2

KAA Gent

1

• Za uwagę i wspólnie spędzony czas dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net! Dobrej nocy!

• Zeni St. Petersburg inkasuje trzy punkty, ale nie bez trudu. Mistrz Belgii postawił wyżej notowanemu przeciwnikowi trudne warunki i musiał on do końca drżeć o końcowy wynik. Podopieczni Andre Villasa-Boasa mogli wygrać wyżej i tym samym uniknąć niepotrzebnych nerwów w końcówce, ale w kilku sytuacjach wykazali się oni słabą skutecznością. Gent nie musi się wstydzić swojej postawy, bo zagrało ambitnie i zostawiło kawał serca na boiska. Poza pierwszym kwadransem, kiedy to dominował Zenit i początkiem drugiej połowy, gdy Gent na chwilę zepchnęło gospodarzy do defensywy, oglądaliśmy wyrównany pojedynek.

• Koniec meczu! Zenit pokonał Gent 2:1 i umacnia się na prowadzeniu w grupie H Ligi Mistrzów!

• Gent jeszcze szuka szansy na wyrównującego gola, ale nic już chyba z tego nie wyjdzie, bo jeden z zawodników mistrza Belgii faulował w ataku rywala.

• Sędzia doliczył dodatkowe trzy minuty

• Żółtą kartką ukarany Pedersen.

• Coulibaly za Almeidę na ostatnie minuty.

• Hulk sprawdził teraz z rzutu wolnego Selsa. Brazylijczyk huknął potężnie i bramkarz Gentu przeniósł futbolówkę nad poprzeczką z najwyższym trudem.

• Ostatnia zmiana w Zenicie. Ryazantsev zastąpił Shatova.

• Saief ukarany teraz żółtą kartką za faul na rywalu.

• Centra Almeidy w pole karne, ale futbolówkę łapie ze spokojem Kerzhakov.

• Danny chciał rozegrać piłkę przed polem karnym Gentu z Hulkiem, ale Brazylijczyk zaprzepaścił szanse na groźną sytuację złym odegraniem do Portugalczyka.

• Druga zmiana w Gencie. Schodzi strzelec gola Matton, a w jego miejsce Raman.

• Będący w polu karnym Shatov otrzymał dokładnie podanie z głębi pola, ale tym razem futbolówka została mu zabrana wślizgiem.

• Pierwsza zmiana w szeregach gości. Schodzi Milicević, a zastąpi go Pedersen.

• Wszedł teraz z piłką w pole karne Shatov i huknął z kilkunastu metrów, ale piłka poszybowała nad poprzeczką!

• Ale było teraz gorąco w polu karnym Zenitu! Najpierw strzał Mattona został zablokowany, a poprawka Neto przeszła niewiele obok słupka!

• Niezła, szybka akcja Gentu, ale beznadziejne wykończenie. Asare zagrał z prawego skrzydła w pole karne do Kumsa, który chciał chyba uderzać, a wyszło z tego podanie i to na dodatek do nikogo.

• Druga zmiana w Zenicie. Dzyuba opuszcza plac gry, a w jego miejsce melduje się Yusupov.

• Uderzenie Hulka zza pola karnego zablokowane.

• Hulk świetnie wypatrzył w polu karnym niepilnowanego Shatova i podał do niego, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem przerzucił nad nim piłkę, która następnie zatrzepotała w siatce! Zenit - Geny 2:1.

• GOOOOL! Zenit ponownie na prowadzeniu! Selsa pokonał Shatov!

• Neto zastąpił kontuzjowanego Lombaertsa.

• Mieliśmy teraz przerwą w grze. Lombaertsowi była teraz udzielana pomoc medyczna po starciu z rywalem. Chyba nie będzie mógł kontynuować zawodów.

• Żółtą kartką ukarany Javi Garcia za krytykę orzeczeń arbitra.

• Piłka zagrana na wolne pole do Depoitre, ale uprzedził go Kerzhakov, który wyszedł z bramki i wybił futbolówkę w trybuny.

• Zenit mógł ponownie wyjść na prowadzenie. Po centrze Hulka na piąty metr, do futbolówki doszedł Dzyuba, ale w oddaniu strzału przeszkodził mu Mitrović!

• Kums dośrodkował z lewej strony pola karnego w kierunku długiego słupka, a zamykający akcję Matton, ładnym uderzeniem pokonał Kerzhakova!

• GOL! 1:1, a strzelcem wyrównującego gola Matton!

• Inicjatywa od początku tej drugiej połowy po stronie Gentu. Jednak mistrz Belgii po zmianie stron nie zagroził jeszcze bardzo poważnie bramce gospodarzy.

• Dzyuba walczył o piłkę z Nielsenem na pograniczu pola karnego Gentu, ale obrońca gości skutecznie blokował napastnika Zenitu, a na dodatek został sfaulowany.

• Kontrę wyprowadził Zenit, po której Hulk chciał wymusić rzut karny, ale sędzia nie dał się nabrać.

• Z dużym animuszem drugą połowę rozpoczęli goście.

• Zaczynamy drugie 45 minut! Od środka KAA Gent!

• Obie drużyny już na murawie. Za chwilę zaczynamy drugą odsłonę tego pojedynku!

• W pierwszym kwadransie to Zenit dominował boiska, ale później spuścił z tonu i gra się wyrównała. Zdecydowanie lepsze i klarowniejsze okazje w tych pierwszych 45 minutach mieli gospodarze, którzy mogli prowadzić większą różnicą bramek. Dla porównania KAA Gent stworzyło tylko jedną groźną sytuację. Czekamy na drugą połowę.

• Sędzia nie doliczył ani minuty i koniec pierwszej połowy! Zenit prowadzi 1:0 z KAA Gent, a autorem jedynego jak na razie gola jest Artem Dzyuba.

• Jednak nic groźnego z tego stałego fragmentu gry nie wynikło.

• Javi Garcia sfaulował Kumsa i rzut wolny dla Gentu z niezłej pozycji.

• Żółtą kartką ukarany Depoitre za krytykę decyzji arbitra.

• Bliski dojścia do piłki trąconej przez Depoitre był Matton, ale uprzedził go Kerzhakov.

• Milicević zagrał sprytnie w uliczkę w kierunku Depoitre pod "szesnastkę", ale ten nie ruszył do tego zagrania.

• Danny świetnie podał z głębi pola po ziemi do Hulka, ten wbiegł z piłką w pole karne, gdzie z lewej strony najpierw ograł Rafaela Almeidę, a następnie sprytnie dograł piłkę przed bramkę na głowę Dzyuby, który skierował ją do siatki! Ładna akcja Zenitu!

• GOL! 1:0 dla Zenitu! Artem Dzyuba!

• Przepychał się w polu karnym Gentu Dzyuba i sędzia odgwizdał faul napastnika Zenitu na Nielsenie.

• Z rzutu wolnego w pole karne Gentu dośrodkowywał Shatov, ale ta centra była za i od bramki rozpoczął Sels.

• Hulk uderzył technicznie zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.

• Gra się teraz wyrównała po początkowej dominacji gospodarzy.

• Teraz groźnie wstrzelenie piłki w pole karne Zenitu. Bliski dojścia do niej był zamykający akcję Saief, ale uprzedził go Anyukov, który zdążył wybić futbolówkę na rzut rożny. Pierwsza tak dobra akcja mistrza Belgii!

• Długie podanie Garaya pod pole karne Gentu do Dzyuby. Napastnik Zenitu nie zdołał jednak opanować futbolówki, a przeszkodził mu w tym Rafael Almeida. Gdyby nie on, Dzyuba znalazłby się w sytuacji sam na sam z Selsem.

• Wymienia teraz Zenit podania na własnej połowie, Gent zaatakowało teraz wysokim pressingiem.

• Ależ teraz okazja dla Zenitu! Smolnikov z prawej flanki zagrał w pole karne do Dzyuby, ten uderzył z pierwszej piłki i niewiele się pomylił!

• Teraz Zenit spuścił nieco z tonu i daje dojść do głosu gościom.

• Ciekawie zapowiadającą się akcję Zenitu przerwał główką Nielsen.

• Po dośrodkowaniu z kornera Hulka, obrońca Gent prawie pokonał własnego bramkarza, ale Sales fantastycznie przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Zaznacza się coraz bardziej przewaga Zenitu.

• Depoitre złapany na spalonym.

• Jesteśmy winni sprostowanie - to Garay, a nie Danny uderzał z rzutu wolnego w piątej minucie.

• Zagranie Hulka z prawego skrzydła po ziemi w pole karne, piłka trafia przed bramkę na jedenasty metr do Witsela, który od razu uderzył, ale przestrzelił w dobrej sytuacji.

• Z rzutu wolnego przymierzył Danny i niewiele zabrakło do szczęścia! Sels sparował futbolówkę na rzut rożny!

• Hulf faulowany tuż przed polem karnym. Rzut wolny dla Zenitu z niezłej pozycji.

• Niedokładne dośrodkowanie Neto z prawego skrzydła i od bramki Kerzhakov.

• Ucierpiał Witsel, ale po chwili podniósł się z murawy i gra wznowiona.

• Od środka rozpoczął Zenit St. Petersburg!

• Stadion Petrovskij nie jest wypełniony do ostatniego miejsca.

• Już po hymnie, przywitaniu obu ekip i losowaniu! Za chwilę ruszamy!

• Czas na hymn Ligi Mistrzów!

• Obie jedenastki i sędziowie wychodzą na murawę Stadionu Petrovskij!

• Siła Gentu tkwi w kolektywie i trudno wskazać jakieś indywidualne gwiazdy. Ich remis z Lyonem był pokazem ich umiejętności. W swoich szeregach mają mieszankę młodości i doświadczenia, która potrafi sprawić kłopoty rywalom. Wiemy o mocnych i słabych stronach naszych przeciwników, ale przede wszystkim sami musimy być zmotywowani, skoncentrowani i zdyscyplinowani

– powiedział Andre Villas-Boas.

• Przyjechaliśmy do Sankt Petersburga późno i nie mieliśmy czasu na przeprowadzenie treningu. Zenit można podziwiać, ma wiele atutów. Valencia to również silny zespół, ale nie można powiedzieć, że Zenit pokonując ten zespół sprawił niespodziankę. Wszystko jest dla nas nowe w tej chwili: nowy stadion, nowa sytuacja i musimy się do tego przyzwyczaić. Zenit ma wiele doświadczenia, wielu zagranicznych graczy, wiele silnych jednostek, więc nie są oni łatwym przeciwnikiem

– mówił na konferencji prasowej szkoleniowiec Gentu Hein Vanhaezebrouck.

• Gent w lidze plasuje się tuż za „pudłem”, ale od przewodzącego w Jupiler League Oostende ma na koncie tylko trzy "oczka" mniej. W sobotę podopieczni Heina Vanhaezebroucka pokonali Waasland-Beveren 3:1.

• Ewentualne dzisiejsze zwycięstwo Zenitu nad Gentem poprawiłoby wszystkim w Sankt Petersburgu humory, ponieważ w lidze drużyna pod wodzą Andre Villasa-Boasa ostatnimi czasy zawodzi. Co prawda zajmuje trzecią pozycję, ale przez to, że nie potrafi wygrać od czterech kolejek, traci do lidera CSKA Moskwa już osiem punktów. W miniony weekend Zenit zremisował na wyjeździe ze Spartakiem Moskwa 2:2, będąc zmuszonym dwukrotnie odrabiać starty. Punkt dla gości uratował w 87 minucie Dzyuba. Jednak ozdobą meczu było trafienie Hulka, który potężnie huknął z rzutu wolnego i nie dał szans bramkarzowi.

• Gent na jedenaście meczów, rozegranych na trzech frontach, pięciokrotnie wygrywał, a sześciokrotnie remisował. W swoim debiucie w Champions League podzielił się w dramatycznych okolicznościach punktami z Olympiquem Lyon. Nie dość, że Francuzi kończyli mecz w podwójnej przewadze, to jeszcze w 88 minucie nie wykorzystali rzutu karnego i to starcie zakończyło się wynikiem 1:1. Z kolei Zenit dwa tygodnie temu pokonał na Mestalla Valencię 3:2. Rosjanie prowadzili już 2:0, w 75 minucie „Nietoperze” wyrównały, aby kilkadziesiąt sekund później znów przegrywać.

• Sędzią dzisiejszego meczu będzie 35-letni Słoweniec Matej Jug.

• KAA Gent - ławka rezerwowych: Vitas, Coulibaly, Van der Bruggen, Vandenbussche, Raman, Simon, Pedersen.

• Oto wyjściowy skład mistrza Belgii KAA Gent na dzisiejszy mecz z Zenitem.

• Tak prezentował się Stadion Petrovskij w Sankt Petersburgu kilkanaście minut po godzinie 19:00 czasu polskiego.

• Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka i ławka rezerwowych Zenitu St. Petersburg na dzisiejszy mecz.

• Witamy! Już za 45 minut na Stadionie Petrovskij rozpocznie się mecz 2.kolejki grupy H Ligi Mistrzów, w którym Zenit podejmie Gent. Zapraszamy na relację tekstową z tego spotkania!