• Porto pewnie zwycięża w Bilbao, ale jeszcze nie jest pewne awansu do kolejnej rundy. Wiadomo natomiast, że z grupy na pewno nie wyjdzie Athletic Bilbao, który już dziś pogrzebał wszystkie szanse na to. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

• Ostatnia zmiana w Porto. Schodzi Brahimi, a w jego miejsce wchodzi Adrian.

• Kibice gospodarzy już opuszczają Estadio San Mames.

• Bardzo niecelny strzał z dystansu San Jose.

• Ruben Neves zmienia Olivera Torresa.

• Nie wierzą już w korzystny wynik gospodarze. Takze kibice już siedzą cicho jak na mszy w kościele. Na szczęście dla nich Laporte zdołał wrócić do gry.

• Kontuzja kolana Laporte'a. Ma spory problem stoper Athletiku.

• Katastrofalny błąd Iraizoza!!! Bramkarz Athletiku nie opanował piłki podanej przez San Jose i Brahimi musiał tylko skierować piłkę do pustej bramki! 0:2

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Brahimi!!!

• Trzecia zmiana Ernesto Valverde. Schodzi Ibai, wchodzi Viguera.

• Kontra Porto zakończona bardzo niecelnym strzałem z 20 metrów Martineza.

• Rozbity nos Guillermo może być teraz powodem trzeciej zmiany w ekipie gospodarzy. Na razie jednak napastnik Athletiku wraca do gry.

• Słupek!!! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego De Marcosa ekwilbrystyczny strzał głową Guillermo trafił tylko w słupek bramki FC Porto!

• Po rzucie rożnym dla Porto bardzo niecelnie głową strzela Martins Indi.

• Chciał oszukać bramkarza rywali Brahimi! Uderzył w jego róg bramki, ale Bask odbił piłkę na korner!

• Martinez faulowany 20 metrów od bramki iraizoza. Szansa dla gości.

• Na spalonym złapany Guillermo.

• Gospodarze wywalczyli rzut rożny, ale po dośrodkowaniu w pole karne dobrze piąstkował piłkę Fabiano.

• Quaresma zastępuje Tello.

• Bramka dla Porto!!! Kapitalny rajd lewym skrzydłem Brahimiego, który minął dwóch graczy, wpadł w pole karne i wyłożył piłkę Martinezowi, który z metra 'wepchnął' ją do siatki! 0:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jackson Martinez!

• Szalona próba Guillermo z dystansu poszybowała wysoko w trybuny San Mames.

• Jakiś problem ze zdrowiem ma Bruno Martins Indi. Czyżby potrzebna była zmiana?

• Indywidualna akcja Danilo kończy się bardzo niedokładnym strzałem z dystansu Brazylijczyka.

• Agresywniej gra po przerwie Athletic. Baskowie muszą dzisiaj wygrać, jeśli marzą jeszcze o wyjściu z grupy.

• Dwa rzuty rożne dla gospodarzy nie przyniosły zagrożenia dla dobrze interweniującego Fabiano.

• Dobra akcja Athletiku! Po podaniu Iraoli, na prawej stronie pola karnego świetnie zabrał się z piłką De Marcos, ale płaskim strzałem posłał piłkę obok słupka!

• Wznawiamy grę!

• Jest też Muniain w miejsce Susaety.

• Piłkarze wracają na murawę, a Iraola pojawia się na boisku w miejsce Benata.

• Nie jest to wielki mecz na San Mames. Na murawie dzieje się stosunkowo niewiele, ale goście i tak powinni prowadzić. Trzech fantastycznych szans, w tym rzutu karnego, nie wykorzystał jednak Jackson Martinez, przez co wciąż utrzymuje się bezbramkowy remis.

• Koniec pierwszej połowy!

• Nie ma gola!!! Po uderzeniu Martineza musnęła poprzeczkę i poleciała w trybuny!!!

• Rzut karny dla Porto!!!! Zdaniem sędziego Balenziaga przewrócił w szesnastce szarżującego Danilo!

• Brahimi! Piękny strzał z rzutu wolnego Algierczyka nieznacznie mija bramkę Athletiku!

• San Jose dobrze skasował teraz indywidualną akcję Tello środkiem boiska.

• Rzut rożny dla Athletiku nie przyniósł zagrożenia pod bramkę Fabiano.

• Korner przyniósł gościom kapitalną szansę Martineza, który jednak z pięciu metrów uderzył głową obok bramki Athletiku!

• Bardzo mocny strzał z rzutu wolnego Maicona odbija na rzut rożny Iraizoz!

• Oliver Torres przejął piłkę w pobliżu pola karnego Athletiku, po czym jednak jego dośrodkowanie w szesnastkę zostało wybite przez Gurpegiego.

• Dobra centra Ibaia z lewego skrzydła, ale wbiegający w pole karne Mikel Rico uderzył głową bardzo niecelnie!

• Danilo uderzył z rzutu wolnego prosto w baskijski mur.

• Faul Gurpegiego na mijającym go Martinezie. Żółta kartka.

• Żółta kartka dla Alexa Sandro za faul na Susaecie.

• Głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego Ibaia Gomeza pada łupem Fabiano.

• Martinez!!! Po dośrodkowaniu Danilo z prawego skrzydła Kolumbijczyk uprzedził Iraizoza, ale z pierwszej piłki uderzył obok słupka!

• Niezłe dośrodkowanie z rzutu wolnego Benata dobrze wybijają obrońcy Porto.

• Bardzo niewiele dzieje się na murawie. Czekamy na jakieś okazje/akcje/strzały. Na razie ich brak.

• Dużo walki, stosunkowo niewiele gry w pierwszych minutach na San Mames.

• Zagranie przed szesnastkę, gdzie z powietrza bardzo niecelnie uderza Ibai Gomez.

• Guillermo zdobywa korner dla Basków.

• Zaczynamy mecz!

• Kapitanami obu drużyn są dziś Carlos Gurpegi (Athletic) oraz Jackson Martinez (Porto).

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na boisko. czas na hymn Ligi Mistrzów!

• Sędzią tego spotkania będzie Niemiec Felix Brych, który w zeszłym sezonie prowadził finał Ligi Europy Benfica - Sevilla, a w Bundeslidze uznał słynną 'bramkę widmo' Kiesslinga w meczu Leverkusen - Hoffenheim.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn, a poniżej ławki rezerwowych:

• Athletic: Herrerin, Iraola, Bustinza, Etxeira, Viguera, Iturraspe, Muniain.

• BATE: Andres, Marcano, R. Neves, Adrian, Quaresma, Aboubakar, Quintero.
  • Tabela grupy H:

1. 1. Porto 7 punktów, bramki 10:3
    2. 2. Szachtar 5, 9:2
    3. 3. BATE 3, 2:14
    4. 4. Athletic 1, 2:4
  • Ten mecz jest ostatnią szansą dla drużyny Athletiku Bilbao. Baskowie do tej pory zgromadzili w trzech meczach zaledwie punkt i zamykają tabelę grupy H. Porto z kolei ma tych oczek już siedem i przewodząc stawce jest bardzo bliskie awansu do fazy pucharowej. Przy dzisiejszym zwycięstwie gości Athletic byłby na 90% za burtą rozgrywek, a Porto jedną nogą w 1/8 finału.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy H piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym Athletic Bilbao zmierzy się z FC Porto.