Manchester United

2

VfL Wolfsburg

1

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Bartłomiej Stachnik. Zapraszamy na kolejne relacje na żywo w Ekstraklasa.net. Okazja już jutro, kiedy swoje mecze w europejskich pucharach będą rozgrywały Lech i Legia.

• Manchester wygrywa zasłużenie, ale niepotrzebnie zafundował sobie nerwy w ostatnich trzydziestu minutach spotkaniu. Po strzeleniu bramki na 2:1 Czerwone Diabły kompletnie oddały inicjatywę Wolfsburgowi, który miał swoje sytuacje, żeby doprowadzić do wyrównania. Z tymi poradzili sobie jednak podopieczni van Gaala i ostatecznie mogą cieszyć się ze zwycięstwa.

• Koniec spotkania. Manchester wygrywa i trzy punkty zostają na Old Trafford. Rozbrzmiewa "Glory, Glory Man United"

• Mądrze, dojrzale teraz gra Manchester, nie pozwala "Wilkom" przeprowadzić żadnej akcji.

• Strzela Pereira, ale uderza prosto w mur. Utrzymał się jednak przy piłce Manchester.

• Sędzia dolicza trzy minuty. Piłkę ma United i zdobywa rzut wolny tuż przed szesnastką Wolfsburga.

• Wreszcie dłużej przy piłce utrzymują się piłkarze United, oddalając grę od własnego pola karnego.

• Rodriguez strzela z rzutu wolnego tuż nad murem, ale piłka minimalnie mija bramkę koło prawego słupka.

• Faul taktyczny Schneiderlina kilka metrów przed polem karnym. Sędzia nie pokazuje żółtej kartki, chociaż miał podstawy.

• United próbuje kontry, Mata przerzuca piłkę do Martiala, a ten wbiega w pole karne i zagrywa wprost w ręce Benaglio.

• Kolejny faul na czterdziestym metrze i znów okazja do dośrodkowania dla Wolfsburga. I znów radzą sobie z tym gracze United.

• Draxler znów źle wybija korner i piłka przelatuje przez całe pole karne.

• Blind fauluje dając Wolfsburgowi okazję do dośrodkowanie. Zagranie Rodrigueza wybija na rzut rożny Young.

• W ostatnich minutach cofnięty Manchester przyjmuje gości na własnej połowie, a ci atakują coraz odważniej. Podopieczni van Gaala próbują grać na czas, aby uspokoić trochę grę.

• Żólta kartka dla Younga za grę na czas.

• Draxler próbuje kiwać przed szesnastką, ale przecenia swoje możliwości i obrońcy Manchesteru odzyskują piłkę.

• Za Traescha wchodzi Jung. To ostatnia zmiana w meczu.

• Rooney wybija piłkę niemal z linii bramkowej, chroniąc swoją drużynę przed utratą gola. Świetnie w pole karne dośrodkował Draxler. Bendtner minął się z piłką, ale ta dotarła do Dantego.

• Draxler posyła piłkę z rzutu rożnego w pole karne, ale podaje wprost na głowę obrońców United.

• Draxler świetnie podaje do znajdującego się na skrzydle Schuerrle, ale jego centrę wybija Jones.

• Van Gaal chce wzmocnić defensywę. Za Schweinsteigera wchodzi Jones.

• Schuerrle dostaje piłkę w polu karnym. Próbuje zwodów w jedną i drugą stronę, potem strzelił pod nogami Blinda, ale piłka poleciała koło słupka.

• ...a za Dosta Bendtner.

• Na podwójną zmianę decyduje się trener Wolfsburga. Za Arnolda wchodzie Schuerrle...

• Young centruje z prawego skrzydła, ale wprost pod nogi Traescha, który bez trudu wybija piłkę.

• Na wyprostowanej nodze wylądował Smalling, ale po chwili wstaje bez interwencji sztabu medycznego.

• Depay schodzi z boiska, a za niego pojawia się młodziutki Pereira

• Memphis Depay dostaje żółtą kartkę po tym jak uderzył rywala w twarz w walce o piłkę.

• Depay uderza z dystansu, ale uderza prosto w Benaglio.

• Wpada w pole karne Caligiuri, ale Young wyłuskuje mu piłkę spod nóg.

• Szansa dla Wolfsburga, ale de Gea odbija strzał Caligiuriego!

• Mata dostaje piłkę w powietrzu i podaje piętką, odwrócony tyłem. Smalling wślizgiem kieruje piłkę do bramki.

• Genialna asysta Maty! Smallin strzela gola.

• Znów drybluje na lewym skrzydle Depay, ale piłkę na rzut rożny wybija mu spod nóg Traesch.

• Szybkie rozpoczęcie z autu przez Manchester United, Depay dośrodkowuje spod linii końcowej, ale Martial tylko trącił piłkę czołem.

• Świetna akcja Wolfsburga, Draxler podaje do Kruse, a ten z pierwszej piłki do Dosta, ale sędzia liniowy sygnalizuje pozycję spaloną, a zawodnik "Wilków" wychodził już na czystą pozycję.

• Bas Dost podaje do Caliguirego, a ten groźnie dośrodkowuje, ale interweniuje Darmian, wybijając piłkę na aut.

• W przerwie meczu mogliśmy zobaczyć zmianę. Za Valencię wszedł Young.

• Sędzia gwiżdże i rozpoczyna drugą połowę.

• Wolfsburg szybko zdobył bramkę po czym cofnął się na własną połowę i czekał na ruch United. Manchester przejął inicjatywę, chociaż rozkręcał się powoli, ale stworzył sobie kilka groźnych sytuacji, których nie potrafił odpowiednio wykorzystać. Dopiero rzut karny po ręce Caliguriego pozwolił United wyrównać. Wolfsburg poza akcją bramkową nie potrafił zagrozić bramce de Gei i jeśli nie zmieni swojej gry raczej nie uda mu się wywieźć z Old Trafford korzystnego wyniku.

• Sędzia nie dolicza nawet minuty do drugiej części spotkania i kończy pierwszą połowę.

• Draxler długo holuje piłkę, klepie z Caligiurim i wbiega w pole karne, ale dośrodkowuje niecelnie.

• Scheiderlin próbuje prostopadłej piłki do Martiala, ale ten jest na pozycji spalonej.

• Żółtą kartkę otrzymuje Schwiensteiger. Sędzia puszcza grę, Max Kruse zupełnie niecelnie strzela z dystansu, a potem arbiter wraca do faulu Niemca.

• Z rzutu wolnego dośrodkowuje Draxler, ale nikt z jego kolegów nie doskakuje do piłki.

• Żółta karta dla Schneiderlina, który korkami nadeptuje na nogę rywala.

• Co raz więcej głupich strat notują gracze Wolfsburga. Schweinsteiger po przejęciu piłki podaje ją do Martiala, ale sędzie odgwizduje spalony.

• Mata przejmuje piłkę i podaje do Depaya, który szybko obrócił, ale strzelił prosto w środek bramki. Chwilę później dobiegł do wybitej piłki i ponownie uderzył, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Bez problemu Mata umieszcza piłkę w siatce. Benaglio rzucił się w złą stronę i nie miał szans na obronę.

• Caligiuri otrzymuje za to zagranie żółtą kartkę.

• Rzut karny dla Manchesteru United. Strzał Maty Caligiuri zatrzymuje ręką!

• Draxler kiwa Darmiana i próbuje dośrodkowania w pole karne, ale robi to niecelnie.

• Mata świetnie wypatruje wbiegającego w pole karne na lewym skrzydle Depaya, ale jego strzał główką jest za słaby, żeby pokonać bramkarza Wolfsburga.

• Ależ pudło Rooneya. Martial znów świetnie ograł obrońcę przy lini końcowej i wypatrzył osamotnionego na siódmym metrze Rooneya, ale ten strzela ponad poprzeczką.

• Schwiensteiger próbuje strzału z dystansu, ale piłka ląduje w trybunach.

• Wreszcie spróbował ataku Wolfsburg, ale Traesch nie przyjmuje dobrze piłki na prawym skrzydle po podaniu Arnolda.

• Kolejny raz piłka trafia do Juana Mata, który decyduje się na strzał z linii szesnastego metra, ale uderza prosto w Benaglio.

• Wolfsburg cofnął się na własną połowę i oddał piłkę Manchesterowi United. Na razie jednak piłkarze van Gaala nie mogą znaleźć sposobu na defensywę "Wilków".

• Martial popisuje się dryblingiem w narożu pola karnego, ale jego strzał ląduje w trybunach.

• Juan Mata dostaje piłkę w polu karnym i strzela na bramkę. Tylko świetna główka Dante ratuje Wolfsburg przed stratą bramki!

• Źle wybija piłkę Benaglio i Schwiensteiger próbuje trafić do pozostawionej bez opieki bramki, ale strzela źle i uderzenie zostaje z łatwością zablokowane.

• Rooney zagrywa na lewe skrzydło do wybiegającego Martiala, ale świetnie ratuje sytuacje wślizgiem Traesch.

• Caligiuri świetnie rozgrywa piłkę z Maxem Kruse tuż przed polem karnym United. Najpierw podaje do kolegi, a potem wbiega między obrońcami i dostając piłkę zwrotną jest sam na sam z De Geą. Bramkarz przy jego strzale jest bez szans.

• Fantastyczna akcja Wolfsburga, Caligiuri zdobywa bramkę.

• Dobre długie podanie w kierunku napastników United, ale Benaglio dobrze wybiega do piłki i bez trudu ją łapie.

• Piłkarze Manchesteru United rozpoczynają mecz przy głośnym dopingu kibiców.

• Rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów.

• Czas jednak wrócić do teraźniejszości. Oba zespołu są już w tunelu i czekają na sygnał do wyjścia na boisko.

• Obie drużyny spotkały się już w jednej grupie w roku 2009. Oba mecze wygrał wtedy Manchester United (2-1 u siebie i 3-1 na wyjeździe).

• Za to Wolfsburg w ostatnich siedmiu meczach fazy grupowej tylko raz nie zdobył bramki. Miejmy nadzieję, że dzisiaj również mecz nie skończy się bezbramkowym remisem, a gole będą padały po obu stronach.

• Warto dodać, że w Lidze Mistrzów, na Old Trafford "Czerwone Diabły" przegrały tylko cztery razy na 65 meczów.

• Nigdy w rozgrywkach Ligi Mistrzów Manchester United nie przegrał dwóch pierwszych meczów fazy grupowej. Czy Wolfsburgowi uda się dzisiaj zmienić ten stan rzeczy?

• Oraz ławki rezerwowych:

Manchester United: Jones, Young, Wilson, Romero, Fellaini, McNair, Pereira.

Wolfsburg: Bendtner, Schaefer, Klose, Schuerrle, Gruen, Jung, Seguin.

• Oto składy obu drużyn:

Manchester United: De Gea, Valencia, Smalling, Blind, Darmian, Schneiderlin, Schweinsteiger, Mata, Rooney, Memphis, Martial.

Wolfsburg: Benaglio, Trasch, Naldo, Dante, Rodriguez, Guilavogui, Arnold, Caligiuri, Kruse, Draxler, Dost.

• A tak prezentuje się Teatr Marzeń na niedługo przed spotkaniem.

• Przed meczem warto przeczytać zapowiedź, która krótko wprowadza w mecz, przedstawiając sytuację obu drużyn.

• To drugi dzień zmagań w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zapraszamy na relację z meczu Manchester United - Vfl Wolfsburg.