego.

• Jo Inge Berget uderzył w kompletnie nieudany sposób, piłka nabrała zewnętrznej rotacji i poszybowała daleko w trybuny.

• Boyata powstrzymuje rajd Bergeta na trzydziestym metrze. Zółta kartka dla Belga.

• Rosenberg bez opieki w polu karnym uderzył o metr od słupka bramki Celtiku! Mocne rozpoczęcie gospodarzy!

• Vladimir Rodić włączył się do akcji prawym skrzydłem i posłał płaską wrzutkę po ziemi, lecz obrona Celticu była czujna.

• Zaczynamy drugą część spotkania! Czy Celtic odrobi stratę z pierwszej odsłony?

• Obie ekipy w przerwie wykorzystały po jednej zmianie.

• Pierwsza połowa prowadzona w żywym tempie mogła podobać się kibicom. Obie ekipy stworzyły kilka sytuacji, lecz to Szwedzi byli bardziej przekonującym zespołem. Spore kontrowersje wzbudziła nieuznana bramka dla Celticu zdobyta pod koniec pierwszej odsłony.

• Pan Milorad Mażić gwiżdże po raz ostatni w pierwszej odsłonie. Malmoe prowadzi z Celtikiem 1:0 w spotkaniu rewanżowym i taki wynik premiuje właśnie Szwedów do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

• Rodić piętką do Rosenberga w polu karnym, a jego strzał z niewielkiej odległości broni Gordon! Bardzo groźna kontra Szwedów i mogło być 2:0!

• Berget przeprowadza rajd lewą stroną, odgrywa przy linii końcowej do Djurdjicia, lecz Serb skiksował tuż przed bramką Gordona.

• Piłka w siatce Johana Wilanda, ale sędzia nie uznał bramki dla Celtiku, dopatrując się przewinienia. Bardzo kontrowersyjna decyzja arbitra, gdyż piłki ręką dotknął Arnason z Malmoe.

• Dośrodkowanie Scotta Browna z prawej strony wybite na aut. Chwilę później Armstrong ambitnie powalczył na prawej flance i wywalczył korner.

• Bardzo niefrasobliwe zagranie Boyaty do Van Dijka i Rosenberg przejął piłkę, jednak nie zdołał wyjść do sytuacji sam na sam z bramkarzem.

• Arbiter postanowił ukarać indywidualnie obu graczy, gdyż Serb wyraźnie prowokował.

• Griffiths otrzymuje żółtą kartkę za bardzo niesportowe zachowanie względem Rodicia.

• Korner dla Malmoe wykonany podobnie jak ten, po którym padła bramka, tym razem Gordon pewnie piąstkuje. Golkiper sygnalizował także, że był faulowany.

• Bardzo szybka kontra gospodarzy, uderzenie Bergeta odbija Boyata, piłka spada pod nogi Rosenberga, ale jego strzał został sparowany na rzut rożny.

• Tym razem pomocnik Celtiku - Forrest - łatwo zastopowany przez graczy Malmoe.

• Rosenberg próbował sprytnie wypuścić Tinnerholma na skrzydło, ale zagranie to przeczytali obrońcy The Bhoys.

• Armstrong wrzuca prawą nogą z lewego skrzydła, ale bardzo głęboko - piłka łatwa do wyłapania przez bramkarza mistrza Szwecji.

• Lewicki chwilowo opatrywany przez lekarzy - Szwed o swojsko brzmiącym nazwisku lekko krwawi.

• Celtic nie ma pomysłu na przedostanie się pod bramkę Szwedów, a musi koniecznie zdobyć bramkę, jeśli chce myśleć o awansie.

• Nikola Djurdjić zagrywa górą na dobieg nad obrońcami do Yotuna, ale Peruwiańczyk był już zbyt blisko linii końcowej i nie opanował piłki.

• Ładna kombinacyjna akcja Celticu skutecznie powstrzymana przez obrońców Malmo.

• James Forrest rozpędził się przez środek boiska, ale został zepchnięty do boku i nie miał komu oddać piłki.

• Po wrzutce Yotuna z rzutu rożnego pojedynek główkowy tuż przed bramkarzem wygrywa kapitan gospodarzy i pakuje piłkę do siatki z kilku metrów! Taki wynik premiuje awans Malmoe do Ligi Mistrzów!

• GOOOOOOL! 1:0 DLA MALMO! ROSENBERG!

• Zółtą kartką za ostre wejście ukarany van Dijk.

• Celtic wywalczył kolejny korner.

• Armstrong ambitnie szarżuje lewym skrzydłem, lecz jego wrzutka została zablokowana i mamy korner dla Celticu. Niewiele z niego wynikło.

• Fatalnie zagapili się obrońcy Malmoe i przepuścili między sobą rozpędzonego Griffithsa, który doszedł do strzału z pierwszej piłki. Strzał był jednak bardzo niecelny.

• Po rzucie wolnym piłka spadła pod nogi Bergeta, który uderzył mocno sprzed szesnastki, ale piłka poszybowała w trybuny.

• Oscar Lewicki zagrywa piękną krossową piłkę do Jo Inge Bergeta na prawe skrzydło, a ten ogrywa łatwo obrońcę Celticu i schodzi do środka, lecz nikt nie przeciął jego płaskiego dośrodkowania.

• Adu ostro potraktował Scotta Browna w środku pola. Nie brakuje walki od samego początku.

• Faul na Djurdjiciu i była szansa dla Malmoe z rzutu wolnego. Wrzutka jednak zbyt głęboka i ląduje w rękawicach Craiga Gordona.

• Jo Inge Berget próbuje szczęścia z dystansu. Moc była, precyzji jednak brak.

• Tinnerholm skutecznie zażegnał dynamiczną akcję Szkotów prawą flanką.

• Ostry faul Armstronga z Celticu na Djurdjiciu. Bardzo głośne gwizdy na trybunach, ale sędzia nie pokazuje kartki.

• Piłkarze Malmoe zaczęli od środka boiska.

• Gospodarze w błękitnych koszulkach i białych spodenkach zagrają ustawieniem 1-4-4-2. Goście natomiast w wyjazdowych żółtych strojach, Celtowie ustawieni będą w formację 1-4-2-3-1.

• Stawką dzisiejszego spotkania jest oczywiście awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów i wielkie pieniądze. Nagrodą pocieszenia jest udział w fazie grupowej Ligi Europy.

• Zawodnicy obu zespołów pojawili się już na murawie i słuchają hymnu Ligi Mistrzów.

• W lidze szwedzkiej rozgrywanej systemem wiosna-jesień, Malmo po 21 kolejkach zajmuje dopiero 5. lokatę, tracąc 7 punktów do liderującego Goteborga.

• Drużyna Malmo w poprzednich rundach uporała się z wileńskim Żalgirisem, remisując 0:0 i wygrywając 1:0 w rewanżu, a także eliminując Red Bull Salzburg. Pomimo porażki w Austrii 2:0, Szwedzi odrobili straty przed własną publicznością i wygrali 3:0. Czy dziś gospodarze zafundują swoim kibicom podobny scenariusz?

• Celtic na swojej drodze do Ligi Mistrzów wyeliminował do tej pory dobrze znany polskim kibicom islandzki Stjarnan, wygrywając 2:0 i 4:1, a następnie azerski Karabach, wygrywając 1:0 i bezbramkowo remisując. W lidze szkockiej The Bhoys uzbierali 13 punktów w 5 meczach i zajmują drugą lokatę za plecami edynburskich Hearts.

• Norweski szkoleniowiec Celtów Ronny Deila również zdecydował się na dwie roszady, obie na bokach obrony. W miejsce Szweda Mikaela Lustiga pojawi się Szwajcar Saidy Janko, a Honduranina Emilio Izaguerre zastąpi Szkot Charlie Mulgrew.

• Trener gospodarzy - Age Hareide - dokonał tylko dwóch zmian w porównaniu z pierwszym spotkaniem. Najważniejszą wiadomością jest powrót kapitana, Markusa Rosenberga, wielokrotnego reprezentanta Szwecji i byłego napastnika Ajaxu.

• W pierwszym spotkaniu Szkoci na własnym terenie zwyciężyli 3:2. Szwedzi po dramatycznej końcówce zdobyli drugą bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, co przedłuża ich nadzieję na awans. Zespół Malmo musi dziś wygrać 1:0, 2:1 lub minimum dwiema bramkami, aby zagrać w fazie grupowej Champions League. Szkotów zadowala remis.

• Na relację ze spotkania rewanżowego czwartej - ostatniej - rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów pomiędzy Malmo FF a Celtikiem Glasgow serdecznie zaprasza Michał Bezuch. Spotkanie rozpocznie się o 20:45, już za niecałe pół godziny.

• 4. runda eliminacji Ligi Mistrzów

ZAPOWIEDŹ: Pogromca Lecha odpadnie z mistrzem Izraela? Skenderbeu i Monaco odrobią straty?

We wtorkowy wieczór poznamy kolejnych pięciu uczestników Ligi Mistrzów w sezonie 2015/2016. Rewanżowe mecze 4. rundy eliminacji Champions League rozegrane zostaną w Zagrzebiu, Malmoe, Tel Awiwie, Lwowie i Monako.