Liga Mistrzów, 1/8 finału, pierwszy mecz

1

AS Monaco

3

• Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Fantastycznie rozegrany mecz przez piłkarzy Monaco. Co z tego, że Arsenal oddał więcej strzałów, skoro większość z nich była mocno niecelna? Kanonierzy mają teraz bardzo trudne zadanie przed rewanżem, w którym muszą strzelić minimum aż trzy gole

• Koniec! Monaco wygrywa 3:1!

• Świetna kontra Monaco, Carrasco wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie dał mu szans! Arsenal na kolanach!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! 3:1 dla Monaco, Carrasco!

• Jeszcze żółta kartka dla Jao Moutinho

• Pierwsza minuta doliczonego czasu gry - Oxlade-Chamberlain zebrał wybitą piłkę z pola karnego i kapitalnym strzałem pokonał bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Alex Oxlade-Chamberlain ratuje honor Arsenalu!

• Sanchez próbował ataku indywidualnego, ale został bardzo szybko powstrzymany przez obrońców Monaco

• Gorąco pod bramką gości! Po kapitalnym podaniu Sancheza w świetnej sytuacji znalazł się Walcott, ale jego strzał obronił Subasić! Piłka po dobitce Welbecka odbiła się od skrzydłowego Arsenalu

• Kolejna kontra gości, tym razem wszystko niedokładnym podaniem do Berbatova zepsuł Dirar

• Moutinho! Świetny strzał z dystansu, piłka nieznacznie minęła bramkę gospodarzy!

• To powinien być gol dla Monaco! Dirar świetnie zagrał z prawej strony do Moutinho, ten przedłużył efektownie do Martiala, a on przegrał pojedynek sam na sam z Ospiną!

• Zmiana u gospodarzy, Theo Walcott wchodzi za Oliviera Giroud

• To musiał być gol! Sanchez oddał strzał z okolic 14. metra, Subasić odbił piłkę przed siebie, a do pustej bramki nie trafił Giroud!

• Próba ataku w wykonaniu gospodarzy, Oezil zagrał do Giroud, ale ten stracił piłkę na wysokości pola karnego gości

• Świetna kontra Monaco, Anthony Martial zagrał z lewej strony do Berbatova, a ten mimo asysty obrońców nie dał szans bramkarzowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Dimitar Berbatov, 2:0 dla Monaco!

• To mogła być bramka! Cazorla dośrodkował z rzutu rożnego, a z dobrej pozycji głową przestrzelił Giroud!

• Kolejne przewinienie, tym razem po faulu Fabinho rzut wolny na połowie gości mają Kanonierzy

• A teraz lewą stroną zaatakował Kieran Gibbs, ale ostatecznie faulował on w polu karnym gości dos Santosa

• Indywidualny atak Cazorli skończony wywalczeniem rzutu wolnego, dość daleko jednak od bramki Subasicia

• Gorąco pod bramką gości! Sanchez świetnie dośrodkował z prawej strony, a z bliskiej odległości w światło bramki nie trafił Giroud!

• Arbiter daje znak i goście zaczynają drugą połowę

• To była świetnie rozegrana pierwsza połowa przez piłkarzy Monaco. Doskonale bronili oni dostępu do własnej bramki i wyprowadzili oni jedną groźną akcję, która od razu przyniosła bramkę. Zobaczymy, czy w przerwie Arsene Wenger będzie potrafił coś zmienić

• I teraz mamy koniec pierwszej połowy

• Cazorla dośrodkował z rzutu wolnego, a Subasić spokojnie złapał futbolówkę

• Tym razem żółty kartonik dla Echiejile

• Ogromne problemy jak na razie ma Arsenal ze skutecznym atakiem na bramkę rywala. Monaco mądrze się broni i jeszcze parokrotnie będziemy mogli oglądać takie akcje, jak ta przy golu w wykonaniu gości

• Coquelin ukarany żółtą kartką za zbyt ostry atak

• A teraz Giroud oddał strzał głową po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, a piłka zdecydowanie minęła bramkę

• Kondogbia otrzymał podanie od dos Santosa z prawej strony boiska i zdecydował się na strzał z dystansu, a piłka po rykoszecie minęła Ospinę i wpadła do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Kondogbia i goście wychodzą na prowadzenie!

• To powinna być bramka! Bellerin dośrodkował z prawej strony boiska, a z bliskiej odległości fatalnie przymierzył Giroud!

• Martial dośrodkował z lewej strony boiska, a bardzo niecelnym uderzeniem w polu karnym popisał się Jao Moutinho

• Bellerin próbował dośrodkować z prawej strony boiska, jednak nie zrobił tego najlepiej i piłka wyszła na aut bramkowy

• Było blisko gola dla gospodarzy! Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska na strzał zdecydował się Sanchez, ale zrobił to minimalnie niecelnie!

• Moutinho zaatakował indywidualnie i starał się podawać do Berbatova, ale zrobił to niedokładnie i Bułgar nie sięgną piłki

• Teraz to Monaco utrzymuje się dłużej przy piłce, ale Arsenal również dobrze gra w defensywie i nie pozwala sobie zagrozić

• Długa piłka z głębi pola w kierunku Martiala, ale ten był na spalonym, co nie uszło uwadze arbitra

• Z narożnika boiska dośrodkował tym razem Oezil, a obrońcy Monaco poradzili sobie z tym zagrożeniem

• Cazorla dośrodkował z rzutu wolnego, a piłka po zagraniu głową dos Santosa wyszła na corner

• Było blisko gola! Alexis Sanchez dośrodkował z rzutu rożnego, a Giroud mimo dogodnej pozycji przestrzelił głową!

• Abdennour faulował Giroud w środkowej strefie boiska

• Długie zagranie z głębi pola do Oezila, ale ten przegrał starcie z dos Santosem. Niemiec domagał się odgwizdania rzutu karnego za rzekome zagranie ręką zawodnika Monaco, ale nie miał racji

• Oezil dośrodkował z lewej strony boiska, a spokojnie piłkę złapał Subasić

• Brakuje na razie tempa temu spotkaniu. Przy piłce jest Arsenal, ale trudno jest mu się przebić przez twardą defensywę Monaco

• Ten jednak został dość kiepsko rozegrany i futbolówkę mają już goście

• Ładna akcja Arsnealu, Cazorla dośrodkował z lewej strony boiska, ale Welbeck w polu karnym nie sięgnął piłki. Po chwili z prawej strony piłkę wrzucił Bellerin, a obrońcy Monaco wybili ją na rzut rożny

• Spokojnie i długo od początku spotkania przy piłce utrzymują się gospodarze, jednak zazwyczaj rozgrywają ją dość daleko od bramki przeciwnika

• I pierwsza okazja gospodarzy! Długie podanie z głębi pola w kierunku Welbecka, ten z Echiéjilé na plecach wpadł w pole karne i uderzył za wysoko!

• Arbiter daje znak i zaczynają gospodarze!

• Arsenal jest dziś faworytem, ale żelazna defensywa Monaco może dać gościom możliwość sprawienia niespodzianki. Czy drużyna z księstwa da radę to zrobić? Piłkarze już są na boisku!

• To spotkanie to również mała podróż sentymentalna dla dwóch osób. Arsene Wenger w przeszłości przez siedem lat trenował Monaco, a Dymitar Berbatov występował w Manchesterze United oraz Tottenhamie - dwóch największych rywalach Arsenalu

• Najtrudniejszym, z czym mierzyć będą się dzisiaj londyńczycy, jest niewątpliwie defensywa gości. Monaco w dziesięciu ostatnich meczach w lidze francuskiej straciło zaledwie jednego gola

• Ławka gospodarzy: Szczęsny, Gabriel, Monreal, Chambers, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Walcott

• Ławka gości: Stekelenburg, Kurzawa, Diallo, Matheus, Silva, Traoré, Ferreira Carrasco