Anderlecht Bruksela 1 - 2 Arsenal Londyn

Anderlecht Bruksela

1

Arsenal Londyn

2

• Zamykamy już naszą relację LIVE. Już za chwilę na naszej stronie pojawi się szerszy opis meczu w Brukseli, a także relacje ze wszystkich pozostałych środowych spotkań Ligi Mistrzów. Za uwagę dziękuje Przemysław Drewniak.

• KONIEC! Mimo przeciętnej gry Arsenal w samej końcówce uciekł spod topora Anderlechtu i w niesamowitych okolicznościach zainkasował komplet punktów w Brukseli!

• Znów pokazał się z dobrej strony Gibbs, który dograł piłkę w pole karne do Sancheza. Chilijczyk przyjął ją na klatkę piersiową, oddał strzał, ale nieomylny jak dotąd Mbemba odbił go wprost pod nogi Lukasa Podolskiego. Napastnik z Gliwic nie miał żadnych problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce!

• TO JEST NIESAMOWITE!!!!!!! 2:1 DLA ARSENALU!!!!!!!!!!

• I kto by się spodziewał, że to boczni obrońcy uratują Kanonierów?! Chambers kapitalnie dośrodkował z prawego skrzydła do Kierana Gibbsa, który równie pięknym strzałem z pierwszej piłki po długim rogu daje Arsenalowi wyrównanie.

• GOOOOOOOOOOOOOL!!!! JEST REMIS!!!!!!

• Za Praeta wchodzi na boisko Dendoncker.

• Sypie się defensywa Arsenalu. W odstępie kilkudziesięciu sekund Martinez najpierw musiał zatrzymać szarżę Suareza, a później groźny strzał Najara.

• A w Arsenalu przeciętnego dziś Wilshere'a zmienia Lukas Podolski.

• Na pierwszą zmianę decyduje się Besnik Hasi. Cyriaca zmienia Matias Suarez.

• Ajj... Świetnie uderzył piłkę z rzutu wolnego Sanchez! Piłka o centymetry minęła słupek bramki Proto.

• CO TU SIĘ DZIEJE?! Kolejną kontrę wyprowadzili gospodarze, Najar zagrał w pole karne do Praeta, ten wyłożył piłkę Vanden Borre'owi, który strzelił w spojenie słupka z poprzeczką! Dobitka Najara zatrzymała się z kolei na bocznej siatce. Ależ szczęście miał teraz Arsenal!

• Żółtą kartką ukarany Olivier Deschacht.

• Ależ prowadzenie rozentuzjazmowało gospodarzy. Teraz niespodziewanie to Anderlecht przeważa i pewnie czuje się przy piłce.

• ... a za Flaminiego wchodzi lepiej usposobiony ofensywnie Alex Oxlade-Chamberlain.

• Błyskawicznie reaguje Arsene Wenger. Joel Campbell zmienia Welbecka...

• Fatalnie spisała się w tej akcji obrona Arsenalu. Per Mertesacker i Nacho Monreal zgubili krycie, przez co Najar oddawał strzał bez asysty przeciwnika.

• Niesamowite! Wydawało się, że gospodarze skupiają się już przede wszystkim na defensywie, gdy nagle wyprowadzili zabójczy kontratak. Praet idealnie dośrodkował piłkę na głowę Andy Najara, który główką daje prowadzenie Anderlechtowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! 1:0 DLA ANDERLECHTU!!!!

• Coraz głębiej cofają się piłkarze Anderlechtu. Widać, że ten mecz kosztuje ich sporo sił.

• Kolejne podanie przeszywające linię obrony gospodarzy posłał Sanchez, do piłki dochodził Ramsey, ale nie zdążył jej opanować przy linii końcowej i od bramki zacznie Proto.

• Cazorla! Sanchez zagrał Hiszpanowi prostopadłą piłkę na sytuację sam na sam z bramkarzem Anderlechtu, ale pomocnik Arsenalu strzelił wprost w niego.

• Mnóstwo miejsca w środku pola pozostawili goście Praetowi, który przygotował sobie piłkę na oddanie strzału, ale kopnął piłkę w trybuny.

• Bardzo ładnie wyprowadził kontratak Anderlecht. Zakończył go strzałem zza pola karnego Cyriac, który przymierzył celnie, ale zbyt płasko i wprost w dobrze ustawionego Martineza.

• Sanchez dograł do niepilnowanego na środku pola karnego Ramseya, ale Walijczyk w dobrej sytuacji oddał niedokładny, niecelny strzał. Rozkręcają się Kanonierzy!

• Jak pokazały powtórki, po podaniu Cazorli Sanchez odbił piłkę... plecami. Cóż, jaki mecz, taki pierwszy strzał... :)

• A teraz szansą odpowiedział Arsenal! Znakomitym, miękkim dośrodkowaniem przed bramkę popisał się Cazorla, Sanchez zdołał skierować piłkę w światło bramki, ale przed siebie odbił ją Proto. Mieliśmy pierwsze celne uderzenie w tym meczu!

• Ależ było groźnie! Po szybkiej akcji Anderlechtu Cyriac zgrał piłkę w polu karnym do Conte, ten mocno uderzył, ale jego strzał zablokowali obrońcy Arsenalu. Było blisko!

• I już w pierwszej akcji Welbeck próbował się przedrzeć przez gąszcz obrońców w polu karnym, ale nie dał rady oddać strzału na bramkę.

• Od środka zaczęli gospodarze. Obie drużyny bez zmian w składach.

• Piłkarze obu drużyn wrócili już na murawę. Za moment zaczynamy drugą połowę.

• Anderlecht - ArsenalAnderlecht - ArsenalAnderlecht - Arsenal

• W pierwszej połowie pojedynku w Brukseli nie obejrzeliśmy futbolu wysokich lotów. I to delikatnie mówiąc, bo w 45 minut obie drużyny nie oddały ani jednego celnego strzału! Z nadzieją na lepsze widowisko wrócimy wkrótce na drugą część meczu.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy w Brukseli Anderlecht bezbramkowo remisuje z Arsenalem.

• W końcówce pierwszej połowy dłużej utrzymywał się przy piłce Arsenal, który wreszcie trochę przyspieszył, ale gospodarze zagęścili strefę przed swoim polem karnym i utrudnili Kanonierom konstruowanie akcji.

• Tielemans posłał prostopadłe podanie do Praeta, który w starciu z obrońcami i bramkarzem Arsenalu ofiarnie wywalczył rzut rożny. Kolejny stały fragment gry gospodarzy nie przyniósł jednak zagrożenia.

• Po rzucie rożnym wykonywanym przez Cazorlę główkował Mertesacker, ale niemiecki obrońca został dobrze wypchnięty przez rywala i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Najbardziej aktywny w szeregach Sancheza otrzymał świetne podanie za plecy obrońców od Ramseya, ale w polu karnym nie poradził sobie z dwójką obrońców, oddając bardzo niedokładny strzał.

• Po raz kolejny ruszył Achaempong, z którym wyraźne kłopoty ma dziś Calum Chambers. Pomocnik Anderlechtu zagrał piłkę po ziemi w pole karne, ale nie przeciął jej żaden z jego partnerów.

• Groźnie wychodził na pozycję w polu karnym Welbeck, ale jak na razie nie do przejścia jest Chancel Mbemba.

• Przy stałych fragmentach gry widać przewagę fizyczną obrońców Arsenalu. Gospodarzom trudno będzie w ten sposób "ukąsić" rywali.

• Wrzawa w Brukseli. Znów rozpędził się lewą flanką Acheampong i wywalczył rzut rożny dla Anderlechtu.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Tielemans, ale jego próbę zdołali zablokować obrońcy Arsenalu.

• W grze ofensywnej obu drużyn brakuje jak na razie dokładności, przez co w Brukseli brakuje nam sytuacji podbramkowych.

• Znów groźnie zaatakowali Kanonierzy, ale Mbemba znakomicie zatrzymał wchodzącego w pole karne Sancheza.

• Szybka kontra Arsenalu zatrzymana przez Mbembę faulem na Welbecku. Kolejnego stałego fragmentu gry goście nie potrafili jednak zamienić na strzał.

• Teraz przy piłce dłużej utrzymywał się Anderlecht, ale nie przyniosło to gospodarzom żadnego skutku. Piłkarze gospodarzy często decydują się na grę długimi podaniami, co jak na razie nie zdaje egzaminu.

• Wydaje się, że największe zagrożenie Arsenal będzie dziś sprawiał na prawym skrzydle, gdzie kolejną udaną akcją popisał się Alexis Sanchez. Chilijczyk w pełnym biegu dośrodkował w pole karne na głowę Welbecka, ale ten źle złożył się do strzału i nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

• Dośrodkowywał kąśliwie na krótki słupek Cazorla, ale Deschacht w porę wybił piłkę poza boisko.

• Anderlecht potrafi utrzymywać się przy piłce i odbierać ją już na połowie Arsenalu. Gospodarze nie przestraszyli się Arsenalu i widać, że nie mają zamiaru tylko się bronić.

• A jednak nie... Cazorla trafił prosto w mur.

• Welbeck rozegrał dwójkową akcję z Wilsherem, po czym został sfaulowany przez rywala tuż przed polem karnym. To może być znakomita okazja dla gości!

• Cyriac niebezpiecznie rozpędził się z piłką, a na przewinienie na napastniku gospodarzy zdecydował się Nacho Monreal. Stoper Arsenalu słusznie został ukarany przez sędziego żółtą kartką.

• Dobrze prezentuje się jak na razie Anderlecht. Gospodarze są pewni w defensywie i potrafią bardzo płynnie przechodzić do akcji ofensywnych. Jak na razie w Brukseli oglądamy wyrównany pojedynek.

• Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia pod bramką Martineza.

• I odpowiedź Anderlechtu! Acheampong szarżował lewą stroną, Flamini wybija na rzut rożny.

• Od początku dłużej przy piłce utrzymują się piłkarze Arsenalu, którzy już oddali pierwszy strzał na bramkę gospodarzy. Świetną akcją na prawym skrzydle popisał się Sanchez, który płasko dośrodkował w pole karne do Cazorli, ale ten fatalnie skiksował.

• Gramy! Od środka rozpoczęli gospodarze.

• Zawodnicy Anderlechtu i Arsenalu wysłuchują już hymnu Ligi Mistrzów. Za moment zaczynamy!

• Tak rozgrzewali się przed meczem piłkarze Anderlechtu. Zdjęcie zostało zrobione kilkadziesiąt minut temu, teraz trybuny stadionu w Brukseli są już wypełnione po brzegi. Piłkarze obu drużyn za moment pojawią się na murawie.

• Dzisiejszy dzień jest szczególny dla Arsene'a Wengera, który obchodzi 65. urodziny. Czy po meczu w Brukseli francuski szkoleniowiec będzie świętował swój jubileusz?

- Nie należę do imprezowiczów, więc w ten dzień najważniejsze jest dla mnie zwycięstwo w Brukseli. Wciąż czuje się młodo i mam w sobie tyle samo pasji i motywacji do pracy, ile kilkanaście lat temu.
  • - Musimy zagrać w taki sposób, jak zrobiliśmy to w spotkaniu z Galatasaray (w pierwszej kolejce Anderlecht zremisował w Turcji 1-1 po golu straconym w doliczonym czasie gry - od red.) Musimy znaleźć w sobie wiarę, że potrafimy to zrobić. W meczu z Dortmundem, który przegraliśmy 0-3, brakowało nam kilku kontuzjowanych zawodników, a w dodatku byliśmy zbyt pewni siebie. Teraz podobnego błędu już nie popełnimy

- zapewniał przed spotkaniem trener mistrzów Belgii, Besnik Hasi.

• Ławka rezerwowych Anderlechtu: Davy Roef (GK), Maxime Colin, Sacha Kljestan, Leander Dendoncker, Matias Suarez, Nathan Kabasele, Aleksandar Mitrović.

• Ławka rezerwowych Arsenalu: Ryan Huddart (GK), Hector Bellerin, Tomas Rosicky, Mikel Arteta, Alex Oxlade-Chamberlain, Lukas Podolski, Joel Campbell.

• W kadrze Arsenalu nie ma Wojciecha Szczęsnego, który pauzuje za czerwoną kartkę otrzymaną w poprzednim meczu LM z Galatasaray (4-1). Co ciekawe, kontuzjowany jest jego dubler David Ospina, więc między słupkami gości stanie dziś 22-letni Argentyńczyk, Damian Martinez. Będzie to dla niego debiut w Champions League. Od początku swojego pobytu na Emirates, czyli od 2011 roku, Martinez zagrał jak dotąd jedynie w dwóch spotkaniach Pucharu Ligi.

• Kanonierzy zagrają jak zwykle w ustawieniu 4-1-4-1, z Sanchezem i Cazorlą na skrzydłach oraz Welbeckiem w ataku.

• W składzie Arsenalu pewnym zaskoczeniem jest obecność na środku obrony nominalnego lewego defensora Nacho Monreala, który ostatnio leczył kontuzję pleców. Wenger wolał jednak postawić na niego niż na młodziutkiego Hectora Bellerina.

• Przed pierwszym gwizdkiem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią spotkania w Brukseli.

• Witamy i zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z meczu grupy D, w którym Anderlecht Bruksela zmierzy się u siebie z Arsenalem Londyn. Piłkarze prowadzeni przez Arsene'a Wengera przylecieli do Belgii w roli zdecydowanego faworyta, choć liczba absencji w kadrze Kanonierów, którzy ostatnio grają w "kratkę", otwiera przez gospodarzami szansę na sprawienie niespodzianki. Czy Anderlecht zdoła urwać punkty faworytom grupy D? Przekonajcie się razem z nami!